Şimdi Ara

'Corsa' Genel (2046. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.182
Cevap
81
Favori
2.532.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20442045204620472048
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://urun.n11.com/kolcak/opel-corsa-d-e-kol-dayama-kolcak-montajsiz-vidasiz-P132973300

Bu ürünü aldım dün elime ulaştı. Ürünün en güzel yanı vidasız montaj ve boşluk kalmadı baya sabit ürün oynama yok. Dezavantajı üst kapat biraz ince birde malum iç hacmi çok geniş değil. İsterseniz araçtayken resimlerini çeker atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknkuL -- 21 Ocak 2018; 15:23:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resim çekip atabilirsen çok iyi olur , şimdiden teşekkürler
  • Aynen oyle hocam bel destegi gercekten fark ettiriyor.

Bugun o telefon tutucuna bir sekilde yer degistirmek ya da aci vermek icin cabaladim da yok olmuyor telefon kazik kadar

Bu arada arkadaslar gecen servis lambasi yaniyordu megerse bujiler arizalanmid 4 unu birden degistirdiler 150tl ye. Motor artik hizli calisiyor. Birde hemen "aha gitti motor,turbo,egr" diye endiselenmeyin herseye yanabiliyor :)

+ anadllu yakasinda saglam bir boyasiz gocuk onarimci,kaporta,boya isini birlikte yapan bir usta ariyorum. Ilk baharda yaptiricagim yerler var. Stok sade ve temiz bir sekilde biraz ufak tefek degisiklerde dusunuyorum Allah nasip kismet ederse

• Eyvallah hocam tavsiyene uyup bel desteği edindim zor günler için

Sabit sanırım telefon tutucuya yön vermek zor bu tak çıkartlar kolay oluyor çıkartıyorum direk kullanmayınca

Tavsiyen için teşekkür ederim kulağıma küpe olarak aldım..

Güzel usta bulmak zor umarım bulursun. Şimdiden hayırlı olsun bende yaza doğru orjinalliğini bozmadan bi kaç değişiklik düşünüyorum şuanlık ön panjuru plasti dip ile kapladım jant ve aynalarıda kaplamayı düşünüyorum sonrada ufak eklemeler

Kolçak resimleride burda

• Rica ederim hocam ne demek bilgi paylasinca guzel :)

Kolcagi begendim uzun yolculuklarda gerekiyor. Zarurilerden sonra taktirayim bende :)

• Bugün günduz fari ampülü değistirdim yetkili serviste hava cok soguk uğrasmadim sanayi ile. Fiyatı 35 tl . T20 çift duy olarak geçiyor. Çıkan Toshiba marka ama takilanın markasını sormadim. Disarida 15 tl ye fln bulunur buyuk ihtimalle. 12 Volt 21/5 Watt yazıyor.

Degisen taraf yeni oldugu icin haliyle daha parlak duruyor. Diger tarafta yakinda gider diye tahmin ediyorum. Bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 24 Ocak 2018; 16:55:35 >

• Kolçağı tavsiye ederim her araca gerekiyor

Gündüz farını amerikan park şeklinde dursun diye turuncu taktırdım 1 hafta önce phyton marka yanlış hatırlamıyorsam 2 sine 25₺ verdim. Çıkanların markasına bakmadım gerçi evde bi köşeye bıraktım.

Servisler daha güzel fiyatlar alıyor malum. Arakat sormuştum 650₺ indirimli fiyat aldım. Geri görüş kamera sensör (sensör kendinde var taktırmıyayacağım dedim) ve ayna seti sordum 900₺ indirimli 800₺ civarı fiyat aldım 2 ay önce. Daha kaliteli olan kamera ve ayna setini aliexpresste 170 e buldum.

• evet hocam fiyata bakarsanız pahalı aslında ama yolumun üstüyken girip değiştirdim Led filan araştırdım ama vazgeçtim, turuncuları da ben sevmiyorum arabanın rengide fildişi çok iyi olmazdı orjinalinden taktırdım

yıkandı çıktı, ayrıca far ayarları yapıldı.

bu sıra yetkili servis ayrı bi pahalı. Zam gelmişti en son.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Myopel kartina 5 yil uzeri araclar icin parcaya %25 indirim falan yapiliyordu o kampanya bitmis mi acaba :( on amortisor takozlarini drgistirtmeyi dusunuyordum kampanya bittiyse yenisi gelene kadar kasislerde muzigin ritmini ses yukselterek yakalamaya devam

Saka yapiyorum tabii o kadar degil 0db sessizlikte az biraz kulaga gelen yaylanma sesi geliyor. 2 ay once arkalari serviste 500 e degistirtmistim ama orda takozlar amortisorlerle degisti. Onler son bakimda yani tahmini 7000km once yag sizdirmamisti.

