Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hemde çırağan sarayı gibi valla..

Aynen Adana , fakat kasa haf x tam takır soğutmalı, pull push şeklinde kullanıyorum.

ek olarak: geçen sene yazın max 55 derecede idi sıcaklıklar, üstüne macun olarak NOCTUA NT-H1 sürülü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 27 Temmuz 2015; 19:26:35 >
  • Noctua değil istersen mesir macunu sür oda sicakliğinin altina inmez sicakliklar bu doğanin kuralidir.
    Adana sicakliklari iyi yine değerler asvaltta yumurta pişiren gördüm orda soğutucu naptsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 27 Temmuz 2015; 20:17:26 >
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    valla teknik olarak haklısın ama, geçen sene ile karşılaştırdığım zaman hiç normal gelmiyor bana inan
  • Adana bilmem ama istanbulda bile şuan 35 derece işyerinde klima açtiğim halde soğutamiyorum dükkani adanaya allah sabir versin
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    imzada sistemini yeni gördüm, güncel sıcaklık değerleri nedir paylaşır mısın? Tşk
  • 4 fan ile nasıl kullanacağım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] bu sicakta delilik belki ama 5 dakkikalik kisa test aldim 5.2ghz %100 stabil 1 saat gta 5 ve crysis 3 online oynandi sorunsuz 5.3ghz denemesi yaptim ama 70 dereceyi geçtiği için test alamadim

Bu arada oda sicakliği 42 derece yukte 65 max 68 görüyorum çok iyi değer verdiğim voltaj 1.488

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 29 Temmuz 2015; 17:04:36 >

• Selamlar,

İki fan radyatöre üfleyecek şekilde, arka tarafına da diğer iki fanı dışarı üfleyecek şekilde monte edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

İki fan radyatöre üfleyecek şekilde, arka tarafına da diğer iki fanı dışarı üfleyecek şekilde monte edebilirsiniz.

Pardon yanlış yazmışım vida eksik 4 tane nereden bulacağım? :D

• Yakınınızda bir hırdavatçı var ise orjinal vidalarını götürüp aynı ölçülerde olanını alabilirsiniz.
  • bu sıcakta bizi anca çiller paklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Yakınınızda bir hırdavatçı var ise orjinal vidalarını götürüp aynı ölçülerde olanını alabilirsiniz.

internetten satın almak isterim ama hep yurtdışı siteler.

müsait olduğum zaman bakacağım sonucu yazarım.
  • Arkadaşlar yaşayanlarınızdan bu durumu çözen kişi varsa yardımcı olur umarım. Aylardır ledlerim doğru düzgün yanmıyor. Şu an sadece kırmızı led aktif durabiliyor, diğerleri biraz mefta olmuş gibi. Ben de servise vereceğim ve 1 haftalığına İstanbul'a dönüyorum. Sizce 1 haftada olay çözülür mü? Yani arıza giderilir mi? Geçici olarak eski blok soğutucumu takacağım. OC olayına şu sıralar girmiyorum zaten ondan dolayı çok dert değil ama uzun süre de ayrı kalmak istemiyorum. Özellikle yaşayan ya da bu duruma tanık olan varsa ne kadar sürede ürün bana sağlam şekilde geri döner ve nasıl bir yol izlersem en hızlı şekilde halledilmesini sağlarım. Şu an Edirne'deyim ve p.tesi dönüyorum İstanbul'a. Edirne Vatan Bilg.'dan aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Arkadaşlar yaşayanlarınızdan bu durumu çözen kişi varsa yardımcı olur umarım. Aylardır ledlerim doğru düzgün yanmıyor. Şu an sadece kırmızı led aktif durabiliyor, diğerleri biraz mefta olmuş gibi. Ben de servise vereceğim ve 1 haftalığına İstanbul'a dönüyorum. Sizce 1 haftada olay çözülür mü? Yani arıza giderilir mi? Geçici olarak eski blok soğutucumu takacağım. OC olayına şu sıralar girmiyorum zaten ondan dolayı çok dert değil ama uzun süre de ayrı kalmak istemiyorum. Özellikle yaşayan ya da bu duruma tanık olan varsa ne kadar sürede ürün bana sağlam şekilde geri döner ve nasıl bir yol izlersem en hızlı şekilde halledilmesini sağlarım. Şu an Edirne'deyim ve p.tesi dönüyorum İstanbul'a. Edirne Vatan Bilg.'dan aldım.

