Şimdi Ara

'Corsa' Bakım ve servis (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.656
Cevap
9
Favori
149.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen ay yaptırdıysanız kampanya dan da yararlanabilirdiniz ona göre fiyat düşerdi. Neyse artık bir daha ki sefere.

Büyük ihtimalle bakımı yapan arkadaş atlamış olabilir. Aynı yere gidip söyleyin ücretsiz halletsinler, ücret isterlerse çok fazla fiyat çekebilirler ancak ücretsiz şekilde halletmeleri lazım.

Ha bir de ücret isterlerse belki el freni ayarlayın diye de verebilirsiniz o zamanda kampanaları açmak zorundalar ama tabi çok sıkılmayacak veya gevşek olmayacak şekilde ayarlanmalı. Sıkılırsa kampanalar ısınıyor.

6 ay da eski haline dönüyor ama en azından ses rahatsız etmiyor bir süre. Arka kampanalar açılıp toz u alınacak ve fren balata spreyi sıkılacak. Sonrasında işlem bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mob411

geçen ay yaptırdıysanız kampanya dan da yararlanabilirdiniz ona göre fiyat düşerdi. Neyse artık bir daha ki sefere.

Büyük ihtimalle bakımı yapan arkadaş atlamış olabilir. Aynı yere gidip söyleyin ücretsiz halletsinler, ücret isterlerse çok fazla fiyat çekebilirler ancak ücretsiz şekilde halletmeleri lazım.

Ha bir de ücret isterlerse belki el freni ayarlayın diye de verebilirsiniz o zamanda kampanaları açmak zorundalar ama tabi çok sıkılmayacak veya gevşek olmayacak şekilde ayarlanmalı. Sıkılırsa kampanalar ısınıyor.

6 ay da eski haline dönüyor ama en azından ses rahatsız etmiyor bir süre. Arka kampanalar açılıp toz u alınacak ve fren balata spreyi sıkılacak. Sonrasında işlem bitiyor.

Bir an önce işi bitirmek için es geçiyorlar. Neyse acelesi yok, müsait zamanda gidip yaptırırız artık.
  • Merhabalar,
    2016 model Corsa benzinli 1.4 otomatik aracıma Sivas'tan ilk periyodik bakımı için randevu aldım. Telefonda söylenen ücret 800 küsuratlıydı, ücretin pahalı olup olmadığını sormak istedim. Makul mudur sizce? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • benzinli araçların bakım ücretleri hakkında bir bilgim yok ancak kendi aracıma göre baktığımda fiyat fazla gibi geldi ama garanti devam ediyorsa mecbur yaptıracaksınız başka çare yok. Diğer bayilerden de fiyat almayı deneyin. Bazen bayiler arasında fiyat farkı oluyor.
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    Yazdıktan sonra aradım diğer bayiileri zaten , daha makul fiyat önerdiler. Sivas ile bu durumu konuşunca 70tl indirdiler fiyatı, daha makul hale getirdiler. Diğer illere özellikle gitmektense işimi daha yakın yerde biraz daha ücretli halledeyim dedim. Cevap için teşekkür ederim.
  • 2011 1.4 benzinli düz vites aracıma bakım yaptırıcam 3 yaş üstü araçlarda kampanya varmış kampanyalı fiyat 350 tl bunun içinde yağ değişimi filitrelerin değişimi var. Benim aracım 60000 de olduğu için v kayışı buji ve fren hidroliğidi galiba bunlarda değişecek toplamda 680-670 tl arasında hepsi olacak sadece Bilgi olsun diye yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün arıza ışığı yaktı araç. Anahtarlı araba olan simgeden. Isıtma bujisi patlamış. Seriviste 165 tl ye değiştiler tekini.

2. silindirin ki patlamış. Tespit ettiler. Yaptırmazsanız 100tl tespit bedeli dediler.

70 tl işçilik 95 tl parça fiyatı. 4 ünü de değiştirmek istesen aynı işçilikmiş. 4 ünü değişelim dediler ama 1 tanesini değiştirdim iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum.

tek tek değiştirince 660 tl yapıyor, 4 ü birden değişince 450 yapıyor.

İşçiliğide çok basit bir şey aslında.

km 58e yakın. 2011 model. 60 a gelince ısıtma bujisi patlıyormuş genelde. Daha önce fotoğrafını paylaşan olmuştu ihtiyaç olursa eskini aldım beru germany yazıyor. Kutulu şekilde paylaşabilirim. 2 yıl garantili takılan yeni parça.

Tabi kafamda soru işareti kaldı acaba 4 ünüde mi değiştirseydim diye ?
  • 1.4 otomatik benzinli corsamızı bakıma sokucaz. 2 senesi 20 bin kmde. parçaları ben alıcam. motor yağı ve hava filtresi dışında neler almam gerekli. polen filtresi, benzin filtresi, yağ filtresi almam gerekiyor mu?
  • merak ettim arka kampanaları biten var mı ?

ne kadar dayanıyor arka kampanalar ?

değiştirenler yetkili servis mi özel servis mı tercih ettiler
  • arkadaşlar 2013 1.3 dizel opel corsa essentia arabamı bakıma götüreceğim. istanbul anadolu yakasındayım. rampalardan geçerken arabadan gıcırtı sesi geliyor. sanırım amartisörler değişmesi gerekecek. ayrıca balata ve dizel filtresini geçen bakımda değiştirmedim. bunun yanında standart yağ değişimi, hava filtresi falan değişimler olacak.

nereye gitmemi önerirsiniz? fiyat ne kadar olur tahmini olarak?
    Merhaba tekrar bi sorum olucak .şimdi kaportada hafif belirsiz göçükler var .kaskom bitmeden yaptırmak istiyorum .opel yetkili servisi seçmeliyim sizce yoksa avrupa yakasında hatta ana.yakası da olabilir tavsiye edecwğiniz güvenilir servis var mı?

