Şimdi Ara

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
898
Cevap
16
Favori
38.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Anladım ilginize teşekkürler. Daha önce Gold ile hiç iyi tecrübeler yaşamadım. Paramın üzerine bile yattılar ve alamadım. Başımın gözümün sadakası olsun dedim bende. Bu kadar disiplinsiz kötü bir firma yoktur bence Türkiye'de.

Farklı firmalara da gönderecek misiniz acaba ürünleri?
  • Yurtdışında yapılmış bir 120v testi
    http://dvtests.com/?p=14425

yakında Türkçe incelemelerimiz de olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Anladım ilginize teşekkürler. Daha önce Gold ile hiç iyi tecrübeler yaşamadım. Paramın üzerine bile yattılar ve alamadım. Başımın gözümün sadakası olsun dedim bende. Bu kadar disiplinsiz kötü bir firma yoktur bence Türkiye'de.

Farklı firmalara da gönderecek misiniz acaba ürünleri?

Vatan ve İnventusta bir süredir 120M satıldığı için sanırım o ürüne fokus olmak istiyorlar ama zamanla 120v de alacaklardır. Goldda sadece pahalı olan 120XL olduğu için, daha uygun fiyat segmentindeki açığı 120V ile kapatmakta daha önce davrandılar.
  • teşekkür ederim geçen hafta cumartesi aldım ürünü ama vakit bulup hala takıp kullanamadım bu hafta sonu takıp kullanmayı düşünüyorum tabiki sizler ile paylaşırım düşüncelerimi ve resimleri memnun kalırım diye düşünüyorum stok fandan iyidir heralde

@FoxPark
  • Dün itibariyle geldi ürün ve montajını yaptım. Öncelikle şunu söylemeliyim Corsair R400 kasa kullanıyorum ve egsoz fan noktasındaki plastik contaları çıkarmazsanız vida yeterli uzunluğu sağlamıyor o yüzden titreşim giderici contaları sökmek zorunda kaldım. CoolerMaster in kurulum filmindeki gibi Arkadan hava alacak önden çekecek şekilde Push/Pull şeklinde iki fan taktım. Bios dan herhangi bir voltaj vs vermedim auto sadece çarpanı yükselterek i5 3570k 4.4 GHZ e çektim prime 95 tesinde 30 dk sonunda maximum sıcaklık min50-max70 ortalama 65 derece olarak sonuçlandı. Boşta 20-25 derece arası duruyor. Yük altında çok sesli gerçekten ancak oyunlarda fazla bir problem teşkil etmiyor. BF4 oynadım 60 derece civarında geziniyor. Daha önce su soğutma kullanmamıştım ürün resimine nazaran daha kaliteli görünüyor. Ürünü takarken biraz problem yaşadım ancak çok da zorlandığımı söyeyemem. Yani genel olarak fiyatına göre iyi bir ürün diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 5 Aralık 2013; 11:06:19 >

• realturk kullanıcısına yanıt
    "egsoz fan noktasındaki plastik contaları çıkarmazsanız vida yeterli uzunluğu sağlamıyor o yüzden titreşim giderici contaları sökmek zorunda kaldım"

İşte burası çok önemli bir nokta. Çünkü aynı durumu bende yaşadığım için söktüm. Yalnız ben şöyle bir çözüm buldum. Daha önce elimde bulunan hdd yuvasındaki contaların sadece üstünü keserek vidayı içinden geçirip yuvaya oturttuktan sonra radyatöre montajlayabildim.

Testlerinize ait ekran görüntüleri ile kasa resimlerini paylaşırsanız sevinirim.

Tekrar hayırlı olsun.
  • COOLER MASTER HAF X 942 kasa ve sıvı soğutma almak istiyorum. CORSAIR HYDRO SERISI™ H100I, COOLER MASTER SEIDON 240M, THERMALTAKE WATER 3.0 EXTREME arasında karar vermede zorlanıyorum. Sağlamlık ve soğutmada hangi model daha iyidir? Seidon 240M'nin diğerlerine üstünlüğü var mı?
  • Kasa Corsair 500R, İşlemci PhenomII 1090T 3.2 ghz 4.0 GHZ kullanıyorum. İşlemci soğutucu TunqiTower120 Extreme Aida64 testinde 46 derece civarı, Prime95'te 56 derece civarı sıcaklık değerleri (tam hatırlamıyorum ama ortam sıcaklığı ya 27-28 derece iken aldığım değerlerdi yada 22 derece). Seidon 240M, 120XL'a geçtiğimde sizce bu değerlerde kaç derece düşüs olur? Sıvı soğutmaya geçmeye değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknkck

COOLER MASTER HAF X 942 kasa ve sıvı soğutma almak istiyorum. CORSAIR HYDRO SERISI™ H100I, COOLER MASTER SEIDON 240M, THERMALTAKE WATER 3.0 EXTREME arasında karar vermede zorlanıyorum. Sağlamlık ve soğutmada hangi model daha iyidir? Seidon 240M'nin diğerlerine üstünlüğü var mı?

