Şimdi Ara

Comodo İnternet Security' i tavsiye eder misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
17.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Antivirüs, spy ve firewall güvenliği açısından ev bilgisayarı için yeterli olur mu arkadaşlar? Program ücretsiz.

• firewall çok iyi antivirüsünün zayıf olduğunu biliyorum.yanına avira free yakışır
    Comodo İnternet Security son testlerde birinciliğe yerleşmişti
    http://forum.donanimhaber.com/m_30816128/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whamx -- 26 Haziran 2009; 6:52:10 >
  • ücretsiz istiyorsan Comodo firewall + Avira Antivir + A-squared free + Spybot search & destroy yeterli olur.
  • Ben, Comodo internet security' i uzun bir süredir kullanıyorum. Firewall' a on line security testleri yaptırdım başarılı oldu. Antivirüs, gün içinde çok sık, otomatik güncelleniyor ekranın sağ altındaki ikondan güncelleme yaptığını takip edebiliyorum. Netteyken 7-8 defa virüs alarmı verdi "remove" dedim sildi. Defense+ özelliği, sanıyorum registry deki her değişim için bilgi veriyor ve izin istiyor. Tam bir koruma sağlıyor biliyorum ama ben bu özelliği kapattım. Beni bunalttı. sadece firewall ve antivirüs kullanıyorum. çok ta memnunum başıma hiç bir virüs tahribat olayı gelmedi.
    Güvenlik için ayrıca; Spybot & search, Hijackthis, Runscanner, Malwarebytes Anti-Malware ve KeyScrambler kullanıyorum. Keyscrambler hariç her hafta sonu bu programların güncelleyip çalıştırıyorum.
    Özellikle KeyScrambler personal (free) öneririm. ( Bir Firefox eklentisi) Bu program İE de ve Firefox da sürekli keylogger lara karşı koruma sağlıyor. yazdığınız herşeyi şifre dahil saçma sapan verilere dönüştürüp iletilmesini sağlıyor dolayısıyla bilgisayarda keylogger varsa sadace bir sürü saçmalığı log luyor. Ben, online işlemde yaptığım için bu koruma benim için önemli. Sağlıkla kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esman -- 26 Haziran 2009; 9:01:52 >

• Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Spy programları ile alakalı bir kaç sorum vardı;
    Spybot search destroy programı anlık koruma sağlıyor mu? Bildiğim kadarı ile otomatik güncellemesi de yok. Başka bir spy programı daha buldum; spy terminator. Hangisini kullanayım? Bunların haricinde başka spy programlarını da tavsiye edebilirsiniz.

Firewall hakkında;
    Comodo firewall' ı kullanayım diyorum. Comodo' nun defense özelliği de var; kurmasam olur mu defense özelliğini? Sadece firewall yeter mi?

Antivirüs hakkında;
    Avast home' u veya Avira free' yi düşünüyorum; sizler ne dersiniz?

Diğer güvenlik programları;
    Sanırım bir keylogger programı kullanmak gerekiyor. KeyScrambler personal (free) iyi galiba.

Evet arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akay635 -- 26 Haziran 2009; 13:01:01 >
  • Spybot anlık koruma sağlamıyor fakat Teatimer özelliği de ona benzer bir işe yarıyor sanırım.Oto güncelleme yok ama haftada bir manuel yapılabilir.Spy terminator kullanmadım yorum yapamıycam.Fakat sakın A-squared free'yi gözardı etmeyin.Kuracağınız spy programının yanına onu da mutlaka kurun derim.
    Ben de sadece firewall kullanıyorum defense kapalı.
    Hem Avast hem Avira kullandım,şu an Avira ile devam ediyorum daha sağlıklı geliyor bana.Avast birkaç birşeyler kaçırmıştı güvenimi sarstı.
    Keylogger kullanmıyorum,ihtiyaç ta duymadım.

Sonuç olarak bedava çözümler içerisinde işi bilen çoğu arkadaşın tavsiye edeceği program 3lüsü 4lüsü hemen hemen aynı isimler olacaktır.

Bilinçli kullanıcı + Comodo firewall + Avira Antivir + A-squared free + Spybot search & destroy = Bedavaya minimum risk

• Comodo firewall + Avira Antivir + Spybot search & destroy + A-squared free + KeyScrambler personal free
    kullanmaya karar verdim.

Tek tereddüt ettiğim nokta Spybot search & destroy' un tam olarak anlık koruma sağlayıp sağlamadığı. Eğer tam olarak anlık koruma sağlıyorsa kullanacağım.

