Şimdi Ara

Corolla 1.33 yazılım?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kısa bilgi geçeyim, 1.33 motor yaris e yakışıyor, diğer kasaları kaldırmakta zorlanıyor.

İlla ki bir geliştirme yapılacak ise ki yazılım Atmosferik motorların geliştirilmiş versiyonu olan Turbo yada Süper destekli atmosferik motorlara daha yüksek performans alınıyor.

Ama bu demek değil ki yapılmıyor.

İridyum buji
    Açık hava yada kutu içi spor filtre
    Egzos
    Bunlardan sonra yazılım atılması daha mantıklı olacaktır ki bunlarla birlikte 15-20 anca alınır.

Hee bir canavar çıkarırsın parayı bastırdiktan sonra ama stahe 2 stage e e girer ona yapacağın harcama ile de zaten daha yüksek motora geçiş yapılır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Dog -- 26 Şubat 2023; 1:48:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • T-Dog kullanıcısına yanıt

99hp ise 107hp'lere anca çıkar bu şekilde.. o da 7000 devirlerde belki üstünde.

Yani günlük kullanımda hiç bir fark hissedilmez.

Turbo supercharger gibi daha ciddi bir şey bile yapmak imkansıza yakın çünkü bu motorla daha önce bu işlere girişmiş bir deli bulunamayacağı için, neyi nasıl yapacağınızı ancak deneme yanılma ile bulacaksınız.. örneğin bir 1.6 honda motoru gibi altı üstü bilinen, daha önce her halt yapılmış bir motor değil.. örnek alacağınız proje yok ortada..

Bu da korkunç bir zaman ve bütçe israfı demek. ha batarsın ama bu motorda tek olursun, kapağa çıkarsın bonusu o olur.

Neticede bu motora yapılan her yatırım sokağa atılan para demektir.. performans isteyen daha üst motorlara geçmelidir.

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

en az 1.8 :)

• 1.33 ve 148 tork hmm tamam

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hoksi kullanıcısına yanıt

128nm, 148 değil.

• Atmosferik araçtan "sadece" yazılım atarak güç elde edemezsin. Belki 1-2 beygir edersin. Yani sadece yazılım atarak 15 beygirmiş 20 beygirmiş atmosferik bir araç için imkansız.

• yasinmurat.06 Y kullanıcısına yanıt

Ek bilgi oslun diye yazıyorum, GDI motorlu araçlara 2001 hava akışmetre de ve hava emişte ne gibi değişiklikler yapıldı hatırlamıyorum (en fazla yazılım + filtre + hava girişi ggenişletilmiş olabilir yalan olmasın) 5-10 yada 10-15 beygir alındı.

not: GDI lar da atmosferik ama kara düzen dizel mantığı ile yapılmış narin benzinli motorlardır. Mühendislik apayrı bir ders , dinleti konusudur.

Sözün özü 1.33 motora konu sahibi arkadaş ancak dediğimi yapacak ki bir nebze rahatlasın o da diğer arkadaşın dediği gibi üst devirlerde ki benim için üst devir önemli misal

yada daha yüksek hacimli veyahut turbo atmosferiklere geçiş.

• Yapılabilecek en iyi şey aracın ağırlığını azaltmak.

Stepne, kriko vs sökülebilir. Lastik, jant daha hafif, ince ve küçük boya geçilebilir.

Yine memnun etmezse satıp performanslı araç alınır.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Performanslı araç mantıklı ama insan rahat durmuyor ki :D

Hadi vtec aldın diyelim vtec den büyük vti var :)

Hadi vti geçtim amerikan honda motorları var 3.0 - 3.5 v6 honda :)

eee hadi o kadar yüksek motor olmasın napalım k24 2400 vtec alalım ama onu da mivec e çevirelim :)

• T-Dog kullanıcısına yanıt

Biz Türkiye'de yaşıyoruz hocam :) Siz farklı bir yerde mi yaşıyorsunuz?

1.33 corollanın performansı yetmiyorsa çare 1.6 corolla, 1.33 megane vs. Keyif önceliği olan zaten 1.33 corolla almazdı :)

Türkiye de elimizden geldiğince :)

Auris e bile o motor düşük 1.33 motor ancak yaris yada daha küçük sınıf araçlar için birebir az yaksın çok kaçsın hızlı uzasın :)

• egzoz temizleyince 30 beygir mi? deliğe sok gitsin deterjanı.

• Turbo uydurup takıyorum, silindir hacmini genişletiyorum gibi fiziksel müdahaleler harici performans artışı olacağını sanmam. Yazılım ile enjeksiyonlara fazla yakıt göndermek mümkündür ama bu yakıtı harmanlayacağın hava oranını göndermezsen araç sadece fazla yakmış olur. Ama bu yazılımı turbo takarak yaparsan yada mevcuttaki turboyu büyüterek yaparsan araç gerçekten güç kazanır.

Hem güç artışı, hem yakıt tasarrufu aynı anda imkansız.

Ha ben tortu temizliyorum, araç rahat hava almaya başladığı için hava yakıt oranını orjinal değerlere döndürerek güçten düşmüş arabayı orjinal haline geri döndürüyorum derse inanılma payı yüksek olur. Bu haliyle küllü yalan yani. Fizik kuralları belli.

Hocam şuanki butcemle km si az 1.33 Corolla veya 1.4 egea ya yetiyor . Performans olarak hangisini önerirsiniz

• mhmmd.dmr20 M kullanıcısına yanıt

Egea

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beygirleri kaç 1.33 lük 99-100 beygir 1.4 lük egeanın beygiri kaç

bir de araç nerelere de kullanılacak, sedanlar da en az 1.6 tavsiyem ama elden birşey gelmiyor ise beygir gücü ve motor hacmi hangisinin daha fazla ise

• katalizör iptali hava filtresini uzatıp daha iyi hava çekebileceği yere konumlandırmak 10w40 değil de 5w30 yağ kullanmak (vvti selenoidlerini değiştirmek) bu araca yazılım yapılıyorsa yakıt haritasını değiştirmek bunlara hissedilir bir fark olur ama değer mi bilmem satıp 1.6 diyenler lpgli 1.6 sağır kalmışsa gitmiyor ki

• mosasaurus kullanıcısına yanıt

Hemen hemen araca yazılım yapılıyor iş ki direkt yazılım atmak yerine hava filtresi buji egzost vsler yapıldıktan sonra yazılım atılsın, ama sedana da küçük motor gitmiyor ya hb lerde kullanılan motorlar sedanlar da olmuyor.

1.33 çok güzel motor da işte corolla da olması can sıkıcı.

Egea nın dizel şirket arabalarını kullanmıştım ilk çıktığı yıllar hala ega ya önyargılıyımdır o yüzden.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.