Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ,400r almak istiyorum psu içinde olan modeli alırsam psu hangi model oluyor ve ses konusunda nasıldır sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum13

merhaba arkadaşlar ,400r almak istiyorum psu içinde olan modeli alırsam psu hangi model oluyor ve ses konusunda nasıldır sormak istedim.

400r de cx750 var..ben kullanıyorum...80+ bronze bir psu...modüler değil fakat kasa kablo saklamaya müsait olduğundan ben modüler bir psu ya gerek duymadım...bütün kabloları arka tarafta toplamak mümkün...ses konusuna gelince bu durumdan şikayet eden kişilerin yorumlarını okudum ama ben şahsen henüz ses olayına şahit olmadım..kolay gelsin
  • Arkadaşlar 400R için ön fanları değiştirmek istiyorum.. az önce bir müşterimde geldi AKASA (AK-FN072) 12cm Sessiz Led Fan, Kasa Fanı siparişi verdi.
    gördüm fanı bende almayı düşündüm acaba sizin öneriniz var mı marka ve model olarak ? birde yine Akasa Viper 12cm fan düşünüyorum
  • Carbride 400r aldım bu hafta arkadaşlar. MAlesef önpaneldeki usb 3.0'lar çalışmıyor. Anakartım Gigabyte 990xa-ıud3. Önpanel sıkıntısı dışında mükemmel bir kasa.

Önpanelden gelen usb kablosunu direk kasadaki usb 3.0 front panel alanına bağladım fakat çalışmıyor nedense.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Breyantin -- 3 Mart 2013; 20:07:36 >
  • Hocam pek analmadım. Ön panelden gelen ne, kasadaki Usb 3 front panel ne?

Kasanın USB 3 kablosunu, anakart üzerindeki USB 3 portuna takacaksınız. Ve ayrıca anakart bios'tan USB portlarını aktif ettiniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 4 Mart 2013; 2:04:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Hocam pek analmadım. Ön panelden gelen ne, kasadaki Usb 3 front panel ne?

Kasanın USB 3 kablosunu, anakart üzerindeki USB 3 portuna takacaksınız. Ve ayrıca anakart bios'tan USB portlarını aktif ettiniz mi?

Güzel birşey söylediniz. Benim durumum şöyle hocam, önpanelin USB 3.0 bağlantısını, anakartın Front USB 3.0 bağlantısına taktım. Hiçbir şekilde hangi aygıtı takarsam takayım, görmedi. Sonrasında kasayla beraber gelen USB 3.0-USB2.0 dönüştürücüsünü kullanarak, anakarttaki usb 2.0 alanına taktım, Bingo! Usb 2.0 aygıtlar çalışıyor. Büyük ihtimal kasada sorun yok.

Sizin dediğiniz gibi Bios'tan aktive etme olayını bilmiyordum, nasıl yapacağımı söylermisiniz? Bios konusunda acemiyim.

• Her bios farklıdır ama, USB 3.0 şeklinde bir seçenek varsa "Enabled" olarak ayarlayın ve kaydedip yeniden başlatın. Neyin içinde olduğunu şu an bilmiyorum, ama biosta bir gezinin mutlaka vardır. Port varsa bios ayarı kesin vardır.

Mesela bendeki Asus anakartta, Advanced sekmesi altında USB 3 Legacy şeklinde bir ayar var ve enabled ettim. USB 3 portuna taktım kabloyu ve ön panel USB 3 portları sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 6 Mart 2013; 21:24:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Hocam pek analmadım. Ön panelden gelen ne, kasadaki Usb 3 front panel ne?

Güzel birşey söylediniz. Benim durumum şöyle hocam, önpanelin USB 3.0 bağlantısını, anakartın Front USB 3.0 bağlantısına taktım. Hiçbir şekilde hangi aygıtı takarsam takayım, görmedi. Sonrasında kasayla beraber gelen USB 3.0-USB2.0 dönüştürücüsünü kullanarak, anakarttaki usb 2.0 alanına taktım, Bingo! Usb 2.0 aygıtlar çalışıyor. Büyük ihtimal kasada sorun yok.

