Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ]DVI-D(Dijital) -> VGA(Analog) dönüştürücüleri hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
4
Favori
37.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğim kadarıyla DVI-D'den VGA'ya görüntüyü dönüştürecek basit bir dönüştürücü vs yoktu. Lakin gittigidiyorda bunları gördüm:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/dvi-d-24-1-erkek-hds-15-pin-disi-adaptor-1130-69940148
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/dvi-to-vga-dvi-to-vga-cevirici-donusturucu-24-1-70163616

Doğal olarak da acaba gerçek mi sorunsuz çalışıyormudur diye merak ettim. Satıcılara ayrıntılı birer mesaj atıp gerçekten çalışıp çalışmadığını sorsam da henüz geri dönen olmadı.

Konu hakkında bilgisi ya da önerisi olan varsa paylaşabilir mi lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaman -- 7 Ocak 2013; 3:57:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elaman

quote:

Orijinalden alıntı: Timurlénk

bu adaptörler başarılı şekilde dvi-vga dönüşümünü yapabilmekteler. ben yıllarca dvi çıkışlı ekran kartımdan vga girişli lcd monitörüme bu adaptörlerle görüntü aktarmıştım.
    hatta birçok ekran kartı üreticisi yakın bir zaman kadar kutu içeriklerine koyarlardı. şimdilerde pek rastlanmıyor.

kısacası herhangi bir sorun çıkmadan kullanabilirsiniz.

Öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim.

Ancak malesef bir yanlışınız var. Bildiğimiz gibi DVI'dan VGA'ya convert edebilmek mümkün. Uzun yıllardır DVI convertar'ları kullanıyoruz zaten. Ve evet ekran kartı üreticileri de bu convertar'lardan koyarlar kutulara. Daha 3'gün önce aldığım zotac da bile bir adet çıktı.

Çünkü enim sorum bu değil di. Çünkü bu noktada sizin bahsettiğiniz convertarlar DVI-A ya da DVI-I dönüştürücülerdir. DVI çıkışları da kendi içinde üç türe sahip. DVI-A sade analog çıkış verir. DVI-I hem digital hem de analog çıkış verir. Bu yüzden DVI-A ya da DVI-I bir çıkıştan basit bir dönüştürücü ile analog VGA yayını alabilmek mümkündür. Ancak DVI-D çıkışları sadece dijital görüntü çıkışı verir. Benim bildiğim kadarıyla bu dijital yayını da analog VGA ya dönüştürebilmek yazdığınız gibi basit bir dönüştürücü ile mümkün olmuyor.

Sanıyorum bu resim konuyu daha iyi kavramanıza yardımcı olur:

İşte bu noktada ben yukarıda mesajda bahsettiğim DVI-D'den VGA'ya convert ettiğini ileri süren dönüştürücüleri görünce şaşırdım. Ve gerçekten bu dönüştürücüler bu işi yapabiliyor mu bir bilen bir kullanan var mı diye foruma sorma ihtiyacı duydum.

Alıntıları Göster
    Geçen süre zarfında kimseden kayda değer, mantıklı ya da çözüme yönelik bir yanıt çıkmadığı için bahsettiğim ürünleri ve bir de değişik markalısını piyasadan satın alıp teker teker denedim. Ve sonuç olarak aynen tahmin ettiğim gibi ürünler kesinlikle hiç bir işe yaramıyor. Özetle şu an için böyle basit bir dönüştürücü ile DVI-D to VGA dönüşümü yapmak mümkün değil.
  • Hocan dvi-d to vga yı ne yapacaksın dvi ile bak keyfine
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Hocan dvi-d to vga yı ne yapacaksın dvi ile bak keyfine
    quote:

Burası konu dışı off topic falan mı hocam ? Bir derdimiz olmasa yazmazdık.
  • quote:

quote:

Burası konu dışı off topic falan mı hocam ? Bir derdimiz olmasa yazmazdık.

Alıntıları Göster
    bu adaptörler başarılı şekilde dvi-vga dönüşümünü yapabilmekteler. ben yıllarca dvi çıkışlı ekran kartımdan vga girişli lcd monitörüme bu adaptörlerle görüntü aktarmıştım.
    hatta birçok ekran kartı üreticisi yakın bir zaman kadar kutu içeriklerine koyarlardı. şimdilerde pek rastlanmıyor.

• quote:

Ancak malesef bir yanlışınız var. Bildiğimiz gibi DVI'dan VGA'ya convert edebilmek mümkün. Uzun yıllardır DVI convertar'ları kullanıyoruz zaten. Ve evet ekran kartı üreticileri de bu convertar'lardan koyarlar kutulara. Daha 3'gün önce aldığım zotac da bile bir adet çıktı.

