Şimdi Ara

Corsa D GID ekran ile Yol bilgisayarı ve Piano black Trim değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
2
Favori
21.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GID ekran hevesiyle başlayan,sonra trimleri piano black yapmaya giden ordan da uhp bluetooth modülüne uzanan hikayeye gelelim

Öncelikle yardımlarından ve desteklerinden ötürü Serdar Abi ve Şükrü Abi'ye çok teşekkür ederim.

GID ekranın hikayesini daha önceden yazmıştım,kısa olarak özet geçeyimGID ekran ile birlikte satın aldığım teyp piano black olduğu için konsolu piano black olarak değiştirmeye kara vermiştim.Yurtdışından siparişle birkaç haftada gelen parçaların montajını da kendim yaptım.Fotoğraflarla montaj aşamalarını da çektim.
    Önceki gün trimleri montajlamadan önce Şükrü Abi ile buluştuk.UHP montajı kısmını büyük bir titizlikle tamamladıktan sonra birde başına açtığım işlerle uğraştı sağolsunDireksiyondaki radyo ve BC/UHP kontrolcüleri nasıl sökülür diye internetten baktım.Yabancı forumdaki sivri zekalı bir vatandaşa inanarak çekerek,hatta biraz zorla çıkardım yerinden.Sonra siyah olanı takamadım tabi aynı şekilde,meğerse airbag kısmının sökülmesi gerekiyormuş.Bu kadar basit aynı zamanda da bu kadar kıl tasarlanmış bir sistem olamazGöstermiş olduğu peygamber sabrından ötürü tekrar teşekkür etmek istiyorum,tek başıma olsam muhtemelen direksiyon simidini ısırarak parçalardım
    Bir de CID ekran için büyük bir hevesim vardı.Test amaçlı bir adet Astra H CID'si bağladık.Arabaya olan aşkım kabardıO CID bir gün olacak
    Lafı fazla uzatmadan montaj ve resimlere geçmek istiyorum.
    Şöyle temsili bir resim koyayım,başlandıç noktası böyle bir şeydi birkaç ay önce
    Bazı fotoğraflar dalgınlıkla çekilmedi oraları elimden geldiğince anlatayım.

Sökmeye konsolun üst tarafında ortada bulunan hoparlör ızgarasından başlıyoruz.Uygun bir aletle parçaya zarar vermeden kanırtarak yukarı doğru çıkartıyoruz.Sonrasında açılan kısımdan biraz kuvvet uygulayarak yukarı doğru çekiyoruz.Iki satırlık ekranımız ile birlikte üst kapak yerinden çıkıyor.Ekranın soketini söküyoruz.Teybimizi söküyoruz.Teybimizin metal çerçevesini söküyoruz.
    Konsolun üst taraftaki büyük parçasının vidalarını söküyoruz.Sonrasında hoparlörü de vidalarından kurtarıp söküyoruz.
    Tırnaklara ve konsola zarar vermemeye dikkat ederek yerinden çıkarıyoruz.
    Sonrasında en kıl parçalardan biri olan klima panelinin çerçevesine geçiyoruz
    Üstte iki adet tutan vidasını söktükten sonra,arka tarafından kuvvet uygulayarak dışarı taşırıp,uygun bir aletle turan 4 adet tırnağı söküyoruz ve klima çerçevesi artık elimizde
    Çırılçıplak kalmış konsolumuz
    Sonrasında parçaları takmaya klima çerçevesinden başladık tekrar.Çerçeveyi taktıktan sonra yerine ittirerek geri oturtuyoruz.Vidaları tekrar takıyoruz.
    Serdar Abi'den aldığım 6'lı tuş takımını yeni konsola monte ettimTekrar çok teşekkür ediyorumve üzülerek şu anki maddi sınırlarıma dayandığım için eski havalandırma panellerini taktım.
    GID ekranı çerçevesine oturttuktan sonra,tırnaklara dikkat ederek konsola oturttum.
    En son olarak ekranın üst kapağını da takıp derin bir nefes alarak arkama yaslandım
    Gelinen son nokta
    UHP bluetooth'dan inciler ve örnekler
    arama,son yapılan aramalar,telefon rehberi,bluetooth ayarları

Bu da ağzımın sularını toplamaya çalıştığım CID ekran denemesinden örnekler
    Ortam çok loş olduğu için fotoğraflar epey kötü çıkmış kusura bakmayın.Yine de süper bir olaydı bence

Bu da bonus olsun.Bugün soyulan iç kapı açma kolunu değiştirken çekmiştim
    Şu 10 dakikamı almayan için servisten parça + işçilik için 200 TL talep etmelerini aklım hayalim almadı.
    Şunu anladım ki servisler bizi çoooook seviyor.

Biraz uzun oldu,ama tam bir rehber gibi oldu.
    Şükrü Abi ve Serdar Abi ye huzurunuzda tekrar tekrar teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.K. -- 10 Mayıs 2013; 8:40:20 >

• zevkinize hayran kaldım ve aracınıza olan aşkınıza da hayret ettim.. güle güle kullanın =)
  • Güzel olmuş. Güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim arkadaşlar
  • Boyle paylasimlara az rastlanir oldu. Tesekkurler

• Çok hoş olmuş. Güle güle kullanin.

• Teşekkürler
  • Şükrü abi bizim araca Cid montajı yaptı.Ben de ona burdan teşekkürleri mi sunarım. :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı bir adım ve güzel olmuş
  • vay be arabanın çehresi değişmiş... tebrikler...
  • Güle güle kullan Veysel,harika olmuş
  • Güzel olmuş Veysel. Güzel günlerde kullan..
  • Teşekkür ederim
  • Vedatım güzel olmuş ellerine sağlık. Keşke bu kadar uğraşana kadar turbo filan taksaydın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun

Vedatım güzel olmuş ellerine sağlık. Keşke bu kadar uğraşana kadar turbo filan taksaydın.

Vedat mi?Oldu o zaman

• cok guzel olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 10 Mayıs 2013; 13:52:31 >
  • Çok güzel ve orjinal bir çalışma olmuş. Hiç de sonradan yapılmış bir modifiye gibi durmuyor. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Çok güzel ve orjinal bir çalışma olmuş. Hiç de sonradan yapılmış bir modifiye gibi durmuyor. Güle güle kullanın.

Tesekkur ederim hocam,kullanilan hersey zaten aracin orjinal parcalari,montaj ve iscilikte benim gibi titiz ve kil calisma yapan birinden olunca boyle oldu

• PB çok yakışmış eline sağlık. Biraz tozu gösterecek ama olsun kesinlikle originaline bin basar
  • öncelikle emeği geçenlere ve burda konu açıp bizi bilgilendiren araç sahibine bir teşekkür edelim. Böyle el emeği göz nuru işler olunca içim gidiyor, servise o kadar para bayılmaktansa 2-3 arkadaş el ele vererek kendi emekleri işler yapıldığını görünce çok mutlu oluyorum.

şimdi sorulara gelelim;

1.) ilgili parçayı ebay'dan ve ya benzeri bir yerden mi getirtiniz?
    2.) cihaz ne kadar para tuttu?
    3.) ve son olarak servis şu işlem için hem parça hemde işçilik için ne kadar para talep etmişti.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.