Şimdi Ara

[ÇÖZÜLDÜ]DVI-D(Dijital) -> VGA(Analog) dönüştürücüleri hakkında... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
4
Favori
37.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı sorundan muzdaribim. Lanet olsun sadece vga çıkışlı monitör aldığım güne. Elektronikçi bi abim şöyle bişey önerdi ama iki monitöre de aynı görüntü mü verir diye endişeleniyorum. Deneyen var mı diye de sorayım dedim.

Vga splitter.
    Bu mesaja eklenen görseller:

[ÇÖZÜLDÜ]DVI-D(Dijital) -> VGA(Analog) dönüştürücüleri hakkında...

• Merhabalar. Normalde evimde kullandığım bilgisayarda DVI-D portundan VGA dönüşümü için aktif dönüştürücü kullanıyorum(Yaklaşık 60-100 tl arası fiyatı var).

Ancak sizlerin de yukarıda denediği ve çalışmadığı gibi bende de basit dönüştürücüden(10-25 tl arası) de var ve iş yerindeki bilgisayarımda kullanmak istedim doğal olarak çalışmadı.

Merak ettiğim konu şu ; eğer bu basit dönüştürücü dijital sinyali analog sinyale çeviremiyorsa hangi amaçla üretiliyor?
  • Arkadaslar konuyu hortlatacagim icin özür dilerim ama bendede vga girisli monitor var. Rx 480 ekran karti alacagim birkac gune. Dvi d ,hdmi ve display port cikisi var ekran kartinin. Nasil bir donusturucu alsam sikintisiz olarak goruntu alabilirim???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gentlement39

Arkadaslar konuyu hortlatacagim icin özür dilerim ama bendede vga girisli monitor var. Rx 480 ekran karti alacagim birkac gune. Dvi d ,hdmi ve display port cikisi var ekran kartinin. Nasil bir donusturucu alsam sikintisiz olarak goruntu alabilirim???

Aktif çevirici hariç görüntü alamazsın. Rx 400 serisinde hiç bir şekilde analog çıkış yok çünkü ramdac yongası yok.

Şunun görüntü kalitesi iyi deniyorhttp://www.dark.com.tr/dark-hdmi-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 1 Kasım 2016; 11:31:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

quote:

Arkadaslar konuyu hortlatacagim icin özür dilerim ama bendede vga girisli monitor var. Rx 480 ekran karti alacagim birkac gune. Dvi d ,hdmi ve display port cikisi var ekran kartinin. Nasil bir donusturucu alsam sikintisiz olarak goruntu alabilirim???

Aktif çevirici hariç görüntü alamazsın. Rx 400 serisinde hiç bir şekilde analog çıkış yok çünkü ramdac yongası yok.

Şunun görüntü kalitesi iyi deniyorhttp://www.dark.com.tr/dark-hdmi-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu.html

HOCAM bunun tam bir adı yok mu? bulamıyorum

• arkadaşlar merhabalar..internette sorunumla ilgili araştırma yaparken denk geldim ve siteye şimdi üye oldum benzer bir sorunla bende karşı karşıyayım durumu şöyle izah edeyim..

yeni ekran kartı aldım asus gtx950 strix.. ve bu ekran kartının 2 adet dvi-i ve dvi-d çıkışları var.. ekran kartını vatandan aldım ve aldıgım yerdekı eleman bana monitörümün vga girişi olup olmadıgını soyledı ve evet dememe karsılık dvi dan vga ya çevirici kablo verdi..bugün monte ettim kurdum pc yi güncellemeleri yükledim fakat ekranda bir bulanıklık farkettim ne yaptıysam ettiysem geçmedi.. ekran kartını denedim sorun varmı yokmu diye oyunlara falan girdim cıktım sorun yok hiçbişide.. en son şüphede kaldıgım yer evet kablo.. malesef dvi dan vga geçişte görüntü kaybı yaşıyorsunuz..şuan bu yazıyı yazarken gözlerim kanıyor inanın.. yarın gidip kabloyu değiştircem dvi-d to dvi-d kablo alacagım ki benim monitörde dvi-d girişi mevcut tamamen çalışan elamanın hatası herneyse.. kısacası yaşadım ve gördüm dvi dan vga geçişte görüntü kaybı oluyor şuan ekranım blur'lu..

• quote:

quote:

quote:

Insaf her yerde var yahu

http://www.hepsiburada.com/dark-hdmi-to-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu-dk-hd-ahdmixvga2-p-BS41175?magaza=Hepsiburada

• quote:

quote:

quote:

quote:

Insaf her yerde var yahu

http://www.hepsiburada.com/dark-hdmi-to-vga-ve-ses-aktif-dijital-analog-donusturucusu-dk-hd-ahdmixvga2-p-BS41175?magaza=Hepsiburada

Hepsiburada.com uzerinden teknobiyotikten 39.90 + kargo ile 44.90a aldim. Urun elime bugun ulasti. Dark marka vga to hdmi. Urunu daha denemedim ama ekran karti siparisi verecegim bu aksam. Evga gtx 1070 ftw gaming acx 3.0

Bu kartta herhangi bir hata verir mi acaba bu cevirici??? Cevaplarsaniz sevinirim.

