Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2047. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20452046204720482049
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2017 Corsa enjoy 90HP AT alarak ben de aranıza katıldım. İlk arabam, otomatiğe hakim değilim. 6 ileri otomatik vites var araçta (istenirse manuelde olabiliyormuş, bu vites tipinin başka bir adı varmı bilmiyorum ) .

Cahili olduğum iki konu var,

1. Frene her vites geçişinde basılmalımı?

2. Vitesteki mandal hangi vites geçişlerinde kullanılmalı?

Böyle kolay sorularmı olur diyorsunuz biliyorum ama cahilliğime verin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oto corsa sahibi değilim ancak bildiğim kadarıyla , p d r n gibi vb. vites geçişleri arasında mutlaka aracın tam durması ve frene basmanız gerekmekte. Hatta bazı araçlarda bile frene basmadan araç çalışmaz. Vites teki mandal ise her vites geçişinde elinizle basmalısınız diye biliyorum. Benim kullandığım başka oto araçlarda bu şekilde idi. Yine yanlışım varsa otomatik corsa sahipleri düzeltirler hayırlı olsun araacınız
  • mustafa2211 M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınız kazasız belasız sürüşler dilerim...

Arkadaşında söylediği gibi P R N D arası geçişlerde tam olarak aracınızı durdurmanızı tavsiye ederim. Kırmızı ışıklarda ise 1 dk ve üzeri sürelerde veya duraklamalarınızda D konumunda değilde N konumunda beklemenizi tavsiye ederim. Sadece D ile N arası geçişleri direk iterekte geçiş yapabiliyorsunuz.

Ayrıca aracınızı stop etmeden önce özellikle yokuşta kullandıysanız N konumuna alıp el freni çekin yaklaşık 30/60 sn bekleyip P konumuna alıp stop etmenizde fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 27 Ocak 2018; 16:42:55 >
  • Çok teşekkürler arkadaşlar, sağolun varolun. @mob411 @hh4k4nn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2211 -- 27 Ocak 2018; 17:14:50 >
  • natulus N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Arkadaşlar ben arabamı aldığımda üzerinde RBW marka silecek vardı , bunlar orjinalmi bilmiyorum. Silerken çok ses çıkarmaya başladı ve aliexpressten sadece lastik alıp değiştirdim. Ama onlarda çok kötü oluyor kısa süre sonra. Silecek tavsiyeniz var mıdır ? Alırken bağlantı şeklinin uygunluğunu nasıl anlayabilirim ?
  • Bosch aero twin plus silecek kullanıyorum silmesi ve sesi normal rahatsız etmiyor N11 gittigidiyor gibi yerlerden bulabilirsiniz.

• Arkadaslar bugun washer jetleri taktim opel tr team facebook grubuna da video attim cidden baya fark etti. Oneririm herkese :)

• @khytr89 insignia su püskürtmesinden mi taktın hocam o sen miydin ?

@Fukasaku bosch aero twin alabilirsiniz. Rbw orjinal değil. Inwhells var ama o da bosch kadar kaliteli değil sanırım. Metro veya bauhouse da valeo ve bosch var. Tek tek aldığınız da daha uyguna gelecektir. n11 de çift fiyatları bazen pahalı olabiliyor. Silecek sepetine de bakabilirsiniz.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Corsa ya insignia dokunusu diye paylasan bendim

• hayırlı olsun güzel olmuş
  • Güzel görünüyor hayırlı olsun.montaj işlemi kolay mı ona göre bende düşünebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 29 Ocak 2018; 18:53:59 >
  • Tesekkurler corsadaşlar

Takmasi 5dk hatta daha kisa ama ben biraz temizlikte yaptim cunku camur akti biraz

• arkadaşlar size bir sorum olacak. 2014 model 18.000 km de otomatik corsa aracım var. hız olarak 120 yaptığım zaman direksiyon inanılmaz titriyor, sanki elimden fırlayacak gibi. sebebi rot & balans ya da lastik olabilir diye düşündüm ama emin değilim, sizce neden olabilir? bir de corsa ile 120 km hıza çıkınca arabanın titremesini normal karşılamak gerekir mi acaba? ben mi evham yapıyorum ?
  • Aynı model otomatik corsa kullanıyorum aracı alalı 11bin km yaptım. ilk başlarda çok çok hafif titreme alıyordum, zaten sola çekiyordu yüksek hızlarda. Rot ayarı yaptırdım hiç titreme almadım daha yüksek hızlardada kullandım sorun yaşamadım. Siz baya titreşim alıyorum diyorsunuz kesin birşey diyemeyeceğim daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: hh4k4nn

Aynı model otomatik corsa kullanıyorum aracı alalı 11bin km yaptım. ilk başlarda çok çok hafif titreme alıyordum, zaten sola çekiyordu yüksek hızlarda. Rot ayarı yaptırdım hiç titreme almadım daha yüksek hızlardada kullandım sorun yaşamadım. Siz baya titreşim alıyorum diyorsunuz kesin birşey diyemeyeceğim daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır

hocam merhaba,
    normalde titreşim almıyorum fakat ibre 120'yi gördüğü an direksiyon titremeye başlıyor. bu titreme sürüş konforunu engelleyecek kadar çok yoğun oluyor. hızı 100 e geri çektiğim an kayboluyor.
  • Merhaba hocam
    Müsait bir yolda deneme yapıp geri dönüş yaparım size tekrardan ama sürüşü etkiliyecek kadar titreşim yaşamadım hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 31 Ocak 2018; 14:38:9 >
  • swashbucklerjr kullanıcısına yanıt
    Hocam %99 rot ayarina ihtiyac var. Lastikleriniz veya amortisorleriniz yakin zamanda drgismeyecekse rot ayari yaptirin derim. Ayrica bahsettiginiz asiri titreme ilerde elektirikli direksiyon sistemine de zarar verebilir.

130 da baslayan hafif titreme 150 ye gelince bende kayboluyor. Lastikleri ve on amortisor takozlarini degistirtecegim icin simdilik bekletiyorum rot ayarini ve otobanda 90 100 arasi gitmeye calisiyorum (bazen elim ayagim rahat durmuyor tabii ) lastikler degisince balans da yapilacak. Eger lastikleriniz yeniyse ve balans yapilmadiysa o da sıkıntı cünku fabrikada balans yapilmadan satis noktalarina geliyorlar

• Verdim siparişi
  • Fukasaku kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun sorunsuz teslimat olur umarım

• 
Sayfa: önceki 20452046204720482049
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.