Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dodh, kerimcem Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 4 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı
9.877
Cevap
179
Favori
295.189
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    75 Mesaj

Isıtılan alan kaç m2.kac m2 peteginiz var.dis sicaklik gece ve gündüz kac derece kombinizin markasi nedir,kombiniz nerede,mutfak ,balkon.termostatik vana kullaniyormusinuz.butun odalarımız 21.6 derece mi.tukettiginiz değer güzel.ev sanırım güneş görüyor.cosa güneş gören odada mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cem8133 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Herkese iyi akşamlar. Bende dün bir arkadaşımdan ikinci el olarak Cosa v3 aldım. Kombim baymak Lambert lx 24 fi. Kombi ile kablo bağlantısını yapmak İçin söktüğümüzde bağlantı kablosunu (klemensi) bulamadık ve bağlayamadık. Cosa kitin kablosunu bu kombide nereye bağlayacağız? Bu model kombi ile cosa kullanan var mı? Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de_javu_84 -- 1 Ocak 2019; 21:40:23 >
  • Yarbay
    2465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: de_javu_84

Herkese iyi akşamlar. Bende dün bir arkadaşımdan ikinci el olarak Cosa v3 aldım. Kombim baymak Lambert lx 24 fi. Kombi ile kablo bağlantısını yapmak İçin söktüğümüzde bağlantı kablosunu (klemensi) bulamadık ve bağlayamadık. Cosa kitin kablosunu bu kombide nereye bağlayacağız? Bu model kombi ile cosa kullanan var mı? Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı?
    Bakın burdaymıııış.

Çok teşekkür ederim inanın dün 1 saat uğraştık bulamadık, internet üzerinden diğer kombilerin montajlarını izledik onların bağlantı kablosu açıkta görünüyordu ama baymak lambert marka kombiye ait montaj videosu da yoktu. Bu kablo muhtemelen gizlenmiş bir yerde. Yarın akşam ilk iş kapağı söküp kabloya bakacağım. Çok sağolun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Cosa kurulum için uğraşıyorum ancak cosa internete bağlanmıyor bir türlü. Evdeki tüm cihazlarda internet çalışırken cosa ağına bağlandığımda "Cosa bağlı, internet yok" uyarısı alıyorum. Modem kanalı 1'de, AES şifreleme türü.. Bunun dışında değiştirmem gereken parametre var mı acaba?

Merhaba,

Kablonet modemle kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok.

Cosa ağına baglandığınızda bu uyarıyı almanız normal. Cosaya bağlandıktan sonra programdan ileri diyerek cosayı modeminize baglayacaksınız. (Kendi modeminizi seçip sifrenizi girerek)

Daha sonra ileri dediğinizde telefonunuz otomatik olarak cosadan çıkıp modeme bağlanıyor ve kurulum tamamlanıyor.

Cosa destekten videoları izleyin.

|
    |
    serkaninkilici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cosa 3 kombiye bağlı ve salonda peteğe 1 m uzakta. Cosa 4 diğer odada. Sıcaklık farkını ve dalgalanmaları görmek adına diğer odaya cosa 4 ü kurdum. Şu an için stabil bir grafik çıkmış. Kesinti kopma vs de yok.

Ben artık ayarları ellemem böyle bu kışı kapatırım nasipse. Doğalgaz da ucuzlayacakmış haberleri dolaşıyor fakat henüz bir açıklama yok.

|
    |

Orijinalden alıntı: de_javu_84

Çok teşekkür ederim inanın dün 1 saat uğraştık bulamadık, internet üzerinden diğer kombilerin montajlarını izledik onların bağlantı kablosu açıkta görünüyordu ama baymak lambert marka kombiye ait montaj videosu da yoktu. Bu kablo muhtemelen gizlenmiş bir yerde. Yarın akşam ilk iş kapağı söküp kabloya bakacağım. Çok sağolun
    merhaba, montaj sırasında fotoğraf çekip paylaşabilir misiniz? aynı kombiden var eve gelmeden ısıyı arttırmak için almayı planlıyorum ancak ordu ilinde montaj yapmıyorlarmış :)
    |
    |

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Bakın burdaymıııış.

Alıntıları Göster
    @hasanemmii

Tekrar merhaba. Ben kombinin kapağını tekrar açtım ancak gösterdiğiniz kablo benim kombide maalesef yok. Aşağıya fotoyu ekleyeceğim. Şimdi sormak istediğim benden önce evde oturan kişi kablosuz Oda termostatı kullanmış sonra geri söktürmüş. Acaba termostat kiti sökülürken bu kabloyu da sökmüş olabilir mi? Bu kablo olmadan ben cosa kiti nasıl bağlayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi de_javu_84 -- 2 Ocak 2019; 21:50:55 >
    bugun gun boyuda baglanti hatasi aliyordum. ne yapacagimi sasirdim. devre disi biraktim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    437 Mesaj

En alt resimde alt kısımda solda iki tane kırmızı kablo var termostat oraya bağlanıyor gibi o iki.kabloyu takip ederek yeriNi tespit edin kılıfın.içine kaçmış.olabilir

|
    |
    de_javu_84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Cevabınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi, cosaya bağlandıktan sonra ağları arıyor ancak ağ bulunamadı uyarısı alıyorum. Ağları yenile diyince de hiçbir ağ bulunamıyor. Normalde cep telefonumdan İnternete girerken komşuların kablosuz ağını dahi görürüm. Bu nedenle cosa kablosuz ağları tarayınca benimki ile birlikte komşuların kablosuz ağınında görmesini beklerdim. Ancak hiçbir ağ bulunamıyor.

|
    |
    css2005 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ona uygun bir ucu matkaba bağlayarak deneyin biraz sertlerdir

|
    |
    blasko77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kesinlikle değer

|
    |
    nargiletör kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefondaki kayıtlı ağları unut deyip modeme de reset atıp deneyin. Bende de docsis 3.0 modem ile bu gibi hatalar olmuştu. hepsini resetleyip kurala uygun kurulum yaptıktan sonra birdaha sorun yaşamadım. usenmezseniz cosayı da resetleyin. ben onu da resetlemiştim. bu arada versiyon 4 için konusuyorum. kolay gelsin..
    |
    |
    serkaninkilici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Baymakta genelde 220V kablo bağlantısının yapıldığı klemensin yanında köprü bulunur.
    Gönderdiğim resimde kablo ile uzatılmış. Ucu köprülenmiş.
    Önceki kullanıcılar belki kabloyu almış klemensin üzerinden köprü bağlamış olabilirler.
    220V kablosunu takip edin.
    Bağlantı kart üzerinde değil.
    |
    |

Son fotoda alt kısımda yan yana 2 kırmızı kablo var ya onları takip edin

|
    |
  • Er
    13 Mesaj
    cosa surekli cevrim disi oluyor dunden beri. ne yapabiliriz? tum kanallari denedim boş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4087 Mesaj

Anakartta X3 yazan yer olma ihtimali çok yüksek, fakat sizdeki konnektör sökülüp lehimle köprü yapılmış gibi duruyor.
    https://forum.donanimhaber.com/baymak-lambert-oda-termostat-baglanti-yardimi--135525950
    |
    |
son dakika
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.