• Gentlement39 G kullanıcısına yanıt
    Zannetmiyorum Amd de olduğu gibi 1000 serisi nvidia larda aktif çevirici ile çalışıyorlar fakat elindeki analog monitör için gtx1070 in aşırı olacağını düşünüyorum.
  • dvi-d to vga converter lazım anakarttaki dvi dan görüntü almak için. nereden bulabilirim.
  • Chamonix kullanıcısına yanıt
    Ben tv de kullacağım içim 24+1 pin dvi-d to vga lazım ama ne hikmetse hep 24+5 pin li olanları mevcut.

Aslında var ama gereksiz pahalı
    http://urun.n11.com/kablolar/dvi-d-vga-aktif-donusturucu-kablo-241-active-P126489933?cid=604001&gclid=CLe-mZmcgNECFdTNGwodYzkLog&gclsrc=aw.ds

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 19 Aralık 2016; 15:7:50 >
  • En iyisi ve en kaliteli görüntüyü veren Dark Displayport to analog vga aktif cevirici. 50 tl gibi birsey. Hepsiburada da var
  • Arkadaşlar şimdi benim SAMSUNG monitörde vga ve hdmi çıkışı var
    Ekran kartında da DVİ - D çıkışı var.
    Şimdi ben, DVİ - D to VGA dönüştürücü mü almam gerekiyor.
    Yani bu ürün,
    http://urun.n11.com/kablolar/241-dvi-d-to-vga-cevirici-kablo-dvi-kablo-P146526554?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA5bvEBRCM6vypnc7QgMkBEiQAUZftQAhobP96pIpo_UU3KERTluhNRXVaiWLmYc0JnIwWhjcaArdL8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Yoksa, DVİ - D to HDMİ dönüştürücü mü almam gerekiyor ?
    Yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karahisarlı -- 30 Ocak 2017; 11:42:29 >

• Arkadaşlar kounuyu hortlamış olabilirim belki ama bu konuda kendime çözüm buldum.
    Problem şuydu. Bilgisayarımı yenilemeye gittim. Fazla bilgi sahibi değilim yani bir çok unsuru dikkate almadan o parçayı bu parçayı aldım, birbirine destekli parçalar fakat problem ekrana görüntü almamamdı. Son olarak aldığım ekran kartı;
    Baktım ki VGA çıkışı yok. Monitörüm VGA girişli okadar aparat denedim VGA'dan HDMI'ye dönüştürücü aldım. DVİ and VGA dönüştürücü aldım hiç bir şekilde görüntü alamadım. Dünüştürücelerden görüntü alanlar vardı. Fakat DVİ girişleri farklı olduğu için görüntü alıyor olsalar gerek. Ekran kartınızda DVİ-D çıkışı varsa dönüştürücü işe yaramıyor. Yani monitörünüz VGA girişli ise ve ekran kartınızda VGA çıkışı yoksa, DVİ-D çıkışı varsa dönüştürücü kullansanız da görüntü alamazsınız. Mutlaka HDMİ yada DVİ portlu monitör almanız gerekiyor. Elaman Yüzbaşının dediği gibi DVİ-D değilde, DVİ-A yada DVİ-I çıkışı varsa dönüştürücü ile VGA monitöre görüntü alabilirsiniz. Fakat ne kadar sağlıklı olabilir bilmiyorum. Ben 3 günden beri uğraşıyorum. Sorunumu burada ki konuyu okuyup çözmüş oldum. Şu anda elimde VGA girişli monitör var. Ekran kartımda ise HDMİ + DVİ-D + Display çıkışı var. Bundan dolayı VGA girişli monitöre görüntü alamıyorum. Mecburen HDMİ yada DVİ girişli monitör almam gerekiyor. Şunu tekrar dan belirteyim. Ekran kartınızın çıkışı DVİ-D ise istediğiniz kadar para verip dönüştürü adaptör yada farklı dönüştürücü alın görüntü vermiyor. Çünkü DVİ-D çıkışı sadece dijital çıkış sağlıyor. Yani şöyle DVİ-D + HDMI olarak. DİJİTALDEN DİJİTALE, o yüzden bu probleme takılmış arkadaşlar varsa benim gibi uğraşmasın en azından bu konuya geldiklerinde bu yazıyı okuyup sorunlarını çözmüş olsunlar. En güzeli ANALOG + HDMİ girişli monitör almak. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan1005 -- 23 Şubat 2017; 2:27:48 >

