Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cuins

benimde birkaç sorum olacak.Bir hafta oldu cosa yı alalı.Gözlemlediğim kadarıyla ne zaman gece dereceyi 1 derece civarı düşürsem, yada dışarı çıkarken azaltsam uygulamadaki tasarruf oranı %20 ile %30 lara geriliyor.Ama sabir 23 derecede tutarsam hem gece hem gündüz Tasarruf oranı %50 yazıyor günlerce.
    Uygulamada yazan tasarruf oranı doğruyu gösteriyor mu? Geceleri derece azaltınca kombi daha uzun süre çalışmadan gitmesine rağmen tasarruf oranının düşmesi anormal değilmi?
    Birde bu uygulamadaki yazan tasarruf oranı kadar faturamıza etkisi olurmu sizce?Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyCosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Tasarruf oranı kombinin 24 saatte çalıştığı süreyle dış hava sıcaklığını oranlayıp belirleniyor, gerçek sonuç vermeyebilir.

Şöyle bir deneme yaptım; ilk gün 60 derecede çalıştırdım kombi çalışma süresi kısaldı cosadaki tasarruf oranı 50+ yazdı, ertesi gün 50 derecede çalıştırdım tasarruf oranı 20-30 lara düştü fakat sayaç kontrollerimde daha az yakıt harcandı. Anladım ki bu tasarruf oranı sadece yoğuşmasız kombi ve 60 derece kazan sıcaklığını baz alıp sonuç veriyor.

Eğer kombiniz yoğuşmasızsa 60 dereceye ayarlayıp tasarruf hakkında doğru sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dışarda-ev-uyku modları arasında 1 dereceden fazla fark bırakmak tasarruflu olmuyor soğuyan eşya daha zor ısınacağı için kombi daha uzun çalışıyor cosadaki hesapta çalışma süresiyle ilgili olduğu için tasarruf oranını düşük görüyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    60 derecedeydi 65 e aldım. günlük kaç saat çalışması gerekiyor kombinin? sizle paylaştığım gün 7saat 21 dakika çalışmış, bugün ise 4saat çalışmış. derecelerde aynı anlamadım tam bu aleti. daha önceki günde 5 saat civarı çalışmış.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• cuins kullanıcısına yanıt
    faturan oldukça kabarık gelicek boyle gidersen öğleni 22.5 al....gecede evde bebek filan yoksa 20.5- 21 e düşür....şu an zengin konforundasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 7 Aralık 2017; 23:10:15 >
  • Ürünün çalışma mantığı kombiyi açıp kapatmak mı yoksa + olarak kombi çalışır vaziyette iken sıcaklığı arttırıp veya azaltmak mı?

Birde yalıtımsız bir yerde kullanmak mantıklı bir yaklaşım olur mu?
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    hocam sizde kombinin günlük çalışma süresi kaç saat oluyor? Evde çocuk olduğu için geceleri çok kısamıyorum malesef.

• gökhan hocam merhaba sizin verdiginiz degerleri uyguluyorum ev modu 22.2 gece ve kullanıcı modu 21.7 malum havalar asırı derecede sogudu ve kullanımlar arttı siz benden grafik istemistiniz bende gönderdim sizden ricam bi bakarmısınız nasıl gidiyor.dünle bugün arasında 24 saatlik dilim 6 m3 kullanmısız.petek sıcaklıgım 55.
    grafikteki kombi calısma süresi 11 günlük bi süreyi kapsıyor.Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyCosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• Kombş ile iletişim kurulamıyor hatası alıyorum sürekli bi türlü bağlantıyı sağlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

Kombş ile iletişim kurulamıyor hatası alıyorum sürekli bi türlü bağlantıyı sağlayamadım

*Kombi ünitesini kombiden 30-40 cm uzak metal olmayan bir yere monte edin.
    *Cosa ünitesini biraz yaklaştırın.
    *Cosa ve Kombi ünitesinin altındaki zincir simgesi olan yere iğne yardımı ile basın.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam selam,

Benim DD Nitromix 24P yoğşmalı kombim var. Kombi balkonda dolap içerisinde. Şimdi Cosa yı monte ederken mecburen kombi dolabının içine kalacak. Sizce sorun yaratırmı. Malum sıcak soğuk evin içerisi gibi olmayacak.
  • quote:

hocam sizde kombinin günlük çalışma süresi kaç saat oluyor? Evde çocuk olduğu için geceleri çok kısamıyorum malesef.

