Şimdi Ara

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
6
Favori
18.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Harbiden bu boyleyse benim bu aleti kullanmama gerek yok yani ;) cok guzel bilgi sagol ustad

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme

Bahsettiğim durum bu.Plastik olduğu için güçlü sıkıştırınca sökerken sorun oluyor ve dik durması gereken şey yan dönüyor.Sonra kafa sıyırıyor sürekli .Asetek her soğutucu da var bu plastik backplate. Sorun olunca Corsair e yazmak da fayda var.

Aynen hatırladığım gibi bu somonlu parça bazen geriye düşebiliyor sıkarken vidayıda dediğim gibi ileri itmemek lazım... anakartın kendi backplateleride oluyordu metal olanlar ama her anakartta olmuyor ben kendi backplateini kullanıyordum şahsen... Ama şu an gerek kalmadı custom sıvı soğutmaya geçtim xspc blok kullanıyorum ve back plateleri kutu içerisinde hepsi ayrı ayrı ve metal allahtan...

• sistemin 4 raid ssd li :) windows açılış videosunu eklermisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thxdolby

sistemin 4 raid ssd li :) windows açılış videosunu eklermisiniz.

Tabiki eklerim dostum.. Yalnız şu an 2 tb'lık bir hdd den veri kurtarmaya çalışıyorum... Yarına bitmiş olur inşallah anca o zaman pc yi resetlerim ve o şekilde video eklerim... He şunuda ekliyim 10 sn... :):) Fakat bende full uefi bios yani uefi sistem üzerinden windos yüklü ve buda açılışa etki ediyor.. çünkü sadece SSD' ler ve windows oluyor açılışta o yüzden bayağı hızlı... video ekleyince görürsün zaten..:)

• thxdolby kullanıcısına yanıt
    şu an videoyu yotube'a ekliyorum 15 dakkaya yüklenecek inşallah... upload çok yavaş lanet olsun yaa tt net sana sesleniyommm böyle upload hızı mı olur be 1 mb le sürünüyoruz... Yuklenince hemen eklicem dostum 15 dakkası falan kaldı...

• quote:

video bu dostum full hd çözünürlükte ok..:):)

http://www.youtube.com/watch?v=2F37uaialf4&feature=youtu.be
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

quote:

Öncelikle video için teşekkürler... Bu da imzam da yer alan sistemime ait windows açılışı. Raid daha önce yapmıştım fakat UEFI olarak kurulum yapmamıştım. Şuan ki tek ssd ve normal kurulum windows nasıl sizce

https://www.youtube.com/watch?v=OPjZsWBn7AU&feature=youtu.be

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

quote:

Öncelikle video için teşekkürler... Bu da imzam da yer alan sistemime ait windows açılışı. Raid daha önce yapmıştım fakat UEFI olarak kurulum yapmamıştım. Şuan ki tek ssd ve normal kurulum windows nasıl sizce

https://www.youtube.com/watch?v=OPjZsWBn7AU&feature=youtu.be

Bence gayet iyi yaklaşık 16-18 sn gibiydi dimi...?? ama pc yi doldurduğun zaman program vs falan bu süre uzuyor ki benimki normalde 11-12 sn gibi bi seviyedeydi şu an yaklaşık 30 tane donanım yazılımları haricinde program mevcut hdd kurtarmayla uğraştığımı belirtmiştim bayağı doldurdum ssdleri..:):) o yüzden böyle sağlık olsun..::) önümüzdeki ay yada 2 ay sonra ben 2 ssd daha alıcam ve 6 lı raid kurucam zaten..:):) o zaman yine video eklerim

• Arkadaslar elimde kutusu faturasi bulunan alali 8-9ay ancak olan corsair h110 var satın almayi düşünürseniz pm atın yanında 2 adet swiftech helix 140mm fanları var normal h110fanlarindan çok daha sessiz bir fandır.1000rpmde bile hiç ses yok.

