Şimdi Ara

Connected drive ve remote özellikleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
8
Favori
23.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Connected drive ve remote özellikleri şuanda aktif olarak satın alınabiliyor ve ilerde yaygın olarak kullanılacak gibi bu özellikler hakkında bilgi paylaşımına yönelik düşüncesi olanları burada tek bir başlık altında toplamayı düşündüm. Mesela kullanan varmı? hangi uygulamaları içeriyor?

• Lap timer için kısa bir video:
    Aracın anlık yediği G gücünü göstermesi falan güzel ama trafikte pek bir işe yaramaz. sadece şov amaçlı bakılabilir arada
    (Aslında pistler için tasarlanmış güzel bir uygulama, İstanbul park yada körfez pistine gidip yaptınız turları degerlendirmeye yarayan bir program..)

Web radyolar ile ilgili kısa video:
    Video sonunda webradyoyu actıgım için video otomatikman durdu. Telefon usb ile baglı oldugu için radyo veya muzik dinlerken aynı anda video cekemiyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=AzCLsN0Z_ls
    ConnectedDrive su an icin tercih edecegim bir servis degil.

218i Active Tourer kullanicisiyim. 7500 km'de 2. el aldigim aracta navigasyon, geri gorus kamerasi, Tele Services, Akilli Acil durum cagrisi standart olarak geldi. Bunların olmasindan memnunum; navigasyon isimi goruyor, geri gorus kamerasi harika, Tele Services ile beni arayacaklar ve servise zamaninda gidecegim, bir kaza aninda Akilli acil durum cagrisi altinda, aracta bulunan SIM kart araciligi ile beni arayacaklar, hatirimi soracaklar. (belki de bedava oldugu icin bunlari cok sevdim )
    email adresiniz ile hesap yaratin, oturum acin, arac sasi no ile kendinizi tanitin. Artik online BMW musterisiniz.

ConnectedDrive alirsam eur356 - 3 senelik..
    Alacagim hizmetler: Hava durumu, kullanabilecegim 3-5-8 uygulama, BMW'nin sectigi yerlerden haberler.
    Ben bu bilgilere zaten akilli telefondan ulasabiliyorum.
    Hedef kitle belli; Avrupa'da araci ile farkli ulkelere (ozellikle is icin) sik seyahat edenler; akilli telefon internetinden roaming odemeyerek, arac icinden istenen bilgilere ulasilmasini saglamak.
    Amsterdam'da yasiyorum, 1 senede tatil icin 3-4 farkli zamanda araba ile farkli ulkelere gidiyorum. Roaming odemeden, on hazirlik ile bu bilgilere zaten ulasirim, bu ucreti odemek (su an icin) onceligim degil.
    Android ya da iOS uygulamasi mevcut, ucret odemeden de indirilir. BMW hesabi ile oturum acip kurcalayabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gercek Zamanli Trafik Bilgisi: Ve en cok isimi gorecek ozelik.
    1 aylik eur10
    6 aylik eur40
    1 yillik eur70.
    Harika fiyat. Trafik sikisikliginda beni onceden haberdar edecek. Rota planladigim zaman, trafige gore bana yeni rota sunacak. Super. Almak istiyorum.
    Ama bir dakika. Oncelikle kullanmayacagim ConnectedDrive'i almam lazim. eur356 odeyerek ilgim disinda bir sey odeyecegim -ki kusura bakmayin.

Internet: Super.
    1 aylik eur15
    6 aylik eur 59
    1 senelik eur 99
    Gene is icin surekli farkli ulkelerde gezen is adamlari icin. Akilli telefondan internet parasi odemeyerek aractan herseye ulasabiliyorsun. Super.
    Ama bunun icin de oncelikle ConnectedDrive satin almalisin.

