Şimdi Ara

CoronaVirus asisini Turkiye bulacak gibi geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Icimde bir his var neden bilmiyorum ama CoronaVirus asisini Turkiye bulacak gibi geliyor . Yani evet devletin bilimle vs pek katkisi ve ilgisi yok ama icimde bir ses Turk bilim adamlari bulacak diyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEKNIGHT -- 7 Nisan 2020; 23:26:27 >

• Üfüreyim de bulsunlar (Türkiyede Bilim Adamı Var Mı ? - %99 Yabancı Kaynakları Türkçeye Çevirerek Prof Oluyor)

ÖRNEK

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 1959 yılında Konya’da doğdu.
    1982 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Demir, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı ve daha sonra İngiltere'deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi'nde doktorasını yaptı.

İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan Demir, İTÜ'de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasında yer alıyor.

İki çocuk babası olan Demir, İngilizce ve Almanca biliyor. Büyük kızı Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi'nde öğrenci, diğeri ise bu yıl üniversite sınavlarına girdi ve ablasıyla aynı okulu kazandı. Demir'in eşi de diş hekimi.

Tekstil alanında birçok projede danışmanlık yapmış ve TÜBİTAK'ta birçok proje yürütmüştür.

Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın ÖSYM Başkanlığından istifa etmesinin ardından, ÖSYM Başkanlığı'na İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Demir vekaleten görevlendirildi.

Adamın Gerçek Mesleği : ?

bu ülkeler dışında bulan olmaz

Çin
    Almanya
    Japonya
  • Üfüreyim de bulsunlar (Türkiyede Bilim Adamı Var Mı ? - %99 Yabancı Kaynakları Türkçeye Çevirerek Prof Oluyor)

ÖRNEK

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 1959 yılında Konya’da doğdu.
    1982 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Demir, aynı bölümde yüksek lisansını tamamladı ve daha sonra İngiltere'deki Loughborough Teknoloji Üniversitesi'nde doktorasını yaptı.

İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü yapan Demir, İTÜ'de Tekstil Mühendisliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri arasında yer alıyor.

İki çocuk babası olan Demir, İngilizce ve Almanca biliyor. Büyük kızı Yeditepe Diş Hekimliği Fakültesi'nde öğrenci, diğeri ise bu yıl üniversite sınavlarına girdi ve ablasıyla aynı okulu kazandı. Demir'in eşi de diş hekimi.

Tekstil alanında birçok projede danışmanlık yapmış ve TÜBİTAK'ta birçok proje yürütmüştür.

Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın ÖSYM Başkanlığından istifa etmesinin ardından, ÖSYM Başkanlığı'na İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Demir vekaleten görevlendirildi.

Adamın Gerçek Mesleği : ?

bu ülkeler dışında bulan olmaz

Çin
    Almanya
    Japonya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 7 Nisan 2020; 19:37:12 >

• Taharet musluğundan sonra korona aşısını da biz bulacağız inşallah.
    Kafir Avrupa temizlik ve bilim görsün.
  • Bugun gazetede bir yazı gördüm virüs şu kadar süre sonra canlılığını kaybediyormuş. Ulan zaten virüs canlı değil ki.

Virüs zaten canlı olmadığı için aşı geliştirilmesi imkansız gibi birşey.

İnsanoğlu herşeye çözüm üretebilseydi ölümsüzlüğü bulurdu. Kendini yaratabilirdi. Allahın yaratmasına da ihtiyacı olmazdı.

Dünyada hiv in daha aşısı bulunamamış haberiniz varmı ?
  • Türkiye de ki profların ilk önce bu kibirliliği bırakması lazım. Yok bu uzmanıyım bilmem ne uzmanıyım bir de kendi aralarında ben biliyorum sidik yarışması yok mu.. Bu kibirlileri görünce bizimkiler aşıyı bulursa havaya ateş açarlar herhalde ben buldum diye
  • Yalnız bunun varsayımı bile bazı kişileri sinirden çılgına döndürmüş yukarıdaki birkaç mesajda da görüyoruz
  • Hadi inşallah diyelim olur mu olur la
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Bugun gazetede bir yazı gördüm virüs şu kadar süre sonra canlılığını kaybediyormuş. Ulan zaten virüs canlı değil ki.

Virüs zaten canlı olmadığı için aşı geliştirilmesi imkansız gibi birşey.

İnsanoğlu herşeye çözüm üretebilseydi ölümsüzlüğü bulurdu. Kendini yaratabilirdi. Allahın yaratmasına da ihtiyacı olmazdı.

Dünyada hiv in daha aşısı bulunamamış haberiniz varmı ?
    Temel bilimlerden bu kadar uzak konuşmanız ne kadar üzücü. Bu sizin değil eğitim sisteminin bir suçu.
  • Mordecaí kullanıcısına yanıt
    Varsa aksini ispatın yazabilirsin. işkembeden konuşmakla olmaz.

Yazdıklarma ufak bir destek. Bilgi edinirsin biraz. HIV aşısının başarısız olması üzerine denemeler durduruldu.https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-51370140

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 8 Nisan 2020; 14:57:58 >
  • quote:

Varsa aksini ispatın yazabilirsin. işkembeden konuşmakla olmaz.

Yazdıklarma ufak bir destek. Bilgi edinirsin biraz. HIV aşısının başarısız olması üzerine denemeler durduruldu.https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-51370140
    Matematik, fizik, kimya, biyoloji ve astronomiyi kapsayan bilimler topluluğuna temel bilimler denir.

