Şimdi Ara

COMPAQ PRESARIO F505EA Kullanıcıları Buraya... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.558
Cevap
3
Favori
135.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar daha önceden hatırlarsınızki ben recovery dvd si almadan format atmıştım ama şimdi olayı kapadım recovery alanı olan 5 gb lık alan duruyodu ve dün eski sildigim orjin...vistayı geri getirdim şöle yaptım xp cd sini takıp c sürücüsünü sildim ve bölümlenmemiş alan yaptım sonra ise kurulumdan cık dedim ve bölümlenmemiş alanı görmedigi için direk recovery alanından boot etmek zorunda kaldı ve vistayı sorunsuzca kurdum ama şimdi tek bi sorun var recovery dvd si alırken hata verdi ve alamadım yedek ama hala recovery alanı duruyo şimdi ise xp ye döndürmek istiyorum acaba c ye şimdi xp yüklesem 5 gb lık recovery alanı kaybolurmu ?

ama vistayı silen arklar benim yaptıgım gibi yapsın sorunsuz kuruluyo yapamayan arklarda msj atsınlar yardımcı olurum

• quote:

Orjinalden alıntı: bilg.servisi

arkadaşlar daha önceden hatırlarsınızki ben recovery dvd si almadan format atmıştım ama şimdi olayı kapadım recovery alanı olan 5 gb lık alan duruyodu ve dün eski sildigim orjin...vistayı geri getirdim şöle yaptım xp cd sini takıp c sürücüsünü sildim ve bölümlenmemiş alan yaptım sonra ise kurulumdan cık dedim ve bölümlenmemiş alanı görmedigi için direk recovery alanından boot etmek zorunda kaldı ve vistayı sorunsuzca kurdum ama şimdi tek bi sorun var recovery dvd si alırken hata verdi ve alamadım yedek ama hala recovery alanı duruyo şimdi ise xp ye döndürmek istiyorum acaba c ye şimdi xp yüklesem 5 gb lık recovery alanı kaybolurmu ?

ama vistayı silen arklar benim yaptıgım gibi yapsın sorunsuz kuruluyo yapamayan arklarda msj atsınlar yardımcı olurum

Sorunu çözmen güzel senin adına sevindim. Demek ki Rec Part sağlamsa bir sorun yoksa önerdiğimiz çözüm işe yarıyor. Kolay gelsin, bence XP kuracaksan çift işletim sistemi olarak kurmayı dene. Hem Vista hem XP olarak böylece olası sorunların da önüne geçilmiş olur.

Recovery DVD si alamamanın nedeni de daha önce almaya çalışıp yarım bıraktıysan o olabilir ve muhtemelen de odur, çünkü alet bu dvd yi bir sefer oluşturulmasına izin veriyor. Elbet bir çözümü vardır ama o da uzman yazılımcılık ister.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nanosoft -- 25 Mayıs 2007; 11:50:32 >

• evet sorunu çözmem güzel oldu herkes bilgi verdigi için cok sagolsun

dedigin gibi bide deniyim partition magic ile hdd yi bölsem şuanda olan sadece c kısmını ve yeni böümede xp atsam sorunsuz hem xp hemde vista sorunsuz calısır dime?
    bide ögrenmek istedigim bişey var diyelimki hem vista hemde xp kurdum 5 gb lık recovery alanına dokunmasam hiç kendi kendine silinmez dime yani sonradan tekrar bu alandan vista kurabilirim dime? zaten ben şuandaki c kısmını ghost alcam ve recovery kısmınıda anlıcagınız bayagı bi saglama almam lazım kendimi..........
  • O bölüme birisi bir fdisk, format yada silme yapmadığı sürece bir şey olmaması lazım. Ama iki ayaklı bir virus dışında CIH benzeri partition table ı bozan bir virus de çökeretebilir o bölümü onlar dışında bir sorun olmaz diye düşünüyorum.

Kolay gelsin
  • bu sorunda tamamen bitti allaha şükür bide vista ram canavarı diyolar ram in yarısını kendisine saklarmış bu ayarı düzeltemiyomuyuz yani vistayı hızlandırmak için ne gibi ayarlar yapabilirz....
  • Öncelikle geçmiş olsun. Recovery DVD yi alırken ne diye hata verdi? Belki daha önce hak kullanılmış diye gözüküyorsa hata verebilir. Neyse eğer alamıyorsanız ve illaki bir yedeği olsun istiyorsanız norton ghost gibi bir İmaj programı ile D: nin imajını alın.
  • quote:

bu sorunda tamamen bitti allaha şükür bide vista ram canavarı diyolar ram in yarısını kendisine saklarmış bu ayarı düzeltemiyomuyuz yani vistayı hızlandırmak için ne gibi ayarlar yapabilirz....

