Şimdi Ara

(Çözüldü) 06.08.2020 hepsiburada.com rezaleti rtx 2070 (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
2
Favori
23.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
221 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tr de tek guvendigim yer amazon kaldi benim de. amazonun kendi sattigi urun disinda almiyorum. 100 lira fazla veriyorum ama kafam rahat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam son durum nedir ?
    Bilgi verir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Foley

Ben Türkiye üzerinden konuşuyorum, yurt dışındaki Amazon'dan bahsetmiyorum. Türkiye'de bilinen öyle bir olay olmadığı için, onu diyen kolpa sıkmış diyorum. Sanki sana demişim gibi senin celallenmen ne peki? Ben sana mı demişim? İyi oku yazdığımı. Bu ülkedeki en ahlaklı firma Amazon zaten. Onu ben de söylüyorum.
    Beni tagleyip bana yanit vermissin, baska kime soyliceksin ? Sanki yalan konusuyormusum gibi lanse edip sonra bide sana mi demisim yaziyorsun. Ben konuyu acan arkadasa bilgi olsun diye yazdim, beni karistirma daha yazdigin bos cumlelere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

yurtdışı Amazondan 1300 dolar değerinde bir alışverişte benzer olay olmuş ve çözülememiş.

https://www.technopat.net/sosyal/konu/amazonun-bos-kutu-goendermesi.515886/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    Aynen hocam senin yolladigin daha bunlarin bin tane gecmisinin icinden sadece bir tanesi. Bu olay yurtdisinda, ozellikle Amazon da cok meydana geliyor. Arkadaslarim hep soyler dikkatli ol diye ama zaten sikinti cikartmiyorlar en azindan direkt kabul ediyorlar. Bizdekiler gibi insani darlayip son nefeslerine kadar onumuze tas koymaya calismiyorlar.
  • hocam yalan bu adamlar malların üstüne çökmeye çalışıyor amazon tabi yemiyor amazon da her paketlemede video falan var.
  • Amazon öyle boş kutu veya tahta göndermez.
    Paketlerken videoya falan çekiyorlar olurda öyle gelirse zaten paket aşamasında video var hemen yardımcı olurlar
    Sistem oturmuş boş kutu mu geldi ? Satıcı amazon ise zaten videosu var
  • nasıl bir rezilliktir bu ya üstelik diğer satın aldığın ürünler de bir katagulli olabilir en basitinden kullanılmış veya bozuk olma ihtimali doğdu internet
    alışveriş itimat güven herşeyi yerle bir eden insanı buz gibi soğutan bir olay kısa sürede çözülmesi dileğim umarım işi uzatır sürümcemede bırakmazlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 iş günü içerisinde cvp vereceklermiş, beklemedeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Foley

Bu mesaj silindi.
    Hocam bence 3.seçenek.
    Kargoyu taşıyan kamyonda bir şey oldu. Kamyonu süren sürücü ve kargoyu teslim alan gişe sorumlusu arasındaki diyalog sonrası planlanan hırsızlık olayı bence.
    Zor değil ki. Adama demiştir sen ağırlık yapsın diye bir şeyler bul bende içindekini cebe atayım.
    Ama ekran kartın seri nosu garanti belgesi falan yok mu ?
    Eğer varsa kullanımı engellenemez mi ? Biraz saçma ama..

• EKran kartı kutularında güvenlik bandı kesinlikle hepsinde olmalı.
  • Neyse ki kullanmaktan vazgeçilip, bir başka kişiye satılmamış kart. İyice karışırdı.
  • Geçmiş olsun. Ben bu konudan sonra iyice paranoyak oldum. İnternetten ne alırsam alayım kesinlikle video çekicem. Gelişmeleri takipdeyim, bakalım nasıl bir sonuca varılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Alim

Hocam bence 3.seçenek.
    Kargoyu taşıyan kamyonda bir şey oldu. Kamyonu süren sürücü ve kargoyu teslim alan gişe sorumlusu arasındaki diyalog sonrası planlanan hırsızlık olayı bence.
    Zor değil ki. Adama demiştir sen ağırlık yapsın diye bir şeyler bul bende içindekini cebe atayım.
    Ama ekran kartın seri nosu garanti belgesi falan yok mu ?
    Eğer varsa kullanımı engellenemez mi ? Biraz saçma ama..

Alıntıları Göster
    senin dediğin kargocu ve sürücü arasındaki muhabbet ihtmali bence çok düşük..
    Ayrıca ekran kartının seri no'su ya da garanti belgesi olması bir şeyi değiştirmez.
    Sonuçta ekran kartında bir gps yada uzaktan erişim ile kilitlenecek bir mekanizma yok..
  • 12/08/2020 tarihinde Hepsiburada.com dan bu şekilde bir cevap geldi.

********* numaralı siparişinizde yer alan Asus DUAL GeForce RTX 2070 OC 8GB 256Bit GDDR6 DX12 PCI-E 3.0 Ekran Kartı adlı ürün için tarafından eksik ürün belgesi istenmiştir.
    İstenilen belgeyi göndermemenize isitinaden kaydınızı sonlandırıyoruz. Devam eden sorununuz olması durumunda bizimle irtibata geçebilirsiniz.
    İyi günler dileriz.

Bende şu şekilde devap verdim.

Eksik ürün belgesi ne demek?
    Eksik ürün belgesinin ne demek olduğunu bilmiyorum. Benden bu şekilde yazılı yada sözlü bir talepte bulunan olmadı. Müşteri temsilcinizle yaptığımız konuşmaya istinaden çektiğim fotoları size bu mesajlar bölümünden gönderim. Konuyla ilgili bana bir yetkilinin telefon etmesini talep ediyorum.

Daha sonrasında tatmin olmadım ve müşteri hizmetlerini aradım, yetkiliye benden istedikleri "eksik ürün belgesinin" ne olduğunu sordum. 5 dakika hatta beklettikden sonra bu belgenin ne olduğunu bilmediğini söyledi kayıdımı tekrar açtıklarını ve yetkililerinin benimle iletişime geçeceğini söyledi.

Eksik ürün belgesinin ne olduğunu bilmeyen yetkiliyle olan telefon görüşmemizin ses kaydını mahkemeye delil oldun diye mail olarak istedim, sadece mahkeme kararı ile verebileceklerini söylediler.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.