Şimdi Ara

Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
211
Cevap
3
Favori
23.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Corsair Force 60gb SSD +(raid 0) Sorunları ve performans testleri

Raid o performans kesinlikle sorunlu sanıyorum amd anakartı ahci driverlarıyla alakalı

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

üretici sitesinde verilen bilgiler ise şöyle

maksimum okuma 285MB/s maksimum yazma 275MB/s.
    # Random 4K write performance of 50,000 IOPS (4K aligned)
    # Latest generation SandForce controller and MLC NAND flash for fast performance
    # Internal SATA II connectivity
    # TRIM support (O/S support required)
    # No moving parts for increased durability and reliability and quieter operations over standard hard disk drives
    # Decreased power usage for increased notebook or netbook battery life
    # 2.5" form factor for your portable computer needs
    # Included 2.5" to 3.5" bracket for installation on your desktop computer (Not included on F40)
    # Three year warranty

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bugun aldığım Corsair force Serisi 60gb SSd performansım A SSd programında icler acısı hiçde iyi gözukmuyor genel rarlama ve dosya kopyalama islemlerinde de yazma hızı 60mb gozukuyor Acaba Sorun ne olabilir
    dier F60 kullanıcılarından ve konu hakkındaki bilgi sahibi arkadaşların yorumlarını bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 18 Mart 2011; 19:51:58 >

• os'i ahci modda mi kurdun?
  • evet ahci modunda win7 64 bit kurulu
  • şu linkteki bilgileri bir gözden geçir bence:

http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=82516

belli ki takar takmaz sistemi hemen uçurmuyor SSD'ler, yapılması gereken epey ince ayarlar var.
  • Ocz vertex kullanıyorum hiç bir ayar yapmadım takar takmaz daha Windows kurulumundan itibaren farkı çok bariz hissediliyor açılış kapanış ve oyun program yuklemeleri de cabası :)
  • corsair forumundaki önergeleri uyguladım hiç bi değişiklik yok gördüğüm diğer kullanıcı AS SSD testlerinde mod ahcix64 olarak gozukuyor
    benimkinin msahci olması sorun teskil edermi?
  • Biraz düşük sonuçlarınız.Bwenim sonuçlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 18 Eylül 2010; 17:54:04 >
  • gözlemledigim kadarıyla birden fazla işlemlerde hissedilir derece performans alıyorsunuz fakat tekli işlemlerde yazma performansım sıradan hddlerden bile daha dusuk
    kanaatimce SSd Sunucu bilgisayarlar için daha elverişli 2*hdd Raid yapsaydım daha performans alırdım sanki

fenomenhaa
    sizden ricam yukarda orneklendirdiğim gibi yuksek boyutlu bir dosyayı yazdırıp resmini foruma atabilirmisiniz.Bi anormallik var bendekinin
    arızalı olma durumu olabilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 18 Eylül 2010; 12:29:16 >
  • simage ssler üzerine tıklarsanız büyük halini görebilirsiniz..SSdlerin espirisi zaten sürekli yazma hızından ziyade çok düşük erişim süresi +yüksek 4k okuma yazma perf. sı.
  • @yus01
    sistemin diğer bileşenleri nedir hocam?
  • Phenom II X2 555 Be
    corsair dominator 2gb 1066 ddr2
    gtx 460
    wİN764BİT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 21 Eylül 2010; 14:30:40 >
  • bir yerde amd anakartların sata kontrolcülerinin yavaşlığıyla ilgili bir şey okumuştum, belki ilgisi olabilir mi?

http://www.anandtech.com/show/2973/6gbps-sata-performance-amd-890gx-vs-intel-x58-p55
  • Haklı olabilirsin
    SAnırım sorun bu GIGABYTE Anakart Üzerindeki SATA ve IDE Kontrolcüleri eski pc açılırken ahci driver versiyon 2007 yazıyor Guncel bios yukledim yine aynı durum
    eger sorun buysa cozumu var ama hata kabul etmez şoyle bir makale buldum
    http://www.bilisimogretmeni.com/donanim/anakart-uzerindeki-sata-ve-ide-kontrolculeri-guncelleme.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 21 Eylül 2010; 12:21:02 >
  • bende bitane alim diyom ama 120 ancak idare eder diye düşünüyom kararımı veremiyom bu paraya bu hız işime yararmı acaba
  • yazma berbat

zaten sırf bu yazma yüzünden 4*30 ssd mi bozmustum zamanında

halada düzelmemiş gibi

bu 250mb yazma degerleri felan hep üfürük galiba ?
  • gerek yok tabi ya şimdi bide format mormat atmak lazım işin yoksa günlerce uğraş dur büsürü sakatlık çıkar şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz kıran

gerek yok tabi ya şimdi bide format mormat atmak lazım işin yoksa günlerce uğraş dur büsürü sakatlık çıkar şimdi

8dk win7 kurulum suresi var merak eden arkadaslar icin

şuda bir gerçek disk test programları henüz SSD tam anlamıyla test edemiyorlar kullandıkca SSD nin farkını anlıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yus01 -- 21 Eylül 2010; 13:24:39 >
  • bakalım vatan bilgisayara gidiyorum hp b110a yazıcı alacam belki yanına bir 120 corsair force sıkıştırırım alıyım alıyım ben yoksa bi tarafım şişecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karpuz kıran -- 21 Eylül 2010; 14:27:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karpuz kıran

bakalım vatan bilgisayara gidiyorum hp b110a yazıcı alacam belki yanına bir 120 corsair force sıkıştırırım alıyım alıyım ben yoksa bi tarafım şişecek

şimdiden hayırlı olsun test sonuclarını ve izlenimlerini bekliyoruz
  • paraya kıyamadım 60GB aldım kardeş yahu bakalım formatlamaya çalışıyorum ama cd'den başlamıyor ahci driver yüklenicek galiba bi araştırma yapayım bakayım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.