Şimdi Ara

CORSAIR TX850M 850W 80+ Gold Yarı Modüler PSU [ itopya ] - 749TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.144
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel ürün ve uygun fiyat sayılabilir. Bildiğim kadarıyla japon kapasitörler kullanıyor. Yarı modüler. 4+4 CPU girişi 1 adet var.

https://www.itopya.com/corsair-tx-m-serisi-850w-80-plus-gold-moduler-psu

Link açılmıyorsa kendiniz aratabilirsiniz itopyadan.

Detaylı ürün bilgisi için Corsair sayfası: https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Power-Supply-Units/txm-series-2017-config/p/CP-9020130-EU

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• rm850 olan 800 liraya satılıyordu 100 lira zam yapmışlar

• 800 liraya RM varken kimse TX almadı herhalde fiyatını artırmışlar. En iyi güç kaynaklarından RM650 ve RM650x elektrik süpürgesi wattına ihtiyacı olmayanlar için mükemmel fırsat. Bende olmasına rağmen gittim bir tane daha rm650x aldım. :)

• RM650 ile RM650x arasında ne gibi fark var acaba?

• wilym@n W kullanıcısına yanıt

RM650x daha kaliteli parçalar kullanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wilym@n

RM650 ile RM650x arasında ne gibi fark var acaba?

RMX serisinde %100 japon kapasitor ve mosfetler kullaniliyor ayrica fani da cok daha kaliteli. RM serisi ise sadece ana kapasitor japon geri kalan bilesenler 2. yada 3.sinif tayvan uretimi, fani da RMX e gore daha sesli.

• Kalite olarak rmx serisini çok farklı konumda görüyorum. rm serisi de elbette tercih edilir
  • Yahu bu PSU ne indirime girdi ya, ben rm850 olanını 1350tl'ye almıştım kışın. Çok fena pahalıya almışım :D

• bende aldım rm 850 yi taksitle 875 e geldi ancak degdi gibi.aynı paraya core reactor 650w alacaktım yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 10 Ağustos 2021; 1:46:45 >
  • Bu ürün neden bu kadar az ilgi görmüş anlayamadım. Tier1 diye tabir edilen en üst kalite bir PSU ve fiyatı epeydir 1100TL-1200TL bandında geziyordu.

Şu an bir PSU alacak olsam düşünmeden alacağım bir ürün bu. Arkadaşıma elindeki 10 yıl garantili Thermaltake 750W PSU'yu satmasını söyledim bunu alması için.

Not: Bu PSU, yeni nesil RMx serisi ile aynı seviyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 13 Ağustos 2021; 2:17:8 >
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Reklamı az yapılmış bir model desek yalan olmaz. Birde insanlar artık tam modüler olmayan güç kaynaklarını düşük seviye olarak görüyor sanırım. Bilenler için çok güzel fırsat bunlar. Ben de talep görmediği için Seasonic yapımı ve üst seviye modelinin benzeri olan Nzxt marka psu alabilmiştim neredeyse Seasonic'in yarı fiyatına. Biraz nerd olmak lazım sanırım bunlardan faydalanmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

Reklamı az yapılmış bir model desek yalan olmaz. Birde insanlar artık tam modüler olmayan güç kaynaklarını düşük seviye olarak görüyor sanırım. Bilenler için çok güzel fırsat bunlar. Ben de talep görmediği için Seasonic yapımı ve üst seviye modelinin benzeri olan Nzxt marka psu alabilmiştim neredeyse Seasonic'in yarı fiyatına. Biraz nerd olmak lazım sanırım bunlardan faydalanmak için.

0 rpm olayı yok galiba bu psuda.o sebepten pek ilgi çekmemiş olabilir

• İtopya sitesini mobilden açamayan bir tek ben miyim?
  • Ceann Capall kullanıcısına yanıt
    itopya.com/corsair-rmx-series-rm650x-650w-80-gold-siyah-full-moduler-135mm-fanli-psu/

Linki kopyalayıp deneyin, donanım haber referans eklerinden dolayı girilmiyor.
  • melihcskn M kullanıcısına yanıt

Fiyatına göre gerçekten güzel PSU.

750TL'ye japon 105° kondansatör kullanan 850W başka PSU var mıdır bilmiyorum. Bu bir artısı.

Ancak bazı eksiklikleri var sanırım bu yüzden pek tercih edilmiyor.

- tam değil yarı modüler olması

- 0 rpm modu olmaması ( kişiye göre değişir eksi olması )

- 4+4 CPU besleyici kablosunun 2 adet değil 1 adet olması ( ileriye dönüş açısından eksi, ama halihazırda 8 pin anakart kullanan insanlar sistemine kaliteli ve ucuz bir güç kaynağı arıyorsa tercih edilir. )

7 yıl da Corsair garantisi var diye biliyorum.

• Elitforce kullanıcısına yanıt
    Tabiki birebir Rmx serisi ile aynı kalitede ve özellikte değil ama neredeyse yarı fiyatına olunca bu farklar bence çok az. Mesela dediğin gibi 0rpm özelliği benim psu da var ama kullanmıyorum, 4+4 yine çoğu insana rahatlıkla yetiyor, yarı modüler olması belki estetik açıdan dert olabilir ama zaten anakart girişi mecburi. Bu piyasada bence f/p kralı olabilir.
  • MSİ Z590 Torpedo anakartım var üste 8+4 cpu girişi var. Bu psu ile 8+4 giriş yapabilirim sanırım değil mi? Birde bu anakartın en altında 6 pin girişi var ne işe yarıyor o bilgisi olan var mı :)

https://www.msi.com/Motherboard/MAG-Z590-TORPEDO/Gallery#lg=1&slide=1

• Ceann Capall kullanıcısına yanıt

Bu güç kaynağında sadece 1 adet 4+4 işlemci girişi var yani sadece 8 pinlik kısmına takabiliyorsun. Sadece 8 pin ile çalışıyor sanırım sistem ama öyle bir anakart varsa sağlam bir işlemci ve overclockta vardır, o yüzden daha güncel modellere bakmanda fayda var. O girişi de bildiğimden değil ama ekran kartı girişi olduğu aşikar. Olurda ikinci kart takılırsa sorun olmasın diye koymuşlar sanırım.

• 2 cihazda Tier 1 kalitesinde gözüküyor.

GamingScan
    PSU Hierarchy 2019 - Power Supply Unit Tier List [Ultimate List]
    https://www.gamingscan.com/psu-hierarchy/
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

Bu güç kaynağında sadece 1 adet 4+4 işlemci girişi var yani sadece 8 pinlik kısmına takabiliyorsun. Sadece 8 pin ile çalışıyor sanırım sistem ama öyle bir anakart varsa sağlam bir işlemci ve overclockta vardır, o yüzden daha güncel modellere bakmanda fayda var. O girişi de bildiğimden değil ama ekran kartı girişi olduğu aşikar. Olurda ikinci kart takılırsa sorun olmasın diye koymuşlar sanırım.

PSU'da pciex takılan kısmın altına 4+4 cpu yazmışlar. Bende pciex kablosunu ayrıca 4+4 cpu olarak da kullanabiliriz anlamını çıkardım ama bu seferde zaten tek 6+2 pciex kalacak oda sıkıntı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.