Şimdi Ara

Çözemedigim Garip Problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 2 gündür bilgisayarım açılmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Ve hiçbir şekilde bu durumu çözemedim .
    Olaya anlatıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi biz masaüstü PC yi evden köyümüze getirdik. PC yi kurduk vs hicbir sıkıntı yok. Sonra 3-4 kez bilgisayarı keyfimizce açıp kullandık , oyun oynadık vs.

Geçen akşam FM oynarken kardeşim elindeki şarj aletini bilgisayarın takılı olduğu üçlü prize taktı. Ve taktiği gibi ekran gitti ve klavye ışıkları kapandi. Lakin PC hala çalışır vaziyette(fanlar falan hala çalışıyor)

PC coktu zannedip kapatıp tekrar açmaya çalıştım ancak hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor ama PC çalışıyor.

Evdeki farklı odaların prizlerine taktım sorun devam etti
    PC kablolarının takılı olduğu üçlü prizi değiştirdim(4 farklı üçlü prize taktım) sorun devam etti . Ve prizlerde topraklama var.

Rami silip tekrar taktım, diğer slotalara taktım sorun aynı

Ekran kartını dönüştürücü ile taktım normal taktım sorun aynı

İlk aklıma gelen anakart yanmasiydi. Ama anakartta herhangi bir yanma görmedim veya çalışır haldeyken herhangi bir yanık kokusu almadım.

PC nin ekran karti kablosunun yerini değiştirince veya ramlerin yerini değiştirince şansıma bazen ekran geliyor ama PC kurtarma moduyla açılıyor.

Sorun başladığından beri PC yi 3-4 kez acabildim ancak birinde 10-15 dk sonra çöktü(ekran yok PC çalışıyor) bir kez de 1 saatten fazla açık kaldı ve ve yine ekran gitti.

Son açtığımda da 2 saat PC açık kaldı ama FM yi açar açmaz yine ekran gitti.

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anakart bozulmamış demekki. Başka monitörde denediniz mi? HDD sikintisida olabilir olur da olur bilen varsa öğrenelim.

• Eğer bilgisayar eski ise , anakart üzerindeki kondansatörler kurumuş olabilir.
    İkinci ihtimal ısınmadan dolayı kapanıyor olabilir fan temizliği + termal macun yenileme gerekebilir. Kontrol etmek gerek.
    Üçüncü ihtimal anakart arızalanmış olabilir , bu ihtimal için illa koku gelmesi gerekmiyor veya gözle görünür bir şey olması gerekmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç kaynağı hatasına benziyor.
    Uzun sürecek testler yapılmadan buradan kesin yanıt verilemez.
  • Tam kafamdan geçen şeyler yazmaya üşendim valla abilerim yazmış sagolsunlar

• Bir çok neden olabilir.
    - psu arızası olabilir, yeterli voltaj çıkmıyor olabilir.
    - anakart arızalı psuyu kısa devreye düşürüp susturabilir.
    -ekran kartı arızalı olabilir.
    -işlemci
    -ram vs. vs...

Onarıma girişmeden önce hdd bilgisayardan ayırın. Windows u bozmasın.

Veya. Pc yi bilgisayarcı ya gönderin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.