Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (248. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam hangi yolları denediniz? Neler yaptınız ayrıntılı yazmadınız ki bu güne kadar.

http://klimavekombi.blogspot.com.tr/2016/05/baymak-star-bridge-oda-termostat-baglant.html

Bu modelse takan takmış sizde yapabilirsiniz.
  • Merhabalar,
    Cosa Bosch Condense 2500 ile uyumsuz görünüyor. Bosch diğer bazı on-off OT'ler ile uyumlu iken neden Cosa ile uyumsuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Peki.

Bizim evde yok ki şöyle kombi yöneticisi.

Mecbur aldık ot'yi. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombi yöneticisi olunmaz, kombi yöneticisi doğulur.
  • GokhanTR kullanıcısına yanıt
    gökhan hocam merhaba sizin verdiginiz degerleri uyguluyorum ev modu 22.2 gece ve kullanıcı modu 21.7 malum havalar asırı derecede sogudu ve kullanımlar arttı siz benden grafik istemistiniz bende gönderdim sizden ricam bi bakarmısınız nasıl gidiyor.dünle bugün arasında 24 saatlik dilim 6 m3 kullanmısız.petek sıcaklıgım 55.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında HerşeyCosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

kombi calısma suresi 11 günlük degerlendirmeniz nedir.kombi ısıtmayı 15 dakkada tamamlıyor bide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cem8133 -- 8 Aralık 2017; 20:26:59 >

• Şu anda şehir dışındayım ya elektrik gitti yada wi-fi de sorun var 4saattir modemle iletişim kurulamıyor Cosa wi-fi işareti çıktı uyarı veriyor derece 60da ayarlı kombi süreklilik yakıyor mu yoksa cihaz wi-fi sorunu yaşıyorsa kombi devre disimi kaldı bilginiz var mı

• djangobjk kullanıcısına yanıt
    Cosa yı nasıl programladiysaniz o şekilde devam eder

• erhangun84 E kullanıcısına yanıt
    Program derecesini yanı dışarı modu çok düşük tutmustum şimdi manuel o dereceyi yükselmiş olsam yine algılar mı yeni dereceyi

Kendi bulut sistemine baglanamadiysa malesef iletişim kurup herhangi bir komut veremezsiniz ama buluta baglanabildiyse dünyanın herhangi bir yerinden dereceyi düşürüp yukseltebilirsiniz yani kısaca sürekli İnternete bağlı olması gerekli

• ARkadaslar klima ve kombi kiti ariyorum bilginize. Satmak isteyen bana ulassin lutfen

• şu caosa interneti devre dışı bırakan bir sistem üretse süper olur diğer bazı yabancı otlerde var devamlı internete mecbur olması berbat bişey modem üstünden ağ yapıp komut alabilmeli yazıcı gibi yada sadece alıcıyla anlaşabilmeli deprem oldu,darbe oldu ,ülkede extrem olaylar oldu internet kesildi diyelim kullanamamak berbat birşey...ben birde gece modemi kapayan biriyim gece radyasonu ayrı hemde 6-10 wattlık modem tüketimi elektirik faturana ek..şu internet taban olayını seçmeli yapsa cosanın satışları dahada artar...iki büyük eksik var..
    1.kullanıcının internete mecbur bırakılması...
    2.ekranın olmaması...
    çözülse süper olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 9 Aralık 2017; 14:14:33 >
  • Kesinlikle katılıyorum ip çakışması falan olmazdı evden 10saat uzaklaşttim Sabah uyandım kesilmiş ve hala da Yok test için 15dereceye düşmesini bekleyecek tim 15de kaldı eve geldiğimde ısıt isitabilir sen şimdi

• " Kotalı internet kullananlar için " bunu duymak çok acı bir şey bunu satan firmalara değil bu paketleri hala alan müşterilere kızıyorum

• Şimdi bağlantıyı kurdu fakat bu sefer de manuel ayarda kaldı yanı hangi komutu verirsem veryim düzeltme yapmıyor

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

Telefonundan internet ağını paylasabiliyorsan modem ile aynı kullanıcı adı ve şifreyi ayarla modemi kapat telefondan paylaştığın İnternete bağlanırsa tekrar programlamayı dene bu arada çevrim dışı bir arayüzü olsaydı gerçekten daha iyi olacaktı

