Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Orijinalden alıntı: klaanaa

arkadaşlar ben de 400R kasa aldım ama montajı yapan arkadaşlar öndeki iki fanın bağlantısını yapmamışlar herhangi bir kablo da göremedim . Montaj konusunda pek bilgili değilim bilen veya aynı sorunu yaşayan biri varsa yardıma ihtiyacım var biraz. Şimdiden teşekkür ederim.

İlk fotoğrafta kırmızı ile işaretlediğim kabloyu güç kaynağınızın 4 pinlik konnektörüne (2. fotoğraf) bağlamanız gerekiyor.

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü

Bu işlemi yapmadan önce kasanızın ön panelinde bulunan sağ üst köşedeki düğmeye basmayı deneyebilir misiniz, fanların LED'leri devreye girecek mi acaba...

evet sorun aynen söylediğin gibiydi hocam. ön paneldeki led açma tuşu da çalışmıyordu. Gösterdiğin işlemi uyguladım sorun çözüldü.

• 400R = 61 kişi
    500R = 57 kişi

• 10 Şubatta dx.com'dan sipariş verdiğim 22 şubatta yola çıkan Usb3.0 to Usb 2.0 kablosu yeni geldi. Fiyatı 3,60 usd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLX -- 18 Mart 2013; 11:18:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

Arkadaşlar 400R için ön fanları değiştirmek istiyorum.. az önce bir müşterimde geldi AKASA (AK-FN072) 12cm Sessiz Led Fan, Kasa Fanı siparişi verdi.
    gördüm fanı bende almayı düşündüm acaba sizin öneriniz var mı marka ve model olarak ? birde yine Akasa Viper 12cm fan düşünüyorum

Akasa viper 12cm lik fanlarının kullanan birisi olarak fanlar pwm ile bağlandığında biosunuzun ayarlarına göre dönüyorlar örneğin benim sistemimde 22nm işlemci var ve işlemci 30 dereceği geçmeye başladığı %10 olan fan hızı otomatik olarak %20-30 diye yükselmeye başlıyor.Yani oyun vs dışında kasadan ses duymak imkansız hale geliyor.

Fanlar %10-20 devirde hiç ses çıkarmıyorlar.Kulağını yaklaştırsan dahi ses felan duyamıyorsun.Tek sorun hdd ve psu fanı oluyor.Onlarıda halledersen sıfır ses çıkaran bir pc elde edebilirsin bu fanlarla.

Ayrıa fanlar pwm girişi ile bağlanacağı için pwm çoklayıcı alman gerekiyor.Çünkü anakartında büyük ihtimal tek bir pwm soketi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: *ExtraTechx*

quote:

Orijinalden alıntı: profiteer

Arkadaşlar 400R için ön fanları değiştirmek istiyorum.. az önce bir müşterimde geldi AKASA (AK-FN072) 12cm Sessiz Led Fan, Kasa Fanı siparişi verdi.
    gördüm fanı bende almayı düşündüm acaba sizin öneriniz var mı marka ve model olarak ? birde yine Akasa Viper 12cm fan düşünüyorum

Akasa viper 12cm lik fanlarının kullanan birisi olarak fanlar pwm ile bağlandığında biosunuzun ayarlarına göre dönüyorlar örneğin benim sistemimde 22nm işlemci var ve işlemci 30 dereceği geçmeye başladığı %10 olan fan hızı otomatik olarak %20-30 diye yükselmeye başlıyor.Yani oyun vs dışında kasadan ses duymak imkansız hale geliyor.

Fanlar %10-20 devirde hiç ses çıkarmıyorlar.Kulağını yaklaştırsan dahi ses felan duyamıyorsun.Tek sorun hdd ve psu fanı oluyor.Onlarıda halledersen sıfır ses çıkaran bir pc elde edebilirsin bu fanlarla.

Ayrıa fanlar pwm girişi ile bağlanacağı için pwm çoklayıcı alman gerekiyor.Çünkü anakartında büyük ihtimal tek bir pwm soketi var.

eyvallah dostum cevap için teşekkürler

• 500 R için bağlantı farklımı bilmiyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

Carbride 400r aldım bu hafta arkadaşlar. MAlesef önpaneldeki usb 3.0'lar çalışmıyor. Anakartım Gigabyte 990xa-ıud3. Önpanel sıkıntısı dışında mükemmel bir kasa.

Önpanelden gelen usb kablosunu direk kasadaki usb 3.0 front panel alanına bağladım fakat çalışmıyor nedense.

Hocam aynı sorun bende de var ön paneldeki usb 3.0 girişleri hiçbir aygıtı okumuyor anakartlarımızda aynı probleminizi çözdünüz mü?

Bu arada beni de ekleyin 400r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robert Nesta -- 19 Mart 2013; 14:03:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

quote:

Orijinalden alıntı: FoXDiE

quote:

Orijinalden alıntı: klaanaa

arkadaşlar ben de 400R kasa aldım ama montajı yapan arkadaşlar öndeki iki fanın bağlantısını yapmamışlar herhangi bir kablo da göremedim . Montaj konusunda pek bilgili değilim bilen veya aynı sorunu yaşayan biri varsa yardıma ihtiyacım var biraz. Şimdiden teşekkür ederim.

