Şimdi Ara

ÇÖZDÜM! Uydunet account.sony ve PS4 Share Özelliğini blocklamış (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
6
Favori
3.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne firewall kapatmadığım kaldı, ne modem değiştirmediğim. Superonline fiberi kullanıyorum. Artık sıkıldım port açma ile de çözülmüyor problem. Ne telefondan ne tabletten hiçbirinden giremiyorum sony ile alakalı yerlere ancak bilgisayar üzerinden girerken sıkıntı yok sanırım. Cihaz internete bağlı sayfalarda gezinebiliyor veya oyun indirebiliyorum ancak ne zaman fifaya online girmeye çalışsam bağlanamıyorum veya last of us' online a giremiyorum hiçbir şekilde.
  • @roverman Hemen deniyorum dostum sağolasın
  • roskie kullanıcısına yanıt
    Firewall dmz modem degistirme gibi tum cozumlere ragmen olmadiysa internet sagliyicini degistirceksij o zaman :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • roverman kullanıcısına yanıt
    Altyapı superonline'a ait, sağlayıcı değiştirsem çözülecek mi acaba problem. An itibari ile kablolu bağlantıda DNS ayarları ile çözdüm sanırım geçici olarak problemi. O da 8.8.8.8 8.8.4.4 DNS leri 2 saatliğine düzeltti daha sonra değiştirdim DNS leri şu anda problemsiz gibi inşallah tekrar sıkıntıya düşmez. Düşerse yine DNS değiştirerek çözmeyi deneyeceğim. Olmazsa artık sağlayıcı değiştiricem :) Teşekkürler
  • roskie kullanıcısına yanıt
    çözülür bence, benimde başlarda 8888 8844 ile kısa süreli çözülüyordu sonra konu başındaki yöntemle kalıcı çözüme ulaşmıştım. umarım düzelir sizinde :)
  • Ben mesaj atmıştım size. Share bende de olmuyordu.

Ben DMZ yaptım, DNS'yi google dns yaptım, modemden upnp açtım, güvenlik duvarını kapadım, ve 2.0 güncellemesini yaptım.

Uydunet ve netmaster kullanıyorum. Şu an her şey sorunsuz. Share de var. Düzeldi belli ki :)
  • pazar günü şikayet kaydı açmıştım. bugün ise yetkili biri geldi. kendisi problemin modemle veya konsolla ilgili olmadığını anlayınca sorunu türksata yönlendirdi. türksat merkez de account.sony'e bağlanamayınca sorunun uydunette olduğunu söyleyerek kapsamlı bir araştırma başlatılacağını söyledi. büyük ihtimalle bu sorun yakında çözülecektir.
  • HajHaj kullanıcısına yanıt
    Ben guvenlik duvarini kaldirinca baglanmaya basladim account.sony'e.

• Dante kullanıcısına yanıt
    güvenlik duvarı nasıl kaldırdın?Bende brondland kablolu modem ve ondan dağıtıcı netmaster wifi modem var arkadaş resetleyin demişde wifi modemin ayarlarını sonra nasıl yapıcam benim modemler biraz değişik?görünce biriniz yardımcı olursanız sevinirim

edit:Arkadaşlar netmaster'ı aradım wifi modemimde güvenlik duvarı açık değilmiş şifre değiştirmeyi falanda söylediler.Reset atınca birtek şifreyi tekrar yapılandırcaz değilmi?Benim kablolu ağın geldiği diğer modemede reset atsam bir fark olurmu?ondaki güvenlik duvarına nerden bakabilirim.
    Kablolu modem hitron tech.brg 35302

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 4 Kasım 2014; 9:58:33 >
  • modem içine girdiğinizde Temel sekmesinin orada IPv4 DNS Servers yazar o ikisini girdim kısacası) MTU otomatik proxy kullanma dedim. Burayı anlamadım birde dostum.modem içine girmek deyince windowsdan ayarlardanmı yoksa gene ip üstündenmi girmek gerekiyor.Karıştırdım ip'den girip birşey bulamadım bunla ilgili.arayüz ingilizce bende.İşletim sistemi xp..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waleur5 -- 4 Kasım 2014; 10:55:01 >
  • Omer_Faruk. kullanıcısına yanıt
    bende gene wifi modemi buluyor fakat ağ ortamı kontrol ediliyorda kalıyor..
  • arkadaşlar netmasterla konustum sizin modem işlem hızınız düşük arttıramazzsınız falan dediler... wds 840 modem benim
  • hocam merhaba ben de uydunet kullanıyorum ve yeni psn hesabı alamıyorum sitesine girince bir türlü bağlanmıyor. acaba ne yapmalıyım ? https://account.sonyentertainmentnetwork.com/
  • sehzaderz S kullanıcısına yanıt
    Dediklerimi yapican ilk mesaja git :) ya da once sadece guvenlik duvarini kaldir modemi kapat ac bakalim olacak mi olmazsa ilk mesajimdakileri yaparsin komple

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 4 Aralık 2014; 11:12:47 >
  • Hocam güvenlik Duvarı Dediğiniz nasıl oluyor Pc deli güvenlik Duvarı mı oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehzaderz

Hocam güvenlik Duvarı Dediğiniz nasıl oluyor Pc deli güvenlik Duvarı mı oluyor

modem içine gireceksiniz ordaki güvenlik duvarı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverman

Share özelliğini kullanamamak bir yana pc den ya da herhangi bir cihazdanhttps://account.sonyentertainmentnetwork.com/ adresine bile giremiyordum.