Concierge Services: Navigasyon cihazlarinda bulunan POI - Point of Interest, yani Ilgi Cekici Noktalar'a buradan ulasmak.
    Hatta arac icindeki SIM card araciligi ile, hic bir sekilde roaming odemeden telefon gibi ariyorsun, cagri merkezinden bir kisi sana restaurant, otel veya herhangi bir yerde rezervasyon yapiyor, hatta navigasyonuna rotayi yolluyor ve arac seni yonlendirmeye basliyor.
    1 aylik eur 15
    6 aylik eur 60
    1 senelik eur 100
    Is icin gezen insanlara super hizmet. Bunun icin de oncelikle ConnectedDrive satin almalisin. Fiyat yukarida

Remote Services - Uzaktan Erisim
    eur 51. Zaman limiti ne kadar, bilmiyorum.
    Android ve iOS uygulamasi mevcut, bedava indirip, BMW hesabi ile oturum acabilirsiniz, ve ucret odemeden bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Uzaktan kapilari uygulama araciligi ile kapatip acabiliyorsunuz
    Uygulama icinde, haritada bir yer bulup, arac navigasyonuna destinasyon ya da rota olarak bilgi yollaaybilyorsunuz
    Isitma ile ilgili bir sey var. Ben anlamadim, daha sogrusu anlamaya calismadim

Tum bu bilgilere Turkce olarakhttp://www.bmw.com.tr/tr/topics/offers-and-services/connecteddrive-for-users/connecteddrive-how-to-use.html linkinden ulasabilirsiniz. Videolar ve nasal aktif edilecegine dair bilgiler mevcut.

Bazi araclara standart ConnectedDrive geliyor. Bu durumda sadece ilgili servise ucret odeyerek kullanim yapilir.

Ya da daha fazla ucret odeyerek hem Connected Drive, hem trafik hem Remote gibi servisler de standart olarak gelebiliyor. Tabi bunlar eur35.000 ustunde fiyat odediginiz zaman geliyor genelde.

Is icin yurtdisina, ya da soforu ile yurtdisina araba ile yolculuk eden ust duzey (Avrupali) yoneticilere/patronlara yonelik olarak guzel servisler tabi. Ozellikle sirket arabalari soz konusu olunca, bu servisleri sirketler de yoneticilere sunabiliyor ve vergiden muaf olup veya daha dusuk ucret odeyebiliyorlar.

Simdiye kadar arastirdigim, anladigim, ve tercih ettiklerimi bu sekilde sunmaya calistim. Ileride daha nasil farkli seyler olur, onlari da paylasirim tabii ki.

Saygilar.
  • Bende bu soruyu merak ediyorum, pek talep görmemiş ancak. Güncel fiyatlar nedir? Yeni alınan araçlarda borusan hediye ediyor mu?
  • En son 1300 1500 tl gibi bir fiyatı vardı. Bu fiyata bunu almak pek de mantıklı değil açıkçası. Şu an ne durumda bilemiyorum.
  • hayalci07 H kullanıcısına yanıt
    Ben yeni aldım 1.16d ocak ayında ancak hediye edilmedi, 1300 civarıydı internet üzerinden güncel fiyatı gösteriyor otomobil,ama içerik bilgisi yok malesef
  • Heralde bir çok insan mantıklı değil diye almıyor, yurt dışında ekstra özellikleri var(navi, mail..) Ama illa alan birisi vardır bizi yönlendirebilecek
  • tigger_agc T kullanıcısına yanıt
    Heralde birçok insan pek mantıklı bulmadığından satın almıyor zira yurtdışında navi,e-mail gibi özellikler aktif edilebilmekteymiş,ama illa birileri almıştır bizi yönlendirebilecek
  • ConnectedDrive su an icin tercih edecegim bir servis degil.

218i Active Tourer kullanicisiyim. 7500 km'de 2. el aldigim aracta navigasyon, geri gorus kamerasi, Tele Services, Akilli Acil durum cagrisi standart olarak geldi. Bunların olmasindan memnunum; navigasyon isimi goruyor, geri gorus kamerasi harika, Tele Services ile beni arayacaklar ve servise zamaninda gidecegim, bir kaza aninda Akilli acil durum cagrisi altinda, aracta bulunan SIM kart araciligi ile beni arayacaklar, hatirimi soracaklar. (belki de bedava oldugu icin bunlari cok sevdim )
    email adresiniz ile hesap yaratin, oturum acin, arac sasi no ile kendinizi tanitin. Artik online BMW musterisiniz.

