Şimdi Ara

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
6
Favori
18.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla sağolasın dostum Teşekkür ederim..:):) De yinede benim istediğim gibi olmadı sistem çok fena yarım kalmış durumda.... Para suyunu çekti diye yarım kaldı ve ben acayip gıcık durumdayım sisteme sırf yarım kaldı diye benim gözümde satabilirim yani o derece..:):) Ama yinede sağol darısı seninde başına dostum..:):)
  • Dt.Görkem kullanıcısına yanıt
    AAAAAaaaaa pardon yaa ben benim yeni sisteme yazdın sandım meğerse corsaire yazmışsın..:):) O sistemi satalı çok oldu ya..:):) ben yenisi için yakınıyorum şu an... link koydum bi gir ona bak..:):)

http://forum.donanimhaber.com/m_84803428/f_//tm.htm#84803428
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    abi bir anhttp://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidianin-cilgin-oyun-bilgisayarini-kullandik-3-adet-4K-TV-4-adet-GeForce-GTX-Titan-ve-dahasi.htm bunu yolluyorsun sandım diğer sistemi inceleyeceğim şimdi.. muhtemelen bilgisayar ile minik orgazmlar yaşama denemesi olmuştur diye tahmin ediyorum.. incelediğimde hatalı bir tahmin olmayacağı önyargısı da oldukça güçlü =)
  • Dt.Görkem kullanıcısına yanıt
    Sana tüm içtenliğimle cevap vereyim kardeşim...:):) Ben Şu gönderdiğin likteki gibi bir sistem kesinlikle kurmam benim şu an aklımdaki projeyi varya hayata geçirsem ki geçirebilsem diyicem çünkü çok maliyetli..:):) sadece oyun pc leri ile değil serverlar ile kapışırım..:):) ve emin ol şu nvidianın sistemindeki sıvı soğutma beş para etmez basit bi soğtma kullanmışlar..:):) benim yeni sistemdeki sıvı soğutma ile ki bitmediği halde 2 adet nvidia titan gpu satın alırdım yani 5000.tl sadece sıvı soğutmaya harcadım yani.:):)

Ve sıvı soğutma sistemi benim için basit olmamalı yani nasıl desem hortumları direk rakora bağla bırak sistemi olmamalı benim görüşürüme göre benim sistemde şu an yaklaşık 6 adet quick disconnect takılı yani sistemin sıcı kaçırması imkansız derecede ve önemli kısmı ise söküp takılabilirliği kolay yani normal rakor ile bağlantı yapsan onu sökebilmen için sistemdeki sıvıyı boşaltman lazım ama bende öyle değil sistemde sıvı var iken tüm hortumları yerinden tak çıkar sistemi ile sökebiliyorum ve sistemde benim adıma bir avantaj çünkü herhangi bir işlemce söküp takmam 1 dakika..::) ve bunu türkiyede kullanan bir pc daha ben görmedim diyebilirim..:):) her biri 100.tl ye mal oluyor o quick discconnct lerin küçük bir parça ama hayati önem taşıyor bence....:):)

herneyse ki şunuda söyliyim ben kesinlikle nvidia ekran kartı kullanmam tamamiyle ati kullanırım... ama işlemcide intel üstüne yok amd kurdum pişman oldum zaten..:):) ama oc özelliğinde amd cidden iyi bende 4770k var şu an ama oc potansiyeli hiç hoşuma gitmedi orası gerçek..:):)

ve bir pc de kesinlikle Televizyon diyicem artık tüplü muamelesi yapıcam kesinlikle kullanmam monitör ile tv arasında dağlar kadar fark var bi arkadaşım kurdu gözlerimle şahit oldum ya benim 24 '' lik monitörüm onun 50'' lik samsung led tv sinden cidden daha keskin görüntülere sahip ki oda pc monitörlerindeki pixellerden ve onların boyutlarından kaynaklı o kadar büyük monitörde pixelleri sayabilirsin gözünle ama pcde çok daha küçük boyutlu olduğu çin kesinlikle pc monitörü kullanır eyefinity yapardım ki orda 3 adet uhd özellikli tv yi kullanmasının hiç bir manası yok çünkü 3 ünüde bir kullanıp tam çözünürlükte oynayamıyorsun ki 3ü birden yaklaşık 10.000 x 4.000 çözünürlüğe falan denk gelir ve 4 adet ekran kartın dahi olsa onu yapamazsın maximum 7.000 lerde kullanabilirsin... yani şöyle diyim amd nin desteklediği 7680x3200 - 24.6 megapixels nvidianınki hemen hemn aynıdır diye düşünüyorum...:):) yani 3 adet uhd tv gereksiz..:):) 4k diye geçiyor ma çözünürlük 3.600 küsür gibi bişeydi yani yani 4200 falan değil ki 3.600 ü 3 mönitör ile toplasan 10.000 küsür çözünürlük eder ama bunu kullanamadıktan sonra saçmalık bence amd de orya 6 tane uhd 4k tv koyardı sonuçta amd 6 tane monitörü babalar gibi destekliyor bildiğim kadarı ile nvidia slı da 3 monitör destekliyor diye hatırlıyorum..:):)

Yani demem o ki bu sistemde o kadar iyi değil emin ol sen daha iyisni kurar ve toplarsın para olduğu sürece tabiki..:):) benim proje şu an kendi kasamı kendim yapmak..:):) ama bunu yani aklımdakini tasarlamak için milimetrik çizim yapmak lazım ve sadece boş kasa tahminimce 2.000 tl ye mal olacak... ama cidden benim için değer..:):)

• Hocam şu toplayacaginiz pc yi tek tek yazsaniz ben de toplarım aynısını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funny_halil

