Şimdi Ara

COROLLAMI CİVİCMİ ? ACİL YARDIM LÜTFEN..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.el bir araç almayı planlıyorum..Bütçem 38000-41000 arası...

Düşündüğüm 2 araç var..

1.Toyota Corolla 1.6 Elegans modeli 2009-2010 model arası
    2.Honda Civic 1.6 Elegans 2009-2010 model arası...

Aslında bu bütçeme göre Volkswagen Jetta 1.2 TSİ da düşünebilirdim ancak çekişinin iyi olmadığa dair yazılar okudum..

Kullanıcı olup tecrübeleri olan arkadaşlardan bilgi yardımı rica ediyorum...Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jans21 -- 12 Aralık 2012; 13:56:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jans21

Arkadaşlar merhaba..

2.el bir araç almayı planlıyorum..Bütçem 38000-41000 arası...

Düşündüğüm 2 araç var..

1.Toyota Corolla 1.6 Elegans modeli 2009-2010 model arası
    2.Honda Civic 1.6 Elegans 2009-2010 model arası...

Aslında bu bütçeme göre Volkswagen Jetta 1.2 TSİ da düşünebilirdim ancak çekişinin iyi olmadığa dair yazılar okudum..

Kullanıcı olup tecrübeleri olan arkadaşlardan bilgi yardımı rica ediyorum...Saygılarımla...

Jetta nı çekişi iyi değilmiymiş, çok komik. Bence jetta, diğer ikisi arasında civic derim. Bende 2008 premium var değiştirirsem jetta veya yine civic alırım sanırım.
  • İki düğme tweed ceket mi seversiniz? Yoksa pırıltılı kumaştan dar kesilmiş 3 düğme ceket mi?
  • corolla
  • Özellikle mi benzinli almayı düşünüyorsunuz acaba?

O rakamlara corolla'nın dizeli de rahat rahat alınıyor çünkü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla dizeller sanki bütçemi aşıyor gibi..Elegans modelleri için söylüyorum..Tabi dizel olursa daha iyi olur elbette...

Genel olarak araçların konforu,rahatlığı,sessizliği,performansı ve sorunsuzluğu açısından değerlendiriyorum..Kıyaslama yaparken kullanıcı yorumları önemli çünkü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: oldsalt

İki düğme tweed ceket mi seversiniz? Yoksa pırıltılı kumaştan dar kesilmiş 3 düğme ceket mi?

Anlayamadım Sn oldsalt ne demek istediğinizi ? Bilginiz ve görüşünüz varsa lütfen direk paylaşın...
  • quote:

Corolla dizeller sanki bütçemi aşıyor gibi..Elegans modelleri için söylüyorum..Tabi dizel olursa daha iyi olur elbette...

Genel olarak araçların konforu,rahatlığı,sessizliği,performansı ve sorunsuzluğu açısından değerlendiriyorum..Kıyaslama yaparken kullanıcı yorumları önemli çünkü..

Araçların benzinli modellerie birbirlerine yakın sayılır.
    Sorunsuzluk ve performans açısından da yakın sayılırlar birbirlerine.
    Civic'in daha sportif duruşu var ve yola daha yakın gidiyorsunuz, arabanın genel ebatları corollaya göre biraz daha küçük olduğu için iç hacim genişliği corollada fazla olabilir. Bu da beraberinde konforu ve rahatlığı getirir diye düşünüyorum.
    Fakat ben alacak olsam civic alırdım ve biraz daha sportif görünüm için paraya kıyıp mugen body kit taktırırdım.

• ikiside çok benzer araçlar hangisinin şekli şemali hoşunuza gidiyorsa onu alın derim, çok kilometre yapılmadıkça dizelle uğraşmaya gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikisi arasında pek bir fark yok. hangisinin kasası ilginizi çekiyorsa onu alın derim.
  • Otomatik vites istiyorsaniz tereddütsüz civic, diğer hususlar göreceli ve net bir üstünlük yok bence

• Honda Civic'de Toyota Corollada ikiside sorunsuz uzun süre binilebilecek araçlar hangisinin temizini bulursanız hangisi içinize sinerse onu alın.
  • az km yapmış iki araçtan bir modelin denk gelmesine çalışıcam o zaman..teşekkürler tüm arkadaşlara...
  • quote:

Corolla dizeller sanki bütçemi aşıyor gibi..Elegans modelleri için söylüyorum..Tabi dizel olursa daha iyi olur elbette...

41bine çıkabiliyorsanız 1.33 corolla alın.
    1.6yla arasında abartılı bir fark yok çekiş ve performans olarak.
    sadece birinin 3le çıktığı rampayı diğeriyle 4le çıkıyorsunuz.
    0km araca binmenin keyfi başka olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

41bine çıkabiliyorsanız 1.33 corolla alın.
    1.6yla arasında abartılı bir fark yok çekiş ve performans olarak.
    sadece birinin 3le çıktığı rampayı diğeriyle 4le çıkıyorsunuz.
    0km araca binmenin keyfi başka olur.

Haklısınız :) 0 km araç daha iyi..Ancak 1.33 ler donanım olarakta zayıf kalmış..İncelemiştim o aracı..temiz bir 2.el elegans modelini tercih ederim....Teşekkürler yinede....

• 1. Jetta
    2. Corolla

• quote:

araçlara donanım ekletebiliyorsunuz bu arada.
    opsiyonel donanım denilen bir şey var:)
  • İki araç arasında Civic in motoru biraz daha rahat devirlenir, sesi de daha iyidir, iç mekanı daha geniştir ve malzemeleri biraz daha kalitelidir.

Corolla motoru yüklüyken - yokuşta biraz daha iyidir, yol sesi biraz daha azdır sorunsuzlukta ciddi bir fark olmasa da biraz daha iyidir.

Tüketim olarak Corolla ile ortalamanın üzerine çıkmak zordur, Civic ağır şartlarda daha fazla yakabileceği gibi sakin kullanımda daha ekonomik de olabilir.
  • quote:

az km yapmış iki araçtan bir modelin denk gelmesine çalışıcam o zaman..teşekkürler tüm arkadaşlara...

iki araçtan hangisini alsanız pişman olmazsınız. daha önce corolla kullandım yalıtım haricinde hiçbir sıkıntısı yoktu. dizele hiç gerek yok her ikisi de lpg'ye son derece uyumlu.
    1.2 veya 1.3 c segmenti tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

İki araç arasında Civic in motoru biraz daha rahat devirlenir, sesi de daha iyidir, iç mekanı daha geniştir ve malzemeleri biraz daha kalitelidir.

Corolla motoru yüklüyken - yokuşta biraz daha iyidir, yol sesi biraz daha azdır sorunsuzlukta ciddi bir fark olmasa da biraz daha iyidir.

Tüketim olarak Corolla ile ortalamanın üzerine çıkmak zordur, Civic ağır şartlarda daha fazla yakabileceği gibi sakin kullanımda daha ekonomik de olabilir.

Çok teşekkür ederim bilgiler için...Corolla daha ağır basıyor gibi benim için şu an...Tek handikapı yeni kasaya geçişiyle birlikte olası değer kaybı...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.