ConnectedDrive alirsam eur356 - 3 senelik..
    Alacagim hizmetler: Hava durumu, kullanabilecegim 3-5-8 uygulama, BMW'nin sectigi yerlerden haberler.
    Ben bu bilgilere zaten akilli telefondan ulasabiliyorum.
    Hedef kitle belli; Avrupa'da araci ile farkli ulkelere (ozellikle is icin) sik seyahat edenler; akilli telefon internetinden roaming odemeyerek, arac icinden istenen bilgilere ulasilmasini saglamak.
    Amsterdam'da yasiyorum, 1 senede tatil icin 3-4 farkli zamanda araba ile farkli ulkelere gidiyorum. Roaming odemeden, on hazirlik ile bu bilgilere zaten ulasirim, bu ucreti odemek (su an icin) onceligim degil.
    Android ya da iOS uygulamasi mevcut, ucret odemeden de indirilir. BMW hesabi ile oturum acip kurcalayabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gercek Zamanli Trafik Bilgisi: Ve en cok isimi gorecek ozelik.
    1 aylik eur10
    6 aylik eur40
    1 yillik eur70.
    Harika fiyat. Trafik sikisikliginda beni onceden haberdar edecek. Rota planladigim zaman, trafige gore bana yeni rota sunacak. Super. Almak istiyorum.
    Ama bir dakika. Oncelikle kullanmayacagim ConnectedDrive'i almam lazim. eur356 odeyerek ilgim disinda bir sey odeyecegim -ki kusura bakmayin.

Internet: Super.
    1 aylik eur15
    6 aylik eur 59
    1 senelik eur 99
    Gene is icin surekli farkli ulkelerde gezen is adamlari icin. Akilli telefondan internet parasi odemeyerek aractan herseye ulasabiliyorsun. Super.
    Ama bunun icin de oncelikle ConnectedDrive satin almalisin.

Concierge Services: Navigasyon cihazlarinda bulunan POI - Point of Interest, yani Ilgi Cekici Noktalar'a buradan ulasmak.
    Hatta arac icindeki SIM card araciligi ile, hic bir sekilde roaming odemeden telefon gibi ariyorsun, cagri merkezinden bir kisi sana restaurant, otel veya herhangi bir yerde rezervasyon yapiyor, hatta navigasyonuna rotayi yolluyor ve arac seni yonlendirmeye basliyor.
    1 aylik eur 15
    6 aylik eur 60
    1 senelik eur 100
    Is icin gezen insanlara super hizmet. Bunun icin de oncelikle ConnectedDrive satin almalisin. Fiyat yukarida

Remote Services - Uzaktan Erisim
    eur 51. Zaman limiti ne kadar, bilmiyorum.
    Android ve iOS uygulamasi mevcut, bedava indirip, BMW hesabi ile oturum acabilirsiniz, ve ucret odemeden bilgi sahibi olabilirsiniz.
    Uzaktan kapilari uygulama araciligi ile kapatip acabiliyorsunuz
    Uygulama icinde, haritada bir yer bulup, arac navigasyonuna destinasyon ya da rota olarak bilgi yollaaybilyorsunuz
    Isitma ile ilgili bir sey var. Ben anlamadim, daha sogrusu anlamaya calismadim

Tum bu bilgilere Turkce olarakhttp://www.bmw.com.tr/tr/topics/offers-and-services/connecteddrive-for-users/connecteddrive-how-to-use.html linkinden ulasabilirsiniz. Videolar ve nasal aktif edilecegine dair bilgiler mevcut.

Bazi araclara standart ConnectedDrive geliyor. Bu durumda sadece ilgili servise ucret odeyerek kullanim yapilir.

Ya da daha fazla ucret odeyerek hem Connected Drive, hem trafik hem Remote gibi servisler de standart olarak gelebiliyor. Tabi bunlar eur35.000 ustunde fiyat odediginiz zaman geliyor genelde.

Is icin yurtdisina, ya da soforu ile yurtdisina araba ile yolculuk eden ust duzey (Avrupali) yoneticilere/patronlara yonelik olarak guzel servisler tabi. Ozellikle sirket arabalari soz konusu olunca, bu servisleri sirketler de yoneticilere sunabiliyor ve vergiden muaf olup veya daha dusuk ucret odeyebiliyorlar.