Buna iki çözüm var ya XP kur rahat et ya da ram arttır. SP çıktığında düzelir bu sorun da, hatırlarsanız XP de ilk çıktığında böyle donanım canavarıydı, hatta ben ilk XP kurduğum pc mde verim alamadım 98 e geri döndüm. SP2 çıktıktan sonra XP kurdum ve aynı pc çok performans kazandı. PC aynı kaldığına göre XP değişti demek ki, Vista için de aynı olacağını düşünüyorum.
  • recovery partition'dan boot ettiremeyen arkadaşlar eğer bilgileri yeterliyse linux kursunlar. debian linux'un netinstall'ı yaklaşık 150 mb dır ve bu kurulduğunda c'deki vista'yı, kendi kurulduğu linux partition'unu ve diskin en sonundaki recovery partition'ı grub'a kaydediyor (linux'un açılışta kullanılan boot yazılımı) bu şekilde oradan boot etmek mümkün.

eğer MBR bozulmuşsa bootable flag'i atanmış olsa bile recovery partition'dan boot etmeyebilir. anlattıklarım dediğim gibi tecrübeli insanlar için.

ikinci bir seçenek daha sunayım, çalışıp çalışmayacağından emin değilim ama buradaki arkadaşların birinden recovery dvd'lerinin kopyasını isterseniz, o dvd'den boot ettiğinizde ilk aşamada "recovery partition buldum, restart edip ordan açayım mı yoksa dvd den mi devam edeyim" der. recovery partition'dan aç deyince yeni bir MBR yazıp (o esnada eğer linux kurulumu vb varsa onların da grub'ını patlatarak) doğrudan recovery partition'dan makinayı açar. muhtemelen bu metod çalışacaktır.)

ben hiç f11 olayını denemedim vallahi.

• quote:

bu sorunda tamamen bitti allaha şükür bide vista ram canavarı diyolar ram in yarısını kendisine saklarmış bu ayarı düzeltemiyomuyuz yani vistayı hızlandırmak için ne gibi ayarlar yapabilirz....

ram'in fazla kullanılmasının sebebi vista'nın kendine özgü memory management davranışından ötürü. ram'in dolu olması performans kaybı getiriyor anlamına gelmiyor. keza desktop'ımda 1 gb ram varken ben de hataya düşüp 2 gb yapmıştım, vista performansına büyük bir etkisi olmadı. vista, işlemci gücünü çok kullanıyor, çift çekirdeklilerse şu aşamada bu kullanımı karşılayacak güçte.
  • quote:

arkadaşlar daha önceden hatırlarsınızki ben recovery dvd si almadan format atmıştım ama şimdi olayı kapadım recovery alanı olan 5 gb lık alan duruyodu ve dün eski sildigim orjin...vistayı geri getirdim şöle yaptım xp cd sini takıp c sürücüsünü sildim ve bölümlenmemiş alan yaptım sonra ise kurulumdan cık dedim ve bölümlenmemiş alanı görmedigi için direk recovery alanından boot etmek zorunda kaldı ve vistayı sorunsuzca kurdum ama şimdi tek bi sorun var recovery dvd si alırken hata verdi ve alamadım yedek ama hala recovery alanı duruyo şimdi ise xp ye döndürmek istiyorum acaba c ye şimdi xp yüklesem 5 gb lık recovery alanı kaybolurmu ?

bilg.servisi sorununu çözmene sevindim, lakin senin denediğin yöntemi ve farklı kombinasyonlarını ben bayağı denemiştim. Olmamasının nedeni gerçekten recovery bölümüne gerçekten zarar vermem sanırım.Bende home premium kurarak sorunu hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alone_king -- 26 Mayıs 2007; 10:15:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: fonturus

recovery partition'dan boot ettiremeyen arkadaşlar eğer bilgileri yeterliyse linux kursunlar. debian linux'un netinstall'ı yaklaşık 150 mb dır ve bu kurulduğunda c'deki vista'yı, kendi kurulduğu linux partition'unu ve diskin en sonundaki recovery partition'ı grub'a kaydediyor (linux'un açılışta kullanılan boot yazılımı) bu şekilde oradan boot etmek mümkün.

eğer MBR bozulmuşsa bootable flag'i atanmış olsa bile recovery partition'dan boot etmeyebilir. anlattıklarım dediğim gibi tecrübeli insanlar için.

ikinci bir seçenek daha sunayım, çalışıp çalışmayacağından emin değilim ama buradaki arkadaşların birinden recovery dvd'lerinin kopyasını isterseniz, o dvd'den boot ettiğinizde ilk aşamada "recovery partition buldum, restart edip ordan açayım mı yoksa dvd den mi devam edeyim" der. recovery partition'dan aç deyince yeni bir MBR yazıp (o esnada eğer linux kurulumu vb varsa onların da grub'ını patlatarak) doğrudan recovery partition'dan makinayı açar. muhtemelen bu metod çalışacaktır.)

ben hiç f11 olayını denemedim vallahi.

