Şimdi Ara

(çözüldü)evga 500w güç kaynağı kullanıyorum mavi ekran hatası alıyorum :((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar arkadaşlar daha önceden de bu mavi ekran hatası ile ilgili konu açmıştım sistemim şu şekil
    ANAKART: MSI Z170A GAMING PRO CARBON
    - İŞLEMCİ: I5 6600K
    - EKRAN KARTI: SAPPHIRE RX 470 4 GB
    - BELLEK: CRUCIAL BALLISTIX SPORT 16 GB DDR4
    - DEPOLAMA: ADATA USA PREMIER 240 GB
    - GÜÇ KAYNAĞI: EVGA 500 W1 80
    - KASA: CORSAIR CARBIDE 100R
    - MONİTÖR: VIEWSONIC 23.6" VX2457-MHD AMD FREESYNC 1MS GAMING
    oyundayken ara ara reset atıyor bilgisayarı açarken ara ara mavi ekran hatası da alıyorum güç kaynağı yetersiz olabilme ihtimali var mıdır.
    not: ekran kartı değişti önceden r9 380 di anakart değişti önceden asus z170 gaming pro idi aldığım hatalarında bir kısmını ekledim

arkadaşlar ram den kaynaklanan arıza crucial ile irtibata geçtim ramleri değiştirecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alg87 -- 12 Şubat 2017; 12:23:11 >

• Bildigim kadarıyla mavi ekran donanımsal olarak ekran kartından kaynaklanıyor ama ekran kartın çokta eski değil ne kadar sıklıkla sorun yaşıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartı 2 kez değişti bir kez r9 380 değişti diğerinde iade edip rx470 aldım 2 3 günde bir alıyorum mavi ekran hatasını
  • ekran kartı değişti, anakart değişti, ardından format atılıp temiz bir yükleme yapıldımı? Ayrıca tek ekran kartı bulunan sisteme içinde 12 fan, 2 pompa filan yoksa 500W güç kaynağı yeterli.
  • hocam en az 10 defa format atmışımdır ekran kartı değiştikten sonra ekran kartı tüm sürücüleri denedim değiştirmediğim 3 parça kaldı işlemci ram ve güç kaynağı ramlerin bir tanesini çıkarınca mavi ekran kayboluyor ama sistem hatası devam ediyor ne bileyim bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor bu ram den kaynaklandığını düşünmüyorum ya işlemci yada güç kaynağından kaynaklandığını düşünüyorum.
  • Hocam vcore çarpan değerleri, cpu soğutucusu nedir ? Ya da stok değerlerde mi geldi başına mavi ekran. Biraz daha bilgi verebilirsen faydalı olacaktır.
  • 3,5 ghz çalıştırıyorum normal cooler Master soğutucu kullanıyorum işlemci ısısı 50 dereceyi geçmiyor ama ekran kartı 80 dereceleri görüyor hocam mavi ekran hatasını bazen oyunun içinde yükte bazen bilgisayarı açınca direkt memory management hatası olarak alıyorum basende karnel power olarak alıyorum bf4 de belli zamanlar drop lar oluyor değişmeyen parça işlemci ram ve güç kaynağı kaldı

• (çözüldü)evga 500w güç kaynağı kullanıyorum mavi ekran hatası alıyorum :((

• Bellek yüzünden hata alıyor olabilirsiniz.

quote:

açarken ara ara mavi ekran hatası da alıyorum

PSU 12v kanalından 480W veriyor, güç yetmiyor desek öyle bir durum yok. Öncelik bellekler olduğunu düşünüyorum.

Buradaki Ram testini yapar mısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 9 Şubat 2017; 23:38:37 >

• Hocam oradaki ram testini yaptım hiç bir sorun çıkmadı hata vermedi daha öncelerden ekran kartım olmadığından harici grafike bağlarken hata almıyordum o yüzden ramlerde sorun olmadığını düşünüyorum yani displayportu anakartın girişine takıyorum sorun olmuyor gerçi Asus anakartın dp girişi vardı Msi anakartın dp si yok bilgisayar konusunda çok canım sıkkın çok parça değişmeme rağmen hala stabil olmadı sürekli hata sorun

• Sorun büyük ihtimal ram belleklerde. Ramleri başka bilgisayarda deneyin yada sistemine çalışan başka ram takıp deneyin.

• sorun ram belleklerde ramleri tek tek test yaptım birinde 289 tane hata çıktı
  • Recep bektas gibi insanlar lazim xd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.