• kenzay K kullanıcısına yanıt
    Gocuklere servis ellemeyebilir ama bi gorusun isterseniz ankara da gocuk tim cetinemecte , ve next level avm nin altinda gocuk garaj vardi. Oralari internetten biliyorum . Rs servis ve autoking var birde. Kasko dan hakkinizi kullanip belli kisimlari ucretsiz halledebiliyorlar. Istanbulda bilemiyorum maalesef. Gocuk duzelteyim derken boya atip boyanan parcalar da var o yuzden iyice arastirmak lazim. Yetkili servis bisi yapmaz ama yine de sorun . Genelde boyayalim degiselim diyorlar. Benim tamponlar boyandi yetkili serviste arac fildisi renk tutturamadilar boyayi. Cok goze batmiyor ise kaladabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Yet servis yapıyormuş ama ram otoyu int buldum aradım bugün dediler ki yet servis yapar ama onlar düzeltmek yerine parça değişir o da satarsanız arabanın değerini düşürr cevabı aldım kafam karıştı o yğzden size sordum .zaten çok derin boya bozulan göçük değil .kaskomun dolmasına az kaldı bu yıl yenilemeyi de düşünmüyorım o yüzden yaptırmak istedim.cevap için çok teşekkür ederim

• kaskonuzla da görüşün belki anlaşmalı olduğu bir yer vardır orayı da size önerebilirler.

yetkili servis en son benim sol çamurluktaki rutuşluk yer için boyayalım demişti , rutuşlu kullanıyorum halen. Belli de olmuyo bazı servislerde boya koruma cila kaput koruma vs derken yetkili servis içinde kuaförlerde oluyo el atabiliyorlar ama boyamak değiştirmek daha işlerine geliyor.

göçük kuşakta filansa da zor olabiliyor. Ücretsiz belli ölçülerde hakkınız oluyor kasko bitmeden önce yaptırabilirsiniz ama bazen de işler yolunda gitmiyor işte. Düzelteyeim derken boya işi çıkıyor.

Bizim i30'u boya koruma için yetkili servise bıraktık. Makinanın ayarını bilememiş plastik kısımlarda boya atması olmuştu. Boyadılar plastik kısımları. Sıfır hatasız araba oldu boyalı. Çıta plastikleride özel gri renkti onuda tutturamadılar .

ayrıca corsa genel konusuna da bir sorun isterseniz buralar çok aktif değil, genel kısım daha aktif belki oradan da öneriler gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 5 Nisan 2018; 10:59:34 >
  • http://www.otosupermarket.com/Opel-Corsa-D-Fren-Balatasi-On-13-CDTI-75-Beygir-2006-2014-BREMBO,PR-88259.html

otosupermarket te brembo lar var kullananlar var mı ? fren disk balata olarak ?
  • bugün opel türkiye tarafından arandım. Twitter üzerinden şanzıman yağı nedir diye sormuştum.

aracın şaşe no istediler ve sonra geri dönüş sağladılar. 0232 241 19 00 numaradan aradılar.

Yağ özelliklerinin BOT 402 Tipi nde yağ olması gerektiğini söylediler. 1.6 litre alıyor dediler.

Değişim periyodu ise herhangi bir değişim periyodu yok ancak kontrol edilir herhangi bir sorun görülürse değişim sağlarlar dendi.

edit: DOT 402 de olabilir , aramalarda dot 402 ep80, 75w85 çıkıyor.

edit2:
    https://www.gumtree.co.za/a-car-replacement-parts/kwamashu/castrol-bot-402/1001709092310910001910509

castrol de 75w85 yazıyor oda sanırım bizim ülkede yok tek uyan GM in ki galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 7 Nisan 2018; 11:44:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheSerial

arkadaşlar 2013 1.3 dizel opel corsa essentia arabamı bakıma götüreceğim. istanbul anadolu yakasındayım. rampalardan geçerken arabadan gıcırtı sesi geliyor. sanırım amartisörler değişmesi gerekecek. ayrıca balata ve dizel filtresini geçen bakımda değiştirmedim. bunun yanında standart yağ değişimi, hava filtresi falan değişimler olacak.

nereye gitmemi önerirsiniz? fiyat ne kadar olur tahmini olarak?
    Gıcırtı konusunda çözüme ulaştınız mı? Aynı sorun bende de var.

Birde benim corsa süspansiyon yönünden diğer araçlara göre(başka marka model) sert geliyor sizin araçlarınız da da durum böyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Gıcırtı konusunda çözüme ulaştınız mı? Aynı sorun bende de var.

Birde benim corsa süspansiyon yönünden diğer araçlara göre(başka marka model) sert geliyor sizin araçlarınız da da durum böyle mi?

Alıntıları Göster
    benim 13 mü 15 bin km de mi ne aynı gıcırtı yüzünden arka amortisörler garantiden değişti, çözüm olmuyor yine geliyor

baktırın ama değişmesi çözüm olmuyor

şuan 60 bin km de yeni bir ses türedi şıngırtı tarzı, garip bir ses var bende de şuan
  • Corsa D 2013 1.2 Benzinli Manuel 75.000 km bakımına indirimli 640 tl ödedim. Yetkili serviste yaptırdım.
  • fiyatı fazla geldi. Ne gibi işlemler yapıldı ?

en son 349 tl ile 500 tl ye kampanya mesajı gelmişti bana hala devam ediyordu ama ağustos ayında kaldırmışlar mıdır bilemedim
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.