Merhaba,

Bu hafta Seidon 240m ile ilgili bir incelememiz olacak, karar vermenize yardımcı olabilir. Size linki gönderirim.
  • Konun başında 4,2 de prime 95 testindeki sıcaklıklara bakabilirsiniz. Fikir edinmeniz açısından. Ayrıca kaç derece düşüş olması konusunda kimse net bir rakam belirtmez. Bu değerler kasanın hava sirkülasyonuna, ortam sıcaklığına, vb durumlarda önemli.
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    İşyerindeyim maalsef resimleri açamadım. Akşam bakarım. Teşekkür ederim cevabınız için.
  • Cooler Master Glacer 240L fena olmuş anladığım kadarıyla swiftech H220 ile aynı sistemmiş,

http://www.hitechlegion.com/reviews/cooling/liquid/37574-cm-glacer240l

swiftech H220,

http://www.swiftech.com/H220.aspx#tab1

• Resim eklemeye ancak vakit bulabildim. Seidon 120M'yi alalı yaklaşık 1 ay oldu. Genel itibariyle memnunum. Kulübe ekleyebilirsiniz.

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler
  • Aramıza hoş geldiniz.

Boşta ve yükteki sıcaklık değerleriniz nedir?

@Commodore_64_

Bilgilendirme için teşekkürler.

@Coolermaster_Türkiye

İnceleme linkini benimle paylaşırsanız konuya ekleyim.
  • Commodore_64_ kullanıcısına yanıt
    Glacer kendi sitesinde yok nereden çıkmış anlamadım? Nepton 280 baya sağlam görünüyor üzerinde ki 140 mm jetflo fanlar ile. Üstelik 120 lik fanlarda takılabiliyor 140lık iyi bir fan bulunamazsa 120 lik iyi bir fan takılabilir.
  • arkadaşlar bende 120m düşünüyorum ama acabalar var kafamda birkaç soru ile giderilebilir bence.yüzlerce kez sorulmuş sorular belki ama.
    öncelikle şu an için işlemcim amd x6 1055t ileride fx 6xxx,8xxx serisi veya 1 sene içinde yeni çıkacak bir soket varsa ona upgrade düşüncem var.

birincisi sıvı soğutmaya çok uzağım.bir kere herşeyden önce bilgisayarın içinde su fikri bana korkutucu geliyor en ufak bir sızıntıda vs kasanın içindeki herşeye elveda demek işten bile değil.bu yersiz bir endişemi yoksa her zaman için bir risk var mı?

ikincisi cm 212 evo ile cm 120 m karşılaştırırsak arada fark var mı,yani değer mi sıvı soğutmaya geçmeye?

üçüncüsü sanırım vatandan alacağım,vatanda intel uyumu verilmiş amd ile alakalı bir veri yok am3 ve sonrasında upgrade yapacağım için am3+ destekliyormu vatandaki?normalde sitesinde baktığımda destekliyor görünüyor ama vatan yeterli bilgi vermediği için muallakta kalmış gibi biraz.

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• FoxPark kullanıcısına yanıt
    Boşta 30 derece, Prime95 tam yük fanlar tam devirde iken 52 derece stok hızlarda kullanıyorum. Normal kullanımımda fanları 800 devire çektim, sıcaklık 60 dereceye çıkana kadar 800 devirde çalışıyor, 61 i görünce 1000 devire çıkıp 1 dakika içerisinde 58-59'a düşürüyor, ve takrar 800 devire dönüyor. Tabi oyun oynarken 50 dereceyi geçmediğim için devamlı 800 devirde çalışıyor. Sessizlik açısından böyle kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

arkadaşlar bende 120m düşünüyorum ama acabalar var kafamda birkaç soru ile giderilebilir bence.yüzlerce kez sorulmuş sorular belki ama.
    öncelikle şu an için işlemcim amd x6 1055t ileride fx 6xxx,8xxx serisi veya 1 sene içinde yeni çıkacak bir soket varsa ona upgrade düşüncem var.

birincisi sıvı soğutmaya çok uzağım.bir kere herşeyden önce bilgisayarın içinde su fikri bana korkutucu geliyor en ufak bir sızıntıda vs kasanın içindeki herşeye elveda demek işten bile değil.bu yersiz bir endişemi yoksa her zaman için bir risk var mı?

ikincisi cm 212 evo ile cm 120 m karşılaştırırsak arada fark var mı,yani değer mi sıvı soğutmaya geçmeye?

üçüncüsü sanırım vatandan alacağım,vatanda intel uyumu verilmiş amd ile alakalı bir veri yok am3 ve sonrasında upgrade yapacağım için am3+ destekliyormu vatandaki?normalde sitesinde baktığımda destekliyor görünüyor ama vatan yeterli bilgi vermediği için muallakta kalmış gibi biraz.

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Bu tarz ürünler kapalı devre oldukları için bir sızıntı olmuyor.

AM3+ uyumludur, vatan yazmayı atlamış olabilir ama ürün CM sitemizdeki ile aynı.

Eğer stok kullanıyorsanız 120M almanıza değer ama eğer şuan 212 evo kullanıyorsanız , onu çıkartıp sıvı soğutmaya geçmek sizin keyfinize kalmış çünkü 212 evo çok iyi bir soğutucu.

• yok stok kullanıyorum yeni soğutucu alacağım ikisi arasında kaldım.
    cevaplar için teşekkürler.biraz daha sıcak bakmaya başladım 120m için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Glacer kendi sitesinde yok nereden çıkmış anlamadım? Nepton 280 baya sağlam görünüyor üzerinde ki 140 mm jetflo fanlar ile. Üstelik 120 lik fanlarda takılabiliyor 140lık iyi bir fan bulunamazsa 120 lik iyi bir fan takılabilir.

Glacer ilk önce Amerikada satılacak, Avrupada satışa sunulmayacak. İlerde duruma göre belki Avrupada da olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.