Şimdi Ara

'Corsa' Bakım ve servis (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.655
Cevap
9
Favori
149.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soguknewale

arkadaşlar merhaba;

2011 model dizel manuel aracım var 75hp 5 ileri. 91000km'de
    araç baskı balatayı sıyırdı sıyıracak. yani debriyaj istiyor.
    ustaya sordum parça + işçilik 1000tl'yi rahat geçeceğini söyledi.
    volan ve bilye değişmesi gerekirse 3000tl i bulur dedi.
    tecrübesi olanlar var mı? fiyatlar hakkında bilgi alabilir miyim?

benimde 2011 sonda kavrıyor araç 49 bin de , ustalar acelesi yok dedi ama darbeyi almış dedi bende o yüzden fiyat araştırdım

yetkili servis fiyatı 2011 olduğu için %25 yaş indirimi alıyor.

debriyaj set 1020 tl ( baskı balata bilya set halinde)
    volan 1450 tl
    baskı balata volan işçiliği 470 tl

(indirimsiz baskı balata seti 1500, volanda 2000 gibi rakamlar söylediler).

Özel serviste orjinalinde luk çıkar dediler ancak Gm damgası yoktur denildi. Gm damgalı olanlarda var ama fiyat farkı olur dedi.

Gm kutulu olarak fiyat aldım baskı balata 700 , volanla birlikte toplam 1650 dediler. 250 tl de usta alırım dedi. Luk olan daha uygun fiyatlı çıkar aynı parça farkı yok dediler ama parçaları görmedim tabi. Bu arada 250 tl ye araç filtre yağ bakım disk fren değişimleride dahildi. Onlarıda hallederim o fiyata dedi.

Soruduğum zaman kasımdı. Zam gelmiş olabilir. Bu şekilde fiyatlar aldım ama acelesi yok dedikleri için değiştirmedim. Tahminimce yaza doğru değişim şart olacak.

edit: değiştirirseniz beni de bildilendirirseniz sevinirim. Hangi parça nereden aldınız hakkında? Hatta ankarada iseniz görüştüğüm yerlerin tel adres atabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 3 Ocak 2017; 0:7:48 >

• mob411 kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim.
    istanbuldayım. satma durumum da var. satmayıp yaptırırsam bilgi veriririm.
    saygılar.
  • satarken usta aracı test ederse abi debriyaj durumu bu bu diye söyleyebilir . Fiyatta indirim yapmanız gerekebilir. Luk filan daha ucuza çıkıyor 500 baskı balatası sanırım. Volanla birlikte en fazla 1300 1500 arası oynar. Tabi karar sizin. ha masraf yapıp satmışsınız ha aynı fiyatı düşürmüşsünüz aynı şey.

bizim araçlarda baskı balata giderken volanıda götürüyormuş diye duydum ama bilmiyorum. Sökülünce bakılması lazım. Ben araca bineceğim için bu yaza doğru yaptıracağım inşallah.

edit: yokuş çıkarken gaza yüklenince yada düz yolda devir dalgalanması var mı? motorda bağırma ? Sonda mı kavrıyordu sizin ? Vites geçişleri sıkıntılı oluyor mu ? Yokuşta denediniz mi kavrama noktasında geriye kaçırma başladı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 4 Ocak 2017; 11:38:14 >
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    sattım aracı. :)
    satarken de söyledim debraj mevzusunu alan bilerek aldı. zaten o yüzden fiyatı düşük tuttum.
    alan arkadaşın ustası baskı balata volan bilye işcilik dahil 2000TL masraf çıkarttı.

volan genelde 140.000 de değişiyor diye duydum ama ne olacağı belli olmaz tabi söküldükten sonra ortaya çıkar.

yokuş çıkarken ara gazı veriyordu. devir göstergesi çıkıyor sonra tekrar iniyordu.motorda bağırma olmadı aragazı saymazsak.
    vites geçişlerinde bir sorun hissetmemiştim ama siz sorunca sanki son zamanlarda oldu gibi.

çok yukarda kavradığı için kaçırmamak için özen gösteriyordum.
    özellikle 1'den 2. vitese geçerken araçta titreme oluyordu.

