Şimdi Ara

Corsair 400R CX750w PSU' da Cızırtı Problemi :/ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
2.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam selamlar,

Bende 1 ay önce Corsair Carbide 400r kasa alıp sistem topladım. Son 1 haftadır şöyle bi durum oluştu bende.
    Özellikle oyunlara girerken kasadan hafif bir cızırtı sesi geliyor. Başta bunu pek önemsemedim ama bugün kasayı açıp ekran kartı ve işlemci fanlarından geldiğini düşündüğüm sesin aslında kasanın PSU sundan geldiğini farkettim. Hafif bi zzzzz sesi bu.
    İşin ilginç yanı oyunlara girip sistem tam yüklendiğinde bu ses ortadan kayboluyor.

Sizce sorun nedir acaba?
  • bLooP B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Geçen gün başka bir konuda buna benzer bir olayı konuşmuştuk.Sizinkine benzer şikayetler var, özellikle boşta olduğu zaman ses olduğu yönünde.Ve de; işlemcinin boşta kaldığı zamanlar mhz' ını düşürmesi ile bağdaştırma aşamasına geldik bu cızırtı olaylarını.Bakalım ilerleyen günlerde nasıl gelişmeler göreceğiz ? Çünkü; cızırtı olayları, her markada, çoğu parçada katlanarak artmaya başladı.

Sizin olayınıza gelirsek; cızırtı rahatsız edici seviyede mi ? Sesin nerden geldiğini düşünürken, duyduğunuz belli ama, rahatsız edici boyutlarda mı ? Birde, bilgisayar boştayken, yani; masaüstünde veya internette gezinirken sürekli bu cızırtı sesi var mı, yoksa kesik kesik mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhaba,

Geçen gün başka bir konuda buna benzer bir olayı konuşmuştuk.Sizinkine benzer şikayetler var, özellikle boşta olduğu zaman ses olduğu yönünde.Ve de; işlemcinin boşta kaldığı zamanlar mhz' ını düşürmesi ile bağdaştırma aşamasına geldik bu cızırtı olaylarını.Bakalım ilerleyen günlerde nasıl gelişmeler göreceğiz ? Çünkü; cızırtı olayları, her markada, çoğu parçada katlanarak artmaya başladı.

Sizin olayınıza gelirsek; cızırtı rahatsız edici seviyede mi ? Sesin nerden geldiğini düşünürken, duyduğunuz belli ama, rahatsız edici boyutlarda mı ? Birde, bilgisayar boştayken, yani; masaüstünde veya internette gezinirken sürekli bu cızırtı sesi var mı, yoksa kesik kesik mi ?

Selam hocam,

Bilgisayar boş bir odada. Kasada hemen yanımda duruyor. Cızırtı çok çok rahatsız edici düzeyde değil ama hafif de olsa bi zzz sesini duyuyorum.
    Bilgisayar boştayken masaüstündeyken pek olmuyor. Daha çok oyunlara girerken, oyunun Loading.. kısımlarında bu ses başlıyor ve oyun başladıktan sonra sistem tam yük altındayken de kayboluyor. Arar ara yine çıkıyor böyle garip bi durum.

Normalde rahatsız edici bir ses sayılmaz ama bi kere takınca buna insan ister istemez rahatsız oluyor hocam. Benim asıl merak ettiğim bu ses bir arızanın işareti midir? Daha sonra başıma dert açabilir mi? İçerisindeki parçalar bundan etkilenir mi? Ekran kartı işlemci gibi? @R£DSTON£

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bLooP -- 25 Eylül 2013; 9:30:50 >

• bLooP B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dediğim gibi; eğer sesten rahatsız oluyorsanız / olduysanız servise gönderin.Ama, arada bir oluyorsa ve alışırım derseniz; parçalara bir zararı dokunacağını zannetmiyorum (garantisini de veremiyorum).Yani, sonuç olarak seçim sizin, sesin tam olarak ne boyutta olduğunu bilemediğim için (canlı olarak duymadığımdan dolayı), tam birşey söyleyemiyorum.Eğer, oyuna girerken oluyorsa ve kasa dışından bile rahatça duyuluyorsa kesinlikle garantiye verin, ama; kulak dayadığınızda duyuyorsanız gerek yok.
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    Hocam bi yerde okumuştum çok önceden corsairin o modellerinde sıkıntı varmış 650liğinde bile.Cızırtı yapıyomuş onlar. Garantiye verin isterseniz sıkıntı çekmek istemediğinizi belirtin yenisini verirler belki.
  • corsair psu almayın aldırmayın başıma gelenleri okuyabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_80076264/f_//tm.htm#80076264
  • Merhaba arkadaşlar bende geçen gün pc topladım . Corsair carbide 400r + 750 w cx750 psu var. Arkadaşın bahsettiği cızırtı sesi sadece oyuna girdiğimde geliyor . alt-tab yapıp masaüstüne gelince kesiliyo mesela. Ama çok rahatsız edici deil aşırı gelmiyo . kulak dayayınca rahatsız ediyo sadece
    ama tabi olmaması gereken bir ses diye düşnüüyorum
  • Olmaması gereken bir ses tabiki. Ama Çok az da olsa Coil Whine artık standart gibi bişey oldu. Bende de oyuna girince başlıyo. Tabi oyun oynarken ekran kartı ve işlemci zorlandığı için daha çok güç çeker. Bu yüzden de PSU dan bu tür seslerin gelmesi artık normal karşılanıyor. Sıkıntı yok, bunu dert etmeyin keyfini çıkartın (:
  • Herkeste niye böyle sorun olmuş ki yahu? Corsair TX650 V2 kullanıyorum. Kulağımı götürünce bile ses duymuyorum. Oyundayken sadece fan sesi duyuyorum o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sosisli Süt -- 1 Aralık 2013; 15:53:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şanslısınız o halde (: Tamamen şans işine döndü. Ancak yine CX750 serisinde genel bir sorun halini aldı. Yani şöyle söyleyim. Corsair 400R nin üzerinde CX750 +80 PSU ile birlikte satılanların kullanıcılarında hatrı sayılır bir yüzdeyle bu şikayet oluyor. Zaten forumda aratırsanız çok kişinin şikayet ettiğini görebilirsiniz. Kim bilir belki de hatalı bir seri üretilmiştir. Şu ana kadar işlemciye ve ekran kartına fazlaca yüklendiğim halde bir sorun ile karşılaşmadım. Dediğim gibi Coil Whine, bobin sarımı ile ilgili bir hatadan oluşan bir ses. Donanıma bir zararı yok. Yine de insan sıfır aldığı üründe böyle bir şey istemez orası da ayrı konu...
  • Beyler Corsair in yeni çıkartmış oldu RM serisinde özellikle bu soruna eğildiğini öğrendim. Ayrıca fan sesinide azaltmışlar. Ama şu an hiç bir sitede stokta bulunmamakta inventusa yakında gelecekmiş öle duydum. Benim cx 750 ye veda edip bitane alacam rm serisinden 80+ platinum tam modüler olursada tadından yenemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyturk06 -- 2 Aralık 2013; 18:26:54 >
  • holyturk06 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

