Şimdi Ara

Corsa F Kullananlar Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.744
Cevap
123
Favori
176.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Servis kornayı değiştirecek. Almanya dan parça siparişi verdiler. Parça gelince haber verecekler.

• synthetic S kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun. polo ile arasında kaldım. donanım olarak çok dolu araç ama böyle sorun sıkıntılar can sıkıyor. arabaya tonla para veiyosun sıfır alıyosun tamam donanım dolu ama can sıktıktan sonra ne anladım.

nasıl var mı gelişme genel olarak memnun musunuz halen? bende polo ile corsa ultümate arasında kaldım.

• Tşk ederim. Ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun. Ben poloyu test etmedim donanımlarında bakmadım, bu yüzden mukayese edemeyeceğim. Corsa evin 2. arabası bizde 2012 model 1.6 dizel mondeo var ona göre bu araba çok seri, ara hızlanmaları gayet başarılı. Bu söylediklerim normal mod için geçerli. Spor modda daha da seri oluyor. Ama konfor ve yol tutuş açısından mondeo tabiki daha iyi. Korna arızasından başka şöyle bir durum daha var. Oto start stop aktifken araba bazen geri kaçırma yapıyor. Onun içinde ayrıca servise gittik orada denedik olmadı , kameraya çekip göstereceğim. Umarım başka şeyler çıkmaz ,eğer çıkarsa ürün iadesi için dava açacağım. Bu iki talihsizlik dışında araçtan genel olarak memnunuz. Direkt kötü bir araç demek ciddi haksızlık olur.
  • büdünün kaşı kullanıcısına yanıt

Araçtan genel olarak memnunum. Bakmayın böyle yakındığıma, yukarda saydığım küçük detaylar zamanla alışılabilecek sıkıntılar. Araç değiştirdikten sonra illaki bir yadırgama süreci oluyor. Daha büyük problemler çıkarmasın yeter.

Mesela YouTube da denk geldiğim, alakasız bir şekilde şanzıman arıza ikazı vermesi veya kronik sağa çekme problemleri yaşayanlar var 2020 model Corsa sahipleri arasında. Umarım 2021 modellerde bu sıkıntılar giderilmiştir, zira can sıkıcı problemler. İlerleyen zamanlarda ben de karşılaşmak istemem.

Dediğim gibi aracı geçtiğimiz şubat ortasında aldım, ama mart başı gibi bir çok firma ÖTV dilimi ayarı çekti. Keşke biraz daha bekleseydim diye hayıflanıyorum şimdi.

Benim gönlüm aslında puma'dan yanaydı ama istediğim ortalama standartlarda olan model, ÖTV dilimini atladığı için saçma bir fiyat oluyordu. Şimdi ÖTV dilimi altına çekmişler, ona biraz pişman oldum.

Ama yinede corsa ultimate'de gelen Cam tavan, arka/ön park sensörleri, geri görüş kamerası, şerit takip asistanı, elektrikli park freni, dijital gösterge paneli, kararan iç dikiz aynası, katlanır dış dikiz aynaları gibi donanımlar onda yoktu. Ayrıca EAT8 şanzıman, motor performansı ve yol tutuşu bence oldukça başarılı. Yeni corsa eski modeline göre daha büyük olmasına rağmen, daha hafif. Eğer biraz da eğlenceli bir araç olsun derseniz, fazlasıyla tatmin ediyor. :)

Polo'yu hep gereksiz pahalı bulduğum için hiç seçenek listeme dahil etmemiştim, ama donanım/fiyat/performans olarak bir avantaj sağlıyorsa değerlendirilebilir. Çok araştırdığım/bildiğim bir araç değil.

Ama Volkswagen grubu bakıyorsanız, giriş seviyesi Seat leon'u daha ucuza, xcellence Arona modelini, corsa ultimate'le aynı fiyata alabiliyorsunuz. Eğer araç bulabilirseniz tabi.

• synthetic S kullanıcısına yanıt

eyv hocam. aronaya bakıcam. polodan acaba corsa olur mu derken bu fiyatlara çıkınca şimdi kia stonic, kona, 2017-18 chr bakmaya başladım. deli gibi inceleme falan izliyorum. 1 haftaya belli olur gibi artık. bi bayileri dolaşmak gerekecek.