hem 60 da çalıştırıp günde 7-8 saat civarı çalışıyorsa fatura açısından için yaş ...bence kazan sıcaklığını düşür dereceyi düşüremiyorsan...cocuk derken 3+ yaşındaysa insaoğlu 10 dereceği bile absore edecek kimyada kış ayındayız gece girin yorganın altında gecede 23 tutman ben zenginim demek kısaca o istersen nasanın ürettiği ot yi al boş...benim akşam 4 te açılır gece 12 de kapanır kombi 36-37 de yakarıM ev gayet 22-23 arası gidiyor...ist da oyle dondurcak bile havada yok yani...yaşadığın yeri bilmiyorum tabide...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Aralık 2017; 13:36:18 >
  • yoğusmalı kombide kazan sıcaklığını kac dereceye ayarlamak tasarruf ettırıyor, ben pek anlayamadım bu calısma prensıbını, 21 dereceye ayarlıyorum çalışma durma değeri de 0.2-0.1 diye ayarlı yoğuşmalı demirdöküm marka kombim 55 derecede 20.8 düştükten sonra set degerıne ulasmak ıcın 3-4 saat calısıyor bu süre fazla değil mi?. hem ısınmak hem de tasarruf etmek için ne yapılması gerekli.Aşağıya dün geceki çalışma grafiğini koydum.
    [simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noname0056 -- 8 Aralık 2017; 14:10:2 >

• noname0056 kullanıcısına yanıt
    senden yerden ısıtma mı var ya da yalıtım mı yok
    3-4 satate petek aradaki bu kadar küçük farkı nasıl kapatamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

hem 60 da çalıştırıp günde 7-8 saat civarı çalışıyorsa fatura açısından için yaş ...bence kazan sıcaklığını düşür dereceyi düşüremiyorsan...cocuk derken 3+ yaşındaysa insaoğlu 10 dereceği bile absore edecek kimyada kış ayındayız gece girin yorganın altında gecede 23 tutman ben zenginim demek kısaca o istersen nasanın ürettiği ot yi al boş...benim akşam 4 te açılır gece 12 de kapanır kombi 36-37 de yakarıM ev gayet 22-23 arası gidiyor...ist da oyle dondurcak bile havada yok yani...yaşadığın yeri bilmiyorum tabide...

Ahhh kerimcem ahh. Yaklaşık 5 yıldır oda termostatı kullanıyorum ve kombim hep 60C' ye ayarlı. Oda termostatı kullanmamakta direnen komşularım bile bize gelen faturaları gördükten sonra nihayet bu yıl oda termostatı aldılar. Benim 130-140TL ödediğim aylarda onlar 240-250TL ödüyorlardı.

• Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    bulundugum sıtenın 3. katındayım ve dış yalıtımı mevcut, yerden ısıtma yok
  • noname0056 kullanıcısına yanıt
    0,3 derecelik ısıyı söylediğin kadar uzun zamanda yakalaması gerekiyor
  • Kombici_Olduk K kullanıcısına yanıt
    yanı bu sekılde calısması normal mıdır?
    valla hocam alalı 1,5 hafta oldu denemeler yaparak optimumu bulacağız.Zaten buraya ondan yazdım anormal bir durumla karşılaşmamak için. Bir gün sadece 8 saati gördü sanırım oda derecesi fazlaya ayarlıydı o gün uzun süre çıkamadı. şimdi günlük çalışma süresi 4 saat civarlarında ki bugün 3 saatinde altında yani önceki yıllar ile karşılaştırdığımızda günlük 4 m3 ün civarı tüketebilirsek oldukça iyi fatura gelir .

Benim sormak istediğim cosa kullananlara günlük mesela 60 derecede ortalama 3 saat çalışıyo yada ne bilim 65 derece de ortalama 5 saat çalışıyor günlük tüketimim şu kadar m3 gibi yazarlarsa bizde kullanımı o değerlere çekmek için ayarları gözden geçiririz.
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    o elelam kombi yonetmeyi bilmiyor ondan ekimde bile 40-45 de çalışıyorsan 7/24 de yakarsan gelir karşımdaki ihtiyarlar gibi amcanın eve gidiyom evi hamamdı resmen..26-27 dereceyi buLuyordu onlarda taktım düştü faturaları ...benim ekim kasım fatuam 60-80 tl...hatta yengemlere daha az bile geliyor....ailecek soğuğa karşı teleronsa bağlı...her aile farklı..ben karı ayazı görmeden asla 7/24 kombi çalıştırmam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Aralık 2017; 16:17:29 >
    Peki.
  • Bi bana takamadiniz

Baymak Starbridge 240 Fİ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.