Şimdi Ara

Concerta Kullananlar kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
46.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar DEHB olanlar için bir kulüp oluşturmak istiyorum ve ilaç hakkında neredeyse internette çok yanlış şeyler var(Uyuşturucu-amfetamin benzeri VsVs)

Not: BU YAZI HİÇ BİR ŞEKİLDE İLAÇ VE TEDEAVİ TAVSİYE ETMEMEKTEDİR. SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. !

1)Metilfenildat (Concerta-Ritalin-Medikinet/Retard-Konsenidat) Nedir ? 

Bir tür amfetamin bileşiğinden(özellikle)ayrı olarak sınıflandırılan kokain olmayan ve bağımlılık yapmayan(dikkatli doktor kontrolünde kullanım!)Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite bozukluğunda kullanılan(Genellikle bu alanda kullanılıyor)(DEHB)Merkezi Sinir Sistemi(Mss) uyarıcısıdır. Yurtdışında da ve türkiye'de sıklıkla reçete edilir.

2)Ne tür bir ilaç sınıfı ?

Antidepresan değildir(SSRİ/TSA vsvs) gibi ilaç sınıflarından değildir. Sempatomimetikler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir.

3)Metilfenildat Hangi Geri alim inhibitörünü kullanıyor?

Dopamine reuptake inhibitor(Dopamin geri alım inhibitörü)

4)Beyinde hangi maddeye , neye etki ediyor?

Metilfenildat,dopamin denilen maddenin beyinde geri alımını sağlar ve beyinde normalin altında çalışan bölümlerin yada aktif olmayan bölümlerin aktivitesini artırır(Kesinlikle zeka açıcı(İQ Yükseltmez)bir ilaç değildir) amacı dopaminin geri alımını sağlayıp dopamin seviyesini arttırarak dikkat ve konsantrasyonu sağlar.

5)Ne zamandır var bu etken madde ve ilaçlar?

Yaklaşık 50-60 yıldır Psikiyatrist alanında kullanılıyor(DEHB)

6)Ölüm riski var mı ?

Net bir şey söylemek zor 1990-2001 arasında yaklaşık 20 kişinin bu ilaçlardan dolayı öldüğü rapor edildi. 

7)Yan etkileri neler ?

İşte tamda istediğim yere geldim yan etkilere internetten o kadar saçma sapan şeyler var ki. Biz konumuza dönelim yan etkiler kişiden kişiye değişiyor. Ondan dolayı ben buraya sıklıkla görülen yan etkileri yazacağım(Tekrar dediğim gibi kesinlikle bir tavsiye vermiyorum doktorunuz ne diyorsa onu yapın !)

Uykusuzluk(Concerta ve Medikinet Retard'ı öğleden sonra geç saatte almamaya dikkat edin.)

Sinirlilik(Alışma süresinde oluyor genellikle)

Halsizlik/Uyku Modu(Zombi Modu)

Çene Kasılması

Kalp Çarpıntısı(Kafeinli ve enerji içeceği tarzı şeylerden uzak durun(etkileşimi yok ama kalbi hızlandıran yiyeceklerden kaçının))

Kaygı

8) Uzun vadede ne gibi etkileri olur ?

Uzun vadede kullanımını doktorunuzla birlikte takip ederek doktorunuz size yardımcı olacaktır. Klinik çalışmalarda her hangi bir uzun kullanımda zekada gerileme psikoz gibi etkiler olmamıştır.(İnternette dolaşan cümleler yanlıştır.)Bağımlılık Etkisi yoktur.

9)En yüksek Doj kaç Mg ?

FDA tarafından belirlenen en yüksek sınır 72 MG dır.

Discord sunucumuz için:https://discord.com/invite/92pW2Gse

Ritalin Kullananlar kulübü için :https://forum.donanimhaber.com/ritalin-kullananlar-kulubu--145694953#145694953

Medikinet ve Retard kulübü kullananlar için:https://forum.donanimhaber.com/medikinet-medikinet-retard--145695046#145695046

Konsenidat Kullananlar kulübü için:https://forum.donanimhaber.com/konsenidat-kullananlar-kulubu--145922019

Atomoksetin Kullananlar kulübü için:https://forum.donanimhaber.com/atomoksetin-kullananlar-kulubu--145922320#145922320

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -CristaL- -- 4 Şubat 2021; 20:53:22 >

• bu konu kesinlikle madde satışı yapmamaktadır. konu günceldir

• Bağımlılık yönüne niye değinmedin?  

