Şimdi Ara

'Corsa' Bakım ve servis (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.656
Cevap
9
Favori
149.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mob411

fiyatı fazla geldi. Ne gibi işlemler yapıldı ?

en son 349 tl ile 500 tl ye kampanya mesajı gelmişti bana hala devam ediyordu ama ağustos ayında kaldırmışlar mıdır bilemedim
    Evet bence de fiyat fazla. Yağ, filtreler bi de ekstra bujiler değişti. Hepsi bu.
  • hayırlı olsun en azından 1 sene daha kafa rahat

bende fren disk fren balatası sordum servise. 690 tl disk, 305 tl balata, 140 tl işçilik dediler. Dolar euro artmadan önce, şimdi fiyatlara zam yansımışmıdır bilemiyorum

Dışarıda ise Ferodo marka önerdiler ama orjinalin yerini tutar mı bilmyorum Sonra ya ötüyor yada araba durmuyor. Orjinalleride çok pahalı. Ne yapacağım bilemiyorum.

Gelecek bakıma da yetkiliye götürmeyi düşünmüyorum açıkcası, Bosch filtre seti takacağım sanırım.
  • quote:

hayırlı olsun en azından 1 sene daha kafa rahat

bende fren disk fren balatası sordum servise. 690 tl disk, 305 tl balata, 140 tl işçilik dediler. Dolar euro artmadan önce, şimdi fiyatlara zam yansımışmıdır bilemiyorum

Dışarıda ise Ferodo marka önerdiler ama orjinalin yerini tutar mı bilmyorum Sonra ya ötüyor yada araba durmuyor. Orjinalleride çok pahalı. Ne yapacağım bilemiyorum.

Gelecek bakıma da yetkiliye götürmeyi düşünmüyorum açıkcası, Bosch filtre seti takacağım sanırım.
    Sağolun. Orijinal parça neyse o olmalı bence. Fren balatalarını kontrol ettirdim. Daha yarıya gelmemiş dediler. Fiyatını sordum. Fren balatasına 317 tl dediler. Ocak 2017 de fren balatalarını 200 tl'ye değiştirmiştim. Hayat günden güne pahalılaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F997573F0 -- 18 Ağustos 2018; 19:35:30 >

• Kullandığınız fren balatası kaç bin km gidiyor ?

edit: eski ilk sayfalardaki balata disk fiyatlarını gördüm de şimdiki ile hiç alakası yok vay be ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 2 Eylül 2018; 15:56:52 >
  • quote:

bugün arıza ışığı yaktı araç. Anahtarlı araba olan simgeden. Isıtma bujisi patlamış. Seriviste 165 tl ye değiştiler tekini.

2. silindirin ki patlamış. Tespit ettiler. Yaptırmazsanız 100tl tespit bedeli dediler.

70 tl işçilik 95 tl parça fiyatı. 4 ünü de değiştirmek istesen aynı işçilikmiş. 4 ünü değişelim dediler ama 1 tanesini değiştirdim iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum.

tek tek değiştirince 660 tl yapıyor, 4 ü birden değişince 450 yapıyor.

İşçiliğide çok basit bir şey aslında.

km 58e yakın. 2011 model. 60 a gelince ısıtma bujisi patlıyormuş genelde. Daha önce fotoğrafını paylaşan olmuştu ihtiyaç olursa eskini aldım beru germany yazıyor. Kutulu şekilde paylaşabilirim. 2 yıl garantili takılan yeni parça.

Tabi kafamda soru işareti kaldı acaba 4 ünüde mi değiştirseydim diye ?
    2 yıl önce Benim de aynı şekilde arıza ışığı yaktı, servise gittim tek buji arızası çıktı.Sert halinde değiştirelim dediler yok dedim arızalı olanı değşsin. 20 gün sonra yeniden ışık yaktı bu sefer internetten 4 tane beru marka sipariş ettim.Periyodik bakım için gittiğim sanayide ustama değiştirtdim. Ustam sadece patlayanın değişmesi daha uygun olur dedi ve ek ücret almadı.

Sizde son durum nedir, Tekrar ışık yaktı mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• man utd kullanıcısına yanıt
    Aynen sadece patlayanin degismesi kafi dediler. Bende hala patlayan olmadi 63500 e yakin km. Bu kisin patlayabilir. Bu sefer disarida degistirecegim.yetkili de cok pahali. Disarida bosch ve beru var 30 35 tl ye. Gidip servise 115 tl bayildik. 1 i değişti işte diğer 3 ü duruyor halen bakalım.

Ustam da (iscilik) 30 tl ye degisiyor. Ama bir ay sonra tekrar patlarsa yine 30 tl aliyor. Biri daha patlarsa yani geri kalan 3 unu birden degistirebilirim. NOrmalde patlayını değişmesi yeterli ama işçilik bakımından da bakınca değişmek iyi olur gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 17 Eylül 2018; 10:40:12 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Corsam 2012 model benzinli geçenlerde arıza ışığı yaktı motor işareti olan, bir hafta sonra bakımı vardı servise götürdüm bakımları yapıldı oksijen sensörü arızası varmış değişmesi lazımmış ama orijinalı 1.200 lira civarıymış değiştirmedim arızayı söndürdüler ama gene yaktı. sensörün muadilini alıp taktırsam sıkıntı olur mu? Nasıl yol izlemem lazım. Acaba özel serviste sensörü temizletsem düzelir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX1 -- 16 Ekim 2018; 9:23:42 >
  • Kampana değiştiren var mı? Aşağıdaki fotoğrafta soldaki araçtan çıkan sağdaki ise yan sanayi parça. Parçacılar orijinal bulmanın çok zor olduğunu ve torna ile uyum sağlayacağını söylüyorlar. Ben güvenmediğim için iade ettim parçayı. Torna ile yapan ya da birebir parça bulan var mı? Z13DTJ 2010 model araç.