H110 330tl
    Ekstra swiftech helix fanlar 60tldir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • h100i ile fiyatlari neredeyse ayni. h100i'de fan kontrolu vs var denmis de zaten anakartin programi ile kontrol edebiliyorum ben tum fanlari, ne gerek var daha kucuk radyatoru olan h100i'yi almaya?
  • Dostlar merhaba,

Bende yeni topladığım sistemime bu soğutucudan aldım. Aslında çok memnunum ancak bazı resimlerde ve videolarda kafama takılan bir soru olduğu için sizlerden yardım isteyeceğim. Aşağıdaki resimlerde eklemiş olduğum soğutucunun fanlarının yönü doğru mu? Yoksa ters mi takmışım.. Bu arada fanlar hakkaten çok sesli.

1-) Özellike 3DS Max v.b programlarda render aldığımda fanların sesi biraz daha artıyor ve işlemcim 60 dereceyi geçiyor.(Bugün aldığım bir renderda 63 dereceyi gördüm en son. Render bitince yine eski haline döndü.) Bu normal midir? Normalde 29-30 derecede seyrediyor. bazen 33-36 arasıda gidip geliyor. Odanın sıcaklığına da bağlı tabi)
    Unutmadan işlemcim i7 4930k

2-) Resimlerdede gördüğünüz üzere kafama en çok takılan konu fanların yönünün ters mi doğru mu olduğu?
    Özellikle son resimde ok'un yönlerini vurgulamaya çalıştım.Kusura bakmayın anca bu kadar çekebildim.

3-) Bana önerebileceğiniz sessiz ve soğutma yönünde iyi olan fan var mı? 140mm Noctua fanları önerenler var.. Gerçekten bu fanlar iyi midir? Yada farklı bir fan önerebilir misiniz?

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alex51 -- 16 Ağustos 2014; 18:05:25 >

• moslevon kullanıcısına yanıt
    Hocam allah rızası icin ilk sayfadaki şu mesajındaki resimleri simage yap. Bu ne böyle
  • Arkadaşlar 5820 icin bu soğutucu nasil. Kasam cocmos rc1000. Uyarmi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Kasanızda 14 cm'lik fan yuvası olmadığı için malesef kullanamazsınız.
  • Sipaly kullanıcısına yanıt
    Vallahi kusura bakma. Ne zamandır giremiyorum foruma belki 1 yıl olmuştur. En kısa sürede halledeceğim o resimleri.
  • Yeni projem bitmek üzere..:):) İlgilenenlere sesleniyorum..:):)

Pc mod konusunu canlandıralım biraz.. Lütfen destek..

http://forum.donanimhaber.com/m_113748389/f_//tm.htm#113748389
  • Hortlamak gibi olucak ama halen h110 kullanıyormusun seslimi corsair 400c ve fx 9370 alacağım anakartım gigabyte fx 990 ud5 2 tane cpu fan yok radyatörü cpu fana pompayı sys fan 1 emi talsam sya fan 1 4 pinli birde içinden y kablo çıkıyomu fanları çoklamak için

• quote:

Orijinalden alıntı: Squiadtr

Hortlamak gibi olucak ama halen h110 kullanıyormusun seslimi corsair 400c ve fx 9370 alacağım anakartım gigabyte fx 990 ud5 2 tane cpu fan yok radyatörü cpu fana pompayı sys fan 1 emi talsam sya fan 1 4 pinli birde içinden y kablo çıkıyomu fanları çoklamak için

Swiftech helix fan alirsan sessiz sayilabilir ama oylr 0 ses bekleme gece ugultu oluyor yinede. Ben olsam almazdım 3 defa denedim bu tarz sistemi hatta mesajlarin basinda videolarim var sessizlik icin aldim ama gerek yokmuş sessizligi bildigin kule tipi fan seviyesiyle ayni hatta yukte daha fazla.en iyisi 14cm kule tipi sogutucu kullanmak illa alacagim derseniz .fan xpertt prigramindan 900.2100 araliginda 5 profil ayarlayarak hallettim ama dedigim gibi ısıyı kontrol altinda tutmak zor bu derecelerde az arttirincada ses oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.