Şimdi Ara

corsair 4000x (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
347
Cevap
4
Favori
15.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun çok güzel olmuş güle güle kullan :)
  • @Can_R6 Teşekkür ederim hocam :)

@oLgan Zalman z3 plus ile arasında termal olarak fark görünmüyor gpu 60larda takılıyordu rdr2 de, cod mwde 57-59 civarıydı yine öyle. cpu 60-70 civarıydı yine aynı. Fanlar çok daha sessiz. Acaba öndeki temperli camı çıkarırsak sadece toz filtresi kalırsa nasıl olur? :D Denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukrullex -- 23 Nisan 2021; 4:18:59 >
  • Çıkartırsan bir anlamı kalmaz ben airflow almadım bilerek siyah camlı daha güzel görüntüsü net gözüküyor fanlar bırak ısınsın hakkını versin :)
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt

Hocam zaten daha az dönerek ölüm sessizliğinde hemen hemen aynı termal performansı veriyor bence gayet iyi, memnunum baya. oyunda sadece gpunun fanının sesini duyuyorum o kadar :D

• Ben LL 120 fan taktım öne ve arkaya çok güzel oldu çok memnunum kasa gerçekten çok premium baya kaliteli amazondan aldım bilerek bir sorun olursa direk iade alıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukrullex

@Can_R6 Teşekkür ederim hocam :)

@oLgan Zalman z3 plus ile arasında termal olarak fark görünmüyor gpu 60larda takılıyordu rdr2 de, cod mwde 57-59 civarıydı yine öyle. cpu 60-70 civarıydı yine aynı. Fanlar çok daha sessiz. Acaba öndeki temperli camı çıkarırsak sadece toz filtresi kalırsa nasıl olur? :D Denemek lazım

60 derece GPU :/ 85 dereceden selamlar :D bir kaç grafikte öndeki camın çıkarılmasının yükte ortalama 5 derece farkettiğini gördüm. Aklıma motifli pleksi kestirmek geldi eğer alırsam.

corsair 4000x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 23 Nisan 2021; 4:44:24 >

• oLgan kullanıcısına yanıt

Hocam ben undervolt yaptım, stok halde 68 civarı geziyordu :D

68 idi ekran kartım 69-70 arası oldu bende 4000x e gectikten snra
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can_R6

68 idi ekran kartım 69-70 arası oldu bende 4000x e gectikten snra

peki hocam önceki kasan çok toz çekiyormuş sanırım, bu kasanın toz durumu nedir? öndeki cam tozu engelliyordur bir nebze sanırım?

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Hmm. Kasa hoş lakin beyazı daha hoşuma gitti. Commander pro çıksaydı aklım çelinirdi :) olmadı birile takaslayabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Önü açık her kasa toz çeker.

Haf912 vardı deli gibi toz çekiyordu.nzxt ye h500 e geçtim epey toz azaldı

• Çok soru soruyorum ama kasayı alıcam bugün sanırım corsair 4000x commander pro ile gelse ne işime yarayacak? anakart yeterli olmuyor mu argb için? asus aura ile commander pro birlikte kullanılabiliyormuş sanırım ne gibi artısı olacak commander pronun? daha fazla fan takabilmeye mi yarayacak?

Önceki kasam cooler master mb511 mesh di
    Önde tozluk yoktu ondan dolayı ama 4000x cok iyi
  • Önünde cam olan kasa her zaman daha sıcaktır

• Phenoll P kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorm ama görüntü güzel oluyo bu sefer
  • Can_R6 kullanıcısına yanıt

Üstad bende eski kasamda görüntüye aldanarak hata yaptım. Şu an Fractal Design Mesfity 2 kullanıyorum. Termal açıdan arada çok fark var. Fanlar devreye bile girmiyor. Ses konforu da var. Yaz geldiğin de bu yazdıklarımı hatırlarsın, etkilemek için yazmıyorum, butcene ve zevkine uyani al.

• quote:

Orijinalden alıntı: Phenoll

Üstad bende eski kasamda görüntüye aldanarak hata yaptım. Şu an Fractal Design Mesfity 2 kullanıyorum. Termal açıdan arada çok fark var. Fanlar devreye bile girmiyor. Ses konforu da var. Yaz geldiğin de bu yazdıklarımı hatırlarsın, etkilemek için yazmıyorum, butcene ve zevkine uyani al.

hocam eski kasan neydi 4000 serisi mi?

• Kasayı aldım. Satıcı içinde commander pro olduğunu söyledi. 1099 TL, commander pronun 500 lira olduğunu, 3 rgb corsair fanın 300 lira olduğunu varsayarsak kasa 300 liraya gelmiş oluyor. Öndeki cam panel çıkartıldığında testlerde airflow modeliyle aynı sğutmaya sahip olduğunu görüyoruz. Kasa gelince corsaire mail atıp ön mesh panel isterim eğer yollamazlarsa DIY çalışması yapar yine mesh hale getiririm, gerekirse ön camsız kullanırım sorun değil. Kasayı hiç beğenmezsem satarım. Yapacak bir şey yok günlerdir kasa araştırmaktan iş güç yapamıyorum yok filtre tozu eksik, yok cam panel, yok fanı yok ek fan alsam kaça patlar gına geldi.

dipnot: elinde boşa çıkmış 120mm fan olan varsa talibim corsair 4000x 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oLgan -- 24 Nisan 2021; 18:26:43 >
    2 adet mevcut corsair capetelix sıvı soğutucudan cıkma sıfır ama
  • Dönüp dönüp beyaz rengine bakıyorum. siyahla olmayacak
    anladım Düşünen varsa bir miktar daha uyguna verebilirim. Yoksa iade edecem.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.