Sonuç olarak ne dersiniz yukarıdaki programlara?
  • Antivir in spyware başarısı zaten çok güzel.Spybot search & destroy Anlık koruma sağlıyor mu bilmiyorum ama avira işi halleder. yine de Spybot search & destroy u kurun .
  • Spybot & search manuel taratmanın (ki bu güçlü bir tarama) dışında tea timer aracı registry kayıtlarının değişmesine tepki veriyor ki bu insanı bunaltıyor onun için ben bu aracı çalıştırmıyorum. bunun dışında birde pasif koruma aracı var. Türkçe menüde "Bağışıklama", ingilizce menüde "Imnunize" olarak göreceksiniz. Bu araç, portföyünde olan spyware,trojan keylogger vbg. zararlıların en baştan registry'e yazılamamasını sağlayarak pasif bir koruma sağlıyor.

Forumdan takip ettiğim kadarıyla en iyi firewall ya da antivirüs konusunda bir mutabakat yok. Siz kendiniz bir tercihte bulunacaksınız. Sağlıkla kalın
  • Sağ olun arkadaşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ordeniz

ücretsiz istiyorsan Comodo firewall + Avira Antivir + A-squared free + Spybot search & destroy yeterli olur.

yeterli mi olur, daha ne kullanacak ki o kadar program açık olursa pc kasar virüs girsin daha iyi
    ben avira ve comodo kullanıyorum sadece
    sen yanına bir de antispyware kursan yeter bence
    zaten önemli olan virüse bulaşmamak, saçma sapan sitelere girmemek
  • quote:

Orjinalden alıntı: achfighter

quote:

ücretsiz istiyorsan Comodo firewall + Avira Antivir + A-squared free + Spybot search & destroy yeterli olur.

yeterli mi olur, daha ne kullanacak ki o kadar program açık olursa pc kasar virüs girsin daha iyi
    ben avira ve comodo kullanıyorum sadece
    sen yanına bir de antispyware kursan yeter bence
    zaten önemli olan virüse bulaşmamak, saçma sapan sitelere girmemek

Spybot ve A-squared sen açmadıkça açık olmuyor ki kassın.Sendeki gibi Comodo ve avira sürekli açık olacak,lazım oldukça da bu ikisini kullanacak,nasıl kasacak anlamadım.

• Spybot - Avira antivir free - A-squared free - Comodo firewall, bunları kurdum.

KeyScrambler personal free adlı program (keylogger programı) ne kadar gerekli olur bilemiyorum. Bazen intenet bankacılığı işlemleri yapıyorum. Eğer bilgisayarı kasmıyorsa, kullanımı karmaşık değilse kısacası problem çıkarmayan bir programsa kurmayı düşünüyorum; ne dersiniz?
  • quote:

Spybot ve A-squared sen açmadıkça açık olmuyor ki kassın.Sendeki gibi Comodo ve avira sürekli açık olacak,lazım oldukça da bu ikisini kullanacak,nasıl kasacak anlamadım.

ben o programlar da sürekli açık kalacak sanıyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: akay635

Spybot - Avira antivir free - A-squared free - Comodo firewall, bunları kurdum.

KeyScrambler personal free adlı program (keylogger programı) ne kadar gerekli olur bilemiyorum. Bazen intenet bankacılığı işlemleri yapıyorum. Eğer bilgisayarı kasmıyorsa, kullanımı karmaşık değilse kısacası problem çıkarmayan bir programsa kurmayı düşünüyorum; ne dersiniz?

Elindekiler yeterlidir.Bence hiç gerek yok ama sen bilirsin.Bankacılık işlemleri için de firefox tavsiye ederim ie'den daha güvenli buluyorum.
  • Ben, özellikle, on line bankacılık işlemleri yapanların Keyscrambler programını kullanmalarının doğru olduğunu düşünüyorum. Kur unut denilebilecek bir program. İE ve firefox ta klavyeden yazdığınız herşeyi -keylogger varsa- saçmasapan log lamasını sağlıyor. Sözgelişi bu yazdıklarımı keylogger varsa kayda alamadı. Sağlıkla kalın
  • aslında bu kadar teferruata gerek yok kaspersky ınertnet securıty 2010 lısanlı al kullan
  • Free Firewall + AntiVirus By Comodo! ile Avira nın ikisi birlikte kurulumu ve kullanımında herhangi bir sorun olmuyor değil mi? çakışma vs gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yüksel75

Free Firewall + AntiVirus By Comodo! ile Avira nın ikisi birlikte kurulumu ve kullanımında herhangi bir sorun olmuyor değil mi? çakışma vs gibi.

sorun olmaz
  • Comodo'nun firewall'u iyidir fakat antivirus'ü yerine Avira'nınkini tercih ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.