Hocam şu toplayacaginiz pc yi tek tek yazsaniz ben de toplarım aynısını

ben topladım pc yi zaten bayağı oldu dostum...:) dur sana link atiyim..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

quote:

Orijinalden alıntı: funny_halil

Hocam şu toplayacaginiz pc yi tek tek yazsaniz ben de toplarım aynısını

ben topladım pc yi zaten bayağı oldu dostum...:) dur sana link atiyim..:)

http://forum.donanimhaber.com/m_84803428/f_//tm.htm#84803428

burdan inceleyebilirsin... ki burda son halinin resimleri yok son halini daha bulamadı ama...ben yinede sana bir iki resim eklerim buraya... bu topladığımzamana ait dağınık duruyor..:)

• Corsair H110'un anakartın arkasına takılan apratının plastik pedler ile yapışıyordu.Şimdi soğutucuyu sökmek istiyorum ancak bu pedler çok sağlam yapıştılar ve sökemiyorum var mı bir tavsiyesi olan?
     CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: POWER GAMER

Corsair H110'un anakartın arkasına takılan apratının plastik pedler ile yapışıyordu.Şimdi soğutucuyu sökmek istiyorum ancak bu pedler çok sağlam yapıştılar ve sökemiyorum var mı bir tavsiyesi olan?

1 köşesinden düz agizli bir Tornavida sok ucundan fafifçe ve yukarı doğru gerdir tornavidayı.... ben öyle söktüm... Plastik parça kırılır diye düşündüm ama yok bayağı esnek erak etme bişey olmaz... hatta bir ucudan kaldırdığın zaman Diğer kısımda fafiften kalkar diğer kısmına parmağını geçirip kanirtabilirsin....

• quote:

Corsair H110'un anakartın arkasına takılan apratının plastik pedler ile yapışıyordu.Şimdi soğutucuyu sökmek istiyorum ancak bu pedler çok sağlam yapıştılar ve sökemiyorum var mı bir tavsiyesi olan?

Benim de bu parcaya ihtiyacim var. Sanirim biraz laşk olmus. Vida biraz bosa donuyor gibi. İnventusta satilir mi acaba bu aparattan mi?

• moslevon kullanıcısına yanıt
    Peki bunu söktükten sonra tekrar takmak istediğimde pedler olmayacak. Gevşek olmaz dimi takarken boş kalma gibi.
  • *Karahan_1900
    Evet benim parça da aynı durumda çok sıktığım zaman boşa dönüyor sanki yeterince sıkmıyormuş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi POWER GAMER -- 19 Mart 2014; 10:57:52 >
  • quote:

Peki bunu söktükten sonra tekrar takmak istediğimde pedler olmayacak. Gevşek olmaz dimi takarken boş kalma gibi.

yok hayır hiç gevşeme falan olmuyor ben padsiz kullandım sonrasında... y o pedin manası arka aoaratın oraya desteklenip işlemci bloğunu rahat monte etmesi için sabit kalmasını sağlamak sadece... yoksa börü türlü bir elinle işlemci bloğunu öbür elinle arka aparatı tutman gerekir...
  • POWER GAMER kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Padler olmadan da sorunsuz monte ediliyor.
  • quote:

Bazı anakartlar o işlemcinin arka kısmına gelen yerde devreler zarar görmesin diye plaka kaplanıyor ama bazılarında olmuyor aşağıdaki resimdeki gibi

CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme  CORSAIR H110 Sıvı Soğutma Tr'de İlk & Yeni Sistem Komple İnceleme

Benim denemediğim soğutucularda eğer metal plaka varsa zaten o backplate ye parça takılınca iyice kalınlaşıyor ve montaj çok zor oluyor.Ondan ben h110 montaj yaparken yapıştırdım baktım olmuyor daha sonra sökmüştüm.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Belkide işlemciyi bu pedlerden dolayı yeterince iyi sıkamadığımdan yada bilmiyorum neden, vida boşa dönüyor. Bu plastik parça arka kısmı için olan çok kalitesiz.
  • quote:

Belkide işlemciyi bu pedlerden dolayı yeterince iyi sıkamadığımdan yada bilmiyorum neden, vida boşa dönüyor. Bu plastik parça arka kısmı için olan çok kalitesiz.

Bende yaşadım o sorunu.Plastikten backplate yaparlarsa böyle oluyor doğal olarak.Çok sıkıştırınca çıkartırken kafa sıyırmaya başlıyor.Arkadan onun için penseyle tutmak lazım.
  • OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Harbiden bu boyleyse benim bu aleti kullanmama gerek yok yani ;) cok guzel bilgi sagol ustad

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Harbiden bu boyleyse benim bu aleti kullanmama gerek yok yani ;) cok guzel bilgi sagol ustad

Bahsettiğim durum bu.Plastik olduğu için güçlü sıkıştırınca sökerken sorun oluyor ve dik durması gereken şey yan dönüyor.Sonra kafa sıyırıyor sürekli .Asetek her soğutucu da var bu plastik backplate. Sorun olunca Corsair e yazmak da fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

quote:

Benim de bu parcaya ihtiyacim var. Sanirim biraz laşk olmus. Vida biraz bosa donuyor gibi. İnventusta satilir mi acaba bu aparattan mi?

işlemci bloğunu monte ederken blok üstündeki vidaları ileri doğru çok kanırtıp iterseniz arkadaki backplatein ordaki somonlu bişeydi hatırıyorsam o geriye doğru düşünce bosa dönüyormuş gibi olur... O yüzden vida yuvaya oturunca ileri doğru itip sıkmayın yavaş ve vida gergin durumda olacak şekilde sıkın...

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.