Şimdi Ara

Corsair iCUE 220T RGB Airflow kasa için fan önerisi,gerek var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar imzamdaki bileşenler ile başlıkta belirttiğim Corsair iCUE 220T model kasayı kullanıyorum. Malum bu kasa sadece önde 3 adet Corsair SP120 PRO RGB fan ile geliyor. Üstünde ve arkasında egzoz fanı yok. Son günler havaların soğumasıyla da birlikte garip bir şekilde oyunlarda kasa içi sıcaklığım artmaya başladı.

Corsair iCUE 220T RGB Airflow kasa için fan önerisi,gerek var mı?

İlk sorum en azından bir egzoz fanı alayım diyorum, içerideki sıcak havayı atsın diye çok faydası olur mu?

İkinci sorum ise şimdi forumda 2. el bölümünde orjinal bu kasanın fanlarından bakıyorum 1 tane SP120 egzoz fanı olsun diye. Ama genelde takım olarak satılıyor 3 lü. Acaba diyorum 3 tane alsam 1 tanesi egzoz 2 tanesini de üste taksam çok fark edilir bir farkı olur mu ? Birde sığar mı malum bu kasa biraz ufak smart bir kasa. Yanılmıyorsam bu kasanın RGB fan için 6 lı bağlantı yeri var.

Bu kasayı kullanan arkadaşlar varsa tecrübelerini aktarırlarsa memnun olurum. Sorularım saçma gelebilir, çok teknik konulara hakim biri değilim.

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler , saygılar.

• Egzos fanın muhtemelen ısı tahliyesinde artısı olacaktır. Yalnız üst tarafa 2x120mm fan takmanı çok tavsiye etmem kasanında ufak olması nedeniyle üste 2x120mm fan taktığında giren soğuk hava bileşenlere uğramadan kasayı tahliye edecektir. Arkaya ve hemen bitişiğindeki fan yerine egzos fan takman fazlasıyla yeterli gelecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Havalar soğuduğu için kasadan çıkan aynı sıcaklıktaki havayı farketmeye başlamışsın. 1 tane egzos fanı işini görür o sistemde. OC yapacaksan değişir durum.

• @omerf , @Demirci25 cevaplarınız için teşekkürler. OC yapmayı düşünmüyorum. Sadece serin olsun sağlıklı bir hava sirkülasyonu olsun yeter.

Başka önerilere de açığım

• omerf'in dediği gibi iki tane egzoz fan takman yararlı olur. Biri arkaya, diğeri üst-arka bölüme.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrhusnu

@omerf , @Demirci25 cevaplarınız için teşekkürler. OC yapmayı düşünmüyorum. Sadece serin olsun sağlıklı bir hava sirkülasyonu olsun yeter.

Başka önerilere de açığım

kasanın fan bağlantılarını nasıl yaptın.

anakart usb ve güç kaynağı bağlantısını yaptığımda fanlardan ışık geliyor fakat fanlar dönmüyor.

fanlardan gelen kabloları anakarta takmak zorunda mıyız? anakartımda sadece 2 adet fan bağlantısı var.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.