RM serisi 80Plus Gold sertifikasına sahiptir, Platinum değil.
  • Merhaba bende carbide 400R 1 yıldır kullanıyorum hiç öyle bir ses olmuyor benim sorunum kasanın ön yüzünde bulunan ışıklı fanlar çok kirleniyor gören inşaatta çalıştığımı zanneder evde halbuki evimde temizdir normal bir insan olarak bu fanlara ulaşıp tam bir temizlik yapamıyorum süpürgede tam çekmiyor ne yapmam lazım yani içeriden oraya ulaşamıyorum harddisklerin takılığı yerler var önünde ne yapmalıyım resim fırçasıyla ancak temizliyorum oda tam temizlenmiyor fikirleriniz için teşekkürler.
  • ertug34 E kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_83758611/f_//tm.htm#83758611

Yine benim açmış olduğum bir konu (: Bu kasayla ilgili herkesin başına gelebilen tüm soru işaretleriyle ilgili konu açmışım onu fark ettim. Neyse başkalarına da yardımcı olması güzel bu konuların (: Yine aklına birşey takılırsa sorabilirsin video çeker yollarım bununla ilgili.
  • ertug34 E kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Ön kapağı alt kısımdaki tutma yerinden çekerek çıkarabilir ve fana/toz filtresine ulaşabilirsiniz.

Corsair 400R CX750w PSU' da Cızırtı Problemi :/
  • Çok teşekkür ederim. hemen deneyeceğim
  • Bende dün karşılaştığım bu ses olayını ve nereden geldiğini söyliyeyim sizlere. Cooler Master GX750W 80+ bronze sahibiyim. Sistemim açık veya kapalı farketmiyor, ortam sessizken cızırtı sesi duyuyordum. sesin güç kaynağından geldiğini saptadım. 220V power soketinin hemen arkasına; enerji hattına paralel parazit önlemek amacıyla 400V 0.47uF(470nF) kondansatör bağlanmış. Sesi bunun yaptığını farkettim. Aldım elime havyamı ve kondansatörü yerinden söktüm. Çünkü işlevini bildiğim için o elemanın orda ne amaçla kullanıldığını biliyordum. Sökülmesinin ise hiçbir zararının olmadığını da biliyordum. Sizinkilerde de böyle bir problem olabilir. Bir elektronikçi olarak bozulan cihazlarımı kendim tamir ettiğim için garantisini asla problem etmem. Eğer sizinde elektronik bilginiz varsa ve garantiyi problem etmiyorsanız, sizde benim yaptığım gibi gerekli tedbir ve işlem ile bu tür ufak sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

• IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    Çok iyiymiş hocam ne güzel halletmişsiniz sorunu (: Ama çoğu kişinin bunu yapabilecek bir yetisi olduğunu sanmıyorum. Belki vaktiniz olursa fotograf veya video ile destekleyip forumun %50 sinin şikayetçi oldugu bir konuya çare olabilirsiniz (: (tabi garantiyi göze alarak yapmak lazım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Çok iyiymiş hocam ne güzel halletmişsiniz sorunu (: Ama çoğu kişinin bunu yapabilecek bir yetisi olduğunu sanmıyorum. Belki vaktiniz olursa fotograf veya video ile destekleyip forumun %50 sinin şikayetçi oldugu bir konuya çare olabilirsiniz (: (tabi garantiyi göze alarak yapmak lazım)

Bu akşam tekrar açarım. Zaten toplamadım pcyi daha fan aldım onları da ilave edeceğim kasaya. PSUyu tekrar açar ss çeker, yaptığım işlemleri anlatırım. İleride lazım olur birilerine
  • IItwentysixII kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur. Aydınlanmış oluruz bizler de (: Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.