Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
9.906
Cevap
180
Favori
296.503
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    9063 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: md3likan

Oda sıcaklığı 19 küsur idi ayardan 19A çektim bi süre sonra durdu kombi. Çalışıyor herhalde. Şimdi uygulamaya girdim çevrimdışı gözüküyor. Bağlantı kopma sıkıntısı var diyorlardı. Bunun var mıdır bi çözüm yolu
    Kanal ayarlarıni kurcalayin.

Modeme cok uzak olmasin Cosa.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Kanal ayarlarını kurcalayın derken açar mısınız biraz?

|
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

http://kombitermostatbaglantisi.com/oda-termostati/kombi-parametre-ayarlari/demirdokum-kombi-parametre-ayarlari/demirdokum-atron-kombi-parametre-ayarlari.html

Parametre ayarı yapılması gerekiyor, yoksa termostat bağlamanız bir şey ifade etmez, yokmuş gibi çalışır kombi.
    |
    |
    md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Parametleri yaptım sonra olmuştur herhalde. gece koptu uğraşıp tekrar bağladım. sabah kalktığımda bağlıydı hala ve ayarladığım derecedeydi oda. İnşallah sıkıntı çıkmaz bi daha
    |
    |
    01Mrt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: sml_akyz

Arkadaşlar herkese merhaba; benim evde de buderus marka kombi var. Petek sıcaklığını 30 ile 40 arasında herhangi bir yere çektiğimde peteklerin soğuyor. 40-41 e ayarladığımda makul derecede petekler ısınıyor. Bu normal bir durummu, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Bende de buderus var, çok düşük sıcaklıklarda bendede çalışmamakta. Kazan sıcaklığım 50-60 derecede durmakta.

Orijinalden alıntı: md3likan

sabah uykudan ev moduna aldım. 0.1 derece zorla arttı 1 saatten fazla sürede. o da hava ısındığı içindir. kombi çalışıyor ama sıcaklık yükselmiyor.
    Kazan sıcaklığı nedir ?

Benim kazan sıcaklığı 60C iken evi çalışıpta ısıtamadığı hiç olmamıştı. 3 gündür kazan sıcaklığını 50C ye alıp izlemek istedim ama bakıyorum şuan hava soğuduğundan 50C kazan sıcaklığı ile ev ısınamıyor ve ısı kaybediyor.

destek hattını aradım. eleman hiç bi şey bilmiyordu. destek talebi oluşturuyorum falan filan diye geçiştirdi. 60a ayarladım şimdi hocam bakalım. nasıl olacak.
    |
    |
    muratkeskinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Petek sıcaklığı 30 derecede evinizi isitmamasi çok normal bir durum bu havalarda petek sıcaklığı yogusmalilarda bile min 45 derecelerde benim 55 derecede yaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 4 Ocak 2019; 14:51:2 >
    |
    |
    Bahsedilenler: md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör sml_akyz

30 değil hocam 45 50 falandı. Şimdi 60ta çalışıyor ama yükselmek bi yana 0.1er derece düşüyor.12 saatlik gaz tüketimi de 5m3. Kombide mi var bi şey bilmiyorum. Servisi çağıracağım onlar da termostat taktığım için garanti dışı falan deyip bir sürü para alır şimdi ona da cesaret edemiyorum.

|
    |
    tyfnktk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    gayette çabuk ve güzel ısıtıyor.

düşük derecede olursa,zaten kazan kapanmaz.
    Sürekli alevler ki ,istenilen set değerine ulaşılsın.
    |
    |

Size tek mod öneririm. 21.5 yada 22 yapın sürekli devam etsin. Bu şekil tüketiminize bakın, şuan ki kullanımınız ile dediğim gibi kullanınca ki tüketiminize bakın. Modlar arası büyük artış düşüşlerde ben olumlu sonuç almadım.
    |
    |

Hocam kazan sıcaklığı dediğiniz su sıcaklığı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Pardon sml akyuz nikli kişiye yazmıştım yanlış etiketlendirme olmuş