Tartışmaya girmiyorum, teşekkürler.
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    Canlılığı kaybetme yapısının bozulması anlamında söyleniyor. Virüse karşı aşı geliştirilmesi imkansızsa şimdiye kadar nasıl geliştirildi?
  • dünyada hangi virüslere karşı aşı geliştirilmiş ? bilmediğimden soruyorum. kaynak göstererek paylaşırsan bende öğrenmiş olurum.
  • sissil S kullanıcısına yanıt
    https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/vaccines-list.html
  • Bunların hangileri virüs hangileri bakteri ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/vaccines-list.html
    Bu listedeki Adenovirus, Hepatitis A, Hepatitis B, Human Papillomavirus (HPV), Seasonal Influenza (Flu), Measles, Mumps, Polio, Rabies, Rotavirus, Smallpox, Yellow Fever viral hastalıklar olup, beşeri hekimlikte kullanılan aşıları bulunmaktadır. Veteriner Hekimlikte daha onlarca viral aşı bulunmaktadır.
  • Bilim ve teknoloji ilmek ilmek sabirla, ozenle, emekle islenerek uretilir. Oyle icten gelen ses ile uretilseydi marsa koloni kurmustuk zaten.
  • Eminim şu süreçte kimse bu aşının türkiye tarafından bulunmasını istememek gibi birşey düşünmez.Bu bela zengin fakir akp li chp li farketmeden herkesi vuruyor.Ama sırf hisleri ile temennilerle bu iş olmaz.İnsanlar şu birçok şeyi eleştiriyorsa memleketini sevmediklerinden değil hergün ekranlarda şunu yaptık bunu yaptık biz en iyisiyiz kesin yaparız deyip işlerin daha da kötüye gitmesi yüzündendir.Virüs türkiyeye gelmeden önce bizden iyi adımlar atan yok,en iyi işleri hükümetimiz yapıyor,bizi teğet geçecek vs ..dediler ama şu an lanet olsun ki dünyada 9. sıradayız.
  • örnek olarak Adenovirüs aşısı canlı Tip 4 ve 7 adenovirüslerini
    içerir. Adenovirus aşısı bu iki virüs çeşidinin neden
    olduğu hastalıkların çoğunu önleyecektir.
    Adenovirüs aşısı ağızdan aynı anda alınan iki tablet
    halindedir. Tabletler çiğnenmeden veya ezilmeden
    bütün halinde yutulmalıdır.

Hepatit B aşısı ve tedavisi
    Geliştirilen aşılar sayesinde hepatit B önlenebilir bir hastalıktır. Aşının koruyuculuk oranı % 90 oranındadır.

İki marka rotavirüs aşısı mevcuttur. Bebeğiniz hangi aşının
    verildiğine bağlı olarak 2 veya 3 doz alacaktır.
    Aşı dozlarının uygulanması şu aylarda önerilir:
     İlk doz: 2 aylık
     İkinci doz: 4 aylık
     Üçüncü doz: 6 aylık (gerekirse)
    Çocuğunuz ilk doz rotavirüs aşısını 15 haftalıktan önce; son
    dozunu 8 aylık olana kadar almalıdır. Rotavirüs aşıları diğer
    aşılarla aynı zamanda güvenli bir şekilde verilebilir.
    Rotavirüs aşısı alan neredeyse tüm bebekler şiddetli rotavirüs
    ishaline karşı korunacaktır. Ayrıca bu bebeklerin çoğunda
    rotavirüs ishali hiç olmayacaktır.

bütün hastalarda yüzde 100 işe yaramıyor doğrumudur ?

• quote:

örnek olarak Adenovirüs aşısı canlı Tip 4 ve 7 adenovirüslerini
    içerir. Adenovirus aşısı bu iki virüs çeşidinin neden
    olduğu hastalıkların çoğunu önleyecektir.
    Adenovirüs aşısı ağızdan aynı anda alınan iki tablet
    halindedir. Tabletler çiğnenmeden veya ezilmeden
    bütün halinde yutulmalıdır.

Hepatit B aşısı ve tedavisi
    Geliştirilen aşılar sayesinde hepatit B önlenebilir bir hastalıktır. Aşının koruyuculuk oranı % 90 oranındadır.

İki marka rotavirüs aşısı mevcuttur. Bebeğiniz hangi aşının
    verildiğine bağlı olarak 2 veya 3 doz alacaktır.
    Aşı dozlarının uygulanması şu aylarda önerilir:
     İlk doz: 2 aylık
     İkinci doz: 4 aylık
     Üçüncü doz: 6 aylık (gerekirse)
    Çocuğunuz ilk doz rotavirüs aşısını 15 haftalıktan önce; son
    dozunu 8 aylık olana kadar almalıdır. Rotavirüs aşıları diğer
    aşılarla aynı zamanda güvenli bir şekilde verilebilir.
    Rotavirüs aşısı alan neredeyse tüm bebekler şiddetli rotavirüs
    ishaline karşı korunacaktır. Ayrıca bu bebeklerin çoğunda
    rotavirüs ishali hiç olmayacaktır.

bütün hastalarda yüzde 100 işe yaramıyor doğrumudur ?
    Tıpta %100 yoktur. Eğer böyle bir örnek arıyorsanız, dünyada eradike edilen tek hastalık olan çiçek hastalığını okuyabilirsiniz. Çiçek aşısı sığır çiçeğinden izole edilen virüsün patatese ekilerek zayıflatılmasıyla elde edilmiştir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.