Şimdi Ara

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey (245. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.987
Cevap
211
Favori
476.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cosaya yeni kullanıcı eklemek istedim, mail adresini yazdım, mail geldi ama kullanıcı şifre gibi şeyleri nereden alınacağını bulamadım. Acaba sıfırdan yeni bir kullanıcı mı yaratılması lazım?

Ayrıca aylık tüketilen m3 bilgisi nerede gözüküyor? tasarruf oranı var sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktgsyn

Çok kısa süreli internet ve elektrik kesintileri raporda görünmüyordu sanki öyle hatırladım artık akşam eve geçtiğinizde belli olur.

Paylaştığınız grafikte kombinin set sıcaklığına ulaşıncaya kadar uzun süre çalıştığı görülüyor bu şekilde kullandığınızda günlük kaç m3 gidiyor? Dışarda moduyla evde modu arasında ne kadar sıcaklık farkı bırakıyorsunuz hocam merak ettim

O uzun çalışma süresi dün akşam.
    Havalar son 15 gündür gündüz 13-14 derece geceleride 5-6 derecede olduğu için kombi su sıcaklığını 45 dereceye almıştım.
    Dünde hava -3'leri görünce 45 derecede evi ısıtamadığı için uzun süre çalışmış. Evde değildim.
    Daha sonra eve geçince 65 dereceye getirdim kombiyi.

• 34 günlük fatura 260😁 bilemedim sanırim değişiklik olmadı kombi 60-65 gece 21 dışarı 20.8 ev 21.5 22 ev 130m2 ortalama sıcaklık 21.8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

34 günlük fatura 260😁 bilemedim sanırim değişiklik olmadı kombi 60-65 gece 21 dışarı 20.8 ev 21.5 22 ev 130m2 ortalama sıcaklık 21.8

daha oncede o ısılarda ısınıyorsan fazla değişiklik yapmaz...hep yazarım ot almadan once bir kişi kaliteli bir termo alıp evini izliycek ısıyı istenilen dengede tutabiliyorsa hiç boşuna masraf yapmasına gerek yok...ot kombisini yonetemeyen kişiler için cazip ...du bakalım bizede gelir yakında yazarım.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Isıtma sezonu açıldı kerimcem hoşgeldi.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Bu yorumunuzla evden çıkmayan, işi gücü termometre ve kombi takibi olan biri durumunda görünüyorsunuz.

Size ot gerekli olmayabilir ama günümüz şartlarında kendimize ayırabileceğimiz zamanın çok kısıtlı olduğunu belirtmek, hatırlatmak isterim.

Kolay gelsin...

• djangobjk kullanıcısına yanıt
    Kazan sıcaklığını 50 ayarlayıp kullanmayı denedinizmi hocam. Sizin yerden ısıtmaydı, ot zaten geç tepki veriyor, neden yüksek kazan sıcaklığında kullanıyorsunuz. Faturanız yüksek bence 130 m2 için, geçmiş ve sağlık olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Çok kısa süreli internet ve elektrik kesintileri raporda görünmüyordu sanki öyle hatırladım artık akşam eve geçtiğinizde belli olur.

Paylaştığınız grafikte kombinin set sıcaklığına ulaşıncaya kadar uzun süre çalıştığı görülüyor bu şekilde kullandığınızda günlük kaç m3 gidiyor? Dışarda moduyla evde modu arasında ne kadar sıcaklık farkı bırakıyorsunuz hocam merak ettim

Havalar son 15 gündür gündüz 13-14 derece geceleride 5-6 derecede olduğu için kombi su sıcaklığını 45 dereceye almıştım.
    Dünde hava -3'leri görünce 45 derecede evi ısıtamadığı için uzun süre çalışmış. Evde değildim.

Anladım gafil avlanmışsınız

Bugünkü sıcaklık dalgalanmları neden olmuş anlayabildiniz mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

quote:

Anladım gafil avlanmışsınız

Bugünkü sıcaklık dalgalanmları neden olmuş anlayabildiniz mi?