Led olayı donanımsal bir sorun. Büyük ihtimal değişim yapacaklar. Vektron'un bir haftada çözeceğini sanmıyorum. Yurt dışıyla iletişime geçersen daha hızlı çözerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Arkadaşlar yaşayanlarınızdan bu durumu çözen kişi varsa yardımcı olur umarım. Aylardır ledlerim doğru düzgün yanmıyor. Şu an sadece kırmızı led aktif durabiliyor, diğerleri biraz mefta olmuş gibi. Ben de servise vereceğim ve 1 haftalığına İstanbul'a dönüyorum. Sizce 1 haftada olay çözülür mü? Yani arıza giderilir mi? Geçici olarak eski blok soğutucumu takacağım. OC olayına şu sıralar girmiyorum zaten ondan dolayı çok dert değil ama uzun süre de ayrı kalmak istemiyorum. Özellikle yaşayan ya da bu duruma tanık olan varsa ne kadar sürede ürün bana sağlam şekilde geri döner ve nasıl bir yol izlersem en hızlı şekilde halledilmesini sağlarım. Şu an Edirne'deyim ve p.tesi dönüyorum İstanbul'a. Edirne Vatan Bilg.'dan aldım.

Led olayı donanımsal bir sorun. Büyük ihtimal değişim yapacaklar. Vektron'un bir haftada çözeceğini sanmıyorum. Yurt dışıyla iletişime geçersen daha hızlı çözerler.

Teşekkürler hocam cevap için. Bugün sabahtan direkt vatan bilg.'a gidip ürünü teslim ettim maalesef. Akşamüzeri 3 tane eksik kağıt vardı, bi uğrayıp bırakayım dedim, o arada çok önemli değiller bunlar, sıkıntı çıkmayacaktır. Paketlemesini tamamladım yarın göndereceğim sabahtan dedi ilgili kişi orada. 1 hafta içinde çözüm yolunda bir ilerleme görmezsem dediğiniz yoldan da durumu iletirim ilgili yerlere lakin bu konuda ne yazmamı önerirsiniz ve nereyle iletişime geçmek iyi olur? Ya da şu an direkt olarak iletişim kurmalı mıyım sizce?

• Bir konuda yardımınızı rica edicektim. AMD FX 8320 üzerinde Hyper Evo 212 kullanıyorum sistemimin boşta sıcaklığı 40 derece civarında. Noctua termal macun kullanıyorum. Kasa içerisinde ki hava sirkülasyonunu biraz daha iyileştirmek için Corsair AF 120mm 2 adet fan siparişi verdim. 600 W PSU ve AMD HD7870 kullanıyorum. H100i satın almama gerek var mı sizce verdiğim paranın karşılığını alabilir miyim? Birde satın almam halinde PSU yeterli olucak mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eupho

Bir konuda yardımınızı rica edicektim. AMD FX 8320 üzerinde Hyper Evo 212 kullanıyorum sistemimin boşta sıcaklığı 40 derece civarında. Noctua termal macun kullanıyorum. Kasa içerisinde ki hava sirkülasyonunu biraz daha iyileştirmek için Corsair AF 120mm 2 adet fan siparişi verdim. 600 W PSU ve AMD HD7870 kullanıyorum. H100i satın almama gerek var mı sizce verdiğim paranın karşılığını alabilir miyim? Birde satın almam halinde PSU yeterli olucak mıdır?

Güç kaynağıyla ilgili bir durum yok. Stok hızlarda kullanıyorsanız pek bir fark yaratmaz. Beklentileriniz ve kullanım amacınıza göre paranın karşılığını alıp alamayacağınız değişir.
  • Eupho E kullanıcısına yanıt
    Eğer 5ghz gibi bir değerler yakalamayi düünmüyor iseniz bence gerek yok çünkü para kolay kazanilmiyor hyper 212 evo 1 fan daha tak istersen 12cmlik 3-5 derece daha azaltir sicakliklarini 4.5ghz felan yeterli olur eğer titan X yada r9 295x2 gibi bir kartiniz yoksa beslemek zorunda olduğunuz gereksiz bence 8320 ve 212evo sizi tatmin edicektir.overclock düşünüyor iseniz ilk olarak 212evo ile test yapiniz baktiniz 4.5ghzde 1.5v gibi bir değerler istiyorsa zaten işlemciniz takozdur h100ide alsan kar etmez 5ghzde anliyca ilk denemelerin bence 212evo ile yapman iyi forumlar!...
  • Bende h100i gtx aldım ancak radyatör kalitesi oldukça düşük geldi bana h100i ye geçtim radyatör kalitesi oldukça iyi pompanın üzerindeki aydınlatma ve tasarımı oldukça iyi gtx modeli yerine bence hala tercih edilebilir diye düşünüyorum h100i

• prime 95 te 4790K ile h100i normal mi ?

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 12 Eylül 2015; 12:17:07 >
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.