Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 4 Masaüstü Kullanıcı
9.892
Cevap
179
Favori
295.600
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Kombi vb. Isıtma sistemleri >> Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey
Giriş
    717 Mesaj

o konu tamamen kapalı kutu hocam. ama alt katımdaki komşumdan bahsetmiştim önceki mesajlarımda. oda sıcaklığı 24e ayarlı tesisat sıcaklığı 46. bu ay 100 m3 taktım ona düşünün artık. alt kattakinden ne kadar farklı olabilir boru dolaşımı bilemiyorum. teşekkür ederim. vakit ayırıp cevap verdiğiniz için.
    |
    |
    tyfnktk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tesisatınızda bir.problem olabilir genelde müteahitler her daireyi ayni yapar alt katla üst katın muhtemelen aynidir iyi bir tesisatçı sisteminizi kontrol etmesini öneririm yerden ısıtmalarda zaten yuksek kazan sıcaklığına çıkmak sakincalidir. Tesisatta sorun çıkmazsa termostat sokup kombi servisini cagarin kontrol etsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyfnktk -- 4 Ocak 2019; 21:46:47 >
    |
    |
    md3likan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2 yıl garantisi var binanın hocam. firmayı arayıp söyleyeyim durumu olmazsa.
    |
    |

Aramadan önce termostat i sokun evi teslim aldığınız şekilde gosterin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Termostattan önce de ısınmıyordu. Yine tedbiren sökeyim, bahane üretmesinler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Hocam alt komşu ile parkeleriniz aynı özellikte mi? Bazı parkeler yada tesisat döşeme tarzından olabiliyor.

Alt kat tesisatıyla sizin tesisatı aynı kişi mi yaptı. Kötü durum ama bozmayın moralinizi geçte olsa çözülür illa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    717 Mesaj

Parkeler aynı, tesisatı aynı kişi yapmıştır muhtemelen. sabah kalktım yine buz gibi ortalık bağlantı kopmuş. bağlantıyı sağlayamadım bi türlü. sıfırladım, kurulum tamamlanamadı diyor. Kablosuz ağınızın şifresini yanlış girmiş olabilirsiniz ya da modem ayarlarınızdan dolayı Cosa internete bağlanamıyor... diye bi hata veriyor.
    |
    |
    GokhanTR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kombi Demir Döküm mü göremedim ama? eco modda kullanmayın konfor moduna alın DD ise ecoda çalışma aralığı çok uzun yerden ısıtmaya uygun olmayablir hocam.
    |
    |

AMD Ryzen 1800X MSI x370 Gaming Pro Carbon Corsair 16Gb DDR4 3000mhz Zotac gtx1060 3gb Corsair CX750 PSU DELL U2414H IPS

Canon 6D - Sigma 24-105 f4 ART - Sigma 85mm f1.4 art - MC Carl Zeiss JENA 135mm f3.5 - MC Revuenon 24mm Macro - Tair 3S 300mm - LowePro Hatchback Aw 22L - Xiaomi Urban Style Bag

Samsung 50MU7000 500px:http://500px.com/MuhammetTeker

www.muhammetteker.com MILLENICOM 1 ay bedava kod için PM atınız...
  • Yüzbaşı
    717 Mesaj

demirdöküm atron. comforta alayım bakalım bi de. teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için
    |
    |
    ezimuse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam önce ısınma sorununuzu çözmeye odaklanın. Sökün termostatı, deniyim iade sürecinde diye düşünüyorsanız da iade edin gitsin. Yerden ısıtmalı sitemlerde termostatı da uygun seçmeniz daha mantıklı olur, aksi takdirde size tasarruftan çok zararı olur.

Bu süreçte termostat kullanmadan alt komşuyla aranızda ki farkı bulmalısınız. Kombiye de baksınlar, işin ehli birilerini bulursanız iyi olur termal kameralarla da bakıyorlar sanırım.