• Ted Mosby kullanıcısına yanıt

değindim uzun kullanımda bağımlılık etkisi doktor kontrolünde kullanım olmadığında çıkar . 72 mg üzerine çıkıldığında bağımlılık etkisi vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: -CristaL-

değindim uzun kullanımda bağımlılık etkisi doktor kontrolünde kullanım olmadığında çıkar . 72 mg üzerine çıkıldığında bağımlılık etkisi vardır.

Bağımlılığı yok demişsin. Neyse onu geç de niye makalede OnlyFans linki var lan?  

• Ted Mosby kullanıcısına yanıt

:) dikkat eksikliğim burdan anlaşılıyor yanlışlıkla kopyalamışım.

bağımlılık etkisi neredeyse yok tekrar diyorum düzensiz kullanımda bağımlılık etkisi çok yüksektir.

• Dopamin geri alimini sagliyor hem dopamini arttiriyor.
    Burada bi yabnlislik olmali. Duzeltirsin
  • Evet hocam ya çok teşekkür ederim. Tek amacım insanlara yardım etmek.

• Ortaokulda iken 1-2 yıl kullanıp bırakmıştım.Geçen sene yaklaşık 6 ay kullandım.(Reçeteli)

İlacın etkisindeyken:

Bende ortalama 8 saat etkili oluyordu.

İlk 4 saat iyi odaklanıyordum.(IQ 90-100)

Son 4 saat odaklanma ilaçsız halime göre bile daha kötü ve salak gibi hissediyordum.
    (IQ 70-80)

İlaç etkisi bittikten sonra:(IQ 120)

Etki bitince normal halime dönüyorum.
    -Dikkat eksikliği devam ediyor
    -Kaygı bozukluğu başladı.(bir ara koridorda ve avm'de nefes alamıyordum ama şimdi daha iyi gibiyim)

SONUÇ

Ortaokulda kullanmadan önce daha zeki olduğumu düşünüyorum.İlacı kullandıktan sonra zeka seviyemin şimdiki seviyeye düştüğünü düşünüyorum.

Zamanı geri alabilseydim hiç kullanmazdım.
    Okul çağındaki çocuğunuza veya tanıdığınıza kullandırmayın.

NOT: IQ değerleri örnek olsun diye yazılmıştır.

• capricorn7 kullanıcısına yanıt

düzensiz kullanımda yan etkiler çıkabiliyor bir içip bir bırakılmamalı özellikle 54 mg başlanıldıysa. Direk keserseniz yoksunluk yaşarsınız

• -CristaL- - kullanıcısına yanıt
    Yoksunluk çekiyorum ama güçlü değil.3-4 ayda 1 tane kullansam yeterli.

Öyle almanız hata ileride ciddi bir hasara sebep olabilir

Hastaneye gitsem başıma bela olur diye korkuyorum hocam.

neyden korkuyorsun

Polislik olurum diye korkuyorum.
  • Telegram grubu geldi ! Katılmak isteyenler bana mesaj atsın.
  • Zamanında kullanıp bıraktığım bir ilaç

Dikkatimi kesinlikle arttırıyordu ama beni über zeki yapmıyordu öyle bir özelliği yok yani limitless izleyip başlamayın

kalp çarpıntısı çok yapıyordu kahve içtikten sonra dikkat edin

bıraktıktan sonra zekada gerileme ilerleme gibi bir şey bilmiyorum ben farketmedim :D (kimisi yaptığını söylüyor ama ben inanmıyorum öyle bir şey olduğuna)

lütfen başlamak isteyenler cidden problemi olup başlasın ( doktorlara bir iki yalan sıkıp rahatlıkla alınabilir)

sorusu olanlar bana mesaj atabilir yardımcı olurum

• kodumun hapı zeka düşürüyor. geçen sene 1 hafta kullandım, tavsiye etmiyorum.

doğru düzgün dikkat toplatıcı etkisi de olmadı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dmitritch -- 27 Ekim 2020; 17:26:1 >
  • Hocam tam bu konuyu işlşyorduk ereksşyon ve boşalma sorunları da yapıyor yan etkilere eklersin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.