Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir Kullanıcı, 17 Masaüstü Kullanıcı
9.906
Cevap
180
Favori
296.623
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    4087 Mesaj

Almanız gereken torx uçlu tornavida yada matkabınız varsa torx bits alacaksınız.
    T10 yada T15 gibi duruyor, resimden anladığım kadarı ile.

http://www.izeltas.com.tr/urunler/tornavida-ve-allen-anahtarlar/4775-torx-uclu-tornavida
    |
    |
    blasko77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar kombi kazan sıcaklığım 60 derece idi, dedim birde 50 derece kazan sıcaklığı ile deneyeyim sonuç bu şekilde oldu. Benim ne şekilde kazan sıcaklığı yapmam uygun olur acaba ? 50 dereceye çekip neredeyse sürekli çalışır halde mi olması iyi yoksa 60 dereceye çekip sık aralıklara devreye girmesi mi daha verimli ve ekonomik olur acaba ? Kazan 60 derecede bu ay 230tl faturam geldi. 150m3 tüketimim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratkeskinist -- 3 Ocak 2019; 11:44:2 >

Orijinalden alıntı: muratkeskinist

Arkadaşlar kombi kazan sıcaklığım 60 derece idi, dedim birde 50 derece kazan sıcaklığı ile deneyeyim sonuç bu şekilde oldu. Benim ne şekilde kazan sıcaklığı yapmam uygun olur acaba ? 50 dereceye çekip neredeyse sürekli çalışır halde mi olması iyi yoksa 60 dereceye çekip sık aralıklara devreye girmesi mi daha verimli ve ekonomik olur acaba ? Kazan 60 derecede bu ay 230tl faturam geldi. 150m3 tüketimim var.

Kazan 50yken günlük kaç m³ tükettiniz, 60ken kaç m³ tükettiniz ? Sorunuzun cevabı.

Orijinalden alıntı: Barış Can

Kazan 50yken günlük kaç m³ tükettiniz, 60ken kaç m³ tükettiniz ? Sorunuzun cevabı.

Alıntıları Göster
    çok mantıklı :) ilk iş buna bakacağım. Yakılan m3 'ü çalışan zamana bölsek, 24 saatlik ortalama tüketimi bulmamız mümkün olurmu bu hesapta ?

Benim cihaz V3. Hem kayıtlı evi sildim, hem cosa ünitesini hem de kablosuz ağları resetledim. Sonuç hüsran...

Benim anlamadığım cumartesi günü müşteri hizmetlerine kayıt bırakmama, pazartesi ve çarşamba olmak üzere iki kez de hatırlatma amaçlı aramama rağmen hala teknik servis dönüş yapmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    partagas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çalışan zaman onemli degil önemli olan isinabiliyorsaniz 50 de yanarken 24 saatte kaç m3 yanmış ona bakin birde 60 da iken 24 saatte kaç m3 yanmış ona bakin 50 ye aldınız aksam 5 te baktınız ertesi aksam 5 te bakin not alin 60 a çekin ertesi gün tekrar bakin kaç m3 yanmış

|
    |
    muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba arkadaşlar eğer Cosa yı almayı düşünen arkadaşlar varsa elimde 4 ay önce aldığım V4 kombi+klima paketi mevcut. yıllardır Cosa kullanıyorum ve her modelini satın aldım hepsi elimden geçmiştir. Bunu pille kullanır gece bebek odasına alır gündüz oturma odasında tutarım ve oğlum neredeyse ısı ona göre ayarlanır diye düşünüp almıştım ama ilk zaman oluşan sorunlardan sonra V3 ü geri taktım ve V4 ü kutusuna koydum kenarda duruyor öylece. V3 gayet iyi şekilde işimi gördüğü için kutusunda duran V4 ü de satmaya karar verdim. ilgilenen arkadaşlar olursa PM atabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper.ulusoy1905 -- 3 Ocak 2019; 14:36:55 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: muratkeskinist

çok mantıklı :) ilk iş buna bakacağım. Yakılan m3 'ü çalışan zamana bölsek, 24 saatlik ortalama tüketimi bulmamız mümkün olurmu bu hesapta ?