Simdiye kadar arastirdigim, anladigim, ve tercih ettiklerimi bu sekilde sunmaya calistim. Ileride daha nasil farkli seyler olur, onlari da paylasirim tabii ki.

Saygilar.

• Hocam kullanmıyor olsanda epeyce detaylı olmuş katkılarını bekliyoruz yine, bir de kullansan kimbilir, :) yurdışında romaingden etkilenmemek güzel ama yurtdışına çıkmıyoruz, ilk heves iphonedan bende indirmiş tüm uygulamaları hatta ingilizce videoları o konum bilgileri müsait otel yönlendirmeleri vs. ama tüm bunlarda avrupadaki şartlara göre hazırlanan durumlar belki bir gün ülkemizdede olur; ayrıca seninde belirtiğin hem connected giriş ücreti ki an itibariyle 1600 tl ödemek gerekli hemde internet hizmetinden ekstra ücret istemeleri biraz abartı olmuş, sonuçta değmez diyor bir çok kişi henüz kullanana rastlamadık bakalım bir gün çıkar birisi..
  • Her ikisini de yeni satın aldım. Henüz cok yeni ama kullandıkça deneyimlerimi anlatırım. Ilk once uzaktan erişimi denedim ve araç benden 10 km uzaktayken kilidi açıp kapatabildim. ozellikle acaba kilitlemişmiydim diye aklınıza takıldığında araç nerde olursa olsun kilitlemek iyi hissettiriyor. onun dışında Avm'lerde cok ise yarayacak gibi cunku selektor de yaptırabiliyorsunuz hatta kornasını çalabiliyorsunuz . tek derdim satın aldığım bu hizmetler için fatura alamadım daha doğrusu henüz cok yeni olduğu için şimdilik fatura kesemiyorlarmış. Ben de Almanya merkeze mail attım bakalım. Sorusu ya da merak ettiği birşey olan olursa yazsın dener cevabını iletirim.
  • savasx3 S kullanıcısına yanıt
    Connected Drive deneyen birisi olarak, 1600 tl dışında uygulamalara da ayrıca para verdiniz mi, tek seferlik mi?
    Bir de ne tür uygulamalar var tam olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanalNot -- 12 Nisan 2016; 9:54:00 >
  • 40. Yıl paketli 320i ed araçlarda Remote ve Connected drive opsiyon listesinde... Kullanan varsa bizleri de ücretlendirmeler ve kullanılabilirliği hakkında aydınlatabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar connetted drive ve remote ücretsiz. Trafik bilgisi yıllık 340 TL gibi bir fiyatı var. Connected menüsünün altında shop seçeneği var oradan alabiliyorsun.
  • connected drive menüsü altında connection assistant seceneğini göre miyorum

connectted drive satın alınca mı aktifleşiyor bilen var mı ?

spotify ı connectted drive üzerinden kullanan kimse var mı?
  • Arkadaşlar, F32 (418i) aracım için kendimi feda edip ConnectedDrive ve BMW Remote servislerini satın aldım... Öncelikle aşağıdaki bilgiler ve görseller bmw nin 2014 sonrası standard teybi için geçerlidir (HU_ENTRYNAV) yani NBT, navigasyon ve 6NS gibi opsiyonlar olmadan, Turkiye paketi içerisindeki standard donanım ile kullanımı gösteriyor...

Öncelikle geniş ekran ve navigasyon donanımı olmayan araçlarda ConnectedDrive ve BMW Remote servisini satın alarak aşağıdaki özellikleri kullanabiliyoruz.