Sizin kombiniz yogusmali mi evinizin kaç cephesi açık alt üst dolu mu 60 dereceye ulaştığında peteklere el değmeyecek kadar sıcak oluyor mu

|
    |

yok hocam yoğuşmalı değil. bütün parayı eve gömünce kombiye para kalmadı. yerden ısıtmalı ev. 60 derecede çalışıyor bi kaç saattir. yerler falan ılık. hava mı var diye su tahliye ettim biraz su baya sıcaktı anlamadım nasıl o kadar sıcak su ısıtmıyor evi. hedef sıcaklık 22 şu an 19.4 derece. 3 cephesi açık. üst kat dubleks ama yarısı bizim evi kaplıyor diğer taraflar çatı, duran kimse de yok.

alt katımdaki komşum 46 derecede tesisat suyu ile 24 derecede termostat kullanıyor. bazen tişörtle dolaşıyorum diyor. ben içlik ve 1 kat daha olmak üzere çift kat dolaşıyorum evde ve üşüyorum. bu ay yaklaşık 100m3 fazla yaktım alttaki komşumdan. aklım ermedi bir türlü. evden soğudum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: tyfnktk

Petek sıcaklığı 30 derecede evinizi isitmamasi çok normal bir durum bu havalarda petek sıcaklığı yogusmalilarda bile min 45 derecelerde benim 55 derecede yaniyor
    Bende 40-45 arasında petek sıcaklığını ayarlıyorum kombide. Sıcaklık konusunda bir sıkıntım yokta, doğalgaz faturasıyla sıkıntı oldu bu ay, sıcaklığı hiç değiştirmeden sabit 40 ta tuttum 530 tl fatura geldi, geçen ay ara ara kısıp artırmalar falan yaptım daha düşük gelmişti.

|
    |

Cosa sorunu devam ediyor mod değişmesine rağmen set rakamı değişmiyor buğün eca yetkilisiyle görüştüm oda cosa ile görüşecekmiş 4 gündür cosasız kullanıyorum kombiyi 24 saate 5-5.5 tüketim oluyor kombi eca scot bence cosaya gerek yok ama cosa konforu yok evde ev soğumaya başlayınca üşüme hissediyoruz çalışıncada sıcak oluyor derece dalgalanması fazla hissediliyor

|
    |
    438 Mesaj

Yerden ısıtmanın bütün odalara giden vanaları açıkmı her odanın yerindeki ısıyı hissedebiliyormusunuz birde kombinizi alırken yerden ısıtmaya uygun olup olmadığını öğrendiniz mi

|
    |

hocam açık hepsi 2 kere falan kontrol ettim. 2 kere de hava alma işlemi yaptım. havası yoktu ama.
    ısı her yerde iyi hissedilmiyor, seramik olan yerlerde gayet güzel hissediliyor ama parke olan yerler daha ılık ve homojen değil gibi dağılım. işin kötüsü yer ve halı iyi güzel ama koltuklar falan buz gibi üstleri. hiç bi şey yanmıyormuş gibi.
    kombi yerden ısıtmaya uygun.
    kombi dijital ekranındaki basınç değeri, altındaki analog barometredeki değerden yüksek gösteriyor. demirdökümü aradım analogdakini esas almamı söylediler, normal bi durummuş. bu da kafamı kurcalıyor niye farklı diye.
    8 saatte ortam ısısı ancak 1 derece arttı. 19 idi daha deminlerde 20 oldu. hedef sıcaklık 21 yapmıştım ama daha görmek nasip olmadı. ben de 20ye düşürdüm hedef sıcaklığı. 20 bile baya iyi geldi bize 18lerde falan oturuyorduk herhalde. öğleden beri 60 derecede eco modda çalışıyor gece 24 saat dolacak 10m3 üstünde bi gaz tüketimi olacak hesaplamalarıma göre. sizin sorduğunuzdan başka her şeyi yazdım ama kusuruma bakmayın. canımı sıktı evin ısınmama işi. satmayı bile düşünüyorum evi.
    |
    |

Asil sorun yerden ısıtma sisteminizin evi ısıtmaya yetmiyor olması boru dolaşımı az tutulmuş büyük ihtimalle

|
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.