• Merhaba beyler r9 kurbanı olarak bende buradayım. Bende ki sıkıntı biraz daha farklı elimdeki basit dönüştürücü görüntü veremiyor. Burda anlaşılmayan bir şey yok ancak HDMI'dan direk televizyona bağlantı yapıyorum yine görüntü gelmiyor. Acaba kartta mı bir sıkıntı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan1005

Arkadaşlar kounuyu hortlamış olabilirim belki ama bu konuda kendime çözüm buldum.
    Problem şuydu. Bilgisayarımı yenilemeye gittim. Fazla bilgi sahibi değilim yani bir çok unsuru dikkate almadan o parçayı bu parçayı aldım, birbirine destekli parçalar fakat problem ekrana görüntü almamamdı. Son olarak aldığım ekran kartı;
    Baktım ki VGA çıkışı yok. Monitörüm VGA girişli okadar aparat denedim VGA'dan HDMI'ye dönüştürücü aldım. DVİ and VGA dönüştürücü aldım hiç bir şekilde görüntü alamadım. Dünüştürücelerden görüntü alanlar vardı. Fakat DVİ girişleri farklı olduğu için görüntü alıyor olsalar gerek. Ekran kartınızda DVİ-D çıkışı varsa dönüştürücü işe yaramıyor. Yani monitörünüz VGA girişli ise ve ekran kartınızda VGA çıkışı yoksa, DVİ-D çıkışı varsa dönüştürücü kullansanız da görüntü alamazsınız. Mutlaka HDMİ yada DVİ portlu monitör almanız gerekiyor. Elaman Yüzbaşının dediği gibi DVİ-D değilde, DVİ-A yada DVİ-I çıkışı varsa dönüştürücü ile VGA monitöre görüntü alabilirsiniz. Fakat ne kadar sağlıklı olabilir bilmiyorum. Ben 3 günden beri uğraşıyorum. Sorunumu burada ki konuyu okuyup çözmüş oldum. Şu anda elimde VGA girişli monitör var. Ekran kartımda ise HDMİ + DVİ-D + Display çıkışı var. Bundan dolayı VGA girişli monitöre görüntü alamıyorum. Mecburen HDMİ yada DVİ girişli monitör almam gerekiyor. Şunu tekrar dan belirteyim. Ekran kartınızın çıkışı DVİ-D ise istediğiniz kadar para verip dönüştürü adaptör yada farklı dönüştürücü alın görüntü vermiyor. Çünkü DVİ-D çıkışı sadece dijital çıkış sağlıyor. Yani şöyle DVİ-D + HDMI olarak. DİJİTALDEN DİJİTALE, o yüzden bu probleme takılmış arkadaşlar varsa benim gibi uğraşmasın en azından bu konuya geldiklerinde bu yazıyı okuyup sorunlarını çözmüş olsunlar. En güzeli ANALOG + HDMİ girişli monitör almak. :D

Bende rx 470 aldım monitör de vga girişi var aynı durumdayız. Daha önce okuduğum konularda aktif dönüştürücü ile görüntü alanlar olmuştu özellikle maks 1080 çözünürlükte ve ve maks 60 hz monitörler için. Sizin yazdıklarınızı okuyunca moralim bozuldu açıkçası, aktif dönüştürücü ile halledilebilir diye düşünüyordum. Siz ne yaptınız bir çözüm buldunuz mu yoksa monitör değişikliği mi yaptınız. Topladığım sistemde bi kasa eksik kalmıştı şimdi birde monitör masrafı mı çıkacak

• Konu hort. RX550 siparişi verdim. Bende analog vga var (zaten tüm vga lar analog değil mi?). Sanıyorumki pahalı çeviciri gerekecek. Tabi görüntü almak istersem.
  • akg58 A kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayım araştırırken buldum bu konuyu, ne yapacaz şimdi birde monitör masrafı mı olacak.

Konuda açmıştım hatta...
    https://forum.donanimhaber.com/sistemi-guncelledim-monitorden-goruntu-alamiyorum--125716231

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 21 Nisan 2017; 21:20:51 >
  • Valla başka forumlarda aktif dönüştürücü ile görüntü aldıklarını söylüyorlar ancak yukardaki arkadaş alamadığını söylemiş karışık bi durum henüz sistemi toplamadım kasa kaldı son parça tamamlayınca yazarım büyük ihtimalle hdmi to vga aktif dönüştürücü alıp deneyeceğim
  • bende aranıza 1050 ti ile katıldım 3 haftalık çıldırma dönemi kartı servise yollamam ve sorun yok demelerinde sonra hdmi to vga dönüştürücü aldım oda care etmedi galiba dönüştürücü pasif yarın aktif olanından alacağım.ama görüntü kayıplarını duydum amacım dvi-d vehdmi çıkış destekleyen monitör almak.

bu arada denemelerimde hdmi dan 50inç lik tv ye görüntü aldım ama22 inçlik tv den görüntü alamadım buda farklı bir sorun.cevap bulunca tekrar yazacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.