1- Akıllı telefonunuzu bluethooth veya USB üzerinden bağlamanıza gerek olmadan çalışan hizmetler:

- Hava durumu (araç içindeki sim kartını kullanarak lokasyon bazlı haftalık hava durumunu görüntüleyebiliyoruz)

- BMW Online Mail (sanırım gmail tarzı bir mail hesabınız oluyor)

- Gmail, Hotmail, Live Mynet, Superonline mail gibi mail hesaplarını araca ekleyebiliyoruz

- BMW Remote (kısacası telefonunuzdaki remote uygulaması ile aracınızı uzaktan kilitleme, açma, korna caldırma, selektor yapma gibi fonksiyonlar)

- BMW News haber akışları, AFP haber ajansı,hürriyet milliyet gibi kaynaklardan RSS kullanarak güncel haberleri bir fotograf ve acıklama ile görüntüleme (connecteddrive websitesi üzerinden RSS destekleyen her türlü siteyi ekleyebiliyoruz sonradan)

Çok resim olduğu için devamı bir sonraki mesajımda...

• - Online arama bunun ne işe yaradıgını henüz çözemedim.. Çözünce eklerim

2- Akıllı telefonunuzu USB üzerinden bağlayarak çalışan hizmetler:

- BMW Apps (laptimer, Spotify, TuneIn, Twitter, web radyolar, Ajanda, Wiki Local) bunları sadece telefonumuzu kol dayama içindeki USB portuna bağlayarak kullanabiliyoruz

- BMW ConnectedDrive uygulaması üzerinden aracımızda kalan benzin miktarını litre cinsinden, kalan benzin ile gidebileceğimiz kmyi ve aracın toplam yaptıgı KM yi güncel olarak görebiliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 24 Haziran 2016; 23:29:49 >

• Web radyolarını telefonumuza yükleyeceğimiz BMW ConnectedDrive uygulaması ile telefonumuzun internetini kullanarak sadece usb baglantısı ile dinleyebiliyoruz

bu ekrandan yayın kalitesini secebiliyoruz ama ben pek bişey farketmedim açıkcası zaten 32kbps sabit sadece codec değişiyor.. AAC ve MP3 olarak.

Son olarak toplamda 1900tl ödeme yaparak aldıgınız hizmetler standard donanımlı araçlarda tam verimli olarak kullanılamıyor ve açıkcası fiyatı ile oranlandığında aldığınız hizmet pek kullanıslı degil... Birilerinin işine yarayabilir diye yazmak istedim, ben 2-3 özellik dışında pek birşey kullanacağımı sanmıyorum, bir daha olsa asla bu paraları vermezdim... Ama dediğim gibi bunlar göreceli kavramlar bu özelliklerin hepsinin işine yaryacagını düşünenler satın alabilir, gerçekten eglenceli ve araçlarımızın ne kadar teknolojik oldugunu gösteren özellikler aslında...
     Connected drive ve remote özellikleri Connected drive ve remote özellikleri Connected drive ve remote özellikleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 24 Haziran 2016; 11:45:07 >

• Lap timer için kısa bir video:
    Aracın anlık yediği G gücünü göstermesi falan güzel ama trafikte pek bir işe yaramaz. sadece şov amaçlı bakılabilir arada
    (Aslında pistler için tasarlanmış güzel bir uygulama, İstanbul park yada körfez pistine gidip yaptınız turları degerlendirmeye yarayan bir program..)

Web radyolar ile ilgili kısa video:
    Video sonunda webradyoyu actıgım için video otomatikman durdu. Telefon usb ile baglı oldugu için radyo veya muzik dinlerken aynı anda video cekemiyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=AzCLsN0Z_ls

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lone_star -- 1 Temmuz 2016; 11:01:53 >

• Bu arada haftasonu vakit bulursam tüm bunları anlatan detaylı bir video çekmeyi düşünüyorum... Bu arada sorularınız var ise cekinmeden buradan yada ö.m ile sorabilrisiniz...
  • Detaylı anlatım ve resimler için teşekkürler. BMW Remote uygulamasını tek verseler hiç düşünmeden alırdım ama vermiyorlar işte. Connected drive servisleri doğrusu pek kullanacağım şeyler değil. Aslında gelecek Android Auto ve Apple Car Play'de gibi görünüyor. Zamanla markalara özgü arabirimler tarihe karışacak gibi.
  • lone_star kullanıcısına yanıt
    Hocam çok merak ettiğim bir konuydu. Merakımı giderdiğiniz için teşekkür ederim. Kesenize bereket
    yeni paylaşımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.