Ulkenin yollari cok bozuk.

• Gördüğüm kadarıyla devam ediyor. Ses çıkınca ister istemez takılıyor insan

https://service.casp.fair-computer.de/CampaignAttachments/21199_20180102131130.pdf

• bakım kampanyası devam ediyor mesaj gelmişti 349 tl ye 500 tl profesyonel ama %25 devam ediyor mu bilmiyorum. Zam geldi denildi ondan dolayı fiyatlar yüksek. Daha önce debriyaj içinde fiyat almıştım uygun çıkıyordu en son aldığımda fazla fiyat verdiler ondan dolayı dışarıda yaptırdım yoksa serviste yaptıractım onuda.

ben kasislerde filan seslere alıştım artık. Fren diskler de ötüyo balatadan dolayı. Dışarıdan çok hoş değil tabi insanlar tuhaf tuhaf bakıyor içeriden müzikten duymuyorum zaten

yollar felaket maalesef.

ön den kasise girince garç gurç ses geliyor ama çok soğukta okulun kasisinde geliyor sadece. Arkalarda da ses var bozuk yollarda tuhaf ses geliyor . Yetkili servise söylesem test ediyor göya 10-15 km ama ses duyamadık yada normal deyip geçiyorlar. Olan benim yakıta oluyor boşa mazot yakıyor.

• arkadaşlar iyi günler. 2012 Opel corsa 1.2 twinport essantia easytronic aracımız var . bu modelde yokuş kalkış desteği varmı.devreye nasıl giriyor varsa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartal0001903 kullanıcısına yanıt
    Esp paketi yoksa kalkış desteği yok

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    Sağolasın.esp paketi nin olup olmadığını anlamanın bir yolu varmı.her hangi bir yerinde bir işaret vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 27 Ocak 2018; 7:31:54 >
    4lü flaşör düğmesinin altında kaç tane düğme var

• mob411 kullanıcısına yanıt
    Dur tahmin edryim balatalar kesin bosch tur

Bitsinde twp mi trwp mi oyle bir marka var hatta bizim aracin elektirikli direksiyon sistemini de uretiyormus onu deniycem.

Bakim seti de geldi bu sefer yagi motul fe 5-30 aldim. Mobil 1 0-40 dan sasmazdim ama cok ovduler

Ucuz diye washerjet te aldim bakalim montajliycam bugun nasil olacak gorucez

• TiFoSi_BJK kullanıcısına yanıt
    2 tane sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal0001903 -- 27 Ocak 2018; 11:21:21 >
  • yok hocam delphi marka. Satarken abi ötmeye karşı garantili dedi sonra 1 ay daha bin 2 ay da bin bak bakalım dedi. Sonra götürdüm senin disklerin sorunlu dedi almam ben bu balatayı dedi çıktı işin içinden parçacı

ustaya sorsan balata sorunlu , diskler sağlam , hangi balatayı tak aspest kaldırdığı için illaki öter hiç birinin garantisi yok dedi.

bosch u da araştırdım oda ötüyürmuş sanırım. Trw de de ses yaşayan var diye biliyorum ama bakım kısmında birisi yeni trw taktırmıştı ona sormak gerek.

Çok fren kullanıyorum ki erken bitsin diye arka boşsa köklüyorum freni bundan sonra yetkili serviste değiştireceğim pahalı olacak ama sürekli düşük devirde ıslık çalıyor devamlı. Zımpara da yaptırdım keser gibi oldu şimdi yeniden başladı.

yağ olarak bende de mobil 1 esp 0w40 var şuan. 3.5lt konuldu, yarım lt de elimde mevcut. 2015 üretimi yağ. Ancak yeni tarihli bulması zor mobilde.Belki 0w40 ı bile bulamayacağız. Belki bende motul 5w40 a geçiş yapabilirim. Çok yağ değiştirmek iyi değil ama Bakalım neler olacak ..

Bu benim arabanınki..Sağ en altta ABS ışığının hemen sağındaki kayan araba işareti varsa ESP vardır yoksa yoktur en basit uzaktan tanılama böyle yapabilirim...
  • Elimde arkadaşlar sonradan ESP yapmak isterseniz yokuş kalkış destekli, araba lastik basınçlarını gösteren ESP destekli ABS beyni var pompasoyla birlikte. Sadece 1.2 manuel araçlarda çalışır bilginize..
  • 
Sayfa: önceki 20442045204620472048
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.