Üstad önerinde belirtmişsin ama ben yine de senin önerini büyük harflerle tekrarlamak istedim. "BU ÖNERİ SADECE LINUX TECRÜBESİ OLANLAR İÇİN GEÇERLİDİR ve DENENEBİLİR" aksi durumda belki de kurtarabilceceğiniz rec part ı tamamen unutabilirsiniz. Ayrıca bu notebook da XP bile oldukça uzun sürücü araştırma ve denemelerinden sonra kurulabildi ve linux için driver bulunabilmesi çok daha zor olabilir. Kısacası eğer size çok sorun çıkarmıyorsa Vista ile devam edin, program uyumsuzlukları sık olarak yaşıyorsanız XP ile birlikte Vista kurun gerektiğinde XP yi gerektiğinde Vistayı kullanın ama Linux ya da benzeri bir işletim sistemi kurmadan önce elinizde tüm sürücülerin olduğundan emin olun ve Rec DVD nizi oluşturduktan sonra deneyin. Aksi durumda bu ve benzeri sorunlar yaşayacaklarınız yanında çok küçük kalabilir. Linux ve benzeri işletim sistemlerini (Pardus, ubuntu vs ) daha önce hiç kurmadıysanız başka bir pc ye özellikle vazgeçip kaldırmak istediğinizde HDD de bulunan tüm partititon lara elveda diyebilirsiniz. Yanlış ve zamansız bir evet komutu geri dönülmez zararlar oluşturabilir. Bunu bir kere daha belirtmek istedim.

İkinci öneriniz ise bana son derece mantıklı geldi. Sorunu devam eden arkadaş varsa deneyebilir. Denedikten sonra sonucu da foruma yazarsa faydalı olacağını düşünüyorum.

@Fonturus, hoşgeldin ve teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: Alone_king

quote:

bilg.servisi sorununu çözmene sevindim, lakin senin denediğin yönetimi ve farklı kombinasyonlarını ben bayağı denemiştim. Olmamasının nedeni gerçekten recovery bölümüne gerçekten zarar vermem sanırım.Bende home premium kurarak sorunu hallettim.

@Alone King;

Geçmiş olsun sende kurtardın durumu. Sana bir şey sormak istiyorum Home premium ile home basic arasında ne fark var?Notebook kasıntı yapıyor mu premium da? Bir de vista derecelendirme puanı bende 3.0 sizde nedir? Cevaplarsanız memnun olurum.

Teşekkürler

• quote:

@Alone King;

Geçmiş olsun sende kurtardın durumu. Sana bir şey sormak istiyorum Home premium ile home basic arasında ne fark var?Notebook kasıntı yapıyor mu premium da? Bir de vista derecelendirme puanı bende 3.0 sizde nedir? Cevaplarsanız memnun olurum.

Teşekkürler

Home Basic, Aero arayüzü ve Media Center programından yoksun diye biliyorum.Bunlarda çok önemli şeyler değil.Ayrıntılı karşılaştırma için buraya bakabilirsin. Benim derecelendirmede Home Premiumda 2,8 çıktı.Basic de 3,0 çıkarmıştı.Ortalama 3 civarı sanırım.Home Premium (Aero açık) durumda Notebook hızı gayet tatmin edici,problemsiz kullanabilirsin.