Hem parasını ödeyip hem ısınamamak gerçekten çok kötü bir durum ama sakin olun ve çözüme odaklanın hocam. Benim yerden ısıtma tecrübem yok ama forumda kullanan ve teknik bilgiye sahip olanları bulabilirsiniz.
    |
    |

termostat şu an çalışıyor ama hedef sıcaklığa ulaşması çok uzun süre alıyor.

İade süresi geçti hocam. black fridayda almıştım. altyapı olmadığı için 2-3 güne kadar kutusunda duruyordu yeni kullanmaya başladım. iade süresi satın alındığı süreden başlıyordur herhalde. iade süresi geçmeseydi zaten direk iade edecektim soğudum termostattan. o kadar işin gücün arasında bi de termostatın bağlantısı var mı, koptu mu bağlandı mı, kombi çalışıyor mu derdi çıktı başıma.

termostat kullanmadan alt kattaki komşumla 100m3 gibi bi fark oldu.

kombiye baktırmayı yine düşünüyorum ama alttaki vidalar çok sıkıydı açarken yalama oldu yenilerini bulmam lazım. torx mi ne diyorlar ondan. nerede bulabilirim acaba aynı vidaları?

Hakkınızı helal edin baya kafanızı ağrıttım. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için size ve diğer vakit ayıran arkadaşlara.
    |
    |

Resmini çek alyan takımı da var sanırım nalburlarda oluyor bulabilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    438 Mesaj
    Yerden isitmalarda kombi omru için en fazla 50 derecede kullanılması tavsiye edilir dikkat etmenizi oneririm

|
    |

Merhabalar ürünü kurdum fakat kombi ünitesi kombiyi kapatmiyor. Ev 25 derece 22 derece ayarladim ama kombi hala yaniyor. Sebebi ne olabilir.

|
    |

kombi unitesinin icindeki role birakmiyo olabilir. fisten cekip recep ivedigin televizyonu tokatladigi gibi hafiften tokatlayin .duzelmezse garantiye gonderin

|
    |
    sofist67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam sizin anlattıklarınıza göre kombi ve termostat normal çalışıyor ama alttan ısıtma sistemi sıcaklığı aktaramiyor gibi sanki sizin sistem ısıyı daha çok alt kata veriyormuş gibi parkelerin altında kalın yalıtım malzemesi falan yoktur inşallah

|
    |

o konuda siz ne biliyorsanız ben de onu biliyorum. istasyonu modemin olduğu odaya taşıdım. şu an için kopma sorunları falan bitti çok şükür, eskisine göre daha iyi ısınıyor ev. pencerelerden de baya soğuk geliyor gibi onlara da kapı pencere fitili alacağım. inşaallah çözülür sıkıntılar.
    |
    |
    erhangun84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ürunu yeni aldim montaji yaptim baglantiyi kurdum ama lakin bir turlu kombiyi devre disi biraktiramadim. Kombi immergas victrix oda sicakligi 24 derece 22 dereceye ayarladim ama kombi surekli 40 derecede yanmaya devam ediyor. Ilk kurulum oldugu icin 50 derecede mi olmasi gerek kombinin ve cosa mor isik mi yanmasi gerekli yoksa direk garantiye mi yollayim 2 gundur bunla ugrasiyorum. Yardim bekliyorum cosa v3 cihaz

|
    |

Bişey öğrenmek istiyorum.

Aynı v4 cihazdan bende de var. Ancak buradan okuduğum sorunları görünce hiç kurmadan bekletiyordum.

Sayfada bu cihazı hiç bir problem olmadan kullanan varmı? Yani bu sayfada sadece sorunlu cihazlar mı paylaşılıyor.

Sorularım şunlar;

Ekranlı olan ana cihaz pili ne kadar dayanıyor? Tanıtımında 1 yıl diyordu ama haftada değiştirmek zorunda kalanlar vardı.

Modem bağlantıları son güncellemeye istinaden devam ediyormu?

Elektirik gittiğinde bağlanma problemi devam ediyormu?

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Saygılar.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
haberler
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.