Alıntıları Göster
    Sorunuzu tam anlamasamda şöyle bir şey yapabilirsiniz, derece 50 iken kapı önündeki saatinize bakın, tam 24 saat sonra tekrar bakın. Kaç m3 yaktığınızı not edin ve hemen cosaya girip son 24 saatte kaç saat çalışmış bunu not edin. Aynı işlemi 60 derece ikende yapın. Hatta bir gün sonra 55 yapıp tekrar deneyin. Bu deneme aşamasında araya hafta sonu girmemesi, ev dışı sıcaklığın aynı olması, eve misafir gelmemesi vs tüm şartların neredeyse aynı olması gerek ki daha güvenilir bir sonuç çıksın. Ev dışı sıcaklık harici diğerleri sağlanabilir.

Hem eviniz için ideal kazan sıcaklığını bulursunuz hemde kombinizin hangi derecede saatte kaç m3 gaz yaktığını hesaplamış olursunuz.

Düzeltme katsayısı dolayısıyladır.
    bkz:http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2005/06/20050602-11.htm
    |
    |
    ekostu@mynet.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Barış Can

Sorunuzu tam anlamasamda şöyle bir şey yapabilirsiniz, derece 50 iken kapı önündeki saatinize bakın, tam 24 saat sonra tekrar bakın. Kaç m3 yaktığınızı not edin ve hemen cosaya girip son 24 saatte kaç saat çalışmış bunu not edin. Aynı işlemi 60 derece ikende yapın. Hatta bir gün sonra 55 yapıp tekrar deneyin. Bu deneme aşamasında araya hafta sonu girmemesi, ev dışı sıcaklığın aynı olması, eve misafir gelmemesi vs tüm şartların neredeyse aynı olması gerek ki daha güvenilir bir sonuç çıksın. Ev dışı sıcaklık harici diğerleri sağlanabilir.

Hem eviniz için ideal kazan sıcaklığını bulursunuz hemde kombinizin hangi derecede saatte kaç m3 gaz yaktığını hesaplamış olursunuz.

Alıntıları Göster
    Kaba taslak bakarsak, kombim hiç kapanmadı. aralıksız 1 aydır 21.5 derecede ve 60C ve 1 hafta 70C kazan sıcaklığı varken 150m3 yaktım. o gün gün bakma işine baya takmıştım, günde 4- ile 6m3 arası tüketimim vardı. Şimdi şu farklı kazan sıcaklıklarında tekrar testleri yapalım :)
    |
    |

ben 2 hafta önce bağladım buradaki ağ kopmaları sorunlarını okuyunca kendimce şöyle birşey yaptım asus modem var modem 4.katta ben 2. kattayım kendi evimede wifi ağ güçlendirici taktım tp link
    ana modemden 2. bir wifi ağı açtım misafir wifi ağı gibi düşünün o kanaldan sadece cosa oda termostatı bağlanıyor diğer kanaldan 6 7 kişi wifi ağına bağlanıyor şuan bir sıkıntı olmadı benim için
    |
    |
    serkaninkilici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

benim cosa oda istasyonu, modemin dibinde :) ama zaten sorunum cosa'nın bağlanabileceği hiçbir ağı görmüyor olması. Yani Cosa'ya bağlandıktan sonra bir sonraki adımda kendi modemimizi seçeceğimiz ekranda hiçbir kablosuz ağ bulunamıyor.

|
    |
    serkan_cim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Resetlediginizdede gormuyorsa. Cosa servisine gönderin o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    serkaninkilici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9063 Mesaj
    Ya baya modem sıkıntısı bağlantı sıkıntısı ceken var ben anlamadim.

Urunlerdemi sıkıntı var yoksa Cosa modem mi seciyor anlamadim.

1 yili askindir Cosa evde bağlı sadece raporlama için kullanıyorum kombiyi Honeywell kontrol ediyor.

Daha bir kere dürduk yere bağlantı koptuğunu görmedim.

Anca elektrik felan kesilecek oyle. Geldigindede otomatik kendisi hep bağlandı zaten.

Bende FTTH yani eve kadar 50 mbit fiber bağlantım var. Evde sonlaniyor fiber kablo. Ericsson marka fiber sonlandırıcı kutu ve TILGIN marka Router var.. Salonda da Huawei marka Access Point var. 150 m2 evim mutfak ve salonda wifi çekmediği icin böyle bi cozum urettim. Su an evin her yerinde full cekiyor cihazlar tabi radyasyonun da dibine vuruyoruz :)

Acaba Cosa ADSL/VDSL hatlardami sıkıntı cekiyor? Yada modem mi seçiyor?

Arkadaşım 2 ön sokakta oturuyor oda aynı fiber bağlantı ondada hiç sıkıntı yok Cosa'da. Ama baska bi semtte oturan arkadasdada VDSL var oda Cosa'da sıkıntı cekiyor. Kanal ayarı felan yaptık düzeldi.