• merhaba arkadaşlar,
    ben notebook almayı düşünüyorum fakat karar vermekte güçlük çekiyorum, arasında kaldığım modeller arasında sizin bilgisayarınız olan HP COMPAQ PRESARİO F505EA da var. size bir danışmak istedim, tavisye eder misiniz diye,, aslında topiğin önceki sayfalarını da okudum, bilgisayarınızdan memnunsunuz gibi görünüyür..
    fakat aklımda bir iki soru var,, hem alacağım bilg.e çok fazla para verme diyor bir yanım bir taraftan da almışken iyisini al diyor. fakat sonuçta 2 sene sonra hepsi yavaş yavaş eskimeyecek mi?? aklımda toshiba a200-1bp var bir de, Sağlık bakanlığı kampanyasında 10 taksit-yaklaşık olarak 2000 ytl'ye alma seçeneği war. fakat aradaki fark az değil, 700 milyon civarı.. siz olsanız ne yapardınız?? HANGİSİNİ NEDEN SEÇERDİNİZ? yardmcı oln ltfn.
    tşk.
  • quote:

Orjinalden alıntı: **SE_mania**

merhaba arkadaşlar,
    ben notebook almayı düşünüyorum fakat karar vermekte güçlük çekiyorum, arasında kaldığım modeller arasında sizin bilgisayarınız olan HP COMPAQ PRESARİO F505EA da var. size bir danışmak istedim, tavisye eder misiniz diye,, aslında topiğin önceki sayfalarını da okudum, bilgisayarınızdan memnunsunuz gibi görünüyür..
    fakat aklımda bir iki soru var,, hem alacağım bilg.e çok fazla para verme diyor bir yanım bir taraftan da almışken iyisini al diyor. fakat sonuçta 2 sene sonra hepsi yavaş yavaş eskimeyecek mi?? aklımda toshiba a200-1bp var bir de, Sağlık bakanlığı kampanyasında 10 taksit-yaklaşık olarak 2000 ytl'ye alma seçeneği war. fakat aradaki fark az değil, 700 milyon civarı.. siz olsanız ne yapardınız?? HANGİSİNİ NEDEN SEÇERDİNİZ? yardmcı oln ltfn.
    tşk.

Bu tamamen parasal durumun ve ihtiyaçlarınla ilgili bunu sen de belirtmişsin zaten. Ben sadece fiyat/performans olarak önerebilirim F505EA yı veya üst tarafta yine Compaq'ın bir modeli vardı o da iyi sayılır. Ama 2000 TL ciddi para o paraya istediğin notebook'u alabilirsin gibi geldi bana. Fakat Datron, MSI vs gibi markalara ucuz diye yönelmektense orta seviyeli olan bizim notebook ve benzeri Compaq, Acer, Dell gibi oturmuş markaları önerebilirim.

Saygılar.

• suana kadar kullandıgım bilgisayarlaradan en memnun oldugum bu oldu.bundan once centrino, fujitsu siemens vardi onla bunu kıyaslamam bile.zaten benle beraber fujitsu siemens alanların hepsi servise yolladı..bu paraya bu makine tamam derimama 2000 ytl ye kadar cıkacaksan onunde bır suru secenek var.sen bılırsın yinede... ama bu fiyata bu ozellıklerı olan baska leptop ta bulamassın.. datron ,msı gibi markalar haric tabi.. onlarıda tavsıye etmem..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beylerbeyii -- 26 Mayıs 2007; 23:42:58 >
  • Arkadaşlar Merhaba

Compaq Presario v6000 Serisinden bir model aldım, yakın zamanda aldığım yer Bimex ilk öncelikle ürün gayet güzel testlerini yaptım tek sorun pili buda 6 cell onuda 12 cellik bir pille halledicem kısmetse, ürünün ayrıca bütün işletim sistemi sürücüleri kendi sitesindede mevcut + bir bilgi olması açısından söylüyorum. Ürün alınırken yanında verdiği hediyeleri yanınada ben piyasadaki fiyatlarını yazıyorum Logitech QuickCam for Notebooks KDV Dahil: 48.38 USD + Creative Zen Micro - 5GB Mp3 Player (Silver) KDV Dahil: 359.00 USD + Hediye Çeki 230 YTL + Çanta + 1 Yıllık Çalıntı sigortası +Bitti mi? HAYIR bide %5 indirim
    Ürünün bana geliş fiyatı 6 ay taksitli KDV DAHİL 1370 YTL
    Üründe bütün işletim sistemlerini kurdum XP Home, Pro hatta windows 2003 server problem çıkmadı. Yanlız ilk aldığımda yanlış bir işlem sonucu Kurulum partı uçtu :) Bunuda hallettik aldık vista prem. cdsi kurduk şifremizide girdik etkinleştirdik problem ortadan kalktı. Yanlız Bimex te kampanya bu ay sonu bitiyor haberiniz olsun almayanlar ürünü görmeye gitsin. Özellikleri gerçekten fiyat + performans açısından süper.

