Şimdi Ara

Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
23.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 423 e 556 normal gibi aslında sata3 e göre yazma hızı biraz düşük ama olsun yine çok çok iyi Raid işine gelince 120 + 120 ya da 60 + 60 olarak kullanman gerekir. Marka farketmez sanırım ama ben olsam aynı marka olsun isterdim
  • SSD leri mesela kingston V100 leri XP de tam randımanda kullabiliyormuyuz...
  • Force Series™ GT 120GB SATA 3 6Gb/s Solid-State Hard Drive

Katalog verileri:
    Read: Up to 555 MB/s
    Write: Up to 515 MB/s

Testin yapıldığı sistem
    İntel 2011 soket İ7-3930K
    16 GB RAM
    Windows 7 64 bit

Test sonucu

Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri

Corsair tarafından verilen okuma-yazma verilerine göre düşük sanırım ?

• takip
  • beyler konuyu hortlatma ve alaka sorunu olan bi soru olabilir.. şimdiden k.bakmayın... dielimki sistem diski olarak 1 adet ssd disk kullanıcaz, oyunları ve büyük programları kumak içinde 2 adet raid o la birleştirilmiş hdd... artı olarak bide depo hdd... sistemi raid 0 la kurdukran sonra ahci modda kullanabilirmiyiz.. raid hiç yapmadım şimdiye kadar... raid 0 la birleştirdiğimiz hdd ler ahci modda çalışırmı ??? yada benim istediğim gibi bi uygulama yokmudur...

teşekkürler,
    selamlar
  • sanırım çalışmaz win 7 yi hangi modda kurduysan onda kullanmak zorundasın aksi taktirde sistem açılmıyor. doğru anlamış mıyım ?
  • Doğrudur.. AHCI için biostan ahcıyı aktif edip formatlayın yeterli. AHCI Driver krulumu gerekmiyor formatta. otomatik kuruyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

Force Series™ GT 120GB SATA 3 6Gb/s Solid-State Hard Drive

Katalog verileri:
    Read: Up to 555 MB/s
    Write: Up to 515 MB/s

Testin yapıldığı sistem
    İntel 2011 soket İ7-3930K
    16 GB RAM
    Windows 7 64 bit

Test sonucu

Corsair tarafından verilen okuma-yazma verilerine göre düşük sanırım ?

Açıkça sorun var.. Araştırırsan göreceksin.

• Beyler sorunumdan şöyle bahsedeyim P8P67 anakartım var 60 GB Force SSD... Bunu anakartım koyu mavi yerine tek bagladım... Beyaz yere 2000+2000 raid modu olan SATA3 portuna taktım ama raid modda değil... İkitanede 200+200 yani sata 2 destekli diskim var bunlarda açık mavi yere takılı ve birde DVDRW var oda açık sata 2 yerine bağlı... Şimdi pc açılırken zaten pc'nin artalan ışığı hep yanık kalıyor... ve sistem kilitleniyor...Bu normal HDD taklıyken yapmıyordu.... SSD ise beyaz yere taktımmı sistem ilk açılışta bir sefer kendini açıp kapıyor. ama sistem çok sıtabil çalışıyor aylarda sisteme reset atmıyorum ama koyu mavi sata3 portuna takılınca haftada 10 - 15 sefer PC'me reset atıyorum.... ve bazen pc 15 dk içersinde 2 sefer bile kitleniyor... sistemi uzun süre kullandıktan sonra böyle birşey olmuyor yani açılışta bir sıkıntı var.... Sorun nerde acaba... 60 GB yeni drıverine bana verebilirmisiniz birde... iş biraz karışık umarım anlatabilmişimdir....
    http://www.asus.com.tr/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8P67/#specifications anakart bu
    şimdi birde üsteki koyu mavi yere takıp denicem... onun altındaki koyu mavi yere takılı sistem diski.... birde böyle denicem... bakalım...
    Beyler şimdi koyu mavi olan sata 3 portu sistem diskinin yerimi yoksa beyaz yermi sistem diskinin yeri ben mavi portun olduğunu sanıyorum... Birtane sata 3 portunu başka bir yonga sağlıyormuş...
    Beyaz yeri p67 yongası yönetiyormuş... Maviye takınca SSD düzgün çalışmıyor... marvell sata 6g drıver varsa benle paylaşabilirmsiniz şimdi beyaz porta takıcam ve 2000 + 2000 diskin ikisindemi koyu mavi porta yoksa birni beyaza taksam birini maviye sorun olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmaN345 -- 24 Şubat 2013; 3:42:27 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.