Aynen oyle oldu :)

Bugun sıcaklık dalgalanmasini çözemedim. Herhangi bir asiri tuketim olmamış. 22.2 lere kadar çıktı bugun evde değilken ki disarsi -2 dereceydi...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gktgsyn G kullanıcısına yanıt
    O ben değilim Bizim yerden ısıtma değil

• Tuketim verilerini kombiden mi aliyor yoksa, kombinin calistigi sure ve sicakliga gore ortalama bir deger mi hesapliyor?
  • Ben cosa yi yeni kullanmaya başladım ev modu 22.7 gece 22.3 dışarda 22 kombi dd atron 60 derece ama bu şekilde sanki tüketim arttı gibi geldi kombiyi 40 derecelerde kullanırken tüketim daha iyi gibiydi.

Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

• quote:

Orijinalden alıntı: mertaali

Tuketim verilerini kombiden mi aliyor yoksa, kombinin calistigi sure ve sicakliga gore ortalama bir deger mi hesapliyor?

Cosa herhangi bir tüketim verisi almıyor. Sonuçta m3 olarak bir hesap yok. % olarak bir tasarruf oranı var. Bunu da üzerine basılı tutarsanız nasıl hesapladığını açıklıyor.

M3 hesabı için sayaçlarımıza bakıyoruz.
    Cosa Oda Termostatı Kombi ve Klima Kiti Hakkında Herşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 7 Aralık 2017; 9:50:40 >

• mertaali M kullanıcısına yanıt
    Kombinin çalıştığı süre ve konumunuzdaki dış hava sıcaklığına göre tasarruf oranını belirliyor. Kombi kazan sıcaklığınında 60-65 derece olduğunu varsayıyor. Yoğuşmalı kombiler için tasarruf oranı hesabı cosada doğru sonuç vermeyebilir, cosanın kombiyle iletişimi sadece aç-kapat şeklinde

• erhangun84 kullanıcısına yanıt
    Hocam 40 derecelerde kullanırkende belirlemiş olduğunuz sıcaklık set değerlerine ulaşıyormuydu eviniz? Ayarladığınız sıcaklık cosadan önceki ev sıcaklığıyla eş değerdeyse fazla tüketmemesi gerekir normal şartlarda

• erhangun84 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, tüketim karşılaştırmanızı neye göre yapıyorsunuz? Geçen ayla mukayese edemeyiz çünkü sıcaklık önemli ölçüde düştü. Geçen yıl ile kıyaslıyorsanız da dış hava sıcaklığına dikkat etmeniz gerekir.

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Sıcaklık dalgalanması bir çok nedenden olabilir. Raporda kombi yanmamışsa yanmaz hocam. Dün siz bi panik olup canlı olarak bize aktardınız durumu Alt kat evi iyi ısıtmıştır sizin evi etkiler, Misafir gelmiştir etkiler, evde biri soğuk havada almış ıhlamurunu eline sonra o sırada zil çalmıştır ve elindeki kupayı cosa yakınlarına koyup orda unutmuştur o etkiler Yani bir çok senaryo yazarız hiç sıkıntı yapmayın ve bırakın herkes işini yapsın. Günde bir iki kere bakmak ve rapor incelemek yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanTR

Sıcaklık dalgalanması bir çok nedenden olabilir. Raporda kombi yanmamışsa yanmaz hocam. Dün siz bi panik olup canlı olarak bize aktardınız durumu Alt kat evi iyi ısıtmıştır sizin evi etkiler, Misafir gelmiştir etkiler, evde biri soğuk havada almış ıhlamurunu eline sonra o sırada zil çalmıştır ve elindeki kupayı cosa yakınlarına koyup orda unutmuştur o etkiler Yani bir çok senaryo yazarız hiç sıkıntı yapmayın ve bırakın herkes işini yapsın. Günde bir iki kere bakmak ve rapor incelemek yeterli.

Benim termostatta elektrik kesintisi olduğunda 2-2.5 dereceye kadar bir dalgalanma (düşüş) oluyor.

Muhtemelen termostat içindeki elektronik kartın ısısı bile etkiliyor. Bunu iki defa yaşadım.

Normalde bu kadar etkilememesi gerekir.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Bu durum yıllardır olağan birşey hocam. 10-15 dk içerisinde normale dönüyor. Üretici açıklaması da bu yönde uzun süreli kesintilerde kartta soğuyor devrelerin ısınması gerekiyor diye.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.