Mali tarafından bir hesap yaparsak
    Dolar kuru 1350

Kamera 77 YTL
    Mp3 player 571 YTL
    indirim çeki 230 YTL

Toplam: 878 YTL HEDİYE
    Notebook : 1320 YTL

1320-878= 442 YTL NOTEBOOK'a para vermiş oluyoruz. Tabi Zen marka Mp3 player nette baktığım fiyatları 571 ytl. Dahada ucuz olduğunu düşünsek Zen Mp3 Player'ı sonuç olarak genede kârlı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonaldDuck -- 27 Mayıs 2007; 6:06:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: DonaldDuck

Arkadaşlar Merhaba

Compaq Presario v6000 Serisinden bir model aldım, yakın zamanda aldığım yer Bimex ilk öncelikle ürün gayet güzel testlerini yaptım tek sorun pili buda 6 cell onuda 12 cellik bir pille halledicem kısmetse, ürünün ayrıca bütün işletim sistemi sürücüleri kendi sitesindede mevcut + bir bilgi olması açısından söylüyorum. Ürün alınırken yanında verdiği hediyeleri yanınada ben piyasadaki fiyatlarını yazıyorum Logitech QuickCam for Notebooks KDV Dahil: 48.38 USD + Creative Zen Micro - 5GB Mp3 Player (Silver) KDV Dahil: 359.00 USD + Hediye Çeki 230 YTL + Çanta + 1 Yıllık Çalıntı sigortası +Bitti mi? HAYIR bide %5 indirim
    Üründe bütün işletim sistemlerini kurdum XP Home, Pro hatta windows 2003 server problem çıkmadı. Yanlız ilk aldığımda yanlış bir işlem sonucu Kurulum partı uçtu :) Bunuda hallettik aldık vista prem. cdsi kurduk şifremizide girdik etkinleştirdik problem ortadan kalktı. Yanlız Bimex te kampanya bu ay sonu bitiyor haberiniz olsun almayanlar ürünü görmeye gitsin. Özellikleri gerçekten fiyat + performans açısından süper.

Dolar kuru 1350

Kamera 77 YTL
    Mp3 player 571 YTL
    indirim çeki 230 YTL

1320-878= 442 YTL NOTEBOOK'a para vermiş oluyoruz. Tabi Zen marka Mp3 player nette baktığım fiyatları 571 ytl. Dahada ucuz olduğunu düşünsek Zen Mp3 Player'ı sonuç olarak genede kârlı :)

http://www.bimeks.com.tr/product.jsp?productId=11581
    Aldığın model bu muydu Donald Duck??? Eğer buysa işlemcisi iyi ancak rami 533 mhz ve hdd'si 80 gb. Artısıysa işlemcisi ve vista home premium olması. Yalnız sitede hediye olarak notebook çantası var sadece. Sen internetten mi aldın yoksa mağazadan mı aldın? Eğer bu model değilse modelini vs. tam yazarmısın???

• Bugün bende gittim natilus bimeksten v6338 alacaktım kalmadı diğer şubelerde de şu an yok dediler beni 6328 almaya ikna ettiler. (aradaki fark amdx2 yerine intel cd işlemci)

DonaldDuck'ın yazdıklarından farklı olarak bana hediye çekini vermediklerini söylediler. Bunun üzerine bende biraz üsteledim 1490ytl yerine 1500ytl vererek kablosuz microsoft mouse la beraber aldım bilgisayarı, tabi ki webcam ve mp3 player hediyesi de yanın da. mp3 player piyasada 360ytl en ucuz yerde.

Ek olarak belirtmek isterim ki normalde compaq presariolarda görmediğim ve pavillionlar da bulunan media center ve quickplay kumandası da kutudan çıktı (6338 lerde çıkmıyor diye biliyorum yanlışsam düzeltin)

Bu nasıl bir paketleme anlayışıysa içinden çıkan toz bezinin bile seri numarası var bildiğin gözlük bezi almak isteyenlere tavsiye edilir.

Bir gün önce vatandan v6338 alacaktım gıcıklık ettiler alamadım. İyiki de alamamışım. Dünkü olaydan sonra zaten finansbank kartımı da iptal edecem ben bu kadar salak bi banka görmedim

quote:

Orjinalden alıntı: DonaldDuck

Arkadaşlar Merhaba

Dolar kuru 1350

Kamera 77 YTL
    Mp3 player 571 YTL
    indirim çeki 230 YTL

• NeverEnds her işte bir hayır vardır die boşuna dememişler. Hayırlı olsun güle güle kullan...

Arkadaşlar birde core 2 duo ile core duo arasındaki fark nedir? ve önemli midir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 27 Mayıs 2007; 23:39:57 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.