Şimdi Ara

Monitör DisplayPort - PC HDMI girişi nasıl bağlanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Çok ilginç bir şekilde bağlanmadığını fark ettim. Hiçbir yerde bundan söz edilmemiş ama birilerinin etmesi gerekirdi. Eğer monitörünüz DisplayPort ise ve onu dönüştürücü ile HDMI çıkışı olan bir bilgisayara bağlamak istiyorsanız, maalesef yapılamıyor. Kafayı yiyene kadar denedim yok. Bilgisayarın DP çıkışı ile monitöre bağlarsam sıkıntı yok, ama 2. ekran için bir DP girişi olan monitör denedim, kasadaki HDMI çıkışından, monitöre aktarmadı.

• bu konuda nasıl olurda kimsenin bilgisi olmaz ilginç

• Büyük ihtimal yanlış dönüştürücü adaptör (DP çıkıştan HDMI monitöre bağlantı için adaptör) ile denemişsiniz.

Bu adaptörler çift yönlü (bidirectional) değil. Yeni teknolojiyi eski teknolojiye çevirebiliyor, fakat tam tersi durum eski teknoloji HDMI sinyal, yeni teknoloji DP sinyalini karşılamıyor.

Sizin edinmeniz gereken HDMI-DP aktif dönüştürcü adaptör, bu da kolay kolay bulunan bir ürün değil.

https://www.entepeteknoloji.com/paugge-displayport-adaptorler 4. ürün, tükenmiş.

Çözüm olarak 2. monitörünüzde DVI bağlantı varsa Dark DVI-HDMI dönüştürücü ile HDMI kablo ile sisteme bağlayabilirsiniz.

DVI,D-Sub bağlantıya sahip monitörü, sadece 2x HDMI bağlantıya sahip sistemde 2. monitör olarak bu şekilde kullanıyorum.

• Arkadaşında dediği gibi kablo veya dönüştürücü yönleri fark ediyor. Sizin kaynak Hdmı yani siz Hdmı to Display port bir kablo yada dönüştürücü ile işiniz çözülecektir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.