Sizin dediğiniz gibi Bios'tan aktive etme olayını bilmiyordum, nasıl yapacağımı söylermisiniz? Bios konusunda acemiyim.

usb 3 portlarını kullanabilmen için anakartın usb 3 driverlarını kurman gerek, kurdun mu? kurmadın sanırım.

• Kurdum aslında ilk iş olarak, Etrondu yanılmıyorsam. Kasanın arkasındaki usb 3.0 portları çalışıyor mesela, sorun yok. Öndekilerde sıkıntı var.
  • quote:

Kurdum aslında ilk iş olarak, Etrondu yanılmıyorsam. Kasanın arkasındaki usb 3.0 portları çalışıyor mesela, sorun yok. Öndekilerde sıkıntı var.

anladım. belki de biosta önlerin çalışması için arkaların iptal edilmesi gerekebilir ya da önler varsayılanda kapalıdır gibi bi ayarı vardır. biosu biraz kurcalamak lazım.
  • quote:

Kurdum aslında ilk iş olarak, Etrondu yanılmıyorsam. Kasanın arkasındaki usb 3.0 portları çalışıyor mesela, sorun yok. Öndekilerde sıkıntı var.

Kasanın ön panalinde sorunlar olabiliyor, aldığınız yerle görüşün, corsair ön paneli kopmple değiştirebilir de. Aldığınız yer yardımcı olmazsa forumda corsair nickli üyeye pm ile ulaşın, firma yetkilisi kendisi, yardımcı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

Arkadaşlar 400R için ön fanları değiştirmek istiyorum.. az önce bir müşterimde geldi AKASA (AK-FN072) 12cm Sessiz Led Fan, Kasa Fanı siparişi verdi.
    gördüm fanı bende almayı düşündüm acaba sizin öneriniz var mı marka ve model olarak ? birde yine Akasa Viper 12cm fan düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: yv

quote:

Kasanın ön panalinde sorunlar olabiliyor, aldığınız yerle görüşün, corsair ön paneli kopmple değiştirebilir de. Aldığınız yer yardımcı olmazsa forumda corsair nickli üyeye pm ile ulaşın, firma yetkilisi kendisi, yardımcı olur.

Firmayla irtibata geçtim, muhtemelen önpanelin aynısından gönderecekler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yv

quote:

Firmayla irtibata geçtim, muhtemelen önpanelin aynısından gönderecekler.

Sonuç nedir ?

• Önpanelin aynısından gönderdiler fakat aynı sorun devam ediyor. Artık emin gibiyim, sorun anakartta. Durum şu, ön paneli anakartın usb 3.0 girişine bağlayınca hiçbir cihazı tanımıyor. Kasayla beraber gelen adaptörle usb 2.0 girişine takarsam anakartın, önpanele taktığım cihazlar çalışıyor. Arka paneldek, usb 3.0 girişleri çalışıyor. Anakartın Front USB 3.0 girişleri ya bozuk, ya da yazılımsal sıkıntı var.(biosda front panel usb 3.0 açık)
  • beni de ekleyin
    az önce sıfır 400R -- 750 wattlık modelini aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: p1azma

beni de ekleyin
    az önce sıfır 400R -- 750 wattlık modelini aldım

Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalchar
    Hayırlı olsun.

Teşekkürler
    bu arada arkdaşlar bu cx750 PSU nelere yeter bana ..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: p1azma

bu arada arkdaşlar bu cx750 PSU nelere yeter bana ..?

Nasıl bir sistem toplamayı düşündüğünüzü yazarsanız güç kaynağının yetip yetmeyeceği konusunda yardımcı oluruz.

Yeni kasanız hayırlı olsun.
  • alındı-------1TB hdd x 2 adet
    alındı-------120gb SSD
    alındı-------DVD rom
    alındı-------kasa:400R 750w
    alındı-------anakart Asus crosshair V formula 990FX

alınacak---işlemci FX 8xxx li seri
    alınacak---Ekran kartı .....????
    alınacak---corsair H100i işlemci sıvı soğutmasistemi
    alınacak---RAM 4x4 gb 1866 mhz

CX 750 PSU en fazla hangi sli ve crossfire kartlar + hangi maximum tek kartı kaldırır..?

Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.