Şimdi Ara

Corsair Carbide 400R İnceleme! (Türkiye'de İlk) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
7
Favori
30.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Selamlar,

Linkteki kauçuk aparatları kullanabilirsiniz. Kasa fanlarını takarken geniş dişli vidalar kullanılır. İlk kez takarken fanın kasasına kılavuz açarak yerine oturur. Paylaştığınız fotodaki vidalar tutmaz yani. Alttaki gibi olması lazım.

Corsair Carbide 400R İnceleme! (Türkiye'de İlk)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tech guru

Selamlar,

Linkteki kauçuk aparatları kullanabilirsiniz. Kasa fanlarını takarken geniş dişli vidalar kullanılır. İlk kez takarken fanın kasasına kılavuz açarak yerine oturur. Paylaştığınız fotodaki vidalar tutmaz yani. Alttaki gibi olması lazım.

Teşekkürler fakat yaygın kullanımda fan vidaları bu kasanın fan vida yuvalarına uymuyor. Biraz daha büyük kafalı fan vidası veya standart fan vidasına uygun metal conta gerekiyor. Linkteki kauçuk olanların geniş boğumu var ama yine de uygun mu bilemiyorum. Sonradan eklediğim fan için şimdilik arka kısımdaki fanın 2 köşesinden vida söküp fanı monte ettim.

• -gtr- kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Kafa kısmı ufak geliyor ise metal pul edinerek monte edebilirsiniz.
  • Merabalar,
    Öndeki fanları çok sesli çalıştıklarından anakarta bağlamak istiyorum yalnız güç bağlantıları standart 3 pinli fanlardan farklı gibi, buna nasıl bir çözüm bulabilirim acaba?
  • Merhabalar;
    Dün aldığım sistemin kasası Corsair Carbide 400R. Kasa Vatan bilgisayarda toplandı ve içinden fazlalık kablolar, vidalar vs çıktı ama usb2.0-3.0 dönüştürücü kablo çıkmadı. 2014 yılı içerisinde kutu içeriği değişmişmidir yoksa Vatanda mı kalmıştır ? Ona göre arayayım firmayı.

Birde bende Teknosa' dan aldığım harici HDD var 160TL olanlardan. Teknosa' ya baktım usb3.0 uyumlu filan yazıyor ama kasanın önündeki ve arkasında ki 3.0 yuvalara takınca HDD ışığı yansada maalesef görmedi, arkada ki yuvalardan birine takıp kullanmaya başladım. Acaba Teknosa uyduruyor mu usb 3.0 olayını ?

Link : Toshiba Harici HDD

Saygılarımla.

• İncelemen güzel olmuş eline sağlık bende Dark Truva var 450 psu 175 tl ye falan almıştım memnunum ben inceleme yapmadım ama bakmanı tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: jediforum

Merhabalar;
    Dün aldığım sistemin kasası Corsair Carbide 400R. Kasa Vatan bilgisayarda toplandı ve içinden fazlalık kablolar, vidalar vs çıktı ama usb2.0-3.0 dönüştürücü kablo çıkmadı. 2014 yılı içerisinde kutu içeriği değişmişmidir yoksa Vatanda mı kalmıştır ? Ona göre arayayım firmayı.

Birde bende Teknosa' dan aldığım harici HDD var 160TL olanlardan. Teknosa' ya baktım usb3.0 uyumlu filan yazıyor ama kasanın önündeki ve arkasında ki 3.0 yuvalara takınca HDD ışığı yansada maalesef görmedi, arkada ki yuvalardan birine takıp kullanmaya başladım. Acaba Teknosa uyduruyor mu usb 3.0 olayını ?

Link : Toshiba Harici HDD

Saygılarımla.

Usb dönüştürücü kutu içeriğinde mevcutmuş ve Vatan' da kalmış. Kasayı almak isteyenler kutu içeriğinde güncel olarak verildiği için almayı unutmasınlar.

Saygılarımla.

• Merhaba arkadaşlar, bu kasayı ben de almayı düşünüyorum kızmayın ama görünüşünü hiç beğenmiyorum :D Corsair'i marka olarak da severim, bugüne kadar da aldığım her şeyi önemli olan iç güzellik felsefesiyle aldım :D ama nedense tam satın alacakken elim gitmiyor. Tamam fiyatı belki çok altında ama görsel olarak bir Thermaltake Armor, Cooler Master HAF 912 Advance değil aynı zamanda Aerocool Strike-X Black Edition ya da Zalman N11 Plus gibi kendisinden %25 daha ucuz olan modellere göre de güzel değil. Hava sirkülasyonu, kablo yönetimi, genişlik açısından avantajları olduğunu biliyorum, bu yüzden de sipariş vereceğim ama yan tarafa en azından bir plexi koysalarmış estetik görünebilirmiş Bir de sormak istediğim bir şey var, üstteki fanların dışındaki petekler çok büyük değil mi oradan toz almıyor mu ?

• eksoz fanina 120 lik 140 fan takilabiliyormu acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • classcocuq C kullanıcısına yanıt
    Demek istediğiniz 12cm vida yuvasına sahip 14cm lik fan ise ben akasa viper r fanı denedim olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasanin eksoz fani yerine mi denediniz

• classcocuq C kullanıcısına yanıt
    Evet. Yan kapak ve üstte sorun olmuyor. Niyetim zaman içinde bütün fanları akasa viper fanlarla değiştirmek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kasa 2011'demi çıkmış. Ben daha dün aldım. Kasayı beğendim, hafif bir kasa. Konrolcülerimizde aynı sunbeam 6'lı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Yakışır abim güle güle kullan.Yazın evde klima görevi yaparmı bu.
    dışarıya sıcak havayı üflüyor ne kliması

• quote:

Orijinalden alıntı: bgeckil

Bu kasa 2011'demi çıkmış. Ben daha dün aldım. Kasayı beğendim, hafif bir kasa. Konrolcülerimizde aynı sunbeam 6'lı.
    Hafif mi aynı kasa olduğundan emin misin :D
  • DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Ben daha önce coolermaster haf 932 kullanıyordum, eşşek ölüsü gibi ağırdı. 13kg'dı bu kasa 7Kg. (hafif değil tabi.)
    Ama bu kasada yeterince 5'25 yuvada var. yeni kasalarda 3,5" veya 5,25" yuva bulunmuyor. buda bir artı bence.
  • konuyu hortlacağım ama bu kasayasahibim. sıvı soğutmaya geçmek istiyorum ama 280mm veya 360mm sıvı soğutucu alsam problem yasarmıyım? sıgğarmı Kasaya?

• orlando23 kullanıcısına yanıt

Ne üstte ne de yan kapak kısmında 360 lık model için yeterince boşluk görünmüyor, iki yerde de ikişer tane 140mm lik fan yuvası var. Kule tipi soğutucu kullanıyorum üst tarafta 280mm lik soğutucu radyatörü için hala yeterli boşluk var gibi.

Not: 6900xt Nitro SE modeli gpu kullanıyorum, Sapphire in sitesinde kart boyutları olarak "2.7 slot, ATX Dimension: 320(L)X 134.85(W)X 58.4 (H)mm" diye belirtiliyor. Kart kasaya 5-7mm farkla sığıyor. Elinde bu kasa olupta günümüzdeki devasa soğutuculu ekran kartlarına geçmek isteyenler için bir bilgi olsun.

• Bende var ... Bilgi için teşekkürler...buyuk sıvı soğutmalari takilir mi

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.