Şimdi Ara

COOLER MASTER SEIDON 120V Ses Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
4.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün elime geçen ürünü hemen taktım fakat şöyle bir sorun var. Stok FX-8530 fandan daha gürültülü çalışıyor şuan hatta baya gürültülü çalışıyor. Yapmam gereken ayarla mı var yoksa ters takdığım birşeyler mi?

• Sonuç ne oldu?
    Sitede COOLER MASTER Türkiye yetkilisi var. Çok ilgili birisi. ona bir danış derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibartan

Arkadaşlar bugün elime geçen ürünü hemen taktım fakat şöyle bir sorun var. Stok FX-8530 fandan daha gürültülü çalışıyor şuan hatta baya gürültülü çalışıyor. Yapmam gereken ayarla mı var yoksa ters takdığım birşeyler mi?

Merhaba,

120V nin fanı 2400rpm , eğer ayar yapmadan kendi haline bırakırsanız seli çalışır. bios altından smart fan kontolu enable yapın , ürün sessizleşecektir, veya max 1500 rpm olsun gibi bir ayar yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Arkadaşlar bugün elime geçen ürünü hemen taktım fakat şöyle bir sorun var. Stok FX-8530 fandan daha gürültülü çalışıyor şuan hatta baya gürültülü çalışıyor. Yapmam gereken ayarla mı var yoksa ters takdığım birşeyler mi?

Merhaba,

120V nin fanı 2400rpm , eğer ayar yapmadan kendi haline bırakırsanız seli çalışır. bios altından smart fan kontolu enable yapın , ürün sessizleşecektir, veya max 1500 rpm olsun gibi bir ayar yapabilirsiniz.
    anakart üzerinde cpu fanda takılıysa otomatik ayar yapması gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

eğer cpu fan için smart fan kontrol disable yapmışsanız en yüksek devirde çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

Orijinalden alıntı: davedevil

eğer cpu fan için smart fan kontrol disable yapmışsanız en yüksek devirde çalışır.

Alıntıları Göster
    Hızlı çalışma problemini çözdüm. Bu seferde normal çalışırken sanki bir şeye sürtüyormuşcasına ses çıkmaya başladı. Neredeyse değiştirdiğime pişman oldum amma sorun çıkardı. Şimdide bunu çözmek için uğraş dur. Sıkıntılı bir ekipman doğrusu.

• zibartan kullanıcısına yanıt
    Çözebileceğiniz bir sorun değil 2 tane aldım 2 side aynı sorunluydu. İade edebiliyorsanız edin bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N0thingLose

Çözebileceğiniz bir sorun değil 2 tane aldım 2 side aynı sorunluydu. İade edebiliyorsanız edin bence.
    Hocam baya bir söktüm, çıkardım, parçaladım ama yaptım sonunda şuan iyi çalışıyor. Bu sorunlar olmasa iyi bir ekipman ama bu sorunları herkes benim gibi uğraşıp çözemiyor, işte buda büyük dert.
  • quote:

Hocam baya bir söktüm, çıkardım, parçaladım ama yaptım sonunda şuan iyi çalışıyor. Bu sorunlar olmasa iyi bir ekipman ama bu sorunları herkes benim gibi uğraşıp çözemiyor, işte buda büyük dert.

sorununuz şu anda halen devam ediyor mu? söküp taktım demişsiniz içini açarak sürten bir parçaya müdahalede mi bulundunuz yoksa sistemden söküp tekrar mı taktınız sadece?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 13 Nisan 2014; 23:43:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

quote:

sorununuz şu anda halen devam ediyor mu? söküp taktım demişsiniz içini açarak sürten bir parçaya müdahalede mi bulundunuz yoksa sistemden söküp tekrar mı taktınız sadece?

Şuan için sorun yok. Fan kısmını söktüm sadece eğer sizde de bu sıkıntı varsa ve pek anlamam bu işlerden diyorsanız bence garantiye vermek en iyisi.

• quote:

quote:

quote:

Şuan için sorun yok. Fan kısmını söktüm sadece eğer sizde de bu sıkıntı varsa ve pek anlamam bu işlerden diyorsanız bence garantiye vermek en iyisi.

anladım teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım teşekkürler

Alıntıları Göster
    konu hortlattım kusura bakmayın arkadaşlar fakat , benimde radyatorden bir ses geliyor , ilk dönemler yoktu bir seneyi buldu alalı radyatorden evi kaplayan bir ugultu sesi çıkmaya başladı , garantiside var ama kadlırıp çöpe atacagım en iyisimi kimi görsem bu üründe aynı dertten müzdarip , CM den sıvı sogutucu almakla hata ettik galiba , araştırmadan almıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: SefirEmre

konu hortlattım kusura bakmayın arkadaşlar fakat , benimde radyatorden bir ses geliyor , ilk dönemler yoktu bir seneyi buldu alalı radyatorden evi kaplayan bir ugultu sesi çıkmaya başladı , garantiside var ama kadlırıp çöpe atacagım en iyisimi kimi görsem bu üründe aynı dertten müzdarip , CM den sıvı sogutucu almakla hata ettik galiba , araştırmadan almıştım

Eğer hırıltı bazen kesiliyor bazen geliyorsa, yani kesilme ihtimali var ise, MSI afterburn'ü kurmanı tavsiye derim. Fan kendi hızını kendisi ayarladığı zaman yok yere gürültü ve 3 fanı farklı hızda döndürerek gereksiz ses çıkarıyor. MSI afterburn iyi bir çözüm. Birde vidaları kontrol etmeni öneririm. Eğer vidalarda gevşeme var ise oluşan dengesizlikte ses çıkarır.

• Bence ikitane fan al corsair 120 gibi sorunsuz kullan. Fiyati biraz tuzlu gibi ama en performansli fan bu bence. Ikitane al tak. Anakarttan hizlarini dusur biraz omurluk kullan fanlari.

Not:hic bir firma bu urunlere sessiz fan koymuyor. Bi corsair var oda kontrolcu koyuyor. Iyide dusunmusler.
  • Cooler master sogutucu alirsam elim kirilsin !!! Bu ne yaaa 120m modelini aldim, basima bela ettim. Uzak durun arklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baldas

Cooler master sogutucu alirsam elim kirilsin !!! Bu ne yaaa 120m modelini aldim, basima bela ettim. Uzak durun arklar

Aynen. Bu modeli tavsiye etmiyorum
  • quote:

nasıl çözdünüz acaba anlatır mısınız?
  • BoğazınAtmacası kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle bendeki sıkıntı iç vidaların iyi ve dengeli sıkılmamasından ileri geliyordu. O yüzden bütün vidaları kendim söküp tekrar vidaladım. Bu sorunlardan bir tanesi. Birde pompa ve fan pinlerini yanlış takarsanız pompa ses yapıyor.

Size tavsiyem önce pompa ve fan pinlerinin yerlerini değiştirin eğer ses kesilmez ise sıkıntı vidaların sıkı ve dengeli sıkılmamasından ileri geliyordur. Vidaları tek tek kontrol edin. Hala sıkıntı devam ediyorsa yetkili servise başvurun.
  • zibartan kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bugun degistirdi aldigim yer. Su an bir problem yok. Fakat uzak durmalarini oneririm gene :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoğazınAtmacası

Tesekkurler bugun degistirdi aldigim yer. Su an bir problem yok. Fakat uzak durmalarini oneririm gene :)
    Evet maalesef bu üründen sonra cooler master artık ilk seçimim olmayacak orası kesin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.