Şimdi Ara

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
16
Favori
38.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hitleqend

onları denemiştim bir umut ama değişen bişi olmamıştı hepsi disable zaten şu an .aslında üründen memnunum ama bu ses olayı moral bozmuyor değil.

Kullanan diğer arkadaşlarda bize 1400 rpm lik pompa devrinin normal olup olmadığı konusunda bilgi vereceklerdir.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Pompa hızı bende de 1400 rpm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

pompanın hızının biosta 2000rpm civarında gözükmesi lazım, 1400 gözüküyorsa voltajı kısmışsınızdır.

biosu deafault yapıp cpu fan control ve chasis fan kontrolude disabled yaptım ama hala 1400 devir gözüküyor
  • Eısberg bu klübe dahil değil miBir o eksik burada.
  • @darkness13
    Göğsüm kabardı

@hitleqend

Pompa hızları ile ilgili herhangi bir ayar vermedim. Devir hızlarına çok dikkat etmedim ama akşam bakabilirim. Cızırtı çıkartması ilginç. Durumda değişiklikler olmasıyla ilgili bilgileri burada paylaşırsanız bizler açısından da iyi olacaktır.

@mur88

Eisberg model olarak farklı olmasından dolayı. Konu sadece seidon serisi için. Kullanıcılar varsa ve katılmak isterlerse konu başlığı değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FoxPark -- 26 Aralık 2013; 13:26:00 >
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Hocam forumda bildiğim birkaç kullanıcı vardı.Ama konu başlığını değiştirecek kadar bir sayıda değildir.Yinede geri bildiriminiz için teşekkürler.Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FoxPark kullanıcısına yanıt
    Öneren firmayıda söyleyeyim bari Lamptron
  • Bendede 240m var. Yüzde yüz kullanımda ısı değerlerim şu şekilde. Gayet memnunum...

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 26 Aralık 2013; 17:33:54 >
  • eğer zahmet olmazsa bakıp söyleyebilirseniz sevinirim diğer 120 m kullanan arkadaşlarda pompa devrini yazabilirse çok iyi olur
  • 240m kullanıyorum devir 1400 görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitleqend

eğer zahmet olmazsa bakıp söyleyebilirseniz sevinirim diğer 120 m kullanan arkadaşlarda pompa devrini yazabilirse çok iyi olur

Merhaba,

yanlış bilgilendirme için kusura bakmayın başka bir seriye ait pompa özellikleriyle karıştırmışız, 1400 devir Seidon için normal.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    peki anladım şu an için yapılacak en iyi şey ses eldiği zaman pini çıkarıp tekrar takmak olucak herldalde
  • bende açıkçası ilk başlarda beğenmemiştim 120m i ama oc yapınca gayet güzel sonuçlar elde ettim buda şu zamana kadar hep tok fan kullanmam dolayısı ile oldu memnunum şu anda oc ta gayet güzel değerler yakaladım ve stabil kaldım.
  • Muhakkak bir cözüm yolu vardır elbet ama deneme yanılma yolu ile onu bulmak gerekiyor. Kabloyu cıkar tak nereye kadar.

@SUPERMAN

Stok fan beni oc konusunda frenliyordu bu yüzden hava sogutma yerine seidonu f/p oldugu için tercih ettim.

• kesinlikle haklısın stok fan bir yere kadar ve 120m tam fiyat performans ürünü gerçektende
    @FoxPark
  • 212 Evo kullanıp, Sendion 120M 'e geçmek mantıklı mıdır sizce ?
  • Evo ile testlerde aldığınız degerleri ile seidon 120m kullanıcılarının almış olduğu sıcaklık değerleri arasında cok büyük fark yoksa geçmeyin derim.

• Testler çok yakın.Fiyat bazında da çok yakın geldi.Yalnız kasa içinde çok şık duruyor.

Bilgiler için teşekkürler.
  • bu cpu fan error hatasını nasıl yok edeceğiz arkadaşlar silent modda iken hep bu hatayı veriyor normal veya turbo veya diğer modlarda bu hatayı vermiyor sadece silent modda

@FoxPark
  • Kusura bakmayın işten güçten bir de yeni aldığım ekran kartının testleriydi filan derken size bilgi vermeyi unuttum. Bendeki devir speed fan la baktığımda 1400-1440 arasında gidip gelmekte. Cızırtı veya başka bir ses olayı yaşamadım. En son yan kapaktaki 20cm lik fanın üzerine gelen hortum titreşim etkisinden dolayı kulak tırmalayıcı bir tıkırtı çıkarıyordu onu da fark edince bir sorun kalmadı.

@SUPERMAN

Slient Mode da işlemcinin minimum sıcaklık değerini siz manuel olarak mı ayarlıyorsunuz?

Söyle bir tahmin yürütmek isterim. Varsayalım slient mode da işlemci sıcaklığını 20C ye ayarladığınızı ve fan hızınıda 200 rpm le dönsün dediniz diyelim.Bilgisayar ilk açıldığında işlemcinin bariz bir sıcaklığı (oda sıcaklığından dolayı) değeri vardır. Bu yüzden belirlemiş olduğunuz sıcaklık değeri, işlemci sıcaklığının altında olunca fan devri 200 rpm le dönemeyeceği için hata veriyor olabilir.

Diğer bir husus, anakartın biosu güncelmi? Slien Mode da fan devir hızını manuel ayarlayabiliyorsanız şimdiki değerlerin bir kaç basamak üzerine çıkartın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.