Şimdi Ara

corsair 4000x (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
4
Favori
15.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haf-X gibi güçlü soğutması olan kasadan, 4000x'e geçmem beni üzmedi açıkçası, cpu'da o.c var all core 4.3ghz'de, kasa fanları (4x120mm) %50'de çalışmasına rağmen, işlemci fanı PWM ayarlı olarak boşta ve yükte ki sıcaklıklar gayet iyi geldi bana göre, üstelik oldukça da sessiz, BF3 'ten bir görüntü ekledim ve boşta ki diğer sıcaklıklar da aşağıda ekli arkadaşlar;

corsair 4000x
    corsair 4000x

• @LEON-X ben de haf-x den geçiyorum, kasa gelince ben de karşılaştırmalı test atarım. haf x den her türlü daha soğuk olacağını düşünüyorum.

Bu arada kasayı airflow modeline çevirmek için biraz araştırma yaptım, henüz kimse DIY mod yapmamış ancak internette bir çok güzel motif var CNC lazer kesim için. Tek sorun kasa önüne geçirilecek pinlerin uygulanması. Pleksi ya da metal plaka üzerine cnc lazer kesim yapılabilir, merkez şehirlerde oturanlar için daha kolay olacaktır bu işlem ben internet üzerinden yaptıracağım. Corsair stok olmadığını olsa da Türkiye'ye gönderemeyeceğini söylüyor.

• oLgan kullanıcısına yanıt
    Kardeşim o kadar kasmana gerek yok cidden stok halde de yeterli, yani 7/24 %100 yük altında kullanmayacaksan sistemi rahatlıkla soğutuyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @LEON-X gözümü korkuttular ne yapayım corsair 4000x  gelsin hayırlısıyla da duruma göre bakacağım.

erinmez ön camın tam ölcülerini taslak halinde cizerseniz, 3d de çizer yazıcıda basarım basarım.Baglantı noktasına bir çözüm üretilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teote -- 25 Nisan 2021; 21:49:56 >
  • corsair 4000x
    corsair 4000x
  • quote:

Orijinalden alıntı: teote

erinmez ön camın tam ölcülerini taslak halinde cizerseniz, 3d de çizer yazıcıda basarım basarım.Baglantı noktasına bir çözüm üretilir.

Çizebilirim orjinal airflow ön panelini. dxf dosyasına çevirip lazer kesime uygun hale de getirebilirim. Yazıcıda basmak maliyetli olmaz mı? 3d tutturma pinlerinde gerek olur daha çok. Metal ön panel daha maliyetli olacaktır, siyah pleksi daha mantıklı. Orjinali gibi olmasa da olur amaç hava alsın dersek 3d ile çerçeve ve pinler basılır çerçeve içine de bal peteği plastik ızgara yerleştirilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 26 Nisan 2021; 5:12:39 >
  • Kasa arkasına SP120 RGB Pro alsam sıkıntı yaşar mıyım?

• teote kullanıcısına yanıt
    3 derece icin değmez oyuna girerken fanları full hıza getiriyorm kasa buz gibi oluyor :) 4000x de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

3 derece icin değmez oyuna girerken fanları full hıza getiriyorm kasa buz gibi oluyor :) 4000x de

elle mi kontrol ediyorsun hocam fanları :/ sıcaklığa göre kontrol edilemiyor mu?

Ediliyor ama ben manuel yapıyorum daha iyi oluyor oyun bitince otomatiğe alıyorum geri zaten kulaklıgı takınca dünya ile irtibatı kesiyorum :)
  • corsair 4000x sonunda kavuştuk kurulum için arka fanı bekliyoruz

corsair 4000x
    Ben amazondan aldım yarın birgün eğer kasadan soğursam kolay olsun iadesi diye 😂
  • @oLgan Hayırlı olsun kardeşim, Commander'da gelmişcorsair 4000x Kasa da takılı olan SP120'ler farklı dediğimiz gibi, harici olanı ben HB'da almıştım, rgb senkronları sorunsuz sadece devirleri farklı, üstte ekledim fan4 yazan arka daki sonradan aldığım sp120 deviri diğer üçü ile eşit olmuyor ama çok önemli değil hızlı tahliye ediyor.

• @Can_R6 kasa gerçekten kaliteli hissettiriyor henüz kurmadım ama bakışıyoruz arada kıyamam iadeye corsair 4000x 

@LEON-X hocam sağol commander proya çok sevindim direkt onu kontrol ettim kutuyu açınca bu sefer şans tuttu sağolsun paylaşan arkadaşa konuda paylaşılan link olmasa hiç haberim olmazdı bile corsair 4000x pro fan aldım 1 tane incehesapta indirimdeydi aynı devirde dönmelerine gerek yok sıcaklığa göre otomatiğe alırım ben eğer olursa zaten arka fan ne kadar iyi tahliye ederse o kadar iyi rgb animasyonu olarak eşitleniyormuş kasadaki fanlarla. fan gelsin bir toparlayayım umarım sıcaklık konusu da sorunsuz olur