• Nisan ayında muhtemelen bu Euro kuru ile Corsa Ultimate gene %80 lik vergi dilimine girip 280 290 bin TL ye çıkacak.
  • Nike kullanıcısına yanıt

çıktı

• 2021 1.5 edition kullanan var mı yakıt vs eksileri artıları tavsiye edermisiniz ?

• 2021 ultimate düşünüyorum ama özellikle 2020 ultimate'larde hem sağ çekme hem de vites arızası varmış kronik. 2021'lerde duydunuz mu?

• chag C kullanıcısına yanıt

bende 2021 elegance var, 290km oldu, test edemedim ama sürerken elini direksiyondan bırakan biri olarak çekmediğini düşünüyorum

ekleme: vites kutusu arızası vermedi, o soruna yazılımsal diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veri_Mühendisi -- 6 Nisan 2021; 22:28:10 >
  • Arabanın plakası çıkmış. Yakın zamanda teslim alacağım kırmızı renk inşallah pişman etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Arabanın plakası çıkmış. Yakın zamanda teslim alacağım kırmızı renk inşallah pişman etmez.

Çok eğlenceli araç hangi donanımı aldınız? Çekme sorunu olmazsa ve vites kutusu arızası vermezse bayağı seveceksiniz

@Nike

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderstruck7 -- 7 Nisan 2021; 17:49:53 >
  • thunderstruck7 kullanıcısına yanıt

Ultimate teknoloji paketi hariç hepsi var.

• bende bugün Surtaş Opel İzmir Bornova bayisine kaporamı verdim ve kırmızı ultimate camtavan modeli için listeye girdim.

muhtemelen 28 nisanda gemiyle gelecek plaka ruhsat fatura işlemleri bu tarihten sonra yapılacağı için extra fark çıkabilir diyor bayi çalışanı arkadaş ve hiç bir şekilde fiyat garantisi vermiyor.

kredi kullanarak alacağım bakalım inşallah elimdeki Megane-3 GT-Line aracımı satarak B segmentine düşeceğim inşallah alışabilirim.

• Aracımı bugün teslim aldım ilk kısa tecrübelerim oldukça olumlu turbo motorun performansını ve otomatik vitesin uyumunu çok beğendim.

Ultimate 17" jantlar olduğu için daha konforsuz olacağını düşünüyordum ama beklediğimden çok çok iyi çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wedat06

Servis kornayı değiştirecek. Almanya dan parça siparişi verdiler. Parça gelince haber verecekler.

Bende de aynen korna sıkıntısı var, komik vızırtı şeklinde, siz ne yaptınız hocam, bende uygun bi günde servise gideyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Aracımı bugün teslim aldım ilk kısa tecrübelerim oldukça olumlu turbo motorun performansını ve otomatik vitesin uyumunu çok beğendim.

Ultimate 17" jantlar olduğu için daha konforsuz olacağını düşünüyordum ama beklediğimden çok çok iyi çıktı.

hocam ultimate pakette hayalet ekranda navigasyonu gösterebiliyor musun? soldaki koldan kaydırınca navigasyon çıkıyor mu orada?

kazasız belasız kullanın bu arada.

hangi rengi aldınız siyah tavan ve camtavan mevcut mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

hocam ultimate pakette hayalet ekranda navigasyonu gösterebiliyor musun? soldaki koldan kaydırınca navigasyon çıkıyor mu orada?

kazasız belasız kullanın bu arada.

hangi rengi aldınız siyah tavan ve camtavan mevcut mu?

Alıntıları Göster

Daha denemedim açıkçası.

Teşekkürler.

Karmen Kırmızı, Siyah Cam tavan ve Siyah Tavan var.

• rocker35 kullanıcısına yanıt

Standart donanımda ne yazık ki yok. Ama teknoloji paketinde gelen gömülü navigasyonu sanırım gösterge paneline de yansıtabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthetic

Standart donanımda ne yazık ki yok. Ama teknoloji paketinde gelen gömülü navigasyonu sanırım gösterge paneline de yansıtabiliyorsunuz.

bahsettiğim tam olarak bu hocam.

opsiyonel donanım ile gelir diyor ama Teknoloji pakedinde öyle bişey yazmıyor.

Corsa F Kullananlar Kulübü
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.