Şimdi Ara

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
898
Cevap
16
Favori
38.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler  Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Stok fan kullanıp ta iyi bir soğutucuya geçiş için 120m düşünülebilir. Fiyat ve soğutma konusunda gerçekten başarılı. Ayrıca sıvı kaçırma olayı çok nadir yaşanan bir durum gördüğüm kadarıyla. Çünkü kapalı devre bir sisteme sahip, kargoda bir sorun teşkil edipte size sorun çıkaracak bir yapıda olduğunu düşünmüyorum. Fabrikasyon hata dışında. Aramızda görmekten hoşnut oluruz.
  • CuCuK kullanıcısına yanıt
    Cosmos kasa kullanıyorsunuz sanırım. Böyle bir kasada soğutma konusundaki başarısı nasıl? Sıcaklık değerlerinizi de paylaşabilirmisiniz. Bir kaç testle beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Cosmos kasa kullanıyorsunuz sanırım. Böyle bir kasada soğutma konusundaki başarısı nasıl? Sıcaklık değerlerinizi de paylaşabilirmisiniz. Bir kaç testle beraber.

kasada ön ve arka fan dışında ekstra fan yok.biostan auto durumdalar.radyatör üzerindeki fan cpu 60 dereceye gelene kadar yüzde 25 te yaklaşık 1000 rpm de dönüyor.

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Stok fan kullanıp ta iyi bir soğutucuya geçiş için 120m düşünülebilir. Fiyat ve soğutma konusunda gerçekten başarılı. Ayrıca sıvı kaçırma olayı çok nadir yaşanan bir durum gördüğüm kadarıyla. Çünkü kapalı devre bir sisteme sahip, kargoda bir sorun teşkil edipte size sorun çıkaracak bir yapıda olduğunu düşünmüyorum. Fabrikasyon hata dışında. Aramızda görmekten hoşnut oluruz.

verdim hocam siparişi.ben de sıvı soğutma macerasına seidon 120m ile başlamış olacağım.hadi hayırlısı
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun diyelim.
  • Bugün montaj yapabildim SEIDON 120M 2 . fanıda taktım Cooler Master SickleFlow 120 olarak resimleri paylaşıyorum ama boştaki değerlerden memnun değilim daha düşük beklerdim açıkçası birde fanların sesi çok fazla.

Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

@FoxPark
    @Coolermaster_Türkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUPERMAN -- 16 Aralık 2013; 0:40:55 >

• full yükteki değerleride bu şekilde

• i7 950 işlemcim için seidon 240m sıvı soğutma aldım. Bilgisayar açılışta cpu fan hatası veriyor, hatadan sonra f1 e basınca ya sistem açılıyor ya da bios açılıyor. Bu hatanın sebebi ne olabilir? Genelde bilgisayarı kapatıp uzun süre geçince açtığımda hata mesajı çıkıyor. Bigisayarı kullanırken yeniden başlatırsam hata mesajı çıkmıyor. Seidon 240m in fanlarını cpu fanına pompadan gelen girişi anakarttaki opt fan yazan girişlere taktım. Eski fanda sorun yoktu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknkck

i7 950 işlemcim için seidon 240m sıvı soğutma aldım. Bilgisayar açılışta cpu fan hatası veriyor, hatadan sonra f1 e basınca ya sistem açılıyor ya da bios açılıyor. Bu hatanın sebebi ne olabilir? Genelde bilgisayarı kapatıp uzun süre geçince açtığımda hata mesajı çıkıyor. Bigisayarı kullanırken yeniden başlatırsam hata mesajı çıkmıyor. Seidon 240m in fanlarını cpu fanına pompadan gelen girişi anakarttaki opt fan yazan girişlere taktım. Eski fanda sorun yoktu.

bu durum bendede mevcut bunun sebebi anakarttan silent modu seçtikten sonra oldu mehtemelen sendede aynıdır.
  • @SUPERMAN

Eklemiş olduğunuz değerlere ait resimler açılmadığından değerlerizi göremedim. Fan sesi konusunda ben çok fazla rahatsızlık duymuyorum. Tabi bu durum kişiden kişiye değişir. Yükte ken oyunun aksiyonuna kaptırınca çok fazla dert etmiyorum açıkçası.

