Şimdi Ara

Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
23.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dvd sürücüsünü AHCI değil de IDE modunda çalıştırmak tavsiye ediliyor boot sorunu yaşamamak için.
  • win7 kuruyorsanız ide modunda kurulum bittikten sonrada ahci moda gecebilirsiniz bunun icin regedit ayarı mevcut
  •  Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri

buyur burdan yak benim yapacağım en büyük test windows puanı olur ancak. acronisle yedek atayım dedim ssd'ye atmamış normal hdd c: ye atmış birde baktım dvd sürücü okumuyor windows diskini çok yıprattı beni bu ssd bakalım windows çabuk açılıyor ama crysis de yüklenirken az bi fark yaşadım sadece ama yinede memnunum ssd de bi hevesti geldi geçti
  • ghost kullanıyorum ben yedek almak için win7 disk yansımasıda kullanılabilir
    bu arada benim disk puanım 7.4 bir kaç ay sonra birtane daha alıcam raid için ozman kanatlancaz kısmetse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 22 Eylül 2010; 14:56:28 >
  • birkaç ay sonra ssd'inde yer kalmayacakki raid yapaman için
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz kıran

birkaç ay sonra ssd'inde yer kalmayacakki raid yapaman için

sadece sistem programlar ve 1-2 oyun için kullanıyorum depolama amaçlı değil
  • Bir tane de Corsair F60 Windows Skoru ben koyayim bağri...

MSI X58-GD65 anakartım sistemi daha bugün kurup sizin için bi bakiyim dedim...

Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri
  • dedimki heralde IDE' ayarından 7.0 puan veriyor sabah 7:30'dan beri AHCI formatlamaya çalışıyorum önce DVD sürücüm arızalandı sonra windows DVD'lerini diğer sürücülerde okumadı birde aman allahım optik sürücüleri nekadar çok bilgisayarı kitliyorlar bi eskici geçiyordu ona verdim optik sürücüyü birdaha bilgisayara optik sürücü takmam gittim flash disk aldım ona kurdum windows7'yi ondada acemilikten biraz uğraştırdı beni ama ancak bu saate yetiştirebildim bilgisayarı yüklemeyi IDE yükledim ancak yıprattı beni bütün günümü yedi ekran kartını değiştirince puanlar değişti.
     Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri

• karpuz kıran
    gördügüm kadarıyla skystar 2 kullanıyorsunuz win7 sorun yaşadınızmı?

dvbdream kullanıyorum idare ediyoz be kanka

hergün puanım değişiyor yahu ama IDE olarak yükledim birtürlü AHCI yükleyemiyorum tam masaüstü açılacak öyle kala kalıyor AHCI olarak yüklediğimde bekle babam bekle bi türlü masaüstünü görmüyor
  • arkadaşlar forumlarda reset sorunu, geri boot edememe sorunları okudum, 7/24 kullanıcılar için 6-8 saat arasında bilgisayar reset atıyormuş, bu tarz sıkıntı yaşayan varsa yazarsa sevinirim.

sanırım bi firmware gelecekmiş vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oray

arkadaşlar forumlarda reset sorunu, geri boot edememe sorunları okudum, 7/24 kullanıcılar için 6-8 saat arasında bilgisayar reset atıyormuş, bu tarz sıkıntı yaşayan varsa yazarsa sevinirim.

sanırım bi firmware gelecekmiş vs...

evet bende okudum bu problemi

ama adamlar cok nadir olarak ortaya ciktigini yazmislar

yani mesela sistemlerin %5 inde gibi

zaten firmware de gelecekmis galiba
  • galiba 3 adet alacam bu SSD lerden
  • 72 saat acıkbir sorun yasamadım çok sukur
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeFurkan

galiba 3 adet alacam bu SSD lerden

abartmayalım :D artık 800MB/s görürsün herhalde
  • revodrıve mı almak mantıklı yoksa bunda 2 tane alıp raid yapmakmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

revodrıve mı almak mantıklı yoksa bunda 2 tane alıp raid yapmakmı ?

2 tane 128 Gb aldım yolda geliyor, ben raid0 kurmayı düşünüyorum bakalım ama revodrive'da tercih edilebilir...

Corsair CSSD-V128GB2-BRKT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumandan -- 24 Eylül 2010; 19:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan

quote:

Orijinalden alıntı: El_domingo

revodrıve mı almak mantıklı yoksa bunda 2 tane alıp raid yapmakmı ?

2 tane 128 Gb aldım yolda geliyor, ben raid0 kurmayı düşünüyorum bakalım ama revodrive'da tercih edilebilir...

Corsair CSSD-V128GB2-BRKT

sahsen raid 0 tercih ederdim

buna ne diceksin kardeş 80GB olduğu için 7.8 almıştır boyuttan dolayı bence
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.