Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sizin kombinin termostatın bağlandığı köprü'de anakartın üzerindeymiş. Yeni kombilerde sanırım bağlantı daha kolay. aşağıdaki video'dan bakıp yapabilir misiniz? buradaki termostat bağlantılarını dikkate almayın.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyBen Yaparımyoutube
    Eca Proteus Premix Kombiye E.C.A Ert-176 Rf Dijital Ekranlı Kablosuz Oda Termostatı Nasıl Bağlanır? Elektriği kesmeden önce termostata bağlayacağınız 220 volt elektriği nereden alacaksınız? onu belirleyin ve fazı (L) tespit edin.Faz kontrol kalemi ile dokunduğunuzda lamba yanan kablodur.Ya da genellikle sigortaya bağlanan kablodur. Daha sonra elektriği kesmeyi unutmayın. Oluşabilecek arızalardan tamamen siz sorumlusunuz. Kolay gelsin.
    https://www.youtube.com/watch?v=LROJWNn7PAA
  • Bugün itibariyle kalorifer yakmaya başladım. Cosa v4 odadaki kablosuz 21 derece gösterirken tııııırttt diye bi ses geldi bianda 32 göstermeye başladı başına gelen varmı daha önce

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • burakyalcn B kullanıcısına yanıt

Evet öyle mallıkları var cihazın 1 kere bana da olmuştu. Sanırım gösterge ekranının butonu basılı kaldığı için sıcaklığı 32ye setliyor kendisi. O yüzden o butona çok basmadan dijital olarak ayarlamaya çalışın genelde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

usb sarj aletiyle baglanıyorsanız kullandıgınız adaptoru değiştirin. adaptorle alakalı dokunmatik sapıtıyor basılı kalıyor + tuşu

• Akşamları yatarken termostatı yattığımız odaya yatak odasına götürmek gerekiyormu arkadaşlar? Termostatın bulunduğu oturma odam küçük olduğu için çabuk ısınıyor galiba gece kalktığımızda yatak odasına üşümüş oluyoruz,ki biz üşürken termostatın olduğu oda 24 derece durumunda oluyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Prize bağlayıp çalışan termometre pil ile çalışmıyor problem nedir acaba başına gelen var mı? Pilleri diğer cihazlarda denedim piller sağlam

• Fsm0066 kullanıcısına yanıt
    Evet termostatı götürme şansınız varsa götürmeniz daha mantıklı, ayrıca odalar arası ısı farkını düzenlemek için termostatlı vana kullanabilirsiniz.

• çalışma aralığını kaça ayarlıyorsunuz? 0.3 iyi midir?

• Cemo94 kullanıcısına yanıt
    Bende çalışma aralığı 0.0 durma aralığı 0.1 konfor bakımından güzel oluyo üşüme hissiyatı olmuyor

Hocam peki böyle olunca çok sık devreye girip çıkmıyor mu? Çalışma aralığı uzun olduğunda da petekler çok soğuyor kombi onu ısıtana kadar daha mı fazla gaz harcıyor? Konfordan ziyade tasarruf bakımından hangisini önerirsiniz?

• Cemo94 kullanıcısına yanıt
    Evet çalışma aralığı fazla olunca kombi daha çok çalışıyor tesisattaki suyu ısıtmak için. Böyle sık çalışıyor ama süre olarak az çalışıyor. Benim tavsiyem çalışma aralığı 0.0 durma 0.1.

• Arkadaşlar selamlar, Cosa nın kombi ile bağlantısını sağlayan kablo yerinden çıkmış. Kırmızı ve siyah kabloyu cosa kitinin hangi tarafına bağlıyorduk. Kombi içindeki kablo yerinde fakat kitindeki kısım çıkmış. Teşekkürler.

• Tuhaf bir sorunum var.

Ünite beyaz ışık yandığı halde, WiFi görünmüyor.

Alttan reset atınca da değişen bir şey olmuyor. Cihaz kesinlikle WiFi sinyali vermiyor ve bağlanamıyorum.

• audioslave kullanıcısına yanıt

Farketmez, orda artı eksi yok.

• Bendeki cosa ilk nesildi.

7 yıl kullandıım.

termostattan wifi sinyali alamıyorum. muhtemelen bozuldu o kısım.

t21 ile t20 arasındaki fark nedir?

300 350tl gibi bi rakam farkı var.

Boşverin cosayı şundan alın diyeceğiniz başka marka varsa onuda düşünebilirim.

• Merhaba, evdeki kombiye wifi role bağladım. Sonoff marka. Telefondan saat aralığı verip kombiyi çalıştırıyorum ama bunu odaya wifi termostat ekleyip duruma göre sıcaklık ayarlı yapmak istiyorum. Hazır kit haricinde bu tarz bir sistem kullanan var mı? Ewelink ile çalışan termometreler var ama bir köprü ile birlikte çalışıyorlar galiba tümü.

• DreamSs kullanıcısına yanıt

https://www.hepsiburada.com/sonoff-th16-ve-am2301-sicaklik-sensor-pm-HBC000015GG8O

Sonoff'un böyle bir ürünü vardı bir araştırın.

• ezimuse kullanıcısına yanıt

Bunu kullanırsam ya termometrenin kabloyu odaya uzatmam lazım ya da termostat kablosunu odaya uzatıp cihazı odada tutmam lazım. Kombi ile oda arasında mesafe olduğundan kablosuz bir çözüm lazım. Teşekkür ederim.

• DreamSs kullanıcısına yanıt

bu kablosuzdu sanki diye hatırlıyorum hocam?

• ezimuse kullanıcısına yanıt

wifi den internete bağlanıyor ama kombi termostat girişine içindeki röleye kablo çekerek bağlıyorsunuz. Acaba bundan dereceyi okutup diğerinin açılıp kapanmasını sağlayabilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.