@hknkck

F1 basın ardından del tuşuyla bioasa girin F10 yapın çıkın. Yada biostan f1 hatasını devre dışı bırakın
  • Biostan cpu fan hız takibini devre dışı bıraktım düzeldi. Artık hata vermiyor.
  • Arkadaşlar ismi lazım değil yurt dışı menşeyli ve türkiyede satışı olmayan fan kontrol ve kasa modding için parça üreten bir firmaya hepsi bir arada su soğutma önerisi istedim, sonuçta işiniz bu sektörde ve görüşleriniz benim için önemli dedim. İşlerinin daha çok modüler soğutma ile olduğunu ve modüler soğutma kullandıklarını belirttiler ancak hepsi bir arada olarak CM Seidon serisini tavsiye ettiler. Hadi yine iyisiniz Bu sektörün önde gelen firmalarından biri tarafından tavsiye edile ürünlere sahipsiniz.
  • Haf x 942 içinde Core i7 950 4033 mhz (Orjinali 3060 mhz) seidon 240M ile boşta ve yükte :
     Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler Cooler Master Seidon |120M|120V|120V Plus|120XL|240M| Kullanıcıları Klubü+İncelemeler

• arkadaşlar bende bir 40 gün önce seidon 120m almıştım ama 10 günlük kullanımdan sonra cızırtı şeklinde sesler gelmeye başladı geri götürdüm vatana servise yolladılar ama garanti dışı ve hiç bir sorun yok demişler geçen gün tekrar monte ettim ve arada yine cızırtılar geliyor bloktan gelen 4 pini çıkartıp tekrar taktığım zaman ses kesiliyor bir süre kullanımdan sonra yine cızırtıı ve tıkırtı şeklinde değişik sesler geliyor neden kaynaklanıyor olabilir bu durum şu an başka soğutucumda yok mecbur kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitleqend

arkadaşlar bende bir 40 gün önce seidon 120m almıştım ama 10 günlük kullanımdan sonra cızırtı şeklinde sesler gelmeye başladı geri götürdüm vatana servise yolladılar ama garanti dışı ve hiç bir sorun yok demişler geçen gün tekrar monte ettim ve arada yine cızırtılar geliyor bloktan gelen 4 pini çıkartıp tekrar taktığım zaman ses kesiliyor bir süre kullanımdan sonra yine cızırtıı ve tıkırtı şeklinde değişik sesler geliyor neden kaynaklanıyor olabilir bu durum şu an başka soğutucumda yok mecbur kullanıyorum

pompadaki konnektor 3 pin , fandaki ise 4 pindir.fanınkini anakarttaki cpu fana , pompayı ise opt.fana bağlayın. Bir arkadaşta aynı sıkıntı vardı çünkü pompanın 3 pini bağladığı fanın voltajını düşürmüş, o fan konnektördeki smart fan ayarını kapatıp, voltajı max. yapınca pompadaki ses kesildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

arkadaşlar bende bir 40 gün önce seidon 120m almıştım ama 10 günlük kullanımdan sonra cızırtı şeklinde sesler gelmeye başladı geri götürdüm vatana servise yolladılar ama garanti dışı ve hiç bir sorun yok demişler geçen gün tekrar monte ettim ve arada yine cızırtılar geliyor bloktan gelen 4 pini çıkartıp tekrar taktığım zaman ses kesiliyor bir süre kullanımdan sonra yine cızırtıı ve tıkırtı şeklinde değişik sesler geliyor neden kaynaklanıyor olabilir bu durum şu an başka soğutucumda yok mecbur kullanıyorum

pompadaki konnektor 3 pin , fandaki ise 4 pindir.fanınkini anakarttaki cpu fana , pompayı ise opt.fana bağlayın. Bir arkadaşta aynı sıkıntı vardı çünkü pompanın 3 pini bağladığı fanın voltajını düşürmüş, o fan konnektördeki smart fan ayarını kapatıp, voltajı max. yapınca pompadaki ses kesildi.

ilk önce ilgilendiğiniz için teşekkürler. aynı problemi olan arkadaşın konusuna da bakmıştım ama her şey sizin söylediğiniz gibi zaten fandaki 4pin cpu fana pompadaki 3 pin opt fana bağlı ama voltaj olayını anlayamadım biostan bakınca opt fan 1400 rpm gözüküyor sürekli. arada sırada çıkarıyo o seslerii pompadaki 3 pini çıkarıp tekrar taktığım zaman düzeliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coolermaster_Türkiye

quote:

ilk önce ilgilendiğiniz için teşekkürler. aynı problemi olan arkadaşın konusuna da bakmıştım ama her şey sizin söylediğiniz gibi zaten fandaki 4pin cpu fana pompadaki 3 pin opt fana bağlı ama voltaj olayını anlayamadım biostan bakınca opt fan 1400 rpm gözüküyor sürekli. arada sırada çıkarıyo o seslerii pompadaki 3 pini çıkarıp tekrar taktığım zaman düzeliyor.

biostan smart fan ayarı ile silent moda getiririz ya fan devrini düşürmek için. Öyle bişey yaptıysanız smart fanı iptal edin demek istedim. Eğer böyle bir uygulama yapmadıysanız sorunu başka bir yerde aramamız lazım.

• Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    onları denemiştim bir umut ama değişen bişi olmamıştı hepsi disable zaten şu an .aslında üründen memnunum ama bu ses olayı moral bozmuyor değil.
  • pompanın hızının biosta 2000rpm civarında gözükmesi lazım, 1400 gözüküyorsa voltajı kısmışsınızdır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.