K

Er
21 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Azot bağlayıcı bakteriler ototrof mu heterotrof mu ?

Bir soruda ototrof doğru çıktı başka birinde heterotrof kabul edince doğru oluyor. Aynı şekilde bu ototrof heterotrof olayına kesinlik getirebilir miyiz çünkü siyanobakteriler de azot bağlıyor ancak siyanobakteriler otorof.

Kafamı karıştırdı akşam akşam

.

Arkadaşlar

Yayın Denizi

Limit

3D simülasyon

Apotemi

Dışında beğendiğiniz Türkçe denemesi var mı? Böyle adı şanı bilinmeyen bir yayın olabilir.

Hali hazırda Supara nin AYT matematik soru bankasını çözüyorum. Endemik soru bankasını almayı düşünüyorum ama yayınlar aynı olduğu için sorular vs de aynı mıdır? Bilgisi olan var mı?

Yaşadığım şehir itibari ile çoğu Türkiye geneli deneme sınavı burada yapılmıyor . Geçen 12. Sınıf senemde Limit özdebir gibi denemelere girdim ama diğer çoğu denemeye girmedim . Bu mezun senesinde de böyle olacak büyük ihtimalle. Denemeleri bulabileceğim bir yer var midir,?

Arkadaşlar mezuna kalicam . Bunun için ÖSYM den herhangi bir şey buton vs isaretlemem gerekiyor mu?

Ya da sadece hiç tercih yapmasam mezuna kalıyorum değil mi?

Sorumu mazur görün bu işlerden pek anlamiyorum
Arkadaşlar var mı şöyle birbirimizi takip edebileceğimiz rekabet ortamı oluşturabilecek yararlı bir WhatsApp grubu?

Mezunum daha önce bu tür bir gruplara girmemistim
Arkadaşlar bundan 3 hafta önce kardeşimin bilgisayarın bağlı olduğu üçlü prize şarj aleti takması ile birlikte PC ekranı gitti ve klavye ışıkları da söndü . Lakin kasa ve fare çalışır durumdaydı.

Neyse o zaman bilgisayarcıya goturduk . Bilgisayarcı termal macunlari yeniledi , kasayı güzelce temizledi , ramlerin yerlerini değiştirdi falan anca oldu.

Bundan 2 gün önce yine aynı kararmati yaptı (ekran ve klavye). 3 saat fln uğraştıktan sonra geri getirebildim . Ramin birisinde toksiklenme olmuş diğer Rami yalnız takınca geldi.

Bugün yine aynısı oldu bıktım artık.

Yaptıklarım :

-Termal macunlar yenilendi.
-Ramler silgi ile silindi tüm slotlara ayrı ayrı takılıp denendi.
-Ekran kartı aynı şekilde silindi .
-Onboard a takıldı sorun aynı .
-Ekran kartı hdmı donusturucusu ile denendi.
-Pc kasası temizlendi.Fanlar gayet düzgün çalışıyor.

Şimdi PC yi açmaya çalışıyorum sadece ekran gelmiyor. Ne yapmam lazım anlamadım artık

Sağlam olan ram takılı şu an sorun ayni

Not: Farklı bir monitörde denendi sorun devam ediyor.
Arkadaslar 2 gündür bilgisayarım açılmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Ve hiçbir şekilde bu durumu çözemedim .
Olaya anlatıyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdi biz masaüstü PC yi evden köyümüze getirdik. PC yi kurduk vs hicbir sıkıntı yok. Sonra 3-4 kez bilgisayarı keyfimizce açıp kullandık , oyun oynadık vs.

Geçen akşam FM oynarken kardeşim elindeki şarj aletini bilgisayarın takılı olduğu üçlü prize taktı. Ve taktiği gibi ekran gitti ve klavye ışıkları kapandi. Lakin PC hala çalışır vaziyette(fanlar falan hala çalışıyor)

PC coktu zannedip kapatıp tekrar açmaya çalıştım ancak hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor ama PC çalışıyor.

Evdeki farklı odaların prizlerine taktım sorun devam etti
PC kablolarının takılı olduğu üçlü prizi değiştirdim(4 farklı üçlü prize taktım) sorun devam etti . Ve prizlerde topraklama var.

Rami silip tekrar taktım, diğer slotalara taktım sorun aynı

Ekran kartını dönüştürücü ile taktım normal taktım sorun aynı

İlk aklıma gelen anakart yanmasiydi. Ama anakartta herhangi bir yanma görmedim veya çalışır haldeyken herhangi bir yanık kokusu almadım.

PC nin ekran karti kablosunun yerini değiştirince veya ramlerin yerini değiştirince şansıma bazen ekran geliyor ama PC kurtarma moduyla açılıyor.

Sorun başladığından beri PC yi 3-4 kez acabildim ancak birinde 10-15 dk sonra çöktü(ekran yok PC çalışıyor) bir kez de 1 saatten fazla açık kaldı ve ve yine ekran gitti.

Son açtığımda da 2 saat PC açık kaldı ama FM yi açar açmaz yine ekran gitti.

Arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum .
Denemeleri çözerken sadece ben mi çok zorlanıyorum
(20-25 net yapmaya başladım )

Daha önceden çözenler varsa denemeler hakkında yorumu nedir?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 96
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 103)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 55 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.