neyse alana hayırlı olsun :)
  • hayırlı olsun :) yazdığınız için teşekkürler

baskı balata için km normal , bende yokuş çıkarken bağarma devir sapıtması yok şuan gaza da yükleniyorum. Sizinki baya gitmeye yakınmış ama benimde okadar km yi göreceğini sanmıyorum hayırlısı artık
  • ben baski balata volani 1000 liraya degistirdim kendi ustamda konusup biraz pazarlikla sabit volan taktirdim eski sesli halide gitti debriyajda pamuk gibi
  • 2004 model corsa 1.7 dti var bakım için 600tl istedi yetkili servis. Hava filtresi , polen filtresi , yağ filtresi , yakıt filtresi, balata temizleme, 5 LT motor yağınız ve cam suyu değiştirilerek bütün elektrik elektronik aksamlar kontrol edilip temizliği sağlandıktan sonra size teslim edilmektedir . Liste fiyatı 806 TL’dir. Ancak size özel uyguladığımız Clup kart indirimi ile 650 TL ye bakımınızı gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda sizlere özel motor temizliği hediyemizdir.
    bana biraz pahalı geldi açıkçası? sizler nerede yaptırıyorsunuz bakımları?
  • TheDoCT T kullanıcısına yanıt
    Yağ filtresini kesinlikle orjinal al. Diğer filtreleri kafana göre al. Bosch Man filter gibi markalardan. Yağ da mobil kullanmanı öneririm. Böyle bir bakımı 200 TL civarına yaptırabilirsiniz
  • bir daha ki bakıma bende kendi ustama gideceğim parçaları alıp. Yalnız parçaların orjinalliği çok önemli. Dışarıda orjinal parça bulabiliyorsanız alıp yaptırın. Yağ filtresi de önemli hava filtreside. Eğer bulamıyorsanız servise. Zaten araç yaşından dolayı baya indirim oluyor. Ek olarak yağı dışarıdan güvenilir yerden alıpta yetkili serviste koydurtabilirsiniz ben öyle yaptım şuana kadar. Yağdan da geçiriyorlar çünkü. Birde işçilik fazla alıyorlar.
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. güvenilir bir usta bulmak kalıyor geriye sanırım :)
  • bugün triger zinciri için de fiyat aldım. Triger zincirinin normal fiyatı 370 TL ancak yaş indirimi değilde fix kampanyası var dedi. Zincir fiyatı 225 TL dedi. Buna işçilik ise 430 Tl alıyoruz dedi. Toplamda 655 TL yapıyor.

değişim süresi için ise belli bir değişim süresi ve km si yok , ses yapınca değişiyoruz dedi.

parça fiyatı uygun da , işçilik çok alınıyor. Sanırım karter sökülüyor değişim sırasında bu yüzden de yağ ve yağ filtresininde değişmesi gerekiyor.

bilginize arkadaşlar
  • herkese kazasız belasız haftalar arkadaşlar. opel corsa 1.3 cdti 95 hp 2012 model aracımın periyodik bakımlarını yaptıracağım ve filtreleri internetten sipariş vermeye karar verdim. Yağ ve mazot filtresini GM marka alacağım, diğerleri için önerdiğiniz marka var mı ? bir de satışlarını yapan daha önce sipariş verdiğiniz güvenilir bir internet sitesi tavsiyeniz var mı? iyi günler dilerim .
  • http://www.onlineyedekparca.com/

genelde buradan sipariş verenler oldu. Orjinal parçalar var tüm filtreleri gm kullanın

hayırlı olsun yağ olarakda mobil 1 motul kullanabilirsiniz

motor no nuza göre sipariş verin ki uygun parçalar olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 20 Mart 2017; 13:15:30 >
  • ürün için yeni deniyor ama disk fren balata takımı olarak orjinal diyorlar GM damgalı made in japan üretim olarak gördüm yanlış görmediysem fotoğraflardan

alan kullanan var mı ?
    http://www.onlineyedekparca.com/Opel-Corsa-D-On-Disk-Balata-Takimi-Kucuk-Tip-GM,PR-13273.html

edit: satıcı ile konuştum disklerde made in Uk yazıyor balata made in india. Balatadan zamanında memnun kalmamıştım ses ve koku yapmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 20 Mart 2017; 13:33:47 >
  • Bizim 2010 corsa lara. Mobil 1 ile mobil 3000 arasında fark olur mu? Sonuçta benzinlerde dpf de benzinli araçlar. İçin geliştirilen form da yok. Acaba fazla para mı veriyoruz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

http://www.onlineyedekparca.com/

genelde buradan sipariş verenler oldu. Orjinal parçalar var tüm filtreleri gm kullanın

hayırlı olsun yağ olarakda mobil 1 motul kullanabilirsiniz

motor no nuza göre sipariş verin ki uygun parçalar olsun

cevap için sağolun hocam :) geriye izmir'de dürüst sağlam bir opel ustası bulmak kalıyor.

• Corsa d Aracım 45000 km yi geçti. İnsp yanmadı ama bakıma 1750 km var , erken yaptırsam bir şey olur mu ? Bir de 45000 km bakımında neler değişiyor ? Fren balataları 40.000 km de değişti.
  • 2008 1.3 cdti aracim 150.000 km de ve periyodik bakim zamani geldi . Sİmdiye kadar 5 30 yag kullandim 5 40 in sicak mevsimde daha korumali oldugunu duydum egede yasiyorum konu hakkinda bilgili arkadaslar yardimci olr mu.

Onlineyedekparca.com ile n11 deki orjinal yedek parca saticisi ayni mi acaba bakim setleri ve yagi internetten almayi dusunuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar. 2011 Corsa D 1.2 XER (85 Hp) easytronic motor yağ kapasitesi tam olarak 4 LT midir, 1.2 XEP 3.5 Lt civarı, XER ler biraz daha fazla alıyor sanırım, bilgisi olan yazarsa sevnirim yurtdışı bazı forumlarda XER için 4 Lt olduğu söylenmiş, tam emin olamadım.
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    Benim de düz 2012 1.4 benzinli aracım 4 lt alıyor XER motor kodlu, sanırım sizinki de 4 lt dir.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.