Şimdi Ara

CORSAIR Carbide Serisi Kullanıcıları Kulübü (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.358
Cevap
28
Favori
195.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler, tüm başlığı okuma fırsatım olmadı ancak, sonucunda fiyatına oranla yeterince memnun eder mi bizi? Gerçi sıkış tıkış bir kasadan geçeceğim zaten :) Biraz aceleye geliyor ve pek araştırma fırsatım olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 23 Şubat 2013; 16:09:19 >
  • bende 400R var haliyle çok rahat diyebilirimki çok yeterli bir kasa..500r kullananlar sana daha iyi yardımcı olur..fakat memnun olma meselesi içine koyacağınız parçalara yeterli alan sağlaması ve kişiden kişiye değişen bir kavram..en iyisi gidip görerek karar vermen..kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yv

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

@FNDR

Hayırlı olsun.

400R 500R ye yetişti :)

Ama 200R ye pek ilgi yok sanırım, ya da alan var ama kulübe bildirim yapmıyorlar.

1 fark kaldı, oda kapanacak gibi.

o zaman yetişsin hocam..bendede 400R bulunmakta..+1
  • 400R: 56 kullanıcı
    500R: 56 kullanıcı

• Yetişti valla :))

Aradaki fiyat farkı yüksek olduğu için 400R tecih ediliyor.

Ön taraftaki 2 Led li fan sesli çalışıyor, ben 1. kademede çalıştırıyorum knotrolcüsünden.

400R de maksimum olarak çalışıyor sanırım.
  • ön fanlar biraz sesli ama rahatsız olmak için ses takıntısı olması lazım insanın...benim ekran kartının fanı onları bastırdığı için sorun yok..:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grandekin@ks

ön fanlar biraz sesli ama rahatsız olmak için ses takıntısı olması lazım insanın...benim ekran kartının fanı onları bastırdığı için sorun yok..:)

O zaman sorun yok :)

Son kademeye alınca böyle acayip bir uğultu oluyor, artık fanın göbek yapısından mıdır nedir.

Rüzgar sesi olmadığını söyleyebilirim.

Tekrar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 23 Şubat 2013; 16:31:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Orijinalden alıntı: Grandekin@ks

ön fanlar biraz sesli ama rahatsız olmak için ses takıntısı olması lazım insanın...benim ekran kartının fanı onları bastırdığı için sorun yok..:)

O zaman sorun yok :)

Son kademeye alınca böyle acayip bir uğultu oluyor, artık fanın göbek yapısından mıdır nedir.

Rüzgar sesi olmadığını söyleyebilirim.

Tekrar hayırlı olsun.

saol...aralıkta %30 la almıştım..baktım 400r nin sayısı bir eksik kalmış..bende eklemiş bulundum..:)
  • Tamam arkadaşlar, beni 500'e ekleyebilirsiniz. Yayla gibi oldu :)

• Herşey iyide, şu yan kapaktaki büyük fan ucu niye öyle salakça, nereye takacağım ben onu?

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Herşey iyide, şu yan kapaktaki büyük fan ucu niye öyle salakça, nereye takacağım ben onu?

baglantisi var, kasanin ust tarafindan gelen kablolari kontrol et
  • quote:

Herşey iyide, şu yan kapaktaki büyük fan ucu niye öyle salakça, nereye takacağım ben onu?

Hayırlı olsun, üst taraftan gelen bağlantı yeri olacak onun. Gerekirse diğer kapağı açıp öyle bakın nerede olduğuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 24 Şubat 2013; 3:03:49 >
  • quote:

CORSAİR CARBİDE 500R serini en büyüğü bu sanırım. ASUS HD 7970 TOP edition sığarmı arkadaşlar? Eğer tama derseniz almaya gideceğim, kart elimde kaldı :)

200R ye bile rahatça sığar
  • Kesinlikle Bu Kasalardan Birini Alacağım Kime Sorsam 300R veya 400R Öneriyor.300R Vatanda Stokta Yok Olursa 300R Alcam Olmazsa 400R Alacağım.
  • Teşekkürler arkadaşlar. O fan ucu arkaya kaçmış, buldum.

Sorun yok, yayla gibi. Ekran kartım boşta 34-35 derece gösteriyor. Işıklandırmalar, fan kontrolü, USB 3 vs. herş gayet iyi :) Kasanın üst tafafında hala 2 tane fan yuvası var, onlarıda takarsam gayet güzel olacak.

Memnun kaldım.
  • Belki bunuda ilk sayfaya ekleyebilrsiniz;

• quote:

Orijinalden alıntı: AMFİBİ

Arkadaşlar merhaba..
    Bugün itibarı ile bir adet Corsair Carbide 500R kapağı kesmiş bulunuyorum. İzlenimlerim şu yönde:

Kasanın kullanımı, soğutması, kablo saklama şekli vs. bir kenara koyup, sadece sağlamlık ve sac kalınlığı olarak CM HAF serisinin yanından bile geçemez. Kapak bildiğiniz peynir tenekesi formunda. (Belki kasanın kendisi daha sağlamdır, bana sadece kapak geldiği için izlenimlerim kapak içindir)

Şahsi kanaatim odur ki; Vatan'da kasa 300 küsur lira ve bu kasa asla bu parayı hak etmiyor (Bence)..

Not: Yukarıda yazdıklarım asla fanatik bir başka marka kasa kullanıcısı yorumu olarak ele alınmasın lütfen. Modifiye işi yapıyorum ve piyasada satılan kasaların pek çoğu elimden geçti. Kasaları kendime göre derecelendiririm ve derecelendirirken de en önemli kıstasım, kapağı keserken sacın benim canavara direnme derecesidir. 10 üzerinden puanlama yaparsam, bu kasanın ederi 5 tir ve asla kullanmayacağım bir kasa kategorisine girmeye hak kazandı kendisi..

Ne yazıkki kasa genelindeki sac kalitesi aynen size ulaşan kapaktaki gibi. İlk bakışta oldukça kaliteli görünmesine rağmen montaja geçince sac kalınlığı çok şaşırtıyor. Öndeki fanları değiştirirken bu şaşırma, elimde kalacak korkusuna dönüşüyor.

Geçen hafta Haf 922 xm'i çok detaylı inceleme fırsatım oldu. Sac kalınlığı, plastik kalitesi ve bağlantı noktalarının sağlamlığı ile aradaki fiyat farkını fazlasıyla hakeden bir kasa olduğunu gösteriyor. Sadece dizayna bakarak tercih etmem gerekse yine 500r'ı tercih ederim ama işin içine kalite girince 922xm bir adım öne geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 26 Şubat 2013; 11:17:53 >

• Corsair 500R kullanıyorum ve çok memnunum. Yemişim saç kalınlığını. Duyanda tank zırhına ihtiyacımız var sanacak
    Şaka bir yana kasasına modifiye yapacak olan arkadaşlar için kesip biçme ve saç kalınlığı önemli ise sizi başka konuya alalım. Ama benim gibi kasanızı aldığınız gibi kullanan birisiyseniz kasa harika.
  • @JAX
    Olumsuz yorumların bu konuda ne işi var gibi sığ bir yorumda bulunmuyorsundur umarım. Sahip olduğum ürünlerle bütünleşme adetim hiç olmadı bu nedenle bir markayı kullanıyor olmam o markanın benim gözümde kusursuz olduğu anlamına gelmez. Varsa beğenmediğim bir yönü, doğal olarak paylaşırım.
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.