Şöyle ki ;

Kasanın ön panelinden gelen 1 ucu Molex bağlantı soketi diğer ucunda ise 2 adet 3 pin soket takabileceğiniz dişi 3 pin soket mevcut

tek yapmanız gereken öndeki fanların 3 pin soketlerini kasanın ön panelinden gelen kablo üzerindeki dişi 3 pin yuvalara takmak

daha sonra kabloaya da PSU dan gelen molex bir uç bağlamak

bu işlem sonrasında eğer doğru yaptıysanız kasanın önündeki lamba simgeli düğmeye bastığınızda fanların ledlerini açıp kapatılabilir hale geliyor

ben fanların ledlerini kapatmam zaten diyorsanız direk fanlardan çıkan kabloları anakart üzerine yada varsa fan kontrolcünüze bağlayabilirsiniz

400r ve 500r fan uçları farklımı 500r de fan uçları anakarta bağlanmıyor sadece kasa bağlantısı oluyor

400r 500r fan soketleri aynı. Normal fan yuvalarına zor takılıyorlar cidden, ben pwm-y çoklayıcı kablo ile kullanmıştım, o nedenle sorun yaşamadım ama direk anakarta takma konusunda sıkıntı yaşanıyor olabilir. Emin değilim.

• Benide ekleyebilirsin 500 R. EKSEN den 300 liraya aldım.Beğendim ,pahalı ama kasa değiştirmek istemiyorum,inşallah bu son gibi görünüyor.Olmayanlara da nasip olsun.Müşavir hoca EKLEYEBİLİRSİN.CORSAİR CARBİDE 500R...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mellun

Arkadaşlar 400r veya 500r ile ocz fatality 750w psu kullanan var mı? Psu yeni aldım kasa olarak bu iki modelden birisini düşünüyorum ama psunun kabloları sanki biraz kısa gibi.Acaba bu kasalarda kabloları arkadan getirince yetişmeme gibi bir sorun yaşar mıyım?

Seasonic 620 w kullanıyorum,anakart'a takılan güç kabloları 55 cm olmasına rağmen arka sol köşedeki delikten geçirip taktım ama milimi milimine,dırın dırın oldu.Galiba ek satlıyor.Diğerleri zaten problem değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melankolik Adam

quote:

Orijinalden alıntı: Lucastorn

Carbride 400r aldım bu hafta arkadaşlar. MAlesef önpaneldeki usb 3.0'lar çalışmıyor. Anakartım Gigabyte 990xa-ıud3. Önpanel sıkıntısı dışında mükemmel bir kasa.

Önpanelden gelen usb kablosunu direk kasadaki usb 3.0 front panel alanına bağladım fakat çalışmıyor nedense.

Hocam aynı sorun bende de var ön paneldeki usb 3.0 girişleri hiçbir aygıtı okumuyor anakartlarımızda aynı probleminizi çözdünüz mü?

Bu arada beni de ekleyin 400r

Malesef çözemedim ama çok büyük ihtimalle anakarttan. Kasayla beraber gelen dönüştürücüyle usb 2.0 girişine taktım, öyle kullanıyorum.

• vatandan 400r siparişi vermiştim bu gün geldi fakat ön panelin solt alt kısmı içerden kırık. diğer tarafında metal klipsler var diğer tarafında ince uzun vida kullanmışlar sanırım sıkarken kırılmış. yarın değişime göndereceğim kısmetse. sanşıma edeyim :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xpantheroo

vatandan 400r siparişi vermiştim bu gün geldi fakat ön panelin solt alt kısmı içerden kırık. diğer tarafında metal klipsler var diğer tarafında ince uzun vida kullanmışlar sanırım sıkarken kırılmış. yarın değişime göndereceğim kısmetse. sanşıma edeyim :S

Hayırlı olsun, Daha yeni olduğu için sorunsuz değişim yaparlar sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yv

quote:

Orijinalden alıntı: Xpantheroo

vatandan 400r siparişi vermiştim bu gün geldi fakat ön panelin solt alt kısmı içerden kırık. diğer tarafında metal klipsler var diğer tarafında ince uzun vida kullanmışlar sanırım sıkarken kırılmış. yarın değişime göndereceğim kısmetse. sanşıma edeyim :S

Hayırlı olsun, Daha yeni olduğu için sorunsuz değişim yaparlar sanıyorum.

işin kötü tarafı burdaki vatanda bu kasadan yok. işin yoksa uğraş dur şimdi kargoyla falan. ayrıca birşey sormam gerekirse ben kargoyla uğraşmasam burdaki mağazaya götürüp böyleyken böyle falan desem oraya bıraksam işim hallolurmu? vatanın bu konularda nasıl çalıştığını pek bilmiyorum genelde exa ve hb den alışveriş yaparım.

• Bildfiğim kadarıyla VATAN'ın tüm şubeleri garanti prosedürleriyle ilgileniyor.
  • 300r almayı düşünüyorum ama pc masasının kasa bölümüne sığar mı diye kafama takıldı, corsair sitesinde 19.1 inç yani 48.5 cm olduğu yazıyor bu 48.5 cm neresi acaba ?
  • @erbaybay yerden yüksekliği 48.5 cm doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLX -- 24 Mart 2013; 0:57:56 >
  • @vlx saol desene alamıorum :(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyaz 600T aranıyor
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.