Çözüm:

1- Öncelikle modem'i resetleyin.
    2- Resetleme işlemi için reset tuşuna 10-15 saniye basılı tutuyoruz.
    3- Resetleme işleminden sonra modem ayarı yapmanıza gerek yok tek değişen modem wifi adı ve wifi şifreniz olacak onları verirsiniz.
    4- Güvenlik Duvarını KALDIRIN.
    5- Modemi kapatıp açıyoruz.
    6- Ps4 ağ ayarlarında ip otomatik al dns elle girdim ( modem içine girdiğinizde Temel sekmesinin orada IPv4 DNS Servers yazar o ikisini girdim kısacası) MTU otomatik proxy kullanma dedim.
    7- Artık bu sorun ortadan kalkıyor. Dmz açmama gerek kalmadan hem 10mbs download hem de foto video upload özelliğini geri kazandım.
    umarım çözüm olur.

Önceden konu açmıştım;

Evet 2.0 geldi sorun halen devam ediyor..

1.76 çıktıktan sonra yaklaşık 3 haftadan fazla süredir share özelliğini kullanamıyordum, ne zaman kullanmak istesem NW-31456-9 veya CE-35439-4. "Cannot connect to the server within the time limit" hatası alıyordum. biraz araştırdım US forum da bu konu başlığını buldum elle sayılır kişiyiz bunu yaşayan. Sorun şu video ve fotoğraf çekebiliyorum fakat yüklemek için share tuşuyla fotoğraf ya da video seçeneğine geliyordum sonra hangisini seçersem seçeyim hata alıyordum.

US forumunda sorunu yaşayan bir kaç kişi;
    http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-4-Support/PS4-Share-won-t-let-me-upload-anything/td-p/44485178/highlight/false

daha sonra dün twitterdan aynı sorunu yaşayan gamer delisi birini buldum tweet attım kendisi yabancı bir arkadaş bana kablolu internet kullandığını onların bunu blockladığını öğrendiğini ve dsl'e geri dönüş yaparak çözdüğünü söyledi. bana bu saçma geldi şimdi android telefonumu wi-fi özelliği ile aktif ettim ps4'ü wi-fi ile bağladım ve gerçekten dediği gibi upload etme özelliğini geri kazandım.

böyle bir şey nasıl olabilir ? Tüm portlarım açık şekilde ps4 kullanıyorum. kısacası dmz açık.

Amerika Playstation forumunda açtığım konu;
    http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-4-Support/Cable-company-blocking-PS4-share/td-p/44601094

Avrupa Playstation forumunda açtığım konu;
    http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-SHARE/Cable-Company-blocking-PS4-Share/td-p/22361841

fakat iki konunun toplam view'i yaklaşık 250 kişi fakat 0 dönüş oldu.. çünkü bu sorunu yaşayan sayılı insan var..

10.10.2014 itibari ile;

Bir arkadaşımızın şimdi bana mesaj atması ile ben ufak yaşadıklarımı anlatayım istedim bir kaç kişi daha bu sorunu yaşarsa şaşırmasın diye konuyu güncelliyorum

Dün uydunet ile görüştüm bilgisiz bir çalışan açtı telefonu olayı anlattım bizlik bir şey yok dedi klasik.. Sony Tr ile görüştüm herşeyin düzgün çalıştığını bu sorunu ilk kez aldıklarını söyledi bana dns verdi klasik google dns'i ilk denememizde oldu bir kaç kere upload etme olanağını sağladım fakat sonra yine aynı sorun baş gösterdi.modem firmasına dmz açtığımı ip atadağımı anlattım bana herşeyi yaptığımı uydunetle bu sorun başka bir firmayla değil denildi. uydunet'i tekrar aradım yine klasik bir sorun yok tüm portlar açık bir şey engellenmiyor denildi. bir 5 dakika beklettiler hatta sanırım kontrol sağladılar..

sonuç olarak geçiçi anlık çözümü dns değiştirmek..

Yeni bir güncelleme gelecek ps4 için onu bekliyorum öyle de olmaz ise tekrar uydunet & sony tr ile görüşeceğim.. tabi bir de proxy kurma işlemini deneyeceğim..

bir sorun olursa bana özel mesaj ile veya bu konudan ulaşabilirsiniz..

Bende uydunet kullanıyorum

ve güvenlik duvarı düşük ayarda bile psn plus foruma giremiyorum bunun önüne geçmeleri lazım

• SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    modem içinden güvenlik duvarını tamamen kaldırıp dene düzelmesi lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverman

modem içinden güvenlik duvarını tamamen kaldırıp dene düzelmesi lazım :)

Yok dostum biliyorum ben sürekli güvenlik duvarımı kaldırıp giriyorum geçen hacklenmeye çalıştım o şekilde 1 tane hesabım çalındı bu güvenlik duvarı açıkken bile girmemiz gerektiğinin önüne geçilmesi demek istedim :) Güvenlik duvarı sonuçta saldırıları önlemek için plus hesabım çalındı ama geri aldım sonuçta ama bir nevi güvenle dolaşmak daha mantıklı
  • SilenthillDream kullanıcısına yanıt
    Uydunet konuyu arastircakti en son ama malum hala arastiriyorlardir sozde :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.