Şimdi Ara

Corsair Carbide 400R İnceleme! (Türkiye'de İlk) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
7
Favori
30.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

CPU'ya Venomous X aldım, sipariş verirken 1 adet TY 143 siparişi vermiştim, bu sebeple kasanın üstüne takıp çıkış düşünüyordum. Yan kapağada takmayı deneyeceğim eve gidince.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhaba,

CPU'ya Venomous X aldım, sipariş verirken 1 adet TY 143 siparişi vermiştim, bu sebeple kasanın üstüne takıp çıkış düşünüyordum. Yan kapağada takmayı deneyeceğim eve gidince.

İyi forumlar.

Kasanın üst kısmındaki vida yerleri ile yan kapağındaki vida yerleri aynı aslında.

Fanın kutusundan vida çıksaymış güzel olacakmış, bu fan CPU soğutucusuna takılır diye düşünüldüğü için kutu içeriğine vida dahil edilmemiş olabilir ancak yine de olması gerekirdi. İsterseniz Akortek ile iletişime geçip durumu bildirin, belki yardımcı olurlar...
  • Merhaba,

Teknobiyotik'in cevabı ;
    quote:

Ürün Bilgisi | 29.04.2013 19:12
    Merhaba ,
    Ürünlerin içerisinde sadece fan cıkmaktadır.
    Saygılar

Fakat şöyle bir şey buldum;Akasa Silikon Fan Vidası
    Bu uygun olur mu sizce? yada benzeri?

Başlık altındaki soru cevap için şimdiden özür dilerim, gerekirse silinebilir.

İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertSener

Merhaba,

şöyle bir şey buldum;Akasa Silikon Fan Vidası
    Bu uygun olur mu sizce? yada benzeri?

İyi forumlar.

Kasanın yan kapak ve üst kısımdaki fan vida yerlerinde de silikon parçalar olduğu için bu silikon vidalarla nasıl olur bilmiyorum açıkçası ancak profilinize baktığımda Kadıköy'de olduğunuzu gördüm ve uygun olduğunuz bir ara fanı da yanınıza alıp Yazıcıoğlu İş Hanı'ndaki bilgisayarcılardan bu fana göre bir vida bulun derim.

• Ben silikon vida kullanmıştım, hem çok pratik hemde ses sorunu v.s. yaşanmıyor.
  • Merhaba,

Hafta sonu sizinde söylediğiniz gibi Yazıcıoğlu'nda bir şansımı deneyeceğim,
    (CPU fanı bakmaya gittiğimde pasaj ölü gibiydi.. 2. kattaki Uygar'da kapanınca pek tadı tuzu kalmamış geldi bana)
    En kötü Akasa'dan bulursam alacağım, en azından kargo parasında kurtarırım 10 TL'lik üründe

Yardımlarınızı için çok teşekkür ederim, nihai sonucu fotoğraflayıp bildireceğim

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amastrine -- 30 Nisan 2013; 9:15:30 >
  • Arkadaşlar 400R ye H110 sığarmıki.
  • Arkadaşlar Corsair 400R Kasanın Vatan'ın özellikler sayfasında boyutları şu şekilde belirtmiş. Boyutlar 595mm x 281mm x 558mm. iç genişliği 281mm'mi yoksa daha mı az? (kasa kapaklarındaki şişkinlikler de dahil mi?) Çünkü benim Dark Orion kasa 21 CM ama HDD montajında HDD power kablosu ve sata kablo yan kapak tarafından sıkışıyor. Üstelik arkada kablo toplama yeri de çok dar. Corsair 400R Kasa içinin tam genişliği nedir? İncelemede kablo toplama yerinin de pek geniş olmadığı görünüyor. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • Selamlar,

Sağ kapak arkasında kablo saklamak için yaklaşık 2.5 cm boşluk bulunmaktadır. Montaj sırasında bir sorun teşkil etmeyecektir.
  • Merhaba,

Kart okuyucu takılması için en azından bir adet 3.5'' delikli 5.25'' panel olacağını tahmin ediyordum bu üründe, ancak anladığım kadarıyla kutusundan çıkmıyor böyle bir kapak.

Benim CM Stacker'dan bahsettiğim tarzdaki panel çıktığı için böyle bir beklentim olmuştu, beyhude imiş..

Bu kapak için öneriniz var mı? Her bilgisayarcıda var mıdır? Yoksa maket bıçağı ile dalayım mı bir alelade 5.25 panele?
  • Selamlar,

Malesef 3.5" yuvasını kullanan aygıtlar çok çok azaldı ve üreticiler artık yer vermeyi tercih etmiyor. Hızlıca göz attım ancak bu kullanım için Tükiye'de satılan kapak göremedim malesef. Zaten kasaların 5.25" kapak montajı birbirinden farklı oluyor. Satın alsanız bile 400R'ye uyması pek muhtemel değil. Aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://www.corsair.com/us/parts/case-parts/carbide-400r-case-front-5-25-bay-cover-black-mesh.html
  • Hocam kasanın PCI yuvaları hemen yalama olmaya başladı sizdede böyle bir sorun varmı acaba.
  • Kasaya takacağımız ekstra fanlar hangi yöne üflemeli ? Yukarıdakiler alttaki ve yandaki 2 tane
  • Selamlar,

Yukarıdaki fanlar dışarıya üflemeli. Yandaki ve alttakiler ise kasa içine doğru.
  • Merhabalar,

Önümüzdeki günlerde bu kasayı almayı düşünüyorum. İnventus'ta CORSAIR CC-9011011-WW-750CX kod adıyla satılan kasada 750W 80+ power var. Sorum şu bu modeli alıp kullanan arkadaşlar acaba kasadaki fanlardan ve power fanının gürültüsünden rahatsız oluyor mu? Gürültüler ne düzeyde. Temiz görüntüsü ve sade yapısıyla en kafama yatan kasa şu anda. Fakat gürültü benim için çok önemli..
  • Güzel inceleme olmuş. Yeni kasa almak isteyenler için incelenmesi gereken bir ürün.
  • Dün Corsair 400R kasamı aldım. Sistemi kurdum her şey yolunda fakat ön fanlara elektrik gitmiyor. ne ışığı yanıyor ne de fanlar dönüyor. üstten gelen 4 pin molex kabloya da takılı fanlar neden olabilir acaba arkadaşlar? Umarım çözerim, böyle bir sorun için kasayı komple iadeyi göze alamıyorum.

Edit: Arkadaşlar sorunu çözdüm. 4 pin molex'in kablosunu takip ettim ön paneldeki en soldaki kablo yerinden çıkmış. Onu yerine yerleştirince problem düzeldi. o kablo çok dayanıklı değilmiş yalnız dikkat etmek lazım ona.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRaCe -- 7 Aralık 2013; 18:35:31 >
  • Bu kasayı almayı planlıyorum gönül rahatlıyla alacağım da.
  • inceleme çok yerinde ve güzel olmus arkadasa tesekkurler öncelikle,bende aynı kasadan kullanıyorum we cok memnunum gercekten,alacak herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim,
    sewgi we saglıcakla kalın
  • Bu kasa için geniş kafalı vida bulabilen var mı?
    http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=600300737 Bu ürünün uyma ihtimali var mı?
    Arka paneldeki vidaları söküp bu linktekini arka fana takıp çıkanları üstte takmayı planlıyorum.
    Veya 140mm fanlardan hangisini almak gerekir fanın kutusundan çıkan vidalar tam otursun?
    Kutusundan şu linkteki somunlardan da çıkmadı.

Bu başlıkta konuşulmuş en alttakine benzer bir vida:
    http://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=98803

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.