Kullandığınız bağlantıyı türünü ve modemi paylaşın arkadaslar belki aynı modem ve bağlantıyı kullanan arkadaşlar çıkar yardımlari dokunur belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 3 Ocak 2019; 16:5:11 >
  • Binbaşı
    1172 Mesaj

Hocam ben yazılımıyla ilgili sorun nedenyle modem wifi ağ seçtiğini düşünüyorum Cosa nın. İçerisinde ESP32 var ve bunu nasıl programlarsan öyle çalışır. Normalde ESP32 yada ESP8266 yı aynı ağda sorunsuz kullanabilirken Cosa da aksaklıklar yaşadığım çok oldu. En çok çekindiğim de resetlemek. Çok cihaz kurulum yaparken elimde kaldı. Ya resetliyince Cosa_xx ağına bağlanamıyordum yada modemi görüp kurulum tamamlamıyordu. Modemimde güç kaynağı bağlıydı ve 30 gün hiç bir şekilde kopmadan internet varken cosa bir çok kere çevrimdışına düştüğünüde gördüm.

Cosa bulut olayını sadece raporda kullanmalı.

İçerisinde kesinlikle saat pili vs bulundurmalı. Rtc modülü olursa hem tüm bilgileri depolar hemde internet bağlantısı gelince sunucuya aktarır.

Xiaomi cihazlarında olduğu gibi bluetooth üzerinden cihazlara bağlanabilmeli ve internetsiz %100 kullanım sağlanabilmeli.

Daha çok yazacak şey var tabi de üreticinin kendi seçimi sonuçta, kullanıcı da ister alır ister satar karşılıklı arz talep meselesi.
    |
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hani modem seçiyor diyosunuzda geçen sene çatır çatır çalışan cosa bu sene daha 5 gün üst üste çalışmadı 11 kanala ayarlı geçensene öyle deniyordu bu senede 1 kanal deniyor onu denedim olmadı her elektrik kesilmesinde cosa kafayı yiyor kendi bağlanmıyor resetliyorum kuruyorum cosa kombiye çalış komutu göndermiyor eca akıllı oda termostadı benimki servisle birbirimizi yiyoruz iade dedim eca o aksesuar diyor iade olmaz diyor geçen sene güzeldi bu sene iyice şamataya döndü 🤬

|
    |
    491 Mesaj
    Arkadaşlar herkese merhaba; benim evde de buderus marka kombi var. Petek sıcaklığını 30 ile 40 arasında herhangi bir yere çektiğimde peteklerin soğuyor. 40-41 e ayarladığımda makul derecede petekler ısınıyor. Bu normal bir durummu, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Selamunaleyküm, arkadaşlar termostatı biraz önce bağladım. Çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamadım. Seçtiğim moda göre istasyondaki ışık rengi değişiyor. Bağlantı durumu çevrimiçi diyor. Kombim demirdöküm atron. Bazı videolarda parametre muhabbeti falan var. Parametre falan ayarlamadım. Anlamadım cosa sağlıklı bi şekilde çalışıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: md3likan

Selamunaleyküm, arkadaşlar termostatı biraz önce bağladım. Çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamadım. Seçtiğim moda göre istasyondaki ışık rengi değişiyor. Bağlantı durumu çevrimiçi diyor. Kombim demirdöküm atron. Bazı videolarda parametre muhabbeti falan var. Parametre falan ayarlamadım. Anlamadım cosa sağlıklı bi şekilde çalışıyor mu?
    Istenilen sicakligi o anki oda sicakliginin üstüne çıkarın alıcının üzerindeki isik yanip kombinin devreye girmesi gerekir. Isiyi sonra dusurun isik sonup kombinin sonmesi gerelir.

Ayrıca kombi cosadan kapaliyken yani oda sicakliginin altinda ayarliyken herhangi bir musluktan sicak suyu açın su geliyorsa sıkıntı yoktur su gelmiyorsa bağlantı yanlis ve parametre ayari gerekir.

Atron ve Nepton kombilerde sıkıntı oluyor genelde.

Parametre gerekiyor.

Oda sıcaklığı 19 küsur idi ayardan 19A çektim bi süre sonra durdu kombi. Çalışıyor herhalde. Şimdi uygulamaya girdim çevrimdışı gözüküyor. Bağlantı kopma sıkıntısı var diyorlardı. Bunun var mıdır bi çözüm yolu

|
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
seo paketleri
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.