'Corsa' Bakım ve servis

• arkalar için usta , her 3 ön balata 1 arka biter demişti ama benim önler 4.balatayı gördü ancak benimde arkalar azalmıştı en son ama daha gideri var benim söylediklerine göre 2011 z13dtj motor benimde.

ustanın söylediğine göre , arkaların orjinali çok zor bulunuyormuş, yetkili servis bile takılan ilk üstündeki kadar kaliteli olmuyormuş dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum. Bence yetkili servise bir sorun o parçayı.
  • Bakım zamanı geldi benimde bu ay yetkili servisi aradım. 499 TL orjinal Gm filtreler ile yağ, yağ filtresi, hava ve polen filtresi değişiyor. Kasım sonuna kadar geçerli kampanya. Yakıt filtresi dahil değil, geçen senelerde yakıt filtresi dahil olarak değiştirmiştim bu fiyata.

yakıt filtresini 2 senede 1 değişime almışlar yine. Geçen sene değişmişti zaten o zaman gerek yok şimdi değişime dediler.

şimdi kafamda 2 soru var.

yetkili servise kızmıştım gitmicem demiştim ancak dışarıda alacağım filtreler ile fiyat yakın olacaksa hiç uğraşmayayım diyorum yine. Birde dışarıdan fiyat almam gerekecek buna karar verebilmem için bosch filtre seti de düşünebilirim uygun olursa.

ikinci konu ise motor yağı ne kullanacağım? mobil 1 0w-40 ESP m, castrol edge 5w-40 mı koyayım ? mobilde yağ eksiltti biraz ve 4 lt nin hepsini kullandım, gerçi eksiltmesi normal dediler klavuzda da öyle yazıyor ama sürekli castrol kullandım bu zamana kadar , castrolde yağ eklemedim hep elimde yağ kaldı.

yetkilide shell 5w-30 kullanılıyor o yağı da yine kutulu olarak alıp ya satacağım yada diğer chevrolet aracı olan birine vereceğim ama onlarda şehir değiştirdiler uzaktalar baya.

edit: onlineyedekparca dan baktım

mann filter hava filtr. 70 TL
    karbonlu bosch polen filt. 40 TL
    GM 1.3 dizel tırnaklı tip 95516104 63 TL

Toplamda filtreler = 172.83 tl yapıyor

+

castrol 5w-40 142 TL
    mobil 1 0w40 esp 194 tL (2017 üretim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 2 Kasım 2018; 12:45:28 >

• yeni kasa corsa e otomatik lpg li aracım var. birkaç haftada bir code 68 uyarısı ile direksiyon sertleşiyor abs el freni motor lambası yanıyor. kontak aç kapa yine aynı yarım saat bekleyince düzeliyor. şarj dinamosu olabilir dediler söküldü sıkıntı yok dendi. ama yine aynı var mı aynı sorunu yaşayan... herkese iyi akşamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akü bittikten sonra benim de başıma geldi aynı şey. Motor içinde bulunan sigorta kutusundaki ilgili sigorta değiştirilince düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacanakis -- 5 Kasım 2018; 14:7:56 >
  • Corsa 1.2:

Mann filtre seti 120 TL

NGK buji 70 TL

Bosch ön fren balatalar 120

Motul 5/30 8100 clean fe 4lt 130 TL

İşçilik 70 TL

Toplam da 510 TL ye bakım halledildi.

• Guest-578C28641 G kullanıcısına yanıt
    Zaman geçmiş baya ama, abs lambası yakıp direksiyon sertleşmesi bende de olmuştu.
    Lpg programında OBD ayarını otomatik değil, kendinniz seçmeniz gerekiyor. Sorun çözülüyor.

• Merhabalar aracım 2017 model Corsa E otomatik vites. Yıllık bakım için Bursa Neskar 799 Tl dedi. Sitesinde 499 TL yazıyor 3 yaşındaki araçlar için fakat 2017 modeller 3 yaşında olmuyormuş. 799 TL ödemek istemiyorum.

Onlineyedekparca'da geçen seneki yetkili servisin taktığı parça kodlarını yazdım 557 TL çıktı. Hava,yağ,polen filtresi ve 4lt GM 5W dexos 2 yağla beraber. Bu da pahalı geldi.

Sitede ayrıca şu paket de var. (Set içeriğinde ; Motor yağı GM 5-30 4 litre, yağ filtresi wunder marka , hava filtresi , polen filtresi Filtron). 190 TL. Senede ortalama 12bin KM yapıyoruz. Araç 40 bin KM'de. Ne yapmamı önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.