• Kasayı kurdum, fanlar biraz sesli, sıcaklığa göre ayar çektim, eski kasamda da sıcaklığa göreydi, aynı limitleri verdim. eski kasadaki fanlar büyük olduğu için daha sessizdi haliyle.

commander pro ayarlarında fanları 8-LED Fan series seçmemiz gerekiyormuş, onu seçince her şey tamamlandı. arka fan olarak rgb pro almıştım, animasyon konusunda eksiklik yaratmadı birebir aynı. istediğim gibi de fan devrini ayarlayabiliyorum oldukça uyumlu oldular.

gelelim haf x ile kapışmasına. kendimce olabildiğince benzer kullanım senaryolarıyla deneme yaptım, pek profesyonel değil ama idare edin.

ön panel çıkarılmış durumdayken yapıldı testler.

eski kasamda 23cm ön, 23cm yan, 12cm arka fan bulunmaktaydı.

bu kasada önde 12cm x3 arkada da 12cm fan bulunuyor.

işlemci soğutucum Arctic Freezer 34 Esports DUO çift fanlı

oda sıcaklığı her iki karşılaştırmada 27 derece ve temiz hava akışı yok.

işlemciye bakarsak boşta ve yükte hafx 3 derece daha serin duruyor.

ekran kartına bakarsak boşta corsair 2 derece daha serin tutarken, yükte 6 derece daha serin tutabiliyor ve sıcaklık değerleri stabil kalıyor. kasayı alırken amacım buydu, kasa amacına ulaşmış oldu

derken

fanların boşta haline biraz daha ayar vererek ön panel açık/kapalı testine başladım.

boştayken 1 derece farketti o nedenle karşılaştırmaya eklemedim ancak yükteyken çok fark var.

ön cam panel kasayı biraz daha sessizleştiriyor diyebilirim ancak sıcaklık değerlerine gerçekten olumsuz etki ediyor. bize bir mesh ön panel şart. yazın mesh takarız, kışın cam :d

Boşta karşılaştırma

corsair 4000x

Yükte karşılaştırma

corsair 4000x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 29 Nisan 2021; 7:1:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oLgan

Kasayı kurdum, fanlar biraz sesli, sıcaklığa göre ayar çektim, eski kasamda da sıcaklığa göreydi, aynı limitleri verdim. eski kasadaki fanlar büyük olduğu için daha sessizdi haliyle.

commander pro ayarlarında fanları 8-LED Fan series seçmemiz gerekiyormuş, onu seçince her şey tamamlandı. arka fan olarak rgb pro almıştım, animasyon konusunda eksiklik yaratmadı birebir aynı. istediğim gibi de fan devrini ayarlayabiliyorum oldukça uyumlu oldular.

gelelim haf x ile kapışmasına. kendimce olabildiğince benzer kullanım senaryolarıyla deneme yaptım, pek profesyonel değil ama idare edin.

ön panel çıkarılmış durumdayken yapıldı testler.

eski kasamda 23cm ön, 23cm yan, 12cm arka fan bulunmaktaydı.

bu kasada önde 12cm x3 arkada da 12cm fan bulunuyor.

işlemci soğutucum Arctic Freezer 34 Esports DUO çift fanlı

oda sıcaklığı her iki karşılaştırmada 27 derece ve temiz hava akışı yok.

işlemciye bakarsak boşta ve yükte hafx 3 derece daha serin duruyor.

ekran kartına bakarsak boşta corsair 2 derece daha serin tutarken, yükte 6 derece daha serin tutabiliyor ve sıcaklık değerleri stabil kalıyor. kasayı alırken amacım buydu, kasa amacına ulaşmış oldu

derken

fanların boşta haline biraz daha ayar vererek ön panel açık/kapalı testine başladım.

boştayken 1 derece farketti o nedenle karşılaştırmaya eklemedim ancak yükteyken çok fark var.

ön cam panel kasayı biraz daha sessizleştiriyor diyebilirim ancak sıcaklık değerlerine gerçekten olumsuz etki ediyor. bize bir mesh ön panel şart. yazın mesh takarız, kışın cam :d

Boşta karşılaştırma

Yükte karşılaştırma

hayırlı olsun hocam, nerden almıştınız? satıcıya commander pro olup olmadığını sormak istiyorumda:)

• @zizoum trendyol turuncubilgisayar isimli satıcıdan aldım

• siyah ve beyaz kasa var ikisinide taksitli kullansam mı? İlk defa bu kadar kararsız kaldım :=)

• quote:

Orijinalden alıntı: teote

siyah ve beyaz kasa var ikisinide taksitli kullansam mı? İlk defa bu kadar kararsız kaldım :=)

Odada sigara içilmiyorsa ve fazla toz derdi yoksa kesinlikle beyaz kullanılır ve donanımlar zamanla beyazlar ile değiştirilir çok cool duruyor öyle :d

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.