Çünkü enim sorum bu değil di. Çünkü bu noktada sizin bahsettiğiniz convertarlar DVI-A ya da DVI-I dönüştürücülerdir. DVI çıkışları da kendi içinde üç türe sahip. DVI-A sade analog çıkış verir. DVI-I hem digital hem de analog çıkış verir. Bu yüzden DVI-A ya da DVI-I bir çıkıştan basit bir dönüştürücü ile analog VGA yayını alabilmek mümkündür. Ancak DVI-D çıkışları sadece dijital görüntü çıkışı verir. Benim bildiğim kadarıyla bu dijital yayını da analog VGA ya dönüştürebilmek yazdığınız gibi basit bir dönüştürücü ile mümkün olmuyor.

İşte bu noktada ben yukarıda mesajda bahsettiğim DVI-D'den VGA'ya convert ettiğini ileri süren dönüştürücüleri görünce şaşırdım. Ve gerçekten bu dönüştürücüler bu işi yapabiliyor mu bir bilen bir kullanan var mı diye foruma sorma ihtiyacı duydum.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Geçen süre zarfında kimseden kayda değer, mantıklı ya da çözüme yönelik bir yanıt çıkmadığı için bahsettiğim ürünleri ve bir de değişik markalısını piyasadan satın alıp teker teker denedim. Ve sonuç olarak aynen tahmin ettiğim gibi ürünler kesinlikle hiç bir işe yaramıyor. Özetle şu an için böyle basit bir dönüştürücü ile DVI-D to VGA dönüşümü yapmak mümkün değil.

• quote:

Alıntıları Göster
    İşe yaramıyacağı belli,Linktekiler basit aparat.böyle bir işlem için( Dijital Analog konvert)komplike elektronik cihazlar lazım,

• quote:

Orijinalden alıntı: King Kong İstanbulda

İşe yaramıyacağı belli,Linktekiler basit aparat.böyle bir işlem için( Dijital Analog konvert)komplike elektronik cihazlar lazım,

Alıntıları Göster
    dvi to vga ve vga to dvi dönüştürülmesi çok basittir, bu 5tl lik cihazlar bile bunu basit bir şekilde yapabilir.

not:kendimden biliyorum.

edit: dvi-d çok farklı bir olaymış onu denemedim dvi-i yi denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 22 Şubat 2013; 19:36:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

dvi to vga ve vga to dvi dönüştürülmesi çok basittir, bu 5tl lik cihazlar bile bunu basit bir şekilde yapabilir.

not:kendimden biliyorum.

edit: dvi-d çok farklı bir olaymış onu denemedim dvi-i yi denedim.

Alıntıları Göster
    Bende çift monitör takmak için (iki monitörde analog) bu iki çıkışı kullanabileceğimi düşünürdüm hep ama dvd-d çıkışı dediğiniz gibi sadece dijital sinyal algılıyorsa bu basit dönüştürücülerin işe yaramaması doğal ve 2 analog monitörü piyasadaki ekran kartlarına (neredeyse hepsinde sadece 1 adet dvi-i girişi olduğu için ve tek analog sinyal alıcı o giriş olduğu için) aynı anda bağlamak mümkün değil sanırım. Ama ben yinede tek analog girişi çift çıkışa çeviren bir kablo buldum vatanda ve birazdan almaya gideceğim. Yani kablo çift dişi analog girişe ve tek erkek analog çıkışa sahip. Sonucu gelince yazarım :)

Ürün:http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-slx-vga152-slx-vga152-vga-dan-2xvga-coklayici-kablo/productdetails.aspx?I_ID=62716

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan007

Bende çift monitör takmak için (iki monitörde analog) bu iki çıkışı kullanabileceğimi düşünürdüm hep ama dvd-d çıkışı dediğiniz gibi sadece dijital sinyal algılıyorsa bu basit dönüştürücülerin işe yaramaması doğal ve 2 analog monitörü piyasadaki ekran kartlarına (neredeyse hepsinde sadece 1 adet dvi-i girişi olduğu için ve tek analog sinyal alıcı o giriş olduğu için) aynı anda bağlamak mümkün değil sanırım. Ama ben yinede tek analog girişi çift çıkışa çeviren bir kablo buldum vatanda ve birazdan almaya gideceğim. Yani kablo çift dişi analog girişe ve tek erkek analog çıkışa sahip. Sonucu gelince yazarım :)

Ürün:http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-slx-vga152-slx-vga152-vga-dan-2xvga-coklayici-kablo/productdetails.aspx?I_ID=62716