• erhangun84 E kullanıcısına yanıt
    Şöyle çözüm buldum Superonline aradım ip çalışması gördü halbuki kanal 11 de ayarlamış tim uzaktan güncelleme yaptı birkaç saat sonra düzeldi şu anda yönetiyorum ama tedbir için haftalık moda geçtim yarın sabahtan itibaren başlayacak ne olur ne olmaz sürekli kesiliyor.15dereceye düşmesini bekleme sebebim Cosa test için bu değeri kullanıyor.15 ila 23 arasına kaç saatte geçecek ne kadar tüketimle ulaşacak burada bunu kontrol etmek için yapıyorum.cunku günlük ortalama 6-7 saat çalışıyor ve bu ortalama 21.5 sıcaklık için.

Hımmm 15 ila 23 derecede test bilmiyordum bende haftalık programa ayarladım hergün sıcaklıkları kendi konforuma göre dayanabilecegim en düşük seviyeye getirdim artık belkide hiç bir ayar yapmadan böyle çalışır test olayını ben alt kattaki dairenin tüketimyle karşılaştırarak yapıyorum 😁

• Petek suyu sıcaklığı kaç derece olmalı

--------------------------------------------------------------

- Öncelikle on/off yani aç/kapat termostatlar ortamı istenilen sıcaklığa getirene kadar kombiyi devamlı olarak çalıştırır ve ortam istenilen sıcaklığa ulaşınca rölantiye geçerler. Yani ortam sıcaklığı düştükçe ara ara komiyi çalıştırarak ortam sıcaklığını istenilen değerde tutarlar. Petek suyu sıcaklığı düşük tutulursa ortamın istenilen sıcaklığa ulaşması için kombinin çalışma süresi daha uzun olacaktır. Petek suyu sıcaklığı çok yüksek bir değer seçilirse örneğin 70 derece, ortam hızlıca istenilen sıcaklığa ulaşacaktır ancak bu defa da ortam istenilen sıcaklığa ulaştığında Cosa kombinin petekleri yakma işlemini durdursa dahi kombiler dizaynı gereği sıcak suyu kazanda soğumaya bırakmazlar ve sirkülasyon pompası bir süre daha devir daime devam ederek kazandaki sıcak suyu peteklerde dolaştırmaya devam eder. Bu işlem sonucu örneğin istenilen ortam sıcaklığı 23 derece iken kazandan pompalan sıcak suyun peteklerde dolaşması sonucu ortam sıcaklığı 24-25 derece değerlerine kadar çıkacaktır. Cosa'nın tekrar kombiyi çalıştırması için ortamın tekrar 23 derecenin altına düşmesi gerekir ve bu süre zarfında kazandaki ve peteklerdeki su oldukça soğuyacaktır. Soğumuş suyu baştan ısıtmak ise tasarruf oranını büyük ölçüde düşürür. Evler standart değildir dolayısı ile on/off oda termostatı kullanırken seçilmesi gereken petek suyu sıcaklığı da standart değildir. Petek suyu sıcaklığını ayarlarken; ideal bir evde soğuk bir günde örneğin ev sıcaklığı 15 derece iken kombinizi çalıştırdığınızda evinizin sıcaklığının 23 dereceye 30 - 45 dakika kadar bir süre zarfında ulaşacağı şekilde ve kombiniz çalışmayı bıraktığında ise kombiniz tekrar devreye girene kadar peteklerde ve kazanda bulunan suyun çok soğumayacağı şekilde bir değer belirlemenizi önermekteyiz. Bu durumda petek suyu sıcaklığını kaça ayarlayacağınıza karar verirken Cosa mobil uygulamasında yer alan Cosa çalışma raporlarının yardımcı olacağını belirtmekteyiz.

İlk kurulumda cosa yetkilisinden aldığım mesaj

Belki faydalı olur

• Arkadaşlar elimde 2 adet cosa kombi ve klima paketi var. sıfır, paket açılmamıştır. almak isteyen mesaj atabilir. Antalya
    mağazadan teslim 400 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cempatik -- 9 Aralık 2017; 17:27:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cempatik

Arkadaşlar elimde 2 adet cosa kombi ve klima paketi var. sıfır, paket açılmamıştır. almak isteyen mesaj atabilir. Antalya

Fiyat yazar mısınız buraya ?
  • 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.