Alıntıları Göster
    İşe yaramadı doğal olarak Sadece görüntüleri çoğaltıyor bilginize denemeyin

• quote:

İşe yaramadı doğal olarak Sadece görüntüleri çoğaltıyor bilginize denemeyin

Zamanında onu da denemiştim keşke almadan önce sorsaydın
  • Cevap geç gelir diye zorlamadın yarım saatimi almadı gidip gelmek 10 lira çöp oldu ama
  • quote:

Cevap geç gelir diye zorlamadın yarım saatimi almadı gidip gelmek 10 lira çöp oldu ama

O zaman artı bir bilgi vereyim bizdeki 2 li kablo bir işe yaramadığı gibi(aynı görüntüyü renk sorunlu ve bozuk veriyordu) bir ekran kartımızın da yanmasına neden oldu. Sağolsunlar garantiden sorgusuz sualsiz değiştirdiler
  • Elaman kullanıcısına yanıt
    merhaba benim monitör vga lı benim elimde ise resimdeki dvı-d to displayport var. şimdi ben DVI-D to VGA dönüştürücü alsam dijital görüntü alırmıyım ne düşünüyorsun. elimde var dönüştürücü ama dvı-ı olan dan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEREM04283

merhaba benim monitör vga lı benim elimde ise resimdeki dvı-d to displayport var. şimdi ben DVI-D to VGA dönüştürücü alsam dijital görüntü alırmıyım ne düşünüyorsun. elimde var dönüştürücü ama dvı-ı olan dan var
    DVI-D'den VGA'ya pasif basit converterler ile görüntü alamazsın boşuna uğraşma. Aktif dönüştürücülerle mümkün onları da bulmak zor, bulsan pahalı ve aktardıkları görüntü sorunlu. DVI-I dönüştürücün olması da birşey ifade etmiyor. Ekran kartında DVI-I çıkışın olmalı.

• quote:

DVI-D'den VGA'ya pasif basit converterler ile görüntü alamazsın boşuna uğraşma. Aktif dönüştürücülerle mümkün onları da bulmak zor, bulsan pahalı ve aktardıkları görüntü sorunlu. DVI-I dönüştürücün olması da birşey ifade etmiyor. Ekran kartında DVI-I çıkışın olmalı.

Alıntıları Göster
    Bu sorun bende de var, Tri-x aldım kullanamıyorum, aktif dönüştürücüye 80 lira mı bayılacam ben şimdi
    Hort için kusura bakmayın ama bu ekran kartının ikincisini alacağım, bu dönüştürücüye de sanırım 5 6 ay ihtiyacım olacak. Anlaşılan aktif aklayacak bizi...

• quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Bu sorun bende de var, Tri-x aldım kullanamıyorum, aktif dönüştürücüye 80 lira mı bayılacam ben şimdi
    Hort için kusura bakmayın ama bu ekran kartının ikincisini alacağım, bu dönüştürücüye de sanırım 5 6 ay ihtiyacım olacak. Anlaşılan aktif aklayacak bizi...

Alıntıları Göster
    Ben de hortlatayım konuyu, VGA to HDMI çevirici var mıdır? Elimde VGA bir monitör ile GTX 760 var. Bir monitör de VGA to DVI çeviricisi ile bağlı. Çift ekran kullanabilir miyim acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: marcus83

Aslında hdmi dan vga ya çeviren adaptörler var ama işe yarar mı acaba
    http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-HDMI-Male-to-VGA-RGB-Female-HDMI-to-VGA-Video-Converter-adapter-1080P-for/1496084390.html
    Arkadaşlar benim anakartta dvi çıkışı var bende vga kablo mevcut ve 2 aet vga-dvi dönüştürücü aparat var ama dvi ile görüntü alamıyorum, monitörde dvi-d yazıyor ondan mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: rudolfo3639

Arkadaşlar benim anakartta dvi çıkışı var bende vga kablo mevcut ve 2 aet vga-dvi dönüştürücü aparat var ama dvi ile görüntü alamıyorum, monitörde dvi-d yazıyor ondan mı acaba?

Alıntıları Göster
    Konuya bende dahil olup bi soru sormak istiyorum.

Ekran kartımda Dvi - VGA - HDMI çıkışları var fakat ucuz yollu VGA çıkışlı monitör almayı planlıyorum . Buraya kadar sıkıntı yok .

İlerde ekran kartı aldıgım zaman yüksek ihtimal VGA giriş olmayacak Dvi girişi olcak ve ben aldıgım bu VGA çıkışlı monitörle dönüştürücü sayesinde ekran kartı bağlantımı yaptığım zaman görüntü kaybı , dalgalanma vs . olurmu ?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.